Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το έλεγα στον άντρα μου οτι δεν ψηνομαι για τρίτο γιο μου και τι μου λέει; Γιατί και ο παπακαλιατης στο σήριαλ που έβλεπες ( το 4) δεν ήταν 4 αγόρια αδέρφια, μια χαρα δεν ήταν; Δεν το έβλεπε αυτός... Τι καλά του λέω που ο πατέρας αυτοκτόνησε, είχε γκομενα, ο ένας γιος με ναρκωτικά, ο άλλος με κοπέλα κατα φαντασία...

χαχαχαχαχαχα καλο!!!!!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Τον δασκαλάκη τον είχαν οι διπλανές μου και τις 2 φορές που γέννησα.Είναι όντως πολύ καλός αν και φάνηκε λίγο απρόσητος και απόμακρος αλλά αυτό που θέλεις είναι να είναι καλός.

Χάλια τι εννοείς;

Καλά αποτελέσματα να έχεις βίβιαν...

Μαρία σκέφτεστε και για τρίτο από τώρα ε;;;;

Ε ναι για αυτό κάνουν αμνιο μετά τα 35 ακόμα και τέλεια να βγει η αυχενική σε στέλνουν για άμνιο.

κοιταξε εμενα μεχρι στιγμης μονο απομακρος δεν μου εχει φανει!

και χαβαλε κανει και γενικα πολυ εξυπηρετικος ειναι απλα δεν βαζει πολλες "σαλτσες"...το ειχα ακουσει και εγω αλλα τελικα ειμαι πολυ ευχαριστημενη και απο την συμπεριφορα του.

Οταν λεω χαλια εννοω οτι δεν ειναι το μαιευτηριο που θα μπεις μεσα και θα γυαλιζουν τα πατωματα η θα ειναι ξενοδοχειο πολυτελειας.Αν και η νεα πτερυγα λενε οτι ειναι κορυφαια( Στην Κονσολα γεννησες??)

Ολοι με κοιτανε σαν εξωγηινη..

Ειχα ασφαλεια ιδιωτικη που την κρατουσα για την γεννα και μου εδινε 12000 ευρω για τοκετο το οποιο σημαινει πως πηγαινα σε ιδιωτικο σε σουιτα αν ηθελα!

μετα απο ψαξιμο αποφασισα δημοσιο!

εχουν αρχισει ολοι οτι τα δημοσια ειναι υπο καταρρευση,οτι δεν εχουν ουτε γαζες κλπ...

τους αγνοω παραδειγματικα...


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το έλεγα στον άντρα μου οτι δεν ψηνομαι για τρίτο γιο μου και τι μου λέει; Γιατί και ο παπακαλιατης στο σήριαλ που έβλεπες ( το 4) δεν ήταν 4 αγόρια αδέρφια, μια χαρα δεν ήταν; Δεν το έβλεπε αυτός... Τι καλά του λέω που ο πατέρας αυτοκτόνησε, είχε γκομενα, ο ένας γιος με ναρκωτικά, ο άλλος με κοπέλα κατα φαντασία...

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

γουρλωσε τα ματια να υποθεσω??


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μην ακούς τίποτα από ότι σου λένε.Αν ήταν τόσο χάλια λες ακόμα μετά από 2 παιδιά να πήγαινα πάλι εκεί;

Η κόνσολα είναι μια χαρά πτέρυγα δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από τα ιδιωτικά και αν πάς στην Λαμπράκη θα νομίζεις ότι έχεις όλο το νοσοκομείο πριβέ.

Το κυριότερο δε είναι ότι αν χτύπα ξύλο κάτι δεν πάει καλά το μωρό θα έχει άμεση περίλθαλψη χωρίς μεταφορές κτλ.Όπως επίσης αν εσύ χρειαστείς έξτρα περίλθαψη δεν θα σε διώξουν να πας σε δημόσιο μη χαλάσουν το όνομα του μαιευτηρίου τους(έχει τύχει την να διώξουν στον 8ο μήνα γυναίκα επειδή είχε σπάνιο σύνδρομο και εμφανίστηκε στο τέλος).

Η γιατρός μου είπε ότι και γάζες έχουν και από όλα και να μην ακούω τίποτα, δεν είχε λόγω να μου πει ψέμματα μιας και συνεργάζεται και με ιδιωτικά μαιευτήρια.

Τώρα αν έρθει η συντέλια του κόσμου μέχρι να γεννήσουμε αυτό δεν το ξέρω, τι να σου πω...

Δεν το ξέρω προσωπικά απλά σου λέω τι άκουσα από τις άλλες.Αλλά πάντως όλες λένε ότι είναι πολύ πολύ καλός και ιδιαίτερα σε δύσκολες καταστάσεις


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας επισκέπτομαι από άλλο τόπικ...Θέλω κατ΄αρχήν να ευχηθώ σε όλες σας τελειόμηνες και ήρεμες εγκυμοσύνες με γερά και στρουμπουλά μωράκια!!!

