Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπραβο σου! Αλλες θα το χαν παρατησει. Για τη ναρκωση 1η φορα το ακουω! Αμα χρειαστει ξανα καισαρικη να κανεις με επισκληρηδιο που δεν υπαρχει τετοιο θεμα....

και εγω πρωτη φορα το ακουω.

ισως με τη ραχιαια που εκανα εγω να ισχυει.

αλλα αν γεννησω με καισαρικη στο δημοσιο, ραχιαια θα μου κανουν παλι δεν κανουν επισκληριδιο εδω.

Link to comment
Share on other sites

Μαρία και εγώ φαντάζομαι ότι λόγω μεγάλου διαστήματος ήταν σαν πρώτη φορά αλλά εγώ την δεύτερη φορά αν εξαιρέσεις τους πόνους δεν κατάλαβα ότι γέννησα.Οι ψυχολογικέ ςμεταπτώσεις ή ένταση ότι κάτι άλλαξε στον οργανισμό ήταν σαν μη το κατάλαβε καθόλου ο οργανισμός μου ότι γέννησα...Τι να πω...

σε καταλαβαινω και σε νιωθω ΑΠΟΛΥΤΑ!

εγω για να καταλαβαιτε ποτε μου δεν ειπα τη λεξη ΓΕΝΝΗΣΑ.

Παντα λεω εκανα καισαρικη.

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω για το μόνο που είμαι σίγουρη είναι ότι την καισαρική την έφαγα γιατί πραγματικά έπρεπε αλλιώς θα τρελαινόμουν...

Οπως τα λες!

Χριστιανα δεν ξερω τι ειναι η ραχιαια! Αλλα αμα ειναι ετσι τα πραγματα τι να κανεις!

Anyway μην αγχωνομαστε απο τωρα με τη γεννα θα τρελαθουμε!

Θα σας αφησω εχω να παω τραπεζα, ΙΚΑ χαμος!

Φιλακια


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια!

ανυπομονω να μαθω νεα της skybeam!

Διαβασα και τις εμπειριες σας....

εγω μαλλον κατα το τελος Μαιου θα μπορω να σας πω τις εντυπωσεις μου!:-P

καλημερα να εχουμε!!!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι. Εμένα οι εμπειρίες μου από τις καισαρικές δεν ήταν τόσο άσχημες. Πονούσα την πρώτη μέρα ώσπου να σηκωθώ και να μου βγάλουν τους καθετήρες. Αφότου σηκώθηκα τα έκανα όλα μόνη μου και μπάνιο και το μωρό πρόσεχα μόνη μου μια και το είχα συνέχεια δίπλα μου, θήλασα κανονικά και το γάλα ήταν όπως περιέγραψαν τα κορίτσια, τις πρώτες ημέρες ήταν αραιό αλλά έβαζα το μωρό κανονικά όποτε το ζητούσε. Μετά από δύο μέρες κατέβηκε το πολύ γάλα. Στην πρώτη γέννα είχε πρηστεί το στήθος μου, στην δεύτερη όχι τόσο.

Όσο για τη στάση θηλασμού, έβαζα ένα μαξιλάρι στην κοιλιά μου για να μην πατάει την τομή και θήλαζα κανονικά ή στην δεύτερη που ήμουν πιο ξεψαρωμένη, ξάπλωνα στο πλάι και άφηνα το μωρό να θηλάζει όσο ήθελε.

Δεν έχω εμπειρία φυσιολογικού βέβαια, αλλά εγώ στην τέταρτη ημέρα ήμουν σε αρκετά καλή κατάσταση και η τομή μου δεν μπορώ να πω ότι πονούσε τόσο, ένα μούδιασμα μόνο ένοιωθα που ήταν λίγο ενοχλητικό.


I6lrp2.png UKa4p2.png 8nsbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Wonderland ησουν τυχερη που ποναγες τοσο λιγο μια χαρα!

Βρε κοριτσια τι εγινε? Γιατι τετοια σιωπη? Η Skybeam γιατι

δεν μπηκε? Την ειδατε πουθενα αλλου στο φορουμ?


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια!!!

σας εχασα για λιγο γιατι περασα μια ιωσουλα μαζι με τον μικρο μου

μας κολλησε ο ανδρας μου κ τους δυο...

παει ομως περασε...

Ποσα πολλα γραψατε?????

εχω χασει επεισοδια......

Παντως και εγω που γεννησα με καισαρικη

στις 38 βδομαδες και 4 μερες

δυσκολευτηκα

με το θηλασμο...

το γαλα κατεβηκε μετα απο 3 μερες.

Εκτος αυτου λογω σχεδον επιπεδων θηλων

ο μικρος μπορεσε να πιασει μονο

το αριστερο στηθος..

