Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Eflenew είπε:

      Και οι 2 Τετάρτη είμαστε! Εύχομαι να έχουμε διπλασιασμους!!! Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος και τις σκέψεις που έχετε. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι υπομονή και την προσευχή μας. 

      Είναι η 8η εμβρυομεταφορά μου! Μακάρι να έχω διπλασιασμο την Τετάρτη. 17η ε? Πέρασες πολλά και συ...έχεις άλλο παιδάκι? Εγώ όχι.

      Σε ποιο κέντρο είσαι;;

      Μακάρι να τα καταφέρουμε το θέλουμε τόσο πολύ σαν όνειρο το βλέπω απλά όλα αυτά δεν σε αφήνουν να χαρείς ας τα καταφέρουμε και δεν με νοιάζει. 

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts

Γιώτα που σκέφτεσαι να γεννήσεις? Πάντως νομίζω ότι οι μαίες των κλινικών είναι εμπειρες και δεν θα έχεις πρόβλημα. Από ότι έβλεπα στην πρώτη γέννα οι πιο νέες έκαναν και τις ανάλογες δουλειές, πχ δεν έβαζαν χέρι αυτές. Αυτές πίεση, καμιά άλλη εξυπηρέτηση, βοηθούσαν ουσιαστικά τις μεγαλύτερες. Επίσης σκέψου ότι ο γιατρός σου θα σου προτείνει μια κλινική που ξεγεννάει συνέχεια και φυσικά θα ξέρει όλες τις μαίες και θα πρέπει να τις εμπιστεύεται δεδομένου ότι όπως σου είπαν τα κορίτσια λογικά δεν θα είναι ο γιατρός συνέχεια μαζί σου. Φυσικά αν έχεις τη δυνατότητα να έχεις τη δική σου μαία μαζί δεν θα είναι και άσχημα. Εγώ πάντως κορίστια που έκανα 16 να γεννήσω δοκίμασα πολλές! χαχαχα τρεις βάρδιες άλλαξαν. Στις 8 το πρωι που πήγα στην κλινική ήταν η πρωινή βάρδια ήδη, το μεσημέρι άλλαξαν και το βράδυ στις 11 ξανά. Και 11:55 γέννησα και εγώ.... Αφού λέω η τελευταία τζάμπα πήρε το φιλοδώρημα από τις γιαγιάδες, την περισσότερη δουλειά την έκαναν οι προηγούμενες. όταν ανέλαβε αυτή η γιατρός μου έκανε ότι χρειάζονταν. Αλλά το χεράκι μια από κάθε βάρδια το έβαζε, όχι όλες!


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ναι ναι ιούλιο του '11 παντρευτήκαμε! πως περνάει ο καιρός άστα!

πότε έκανα ετοιμασίες και τώρα είμαι έγκυος δεν το πιστεύω!

μαρία σίγουρα αν σε κανονίσει πιο νωρίς που λες βλέπω

να τα λέμε!:D

και εγώ νομίζω πως η μαία είναι χρήσιμη μέχρι να έχεις πλήρη

διαστολή τόση ώρα τι θα κάνεις!:shock:

η μαμά μου λέει θα είναι μαζί σου ο γιατρός και της

λέω αυτά στα δικά σου χρόνια που δεν υπήρχαν μαίες!

τώρα σιγά μην κάτσουν μέχρι να είσαι έτοιμη!:evil:

μόνο τα λεφτά ζητάνε! :evil:


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι ιούλιο του '11 παντρευτήκαμε! πως περνάει ο καιρός άστα!

πότε έκανα ετοιμασίες και τώρα είμαι έγκυος δεν το πιστεύω!

μαρία σίγουρα αν σε κανονίσει πιο νωρίς που λες βλέπω

να τα λέμε!:D

και εγώ νομίζω πως η μαία είναι χρήσιμη μέχρι να έχεις πλήρη

διαστολή τόση ώρα τι θα κάνεις!:shock:

η μαμά μου λέει θα είναι μαζί σου ο γιατρός και της

λέω αυτά στα δικά σου χρόνια που δεν υπήρχαν μαίες!

