Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts

Επ Μαρία εδώ συζητάμε ούτε γιατροί είμαστε ούτε μπορούμε να ξέρουμε.Και εγώ ενώ εμπιστεύομαι την δικιά μου ρώτησα και στο νετ άλλους γιατρούς όλοι είπαν ότι εγκάρσια προβολή με ερρηγμένο σάκο είναι μονόδρομος καισαρική, σταμάτησα να το ψάχνω.

Ακόμα μέσα μου θεωρώ ότι αν περίμενα ίσως γυριζε αλλά το ρίσκο δεν το έπαιρνα.Προφανώς η μικρή είχε κολλήσει κάπου η δικιά σου και δεν κατέβαινε δεν είναι και τόσο απίθανο.Αν είχες φτάσει και λεπτό κιόλας τι άλλο να περιμένεις;Είχαν σπάσει νερά; Και εμένα είχε λάθος προβολή και ενώ είχα συσπάσεις σπάσαν νερά κτλ το μωρό έμενε αμετακίνητο προσπάθησαν να το γυρίσουν τίποτα και μπήκα χειρουργίο οπότε γιατί να μην σφήνωσε και η δικιά σου;

Skybeam από ότι είδες και εδώ είναι ανάλογα τον οργανσιμό και εγώ στο νοσοκομείο 3 μέρες ήθελα οπωσδήποτε βοήθεια αδυνατούσα να αυτοεξυπηρετηθώ όχι να έχω και το μωρό το οποίο λόγο δημόσιου νοσοκομείου το είχα δίπλα μου από την πρώτη στιγμή.Μετά την 4 μέρα μπορούσα αλλά δεν με χάλασε που είχα βοήθεια.Εντελώς οκ ένιωσα από την 10 μέρα και μετά έκανα τα πάντα με άνεση.Η γουοντερλαντ είχε πει ότι την 2η μέρα ήταν οκ οπότε δεν μπορείς να ξέρεις από τωρα πως θα αντιδράσεις σε ενδεχόμενη καισαρική.

Επίσης για τα λόχεια την πρώτη φορά στο φυσιολογικό είχα πολλά τις 2 πρώτες μέρες μετά οκ.Στην καισαρική σχεδόν τίποτα πολύ λίγα.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ηταν δυσκολα γιατι θηλαζα/νησταζα/πονουσα αλλα αμα δεν εχεις βοηθεια αναγκαστικα τα καταφερνεις!!

Τώρα αυτό που λες δεν έχεις άδικο!

Θα τα καταφερεις μην ανησυχεις.:) Ουτε και ο δικος μου μπορουσε να παρει αδεια. οκ αφηνεις λιγο τις δουλειες του σπιτιου πισω κ ασχολεισε μονο με το μωρο.

Τα λοχεια ειναι πιο λιγα.

Την πρωτη μερα μετα την καισαρικη οταν με σηκωσανε ετρεξε το αιμα ποταμι, ετρεχε κατω στο πατωμα για να καταλαβεις!!:shock::| επαθα ενα σοκ εκει.

2-3 μερες ειχα αρκετο,,και μετα λιγο για 40 μερες.41 μερες ηρθς η περιοδος.:evil:

Μακάρι κι εμένα να είναι αντιμετωπίσιμη η κατάσταση. Γιατί και στην περίοδο πλημμυρίζω, οπότε είμαι προκατειλημμένη με τα λόχεια!

κατά τ άλλα να σας πω ρε κορίτσια εγώ όσους εμετούς δεν

έκανα στο πρώτο τρίμηνο τους κάνω τώρα!!:shock:

τι λέτε να φταίει?ειδικά το πρωί!! α

Κι εμένα το ίδιο! Τώρα μ' έχουν πιάσει καούρες και δυσπεψία! Το βράδυ εμένα με πιάνει και έχω και τραγικά πολλά αέρια στο στομάχι, χτες σιχτίρισα. Κι έχω και μια γεύση δηλητήριο! Καλά, πόσο ανάποδες είμαστε?:D

Όσο για τα λοχεια κι εγω που γεννησα φυσιολογικα δεν είχα πολλά, θα μπορούσα να μην βάλω καθόλου εκείνες τις τεράστιες σερβιετες.

Τυχερή ήσουν!

Skybeam από ότι είδες και εδώ είναι ανάλογα τον οργανσιμό και εγώ στο νοσοκομείο 3 μέρες ήθελα οπωσδήποτε βοήθεια αδυνατούσα να αυτοεξυπηρετηθώ όχι να έχω και το μωρό το οποίο λόγο δημόσιου νοσοκομείου το είχα δίπλα μου από την πρώτη στιγμή.Μετά την 4 μέρα μπορούσα αλλά δεν με χάλασε που είχα βοήθεια.Εντελώς οκ ένιωσα από την 10 μέρα και μετά έκανα τα πάντα με άνεση.Η γουοντερλαντ είχε πει ότι την 2η μέρα ήταν οκ οπότε δεν μπορείς να ξέρεις από τωρα πως θα αντιδράσεις σε ενδεχόμενη καισαρική.