κι ετσι ειχα γαλα μονο στο ενα στηθος...

Με ειχαν μπερδεψει πολυ κ οι μαιες,

γεννησα σε δημοσιο νοσοκομειο

κ η καθεμια που ερχοταν

μου ελεγε το δικο της...

κ ολες μαζι..πωπω δυσκολο να θηλασει το μωρο..

δε θα μπορεσεις....

Αυτη τη φορα δε θα ακουσω καμια...

Θα το προσπαθησω, εχω διαβασει κ αρκετα πραγματα

θα χρησιμοποιησω κ τις ψευδοθηλες κ ο Θεος βοηθος.


qLIep2.png

y2qkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κούκλες καλημέρα. Έγινε ένα λάθος και δεν έχω τα αποτελέσματα στα χέρια μου, θα σας πω προς το μεσημέρι τελικά.

Όσον αφορά την καισαρική, έχω κάνει μία για αφαίρεση ινομυωμάτων (δηλαδή ανοιχτό χειρουργείο με τομή καισαρικής). Υπάρχει πόνος, κακά τα ψέμματα, τουλάχιστον το πρώτο 24ωρο και μετά μια δυσκολία στο περπάτημα την είχα (εδώ είναι και ανάλογα τον οργανισμό της κάθε μίας από εμάς). Πάντως μετά χρειάστηκα βοήθεια στο σπίτι για 3 ημέρες περίπου. Τότε είχα τη μάνα μου και δεν είχα και μπεμπέ, τώρα να δω τι θα κάνω!

Link to comment
Share on other sites

Κούκλες καλημέρα. Έγινε ένα λάθος και δεν έχω τα αποτελέσματα στα χέρια μου, θα σας πω προς το μεσημέρι τελικά.

Skybeam...Ειμαι σιγουρη οτι ολα θα ειναι

καλα με την εξεταση....

Καλα αποτελεσματα!!!!

:P


qLIep2.png

y2qkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Skybeam εύχομαι καλά αποτελεσματα!

Κορίτσια μην αγχωνεστε απο τώρα για το θηλασμό. Όσο μπορείτε ενημερωθείτε απλά γιατι τότε δεν θα προλαβαινετε να ψάχνετε. Πάντως το γάλα συνήθως κατεβαίνει σε ποσότητα απο την τριτη μέρα. Τις πρώτες έχουμε το πρωτογαλα που είναι λιγοστό και θρεπτικό. Και εγω που γεννησα φυσιολογικά την τριτη μέρα είδα γάλα. Kittymaria εμένα με βοήθησαν πολύ οι ψευδοθηλές λόγω επιπέδων θηλων. Αν και συνήθως λένε υπάρχει κίνδυνος συγχισης θηλων, αν υπάρχει πρόβλημα είναι μια πολύ καλη λύση. Όσο ήμουν στην κλινικη μια μαία μου είπε να πάρω και εστειλα τον άντρα μου. Άσε που κι εγω έβλεπα οτι το μωρο δεν μπορει να πιάσει το στήθος. Κάθε φορα που μου τον έφερναν μεσα στο πυρεξακι που τον είχαν έβαζαν και τις θηλες αποστειρωμενες στο κουτάκι τους.


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites

1.RATAPLAN(Νίκη)............ Γαία-ΠΗΤ 01/05/2013- ΑΓΟΡΑΚΙ

2.My girl(Εύα)...................Βιοκλινική Θεσσαλονίκης-ΠΗΤ 02/05/2013-ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

3.Mummytobe(Νάντια)........Αλεξάνδρας-ΠΗΤ 07/05/2013- ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

4.mariath(Μαρία)...............Βιοκλινική Θεσσαλονίκης-ΠΗΤ 08/05/2013-ΑΓΟΡΑΚΙ

5.Βίβιαν...........................Ιασώ-ΠΗΤ 10/05/2013-ΑΓΟΡΑΚΙ

6.pele (Πένυ)...................Ιασώ-ΠΗΤ 12/05/2013

7.Evri79(Εύη)....................???-ΠΗΤ 16/05/2013

8.milky(Βίκυ).....................Ιασώ-ΠΗΤ 20/05/2013

9.Lila Pause.......................Mητέρα-ΠΗΤ 21/05/2013

10.Mariapap82(Μαρία)..........Ιασώ-ΠΗΤ 28/05/2013

11.Skybeam.......................Μητέρα-ΠΗΤ 02/06/2013

12.xanp.............................Αλεξάνδρα-ΠΗΤ 14/06/2013

13.kittymaria(Mαρία)............Κρήτη-ΠΗΤ 23/06/2013

14.Χριστιάνα........................Κύπρος-ΠΗΤ 28/06/2013

15.Wonderland(Ελένη)...........


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...