Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Χοριακή χαμηλη?Βοήθηστε..


chris33

Recommended Posts

Καλησπέρα..Εχω μια ερώτηση...Έχω την εντύπωση ότι είχα ωορηξία την 11η μέρα αυτού του κύκλου.Έκανα σήμερα την 25η μέρα μια χοριακή και είναι 17,5.Θα ξανακάνω επανάληψη τη Δευτέρα.Θεωρείτε ότι είναι πολύ χαμηλή?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα! Κανονικά πόσες μέρες είναι ο κύκλος σου; Επίσης δεν ανέφερες αν έχεις σταθερή περίοδο (άρα και ωορηξία) και άλλες λεπτομέρειες που μπορεί να χρειαστούν (πχ πόσο καιρό προσπαθείς για μωρό, αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα κλπ)...

Έχω δει μωράκια να γεννιούνται με χοριακή 11. Και η δική μου χοριακή ήταν την πρώτη φορά 74 (αν και επειδή έκανα σπερματέγχυση έκανα την εξέταση 13 μέρες μετά την διαδικασία).

Προσωπικά δεν θεωρώ οτι είναι πολύ χαμηλή, εγκυμοσύνη θεωρείται όταν το νούμερο είναι πάνω απο 10 σύμφωνα με την μικροβιολόγο μου. Οπότε περίμενε δύο μέρες, κάνε ξανά μια χοριακούλα και θα βεβαιωθείς τότε...

Όπως και αν έχει σου εύχομαι καλή τύχη! Να πάνε όλα καλά και πολύ σύντομα να κρατάς στα χέρια σου το μωράκι σου!


ixhPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου...Προσπαθούμε γύρω στους 8 μήνες. Τον Ιούλιο είχα μια βιοχημική κύηση. Ο κύκλος μου κυμαίνεται απο 25-29 μέρες. Απλά είμαι σχεδόν σίγουρη ότι η ωορηξία ήταν την 11η μέρα γιατί με πόνεσε πολύ η μέση μου και είχα καφέ εκκρίσεις εκείνη τη μέρα...Σήμερα είναι η 25η του κύκλου. Ξέρω ότι έκανα πολύ νωρίς τη χοριακή αλλά αγχώνομαι λόγω της προηγούμενης βιοχημικής...κ τελικά πάλι στην αναμονή θα είμαι...Ο γιατρός μου είπε καλύτερα Δευτέρα να ξανακάνω..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου...Προσπαθούμε γύρω στους 8 μήνες. Τον Ιούλιο είχα μια βιοχημική κύηση. Ο κύκλος μου κυμαίνεται απο 25-29 μέρες. Απλά είμαι σχεδόν σίγουρη ότι η ωορηξία ήταν την 11η μέρα γιατί με πόνεσε πολύ η μέση μου και είχα καφέ εκκρίσεις εκείνη τη μέρα...Σήμερα είναι η 25η του κύκλου. Ξέρω ότι έκανα πολύ νωρίς τη χοριακή αλλά αγχώνομαι λόγω της προηγούμενης βιοχημικής...κ τελικά πάλι στην αναμονή θα είμαι...Ο γιατρός μου είπε καλύτερα Δευτέρα να ξανακάνω..

Καλύτερα να περιμένεις για πιο σίγουρα αποτελέσματα! Και μην απογοητεύεσαι, όλα θα πάνε καλά!


ixhPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σημασια εχει να δεις ποσο θα ανεβεί στην επαναληπτικη!μπορει να πάρει φορα και να δεις καμμια χοριακη τεράστια σε δυο μερες....

Ποτε δεν ξέρεις!

Αβυσσος η συμπεριφορά των σπόρων!:tongue:


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σημασια εχει να δεις ποσο θα ανεβεί στην επαναληπτικη!μπορει να πάρει φορα και να δεις καμμια χοριακη τεράστια σε δυο μερες....

Ποτε δεν ξέρεις!

Αβυσσος η συμπεριφορά των σπόρων!:tongue:

:)Mακάρι τι να πω...Δε μπορώ να κάνω τπτ άλλο απο το να περιμένω...Την έκανα και νωρίς μάλλον..τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

:)Mακάρι τι να πω...Δε μπορώ να κάνω τπτ άλλο απο το να περιμένω...Την έκανα και νωρίς μάλλον..τι να πω..

Για να σου δώσω να καταλάβεις εκανα χοριακη 26η μερα σε κύκλο 25-28 ημερων και ειχα 53...4 ημερες μετα που εγω νόμιζα οτι θα δω κανενα 250 περίπου και θα χαιρομουν κιόλας είδα 640!

Οποτε μην κολλας με το μικρο νούμερο...μπορει να πάρει μια φορα και να μη το πιστεύεις μετα!

Μια άλλη κοπέλα εδω 4 μερες καθυστέρηση και είχε χοριακη 83 και ολα της πάνε τελεια!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Για να σου δώσω να καταλάβεις εκανα χοριακη 26η μερα σε κύκλο 25-28 ημερων και ειχα 53...4 ημερες μετα που εγω νόμιζα οτι θα δω κανενα 250 περίπου και θα χαιρομουν κιόλας είδα 640!

Οποτε μην κολλας με το μικρο νούμερο...μπορει να πάρει μια φορα και να μη το πιστεύεις μετα!