Επίσης για τα λόχεια την πρώτη φορά στο φυσιολογικό είχα πολλά τις 2 πρώτες μέρες μετά οκ.Στην καισαρική σχεδόν τίποτα πολύ λίγα.

Thanks for the info!:D

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από μας τσούπρες!:P βλέπω τα θέματα δίνουν

και παίρνουν!! για να μπω κι εγώ στο κλίμα λοιπόν, καισαρική

δεν έχω κάνει ούτε καμία εγχείρηση για να είμαι ειλικρινής

οπότε δεν θα ήθελα να κάνω την αρχή τώρα! αλλά όπως

μας κάτσει αρκεί να πάνε όλα καλά!! όσο για το σεξουαλικό

που λέτε εμάς ο γιατρός μας το είχε απαγορέψει μέχρι την

αυχενική αλλά μετά οκ και έχει γίνει κανα 2 φορές μην

φανταστείτε και πολλές :oops: αλλά καμία σχέση με πριν..

νομίζω δεν αισθάνομαι άνετα με το μωρό, αλλά σαφώς τη

δεύτερη φορά πολύ καλύτερα...τώρα οι άντρες έχουν ορέξεις

και μένα όλο με πρήζει αλλά υπομονή..όλο για ύπνο νωρίς

πάω και του τη σκάω!!:tongue::P

κατά τ άλλα να σας πω ρε κορίτσια εγώ όσους εμετούς δεν

έκανα στο πρώτο τρίμηνο τους κάνω τώρα!!:shock:

τι λέτε να φταίει?ειδικά το πρωί!! αφού έκοψα τα

corn flakes γιατί δεν τα κατέβαζα με τίποτα και σήμερα

πάει και το τσουρέκι!! ουφ!!! και τώρα έχω τη γεύση του σιδήρου...μπλιαξ!!:evil:

Βιβιαν μου καλημερα!

γιατι δεν λες στον γιατρο σου να σου δωσει σιδηρο σε χαπι?

εμενα με ρωτησε τι προτιμω και του ειπα χαπακι καλυτερα!

φανταζομαι την ιδια δουλεια κανει και ουδεμια σχεση με υγρα αηδιες και τετοια πραγματα!

Κοριτσια δεν εχω πειρα απο τοκετους κλπ αλλα καταλαβαινω την επιθυμια οσων εκαναν καισαρικη να κυνηγουν τον φτ.

Σιγουρα ειναι καλυτερα απο πολλες πλευρες αλλα νομιζω οτι το βασικοτερο ειναι να παρουμε αγκαλιτσα υγιη μωρακια και να ειμαστε καλα και εμεις να τα χαιρομαστε.

Δυστηχως η Ελλαδα παιζει απο τις πρωτες χωρες σε ποσοστο των καισαρικων.

Δεν φανταζομαι πως πια τυχαινει και οι Ελληνιδες εχουν τελευταια στιγμη παντα καποιο θεμα και πανε για καισαρικη.

Ειχα μια πελατισσα μαια στην Αγγλια και μου ελεγε οτι γενικα για ολα αυτα φταιει πως δεν ειμαστε ενημερωμενες και οι γιατροι το εκμεταλλευονται και πως αυτο που συμβαινει στην Ελλαδα ειναι εξοργιστικο!

Απο την αλλη να σας πω κατι?

Οσο ενημερωμενη και αν ειμαι,οσο και αν διαβαζω περιπτωσεις που τελικα τα καταφεραν ενω ο γιατρος ελεγε καισαρικη...αν ερθει εκεινη η στιγμη το μονο που θα σκεφτομαι ειναι να κανω ενα γερο παιδι!

τελευταια στιγμη θα θολωνα και δεν θα σκεφτομουν τιποτα..

μην τα βαζετε με τον εαυτο σας και μη νιωθετε ασχημα!

Δεν ειμαστε γιατροι!

και το σημαντικοτερο ειναι οτι εκεινη η στιγμη ειναι η στιγμη απολυτης συναισθηματικης αδυναμιας!

ο γιατρος εκεινη την στογμη ειναι αυτος που φερνει στον κοσμο το παιδι μας!

αντε να του πας κοντρα....

δεν ξερω ισως ειναι τελειως ακυρα αυτα που λεω αφου δεν το εχω ζησει αλλα καπως ετσι το "φανταζομαι":rolleyes:


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλά καούρες και δυσπεψία καθημερινό φαινόμενο!!