Μπήκα σα σφήνα να παραθέσω κάτι που γράφουν επίσημα στο site τους οι γιατροί σας...

Εμβυομητρική ιατρικη:Σούκα-Πιλάλης:

Τα αποτελέσματα των εξετάσεων αυτών θα δείξουν χαμηλό κίνδυνο για σύνδρομο Down (δηλαδή πιθανότητα μικρότερη από 1 στις 300) στις περισσότερες περιπτώσεις. Εάν το αποτέλεσμά σας δείχνει πιθανότητα μεγαλύτερη από 1:300, αυτό σημαίνει ότι πρέπει να συμβουλευθείτε τον ιατρό σας και από κοινού να αποφασίσετε εάν θέλετε να προχωρήσετε σε επέμβαση (αμνιοπαρακέντηση ή τροφοβλάστη), για να ελέγξετε με βεβαιότητα τα χρωμοσώματα του εμβρύου. Ακόμη και στην ομάδα υψηλού κινδύνου τα περισσότερα έμβρυα είναι τελικά φυσιολογικά. Έτσι, εάν για παράδειγμα το έμβρυο έχει πιθανότητα 1:100 να έχει σύνδρομο Down, αυτό σημαίνει ότι εάν είχαμε 100 εγκυμοσύνες με αυτό το αποτέλεσμα, μόνο σε μία περίπτωση το έμβρυο θα είχε πρόβλημα, ενώ στις υπόλοιπες 99 θα ήταν φυσιολογικό.

Είναι για σένα Skybeam,παρακολουθώ καιρό στο forum την ιστορία σου και πραγματικά χάρηκα πολύ που είσαι έγκυος.Διάβασε τα παραπάνω και δες πόσο καλή είναι η διάγνωση του γιατρού!Για την ακρίβεια έχεις 99,88% πιθανότητες να γεννήσεις ένα μωράκι χώρις το σύνδρομο!!!Μια εξέταση που απλώς δίνει κάποιες πιθανότητες και παλιότερα δεν υπήρχε,κι όμως εμεις υπάρχουμε και είμαστε μια χαρά!!!!


16869.gif

Μην αργείς!!! Φέρε γερά μωρά στις φιλενάδες μου....1184493f5htrvu0ov.gif

Link to comment
Share on other sites

ΚΛΑΡΑΜΠΕΛ, σ' ευχαριστώ πολύ πολύ που ασχολήθηκες και μπήκες στον κόπο... ό,τι καλύτερο σου εύχομαι!

Ευχαριστώ καλή μου....Καλή συνέχεια και προσπάθησε να το απολάυσεις!!!Είναι υπέροχο να είσαι έγκυος,να φουσκώνει σιγά σιγά η κοιλίτσα,να αρχίσει να κλωτσάει!!!!Διώξε τις κακές σκέψεις,μην διαβάζεις τα άσχημα εδώ μέσα,φαίνονται περισσότερα γιατί τα άσχημα έχουμε πάντα ανάγκη να τα μοιραστούμε...Τα ευχάριστα είναι όμως η συντριπτική πλειοψηφία!!!!!!!Καλό υπόλοιπο!!!!


16869.gif

Μην αργείς!!! Φέρε γερά μωρά στις φιλενάδες μου....1184493f5htrvu0ov.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλή συνέχεια και προσπάθησε να το απολάυσεις!!!Είναι υπέροχο να είσαι έγκυος,να φουσκώνει σιγά σιγά η κοιλίτσα,να αρχίσει να κλωτσάει!!!!Διώξε τις κακές σκέψεις,μην διαβάζεις τα άσχημα εδώ μέσα,φαίνονται περισσότερα γιατί τα άσχημα έχουμε πάντα ανάγκη να τα μοιραστούμε...Τα ευχάριστα είναι όμως η συντριπτική πλειοψηφία!!!!!!!Καλό υπόλοιπο!!!!

Skybeam μου,νομιζω πως η φιλη Κλαραμπελ σου εδωσε μια υπεροχη απαντηση!!

Θετικη σκεψη λοιπον!;)

Και ολα θα πανε μια χαρα!ΠΙΣΤΕΨΕ ΤΟ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια θα παω αυριο στο γιατρο και εχω ενα αγχος..:?

Θελω να συζητησω μαζι του για το αν θα με αναλαβει να με γεννησει φυσιολογικα.

Η προηγουμενη μου γεννα κατεληξε σε επειγουσα καισαρικη.:|

Ηταν μια ασχημη εμπειρια για εμενα αυτες οι 3 πρωτε μερες.....