Μια άλλη κοπέλα εδω 4 μερες καθυστέρηση και είχε χοριακη 83 και ολα της πάνε τελεια!

Σ'ευχαριστώ πολύ.Μου δίνεις κουράγιο..Εγω μόλις είδα το 17.5, η πρώτη μου σκέψη ήταν πάλι βιοχημική..? Μετά όμως σκέφτηκα ότι είναι πολύ νωρίς ίσως...Υπομονή θα κάνω...και ο θεός βοηθός...:o

Link to comment
Share on other sites

εμενα το μικροβιολογικο μου είχε πει πανω απο 5 είναι εγκυμοσύνη,εγω οταν είχα κανει έίχα 90 και εχω διδυμα τωρα.Ολα καλα θα είναι,σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μη βάζεις και το χέρι σου στη φωτιά για το πότε είχες ωορρηξία!!!

1ον ακόμα και αν ειναι σταθερή η περίοδος η ωορρηξία μπορεί να παίζει +-1-2 μέρες

2ον εγώ ήμουν σίγουρη το φλεβάρη όταν είχα επαφή με τον άντρα μου ότι είχε περάσει η ωορρηξία 2-3 μέρες (δεν έκανα τεστ μόνο από συμπτώματα έκρινα) και όμως μάλλον μάντεψα λάθος γιατι έμεινα έγκυος!!!

Κάνε την επαναλειπτική και βλέπεις....

Σου εύχομαι τα καλύτερα ;)


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

Μη βάζεις και το χέρι σου στη φωτιά για το πότε είχες ωορρηξία!!!

1ον ακόμα και αν ειναι σταθερή η περίοδος η ωορρηξία μπορεί να παίζει +-1-2 μέρες

2ον εγώ ήμουν σίγουρη το φλεβάρη όταν είχα επαφή με τον άντρα μου ότι είχε περάσει η ωορρηξία 2-3 μέρες (δεν έκανα τεστ μόνο από συμπτώματα έκρινα) και όμως μάλλον μάντεψα λάθος γιατι έμεινα έγκυος!!!

Κάνε την επαναλειπτική και βλέπεις....

Σου εύχομαι τα καλύτερα ;)

Σ'ευχαριστώ πολύ..Δε βάζω το χέρι μου στη φωτιά για την ωορηξία ,απλά εκείνη τη μέρα που θεωρώ πως είχα ,με πονούσε πάρα πολύ η μέση μου χαμηλα και είχα καφέ υγρά.Δεν μου είχε ξανασυμβεί κατι τέτοιο και υπέθεσα ότι ήταν ωορηξία..Αν η σύλληψη έγινε έστω 2 μέρες μετά, τότε η τιμή της χοριακής είναι σχετικά καλή...Όπως και να έχει μέχρι τη Δευτέρα είναι αρκετές ημέρες ρε παιδί μου..Πήρα σήμερα ένα τεστ και το έκανα πριν λίγο και είναι πιο έντονο απο χθές το πρωί που η χοριακή ήταν 17,5.Ας ελπίσουμε ότι ανεβαίνει....

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ..Δε βάζω το χέρι μου στη φωτιά για την ωορηξία ,απλά εκείνη τη μέρα που θεωρώ πως είχα ,με πονούσε πάρα πολύ η μέση μου χαμηλα και είχα καφέ υγρά.Δεν μου είχε ξανασυμβεί κατι τέτοιο και υπέθεσα ότι ήταν ωορηξία..Αν η σύλληψη έγινε έστω 2 μέρες μετά, τότε η τιμή της χοριακής είναι σχετικά καλή...Όπως και να έχει μέχρι τη Δευτέρα είναι αρκετές ημέρες ρε παιδί μου..Πήρα σήμερα ένα τεστ και το έκανα πριν λίγο και είναι πιο έντονο απο χθές το πρωί που η χοριακή ήταν 17,5.Ας ελπίσουμε ότι ανεβαίνει....

Κοριτσάκι μου αφού έκανες και τεστ και δείχνει θετικό δεν νομίζω οτι υπάρχει αμφιβολία!!! Δεν θέλω να σου φουσκώνω τα μυαλά αλλά το θεωρώ πολύ καλή εξέλιξη!!! Να μας ενημερώσεις μόλις ξανακάνεις χοριακή!!! Με το καλό!!!


ixhPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου αφού έκανες και τεστ και δείχνει θετικό δεν νομίζω οτι υπάρχει αμφιβολία!!! Δεν θέλω να σου φουσκώνω τα μυαλά αλλά το θεωρώ πολύ καλή εξέλιξη!!! Να μας ενημερώσεις μόλις ξανακάνεις χοριακή!!! Με το καλό!!!

Τη Δευτερα ελπίζω να έχω καλά νέα...Ευχαριστώ πολύ...:P

Link to comment
Share on other sites

Τη Δευτερα ελπίζω να έχω καλά νέα...Ευχαριστώ πολύ...:P

ποτε δεν μπορεις νασαι 100% σιγουρη για το ποτε εγινε η συλληψη...οποτε νιμιζω οτι ειναι καλη η χοριακη σου!!!

ευχομαι καλη συνεχεια!!!:D


zPebKet.jpgW5KDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...