Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Χοριακή χαμηλη?Βοήθηστε..


chris33

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!ΛΟΙΠΟΝ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΙΔΑΜΕ ΣΑΚΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΕΛΙΤΣΑ ΜΕΣΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ...ΧΑΧΑΧΑ!!ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΑΡΤΗ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΗΤΑΝΕ 845,ΟΠΟΤΕ ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΘΑ ΕΙΧΕ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΤΕΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΤΙ ΕΙΔΑΜΕ,ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΤΕΛΙΤΣΑ!!5 ΧΙΛΙΟΣΤΑ ΜΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ,ΣΗΜΕΡΑ ΚΛΕΙΝΩ 1 ΜΗΝΑ,ΘΑ ΚΑΝΩ 2 ΧΟΡΙΑΚΕΣ ΑΚΟΜΑ ΣΤΙΣ 25 ΚΑΙ ΣΤΙΣ 31 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΚΑΙ 9 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΚΑΡΔΙΑ!!!ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...

Μπράβο όλα καλά να πάνε εύχομαι..:P Τώρα μπορείς να ηρεμήσεις λίγο..Με το καλό να ακούσετε και τη καρδούλα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα επειδη δεν καταλαβα τι τελιτσα λετε; γιατι και εγω που εκανα το πρωτο υπερυχο δεν ειδα καμια τελιτσα :?

:) Εμείς μέσα στο μαύρο σάκο είδαμε μια τελίτσα άσπρη πολύ μικρή, εμβρυικά στοιχεία είπε ο γιατρός. Το ότι δεν είδες εσύ δε σημαίνει κάτι γιατί μπορεί να έκανες λίγο πιο νωρίς τον υπέρηχο..Μη αγχώνεσαι...Όλα καλά θα είναι..Αφού σου είπε και ο γιατρός ότι όλα καλά..

Link to comment
Share on other sites

:) Εμείς μέσα στο μαύρο σάκο είδαμε μια τελίτσα άσπρη πολύ μικρή, εμβρυικά στοιχεία είπε ο γιατρός. Το ότι δεν είδες εσύ δε σημαίνει κάτι γιατί μπορεί να έκανες λίγο πιο νωρίς τον υπέρηχο..Μη αγχώνεσαι...Όλα καλά θα είναι..Αφού σου είπε και ο γιατρός ότι όλα καλά..

ναι την εκανα πιο νωριςαπο την χωριακη 10 μερες μετα


ΠΗΤ 18/06/13 Κοριτσι

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο όλα καλά να πάνε εύχομαι..:P Τώρα μπορείς να ηρεμήσεις λίγο..Με το καλό να ακούσετε και τη καρδούλα..

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙ!!ΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΗΡΕΜΗΣΑ ΛΙΓΑΚΙ ΤΩΡΑ :P

ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΛΙΓΑΚΙ ΑΙΜΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΘΗΣΑ ΞΑΠΛΩΜΕΝΗ 2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ..

ΑΝΤΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Ν ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΡΔΟΥΛΕΣ ΑΠ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΟΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ CAFE ΙΟΥΝΙΟΥ??ΓΙΑ ΤΟΤΕ ΜΑΣ ΚΟΒΩ ΝΑ ΓΕΝΝΑΜΕ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ..:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙ!!ΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΗΡΕΜΗΣΑ ΛΙΓΑΚΙ ΤΩΡΑ :P

ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΛΙΓΑΚΙ ΑΙΜΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΘΗΣΑ ΞΑΠΛΩΜΕΝΗ 2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ..

ΑΝΤΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Ν ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΡΔΟΥΛΕΣ ΑΠ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΟΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ CAFE ΙΟΥΝΙΟΥ??ΓΙΑ ΤΟΤΕ ΜΑΣ ΚΟΒΩ ΝΑ ΓΕΝΝΑΜΕ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ..:P

Nαι κάπου εκεί είμαστε ..Εγώ αρχές μάλλον..:P

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά θα πάνε και το cafe σας θα ανοίξετε ;)

Με το καλό να ακούσετε και καρδούλα :D


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κοριτσια τ φωτα σας!!