κουράστηκα πια και να παραπονιέμαι!! η αλήθεια είναι

πως δεν σου φεύγουν όλα τα συμπτώματα!κάτι γίνεται

στο σώμα σου κ ο οργανισμός όλο και στο αποδεικνύει!:?

anyway, τι να κάνουμε θα μπαίνουμε να λέμε τον πόνο μας!:)

και βρε κορίτσια σταματήστε πια με τις καισαρικές και τι θα περάσουμε μετά..έχουμε καιρό ακόμα και μας τις πρωτότοκες μας τρομάζετε λίγο!

εμένα τουλάχιστον! πείτε κάτι πιο ευχάριστο!

τι θα μαγειρέψετε σήμερα? εγώ έχω όρεξη για μακαρόνια με κιμά

αλλά επειδή ο αμόρες δεν τα τρώει λέω να κάνω και κεφτεδάκια με πατάτες!! γιαμι!!


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναντιακι χαπάκι παίρνω αλλά και αυτό με άδειο στομάχι τι να σου κάνει! πάλι το ρεύομαι!! θα δω μήπως αν συνεχίσει πια του πω να μου το αλλάξει!

δεν ξερω και εγω τι να σου πω...το πινω νηστικη και τρωω μετα απο τρια τεταρτα περιπου...

λες κανω βλακεια και δεν προλαβαινει να διαλυθει για αυτο δεν με πειραζει?

εκανα αιματος σημερα..θα φανουν εκει τα μαντατα μου!

Γιατρο εσυ ποτε εχεις ξανα??


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

και βρε κορίτσια σταματήστε πια με τις καισαρικές και τι θα περάσουμε μετά..έχουμε καιρό ακόμα και μας τις πρωτότοκες μας τρομάζετε λίγο!

εμένα τουλάχιστον! πείτε κάτι πιο ευχάριστο!

τι θα μαγειρέψετε σήμερα? εγώ έχω όρεξη για μακαρόνια με κιμά

αλλά επειδή ο αμόρες δεν τα τρώει λέω να κάνω και κεφτεδάκια με πατάτες!! γιαμι!!

Aaaaχαχα, μην τρομάζεις, όλα αντέχονται!

Λοιπόν από sex επειδή είπατε όλες, εμείς έχουμε να κάνουμε από την ημερομηνία της σύλληψης:oops: αμέσως μετά από εκείνο το βράδυ δεν είχα καθόλου όρεξη και η γυναικολόγος μετά μας το απαγόρεψε (και συνεχίζω να μην έχω και σπουδαία όρεξη γιατί φοβάμαι...)

Από φαϊ σήμερα κοτόσουπα μήπως μαλακώσει λίγο το στομάχι!

Link to comment
Share on other sites

Βιβιαν μου ενα μεγαλο συγγνωμη απο εμενα,γιατι σε καμια περιπτωση δεν ηθελα να σε τρομαξουμε!

Αλλα απο την αλλη ειναι καλο να ενημερωνεσαι!Εγω ας πουμε την πρωτη φορα πηγαινα για φυσιολογικο,διαβαζα για φυσ.τοκετους,εκανα μαθηματα για ανωδυνο κ δεν ειχα ιδεα τι ειναι η καισαρικη,πως/γιατι γινεται,αν ποναει,εντελως ασχετη γι`αυτο μου ηρθε καπως!:|

Εναμισυ χρονο τωρα,οταν ειμαι μονη μου, σκεφτομαι πως εξελιχθηκαν τα πραγματα και κλαιω μονη μου..:cry:Και ειναι βαλσαμο τωρα για εμενα που βρηκα κι αλλες κοπελες ομοιοπαθουσες,που μπορω να μιλησω μαζι τους! Για αυτο τα γραφω ολα αυτα.:|

Τεσπα!:D

Σημερα θα φτιαξω σπαγγετινη με κοκκινη σαλτσα.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ το ίδιο μετά από 3 τέταρτα περίπου! καμμια φορά αν ξυπνήσω και για τουαλέτα πιο νωρίς το παίρνω για να μπορώ να φάω όταν σηκωθώ! γιατρό έχουμε 12 δεκέμβρη :evil: αργεί ακόμα!! το θέμα όμως δεν είναι αυτό!! θα ειμαι 18+5 όταν πάω και μου είχε πει πως 18η θέλει να με βάλει να κάνω καμπύλη!!! :shock::shock::shock::shock::shock: και επειδή έχω ξανακάνει παλιά για άλλο λόγο τη σιχαίνομαι!! και τώρα μόνο αυτό σκέφτομαι!!!!:shock:


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χριστιάννα μου εννοείται είναι καλό να ενημερωνόμαστε δεν το συζητώ, έχει κάνει και η αδερφή μου καισαρική και ξέρω 5 πράγματα αλλά και σεις πια όλα τα άσχημα μας είπατε μονοκοπανια!! χαχα!! ;) τεσπα, αυτό που είπε και η νάντια ισχύει εκείνη την ώρα ό,τι σου πει ο γιατρός φτάνει να είσαι καλά εσύ και το μωρό δεν το συζητώ!!