Χθες ειχα παει στο νοσοκομειο που γεννησα να δω μια θεια μου που εγχειρηστηκε και ηρθαν ολες οι μνημες της καισαρικης στο μυαλο μου,,που εδω και 1,5 χρονο προσπαθω να ξεχασω και σοκαριστηκα, που σχεδον εφυγα απο εκει κλαμενη.ΔΕΝ θελω να ξαναζησω τα ιδια.:cry::cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χριστιάννα μου γιατί τόσο άσχημη εμπειρία από την καισαρική?μην μας τρομάζεις!:shock:

πάντως είναι σύντομη η δεύτερη εγκυμοσύνη σου για να σου πει οκ για φυσιολογικό νομίζω όχι..?έτσι τουλάχιστον είχε πει στην αδερφή μου..αλλά ο κάθε γιατρός διαφέρει..μην αγχώνεσαι τόσο..:)


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

χριστιάννα μου γιατί τόσο άσχημη εμπειρία από την καισαρική?μην μας τρομάζεις!:shock:

πάντως είναι σύντομη η δεύτερη εγκυμοσύνη σου για να σου πει οκ για φυσιολογικό νομίζω όχι..?έτσι τουλάχιστον είχε πει στην αδερφή μου..αλλά ο κάθε γιατρός διαφέρει..μην αγχώνεσαι τόσο..:)

Μην τρομαζεις Βιβιαν μου.

Παιζουν ρολο απο οτι καταλαβα πολλα.Που θα γεννησεις,ποιος θα σε γεννησει,εσυ η ιδια.

Εγω γεννησα σε δημοσιο νοσοκομειο της Κυπρου.

οκ δεν ημουν ΚΑΝ προετοιμασμενη για καισαρικη,αφου με βαζανε μεσα και σκεφτομουν ακομα πως καποιο λαθος εγινε.

εδω που λες στο νοσοκομειο, ΔΕΝ σου βαζουν επισκληριδιο, αλλα ραχιαια ναρκωση, η οποια κραταει η δραση της ισα να τελειωσει η εγχειρηση.

Μετα ΔΕΝ σου κανουν αλλη δοση και τραβας ΟΛΟΥΣ τους πονους κανονικα.

Με ειχανε με τα παναντολ τα μπλε για να καταλαβεις!!

Νομιζα πως θα πεθανω απο τους πονους,εκλαιγα 3 μερες, δεν μπορουσα να σηκωθω,ελεγα πως δεν θα ξανακανω αλλο παιδι,ενιωθα ανικανη μανα που ουτε το παιδι μου δεν μπορουσα να περιποιηθω.:cry:

Ερχοντουσαν να με δουν ολοι χαρουμενοι που γεννησα και εγω δεν ηθελα να βλεπω κανεναν.Ημουν χαλια.

Ασε για τη ραφη πως μου την κανανε!!Τεραστια και σαν χαμογελο.

Αυτα εν ολιγοις.

Εχω διαβασει πολλα για φυσιολογικο τοκετο μετα απο καισαρικη και ξερω πως γινεται,ΑΡΚΕΙ να βρεις ενα γιατρο να σε αναλαβει,γιατι δεν το κανουν ολοι.

Link to comment
Share on other sites

πωπω τι τράβηξες βρε κορίτσι!!:shock::( αυτό που λες ισχύει για το γιατρό είναι αναλόγως..είσαι μόνιμα κύπρο δηλαδή? και τώρα εκεί θα γεννήσεις?μήπως να πας σε άλλο νοσοκομείο?:rolleyes:

πάντως σε καταλαβαίνω είναι άσχημο συναίσθημα να μην μπορείς να χαρείς τις πρώτες μέρες με το νινί! γιαυτό τώρα θα προσέχεις για να έχεις!! χαχα!! ;)


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει πολλα για φυσιολογικο τοκετο μετα απο καισαρικη και ξερω πως γινεται,ΑΡΚΕΙ να βρεις ενα γιατρο να σε αναλαβει,γιατι δεν το κανουν ολοι.

Aυτό το έχεις δει?

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=67041&highlight=VBAC

Link to comment
Share on other sites

Χριστιανα μου κι εγω καισαρικη εκανα στο 2ο.

Τα χω γραψει πιο παλια αλλα εσυ μπηκες τωρα οποτε

δεν τα χεις διαβασει. Ουτε εμενα ηταν το καλυτερο μου

αλλα μαλλον εσενα ηταν πολυ χειροτερη εμπειρια.

Ειναι νωρις ακομα για να σχεδιαζουμε

τη γεννα μας. Κατσε να φτασουμε μεχρι τον 9ο και

να ειναι ολα καλα.

Δεν ξερω ποιος ηταν ο λογος που εκανες καισαρικη

αλλα μπορει να επαναληφθει αυτος ο λογος! Πχ εμενα

ηταν σε λαθος σταση το μωρο και ταυτοχρονα πολυ

μεγαλο (4160γρ) αμα ξανασυντρεχουν οι ιδιες συνθηκες

παλι καισαρικη θα κανω! Αυτα στα λεω γιατι μπορει να βρεις καποιο

γιατρο που οπως λενε "αναλαμβανει" για φυσιολογικο

αλλα δεν μπορει να στο εγγυηθει απο τωρα. Γενικα ισχυει

οτι πρεπει να εχουν περασει 2 χρονια απο την προηγουμενη

καισαρικη και ολες οι συνθηκες να ειναι τελειες!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...