εκανα τεστ εγκυμοσυνης 21-11-2012 και βγηκε αχνο θετικο

παω για χοριακη 22-11 και ηταν 21,7

ξανακανω 26-11 και ηταν 137,1

εκανα την τεταρτη 28-11 και ειναι 258,9

30-11 ειναι 583,2

πως σας φαινονται ο γιατρος λιγο με απογοητευσε :-(


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τ φωτα σας!!

εκανα τεστ εγκυμοσυνης 21-11-2012 και βγηκε αχνο θετικο

παω για χοριακη 22-11 και ηταν 21,7

ξανακανω 26-11 και ηταν 137,1

εκανα την τεταρτη 28-11 και ειναι 258,9

30-11 ειναι 583,2

πως σας φαινονται ο γιατρος λιγο με απογοητευσε :-(

Εγώ μια χαρά το βρίσκω! Στη κάθε γυναίκα ανεβαίνει με διαφορετικό τρόπο. Έχουμε ακούσει και για περιπτώσεις που ενώ ήταν χαμηλη στη πορεία πήρε μεγάλη φόρα. Αν μου έλεγες ότι η αύξηση ήταν από 21 σε 23 τότε σίγουρα θα υπήρχε πρόβλημα.

Προσπάθησε να ηρεμήσεις και ρώτα κ έναν δεύτερο γιατρό μην βασίζεσαι σε έναν.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 4 months later...

Καλημέρα σε όλες ! ! είμαι καινουρια στο φορουμ . αρχικα μπηκα για μια απορια και μου φανηκε πολυ ενδιαφερουσα η παρεα σας! λοιπον, ο κυκλος μου ειναι 28 με 30 ημερες, 1 ημερα πριν την γονιμη μου μερα ειπαμε με τον αντρα μου να προσπαθησουμε για μωρακι! ειχα 3 ημερες καθυστερησης. Την 2η ημερα εκανα χωριακη και την 3η αδιαθετησα. το αποτελεσμα της ηταν 6. δεν νομιζω πως χρειαζεται να κανω και αλλη αφου αδιαθετησα,εσεις τι λετε? ευχαριστω εκ των προτερων!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Γεωργια!

Επειδη μου ετυχε κατι αντιστοιχο...να παρεις τηλ τον γιατρο σου κ να του εξηγησεις την κατασταση.

Μαλλον θα πρεπει να κανεις κ αλλη χοριακη.Το αιμα δεν σημαινει απαραιτητα αποβολη, πρεπει να το κοιταξεις κ σιγουρα να μιλησεις με τον γιατρο σου!

Ευχομαι ολα να πανε καλα!


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεωργια να σου πω (χωρις να θελω να σε ριξω στα πατωματα) επειδη περασα το ιδιο.Το πιθανοτερο ειναι να ειναι βιοχημικη κυηση που ειναι παρα πολυ συνηθισμενο να γινεται κ πολλες κοπελες δεν το παιρνουν καν ειδηση.

Απλα απο τη μερια σου πρεπει να σιγουρεψεις οτι ή που θα μηδενιστει η χοριακη ή που απλα εγινε αργα η εμφυτευση κ θα ανεβει.Παντως πρεπει να επικοινωνησεις με τον γιατρο σου, ακομη κ Κυριακη που ειναι μην σε σταματαει αυτο.Γι'αυτο τους εχουμε τους γυναικολογους;)


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας! Τελικα,ήταν δικο μου το λαθος...απο την αγωνια του αποτελεσματος της χοριακης δεν προσεξα πως εγραφε 0,00 ! κοιταξα διπλα που εγραφε ''φυσιολογικες τιμεσ <6 '' .............. η περιοδος μου ομως σταματησε στις 3 ημερεσ, εχθεσ 4η ημερα λιγο καφε και τελοσ..δεν νομιζω πως θα χρειαστει κι αλλη χοριακη αφου η πρωτη εδειξε μηδεν σωστα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...