τώρα σιγά μην κάτσουν μέχρι να είσαι έτοιμη!:evil:

μόνο τα λεφτά ζητάνε! :evil:

Σιγουρα θα με βαλει νωριτερα λογω καισαρικης! Καλα εμενα τοσες ωρες που

εκανα να γεννησω το 1ο ο γιατρος μου προλαβε και εκανε και χειρουργειο

στο Υγεια και ξαναγυρισε! Γενικα ερχοταν πολυ συχνα δεν εχω παραπονο

μονο για το χειρουργειο ελειψε κανα 2ωρο που το χε προγραμματισει

αφου εμενα ηταν ξαφνικη η γεννα μου.

Κοριτσια η μαια ειναι χρησιμη αλλα το πιο σημαντικο ειναι ο γιατρος!

Αμα εμπιστευεστε το γιατρο τοτε αφηστε τον να κανει αυτο που θελει

ακομα κι αν θελει τη συγκεκριμενη μαια θα εχει το λογο του και δεν ειναι

για τα λεφτα θα μπορει να συννενοηθει μαζι της καλυτερα.

εφυγε


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!!χρονια πολλα,με υγεια,ευτυχισμενο το νεο ετος που θα μας φερει τα υπεροχα μωρα μας!!!!!δουλευα βαρβατες ωρες και δεν μπορουσα να μπω καθολου στο cafe!!! ΓΙΩΤΑ και μενα ο γιατρος μου μου ειπε να παω στις 8/1 που θα ειμαι 20w6d για να με δει και μετα θα κανω την β'επιπεδου την οποια θα την κανω επισης στο γιατρο μου στις 22w!skybeam καλα αποτελεσματα!!!!vivian86 εχεις πολυ ωραια κοιλιτσα φτου φτου!!!σας στελνω και μια δικη μου! https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151184098846775&set=t.616111774&type=3&theater


a>2eM3p2.png
Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια ευχαριστώ για τις ευχές για καλά αποτελέσματα!

vivimix δεν μπορώ να δω την κοιλίτσα σου! Μήπως στις ρυθμίσεις του προφίλ σου έχεις βάλει οι φωτό σου να είναι ορατές μόνο από τους φίλους σου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα ρε κορίτσια ο γιατρός μου δεν έχει μαια στο ιατρείο του.... Είναι κάτι απάραίτητο;;; sorry κι όλας, είμαι και πρωτάρα...
giota-rr, ίσωσ συνεργάζεται με κάποια μαία και θα σου το πει κάποια στιγμή, έτσι εί)(ε κάνει ο δικόσ μου που επίσησ δεν εί)(ε. η μαία κάνει όλη τη δουλειά όταν πρόκειται γαι φυσιολογικό τοκετό.

καλησπέρα κορίτσιαααα!!!


EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιώτα επειδή είσαι πρωτάρα και βλέπω μένεις Θεσσαλονίκη αν σε ενδιαφέρει στο Ιπποκράτειο κάνουν κάποια σεμινάρια για εγκυμοσύνη, γέννα, θηλασμό, φροντίδα μωρού και όλα τα σχετικά.
α)(, στην πρώτη εγκυμοσύνη όπου έβλεπα τέτοιο σεμινάριο ή συνάντηση έτρε)(α γιατί διψούσα για πληροφορίεσ κι ήθελα να προετοιμαστώωωω! τώρα μιλάει η εμπειρία, )(α)(α)(α!!!! αλλά τώρα θέλω σεμινάριο για... αγοράκια!!!

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


vivimix πολύ ωραία κοιλίτσα!!!!

