Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 minutes ago, linaa said:

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

      Αχ Λινά ενθαρρυντικά τα λόγια σου … με ηρέμησε η τοποθέτηση σου αλλά αυτές οι μέρες δεν περνάνε με τίποτα τώρα ηρεμώ μετά ξεκινάει πάλι το παραλήρημα …

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts

καλημερα σας!!!

Ευακι μου μαλλον ειναι σαν και το δικο μου ολιγον τεμπελακι....:tongue:

αφαντη η μικρη μου.....

Χαχαχαχαχαχαχαχα!! Λες να είναι τεμπέλικα τα μωράκια μας!??

Χαχαχαχαχα!Μακάρι να έιναι έτσι ήσυχα και όταν γεννηθούνε!

Αν και δεν το πιστεύω γιατί μία παροιμία λέει ήσυχο στην κοιλιά

ζωηρό στην αγκαλιά και το αντίθετο!

Και το έχω ζήσει με την κόρη μου!

Αν και την ένοιωσα από νωρίς κάπου στον τέταρτο μήνα

δεν κουνιότανε συχνά και γενικά ήτανε πολύ ήρεμη στην κοιλιά

αλλά μόλις γεννήθηκε τα είδαμε όλα και ακόμα τρέχουμεεε!!!!:tongue:


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χαχαχαχα!!!!

Παιδια αμα ειναι να ειναι ζωηρο το παιδι..... Ο Χαρης με ειχε

ΤΑΡΑΞΕΙ στην κλωτσια οταν ημουν εγκυος ποναγα τοσο πολυ

που ξαπλωνα στο κρεββατι απο τον πονο και μου εκανε και

εσωτερικη μελανια (την ειδε κι ο γιατρος με τον υπερηχο!)

και καταλαβαινετε ποσο

ζωηρος ειναι ακομα.....

Η δε Λυδια ηταν πολυ ησυχη και ειναι και τωρα ησυχη!

Mygirl αφυ το ειδατε να εχει πλατη μπροστα στον υπερηχο τοτε γι

αυτο δεν το νιωθεις! Και μαλλον το ιδιο εχει κανει και το δικο μου....


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα!

Τελικά ζήτησα και τις τροποποιημένες στατιστικές της αυχενικής μου (αυτές που συνυπολογίζονται με τις αιματολογικές εξετάσεις). Και είναι:

Για τρισωμία 21: 1:1892

Για τρισωμία 18: 1:4475

Για τρισωμία 13: 1:14077

Πάλι καλές βγήκαν για την ηλικία μου. Τουλάχιστον να κοιμάμαι ήσυχη μέχρι την αμνιοπαρακέντηση.

Καλά, για το θέμα που ανοίξατε που δεν έχετε ακούσει το μωρό, κι εγώ ούτε καν. Ούτε για πλάκα δεν το παίρνω χαμπάρι!

Link to comment
Share on other sites

skybeam μια χαρά τα αποτελέσματά σου! Θα κανεις και την αμνιοπαρακέντηση και θα σου φυγει καθε φοβος μην τυχον και κατι δεν ειναι οκ. Οσο για το μωρό είναι όντως πολύ νωρίς για να το νιωσεις. 21η βδομαδα πηρα ειδηση τον γιο μου... Τώρα η αλήθεια είναι ότι το καταλαβαινω σχεδον καθε βραδυ που αραζω στον καναπε.


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα!

Τελικά ζήτησα και τις τροποποιημένες στατιστικές της αυχενικής μου (αυτές που συνυπολογίζονται με τις αιματολογικές εξετάσεις). Και είναι:

Για τρισωμία 21: 1:1892

Για τρισωμία 18: 1:4475

Για τρισωμία 13: 1:14077

Πάλι καλές βγήκαν για την ηλικία μου. Τουλάχιστον να κοιμάμαι ήσυχη μέχρι την αμνιοπαρακέντηση.

Καλά, για το θέμα που ανοίξατε που δεν έχετε ακούσει το μωρό, κι εγώ ούτε καν. Ούτε για πλάκα δεν το παίρνω χαμπάρι!

:D :D :D :D :D :D :D

Υπέροχα νέα!! Χάρηκα πάρα πολύ!

Καιρός να ηρεμήσεις τώρα έτσι!!!!! ;)


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eυχαριστώ βρε κούκλες, το καταλάβατε ότι ήμουν σε κατάσταση άθλια...! :rolleyes:

Mariath, έχω δηλαδή τουλάχιστον ένα-ενάμιση μήνες μέχρι να το καταλάβω, ε? Ανυπομονώ!

O Άγιος Στυλιανός προστάτεψε το μωράκι σου!

Μεγάλη η Χάρη του να φυλάει τα παιδάκια όλου του κόσμου!


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

O Άγιος Στυλιανός προστάτεψε το μωράκι σου!

Μεγάλη η Χάρη του να φυλάει τα παιδάκια όλου του κόσμου!

Γερά να είναι όλα!

Δεν ήταν ο άγιος Στυλιανός, έχω ενδείξεις ότι άλλον προστάτη έχουμε εμείς, μόνο που δεν έχω καταλάβει ακόμα ποιον...

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα!