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αυτό που λες δεν έχεις άδικο!

Μακάρι κι εμένα να είναι αντιμετωπίσιμη η κατάσταση. Γιατί και στην περίοδο πλημμυρίζω, οπότε είμαι προκατειλημμένη με τα λόχεια!

Κι εμένα το ίδιο! Τώρα μ' έχουν πιάσει καούρες και δυσπεψία! Το βράδυ εμένα με πιάνει και έχω και τραγικά πολλά αέρια στο στομάχι, χτες σιχτίρισα. Κι έχω και μια γεύση δηλητήριο! Καλά, πόσο ανάποδες είμαστε?:D

Τυχερή ήσουν!

Thanks for the info!:D

και εγώ το ίδιο μετά από 3 τέταρτα περίπου! καμμια φορά αν ξυπνήσω και για τουαλέτα πιο νωρίς το παίρνω για να μπορώ να φάω όταν σηκωθώ! γιατρό έχουμε 12 δεκέμβρη :evil: αργεί ακόμα!! το θέμα όμως δεν είναι αυτό!! θα ειμαι 18+5 όταν πάω και μου είχε πει πως 18η θέλει να με βάλει να κάνω καμπύλη!!! :shock::shock::shock::shock::shock: και επειδή έχω ξανακάνει παλιά για άλλο λόγο τη σιχαίνομαι!! και τώρα μόνο αυτό σκέφτομαι!!!!:shock:
αχχχ μην μου θυμιζεται την καμπυλη λεμεεε!!!!!!!!

18η την κανουμε?????????????

δηλαδη εγω σε μια εβδομαδα???????????:shock::shock::shock:

ωχ Χριστε μου!!!

και την αηδια της σκεφτομαι αλλα και το αποτελεσμα!!!!!!!!!

το τρεμω το σακχαρο!!!!!με φοβισε στις αρχες ενας ενδοκρινολογος!

καλα δεν σας ειπα..

ειδα στον υπνο μου οτι ειχα παει 81 κιλα απο 59,5 που ημουν 1η του μηνος!

φανταστειτε σοκ...

Α και εχθες οτι εκανα μπανιο με τα χιλια ζορια το μωρο και δεν εβρισκα πετσετα να το τυλιξω...

απο την αγωνια μου για την πετσετα ξυπνησα...

α ρε τι εχει να γινει με τα ονειρα...απο τωρα αρχισαμε!:D:D:D


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Α και εχθες οτι εκανα μπανιο με τα χιλια ζορια το μωρο και δεν εβρισκα πετσετα να το τυλιξω...

απο την αγωνια μου για την πετσετα ξυπνησα...

α ρε τι εχει να γινει με τα ονειρα...απο τωρα αρχισαμε!:D:D:D

αχαχαχαααααα!!!

η καθε μια με τα δικα της αγχη!!

Εγω εβλεπα ονειρο πως ημουν σε μια εκκλησια και ημουν λεει 40 εβδομαδων και προσευχομουν στο Θεο να πανε ολα καλα.

Και τοτε εκει με επιασαν οι πονοι!!Και χρονομετρουσα κ χαιρομουν που θα γεννουσα επιτελους!!Και ξυπνησα απο τους πονους!!χαχαχαχαα

Link to comment
Share on other sites

όχι νομίζω πιο μετά απλά εμένα επειδή με έχει πρήξει με τα κιλά γιατί είμαι και καμπυλωτή ;) χαχα, θέλει να την κάνουμε νωρίς να είμαστε σίγουροι!! άστα! θα το υποστώ και αυτό!! ουφ!! κ όσο για τα όνειρα μέχρι στιγμής δεν έχω δει κάτι άσχημο ή αγχωτικό αλλά βλέπω συνέχεια και είναι όλα πολύ ζωντανά!! το βράδυ ας πούμε είδα ότι ο άντρας μου κοίταζε άλλη και το πρωί είχα τρελά νεύρα! αφου του λέω μην μου μιλάς!! τα χω πάρει μαζί σου!! :tongue: ε ρε τι θα δούνε ακόμα οι κακόμοιροι!!! και αν δεν τους κάνουμε και σεξ..παέι!!! χαχαχαχαχαχαχαχα!!!


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...