Ηλιάννα καλώς ήρθες με το καλό.Αγοράκι και το τρίτο;;;

Να πω την αλήθεια δεν χρειάστηκα μαία γιατί ήταν η γιατρός παρούσα εκεί όλη την διάρκεια του τοκετού.Αν όμως διαρκούσε παραπάνω ίσως και να καταλάβαινα που λέτε ότι χρειάζεται.Προσωπικά μόνο η γιατρόςμ ου έλεγχε διαστολή κτλ και μέχρι τέλους πήγαμε μαζί.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

και εγώ νομίζω πως η μαία είναι χρήσιμη μέχρι να έχεις πλήρη

διαστολή τόση ώρα τι θα κάνεις!:shock:

η μαμά μου λέει θα είναι μαζί σου ο γιατρός και της

λέω αυτά στα δικά σου χρόνια που δεν υπήρχαν μαίες!

τώρα σιγά μην κάτσουν μέχρι να είσαι έτοιμη!:evil:

μόνο τα λεφτά ζητάνε! :evil:

Μην το έχετε σίγουρο οτι δεν θα είναι συνέχεια κοντα σας ο γιατρός. Αυτο εξαρτάται και απο την πορεία του τοκετού. Εγω έκανα πολλές ώρες και όλα εξελισσονταν αργά αλλά ομαλά. Η γιατρός εξάλλου ήταν ακριβώς δίπλα από την κλινική, στο ιατρείο και έρχονταν τακτικά. Μια φίλη που πήγε να γεννήσει με πρόκληση με ισχιακό μωρο είχε συνέχεια τη γιατρό εκεί, στο δεύτερο παιδάκι της που όλα ήταν μια χαρα η γιατρός της δεν ήταν συνέχεια εκεί και θυμάμαι που είχε αναστατωθει γιατι είχε στο μυαλό της την πρώτη γέννα.

Μην αγχωνεστε πάντως! Άντε αγχωθειτε αν πάρετε τηλ το γιατρο οτι γεννάτε και σας πει οτι είναι στις Μαλβιδες!


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρααα!! vivimix τι ωραία κοιλίτσα! τώρα πρέπει να έχει

μεγαλώσει πολυ ε? δικό σου είναι το προφίλ στο φεις?

σου έκανα κάτι για να σε κάνω add αλλά δεν είμαι σίγουρη πως ήταν

σωστό γιατί έγραφε subscribe για να βλέπω τα posts!

τέσπα!ηλιάνα καλωσήρθες! εννοείται σε θέλουμε

θα μας κάνεις και ποδαρικό με τις γέννες! 4/4 πωπω λίγο σου

έμεινε!! και συ 3ο παιδάκι ε? τι έγινε βρε κορίτσια εμείς με το

ζόρι πήραμε απόφαση για το 1ο!χαχα! :tongue:


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

skybeam νομιζω οτι μπορεις να την δεις τωρα!βεβαια η φωτο ειμαι πριν 1 μηνα ημουν 16w!

Tέλεια! Περίπου έτσι ήταν κι εμένα στις δεκάξι εβδομάδες και μου έλεγαν ότι έχω μεγάλη κοιλιά ήδη και στενοχωριόμουν η χαζή!

α)(, στην πρώτη εγκυμοσύνη όπου έβλεπα τέτοιο σεμινάριο ή συνάντηση έτρε)(α γιατί διψούσα για πληροφορίεσ κι ήθελα να προετοιμαστώωωω! τώρα μιλάει η εμπειρία, )(α)(α)(α!!!! αλλά τώρα θέλω σεμινάριο για... αγοράκια!!!

Άμα βρεις σεμινάριο για αγοράκια πες μου κι εμένα... εκτός αν μας κάνουν σεμινάριο οι αγορομάνες του τόπικ εδώ, χεχε!

Καλημέρα κοριτσάκια! Εγώ ακόμα στο κρεββάτι, αύριο κλείνω τρία 24ωρα και σηκώνομαι πια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...