Τελικά ζήτησα και τις τροποποιημένες στατιστικές της αυχενικής μου (αυτές που συνυπολογίζονται με τις αιματολογικές εξετάσεις). Και είναι:

Για τρισωμία 21: 1:1892

Για τρισωμία 18: 1:4475

Για τρισωμία 13: 1:14077

Πάλι καλές βγήκαν για την ηλικία μου. Τουλάχιστον να κοιμάμαι ήσυχη μέχρι την αμνιοπαρακέντηση.

Καλά, για το θέμα που ανοίξατε που δεν έχετε ακούσει το μωρό, κι εγώ ούτε καν. Ούτε για πλάκα δεν το παίρνω χαμπάρι!

Τελεια νεα!πιο τελεια δεν γινόταν!!

Μπράβο κοπέλα μου!ειδες που ολα πανε μια χαρα?αντε τωρα μπορείς πια να το ευχαριστηθεις!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο εμενα!!χαθηκα αλλα μας ξετιναζουν ακομα οι ιωσεις και σε συνδυασμο με εγκυμοσυνη και δουλεια δεν ηταν το καλυτερο...

πειτε μου οτι οταν θα παει δευτερη χρονια παιδικο ο μικρος ..θα πηγαινει εστω μια ολοκληρωμενη βδομαδα στο σχολειο????:mrgreen:περασε μια 10ημερη ιωση μονο με πυρετο και στο τσακ ειμασταν για εισαγωγη με τοσες μερες πυρετο αλλα ευτυχως την γλιτωσαμε...Τωρα πηρα εγω δυο βδομαδες αδεια αναρρωτικη γιατι ο μπομπος στριμωχτηκε στην κοιλια και εκανα συσπασουλες:? αρκετες ,με τοσο τρεξιμο και αγχος οποτε απο σημερα ..ευελπιστω να αραξω και να ξεκουραστω!!

διαβασα τα νεακια σας στα γρηγορα..

skybeam ολα καλα ειναι με την αυχενικη λοιπον!!και στην αμνιο ολα τελεια θα ειναι ..ειμαι σιγουρη!!!

vickypap καλως μας ηρθες και με το καλο το μωρακι σου!!

εγω πρεπει να ενιωσα ενα πτερουγισμα μολις μπηκα στην 16η βδομαδα..οπως ειχα νιωσει και στον δημητρη τις ιδιες μερες...αλλα γενικά με τοσο τρεξιμο ..μερικες φορες ξεχναω πως ειμαι εγκυος και δεν δινω βαση στα σημαδια..παντως κλωτσια στον πρωτο ειχα νιωσει στην 19η ..για να ειδουμε τωρα!!

γενικα προχωραμε καλα ..αν εξαιρεσουμε ακομα τις καουρες και τους στομαχοπονους...και αναμενουμε πλεον την β επιπεδου γυρω τα χριστουγεννα...

αυτην την φορα παντως η κοιλια μου ειναι πολυ μαλακη..δεν ειναι τσιτωμενη οπως την πρωτη φορα..δηλαδη και μπορω να την ρουφηξω (καλα δεν ειπαμε οτι γινεται πλακα:tongue:)αλλα γενικα ειναι σαν να εχω σουβλακοκοιλιά...χαχαχαχα..και οχι εγκυμοσυνης!!ειναι φυσιολογικο αυτο??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σας...

Skybeam χάρηκα πολύ με τα αποτελέσματά σου θεωρώ ότι τζάμπα σε αγχώσανε..Όλα καλά και στην άμνιο....

Μετράω μέρες μέχρι την αυχενική Παρακευή πρωί θα πάω και εγώ.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κούκλες,

ευχαριστώ! Ναι μέχρι την άμνιο ηρέμησα λίγο!

Rataplan, κι εγώ σουβλακοκοιλιά έχω και σοκολατοκοιλιά, άσε που μ' έχει πιάσει ένα πράγμα με αέρια στο στομάχι (φάω δε φάω) κι αν δεν πιω κάτι αεριούχο δεν μπορώ να ηρεμήσω...

xanp, άντε, λίγες μέρες έμειναν, πλησιάζει η ώρα της αυχενικής!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Skybeam, χάρηκα για τα νεα!!!Ολα καλα θα πανε κ στην αμνιο...

Εκλεισα κ εγω ραντεβού για αυχενικη στις 11 Δεκέμβρη!!Μεχρι τότε υπάρχει μια αγωνία....είχα πάλι το Σάββατο λίγα ροζ κ άρχισα ξανά τα utrogestan...


qLIep2.png

y2qkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Skybeam, χάρηκα για τα νεα!!!Ολα καλα θα πανε κ στην αμνιο...

Εκλεισα κ εγω ραντεβού για αυχενικη στις 11 Δεκέμβρη!!Μεχρι τότε υπάρχει μια αγωνία....είχα πάλι το Σάββατο λίγα ροζ κ άρχισα ξανά τα utrogestan...

Mη φοβάσαι κούκλα μου, εγώ τα utro τα παίρνω από τότε που είδα θετικό clearblue, ούτε καν περίμενε η γιατρός μου ώς τη χοριακή.

Όλα καλά θα είναι, άντε να δούμε και το δικό σου σπόρι τι τυπάκι είναι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...