Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

Χοριακή χαμηλη?Βοήθηστε..


chris33

Recommended Posts

Καλημερα !

Γεωργια με περιοδο κ αρνητικη χοριακη εννοειται δεν εισαι εγκυος κ δεν χρειαζεται αλλη χοριακη.Τον επομενο μηνα με το καλο ευχομαι να ερθει το σπορι σου!


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα! Σας γραφω εκ μερους της πολυαγαπημενης μου ξαδερφης, που εχει φρικαρει τις τελευταιες ημερες..

τελευταια περιδος της 29 ιουνιου( οι κυκλοι κυμαινονταν μεταξυ 26 - 32 ημερων, ποτε ακριβως σταθεροι). ειχαν επαφη με τον συζυγο στις 14 ιουλιου( 16η ημερα κυκλου) μονο (ελειπε πριν και μετα την επαφη λογω επαγγελματος).μεσημερι. το βραδυ της ιδιας ημερας πονουσε ως συνηθως οταν κανει οωρρηξια!

7 μερες μετα αρχισαν οι πονοι περιοδου. το ψιλιαστηκε γιατι και στο 1ο παιδακι ειχε τα ιδια. 12η μερα μετα την επαφη κανει τεστ, αχνο θετικο. το απογευμα της ιδιας ημερας ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΧΟΡΙΑΚΗ 20,69.

εγω προσωπικα αναρωτιεμαι πως ενω ανιχνευουν πανω απο 25 μοναδες (δεν πηρε ευαισθησιας, κλασικο τεστ) το μικροβιολογικο της εβγαλε σχεδον 21. τελος παντων, αλλη ιστορια αυτο.

σημερα 14η μερα απο την επαφη η χοριακη ειναι 35, κατι, σχεδον 36 δηλαδη. δεν θα επρεπε να διπλασιαστει;

βεβαια δεν εχει καν καθυστερηση. ουτε που ξερουμε ποτε θα αδιαθετησει κανονικα. λογικα σημερα επρεπε, εαν η ωορρηξια εγινε τοτε που πονουσε ή να αδιαθετησει το πολυ την δευτερα πρεπει, αν παρουμε ως δεδομενο πως αδιαθετουμε 14 - 16 μερες μετα την ωορρηξια.

σας μουρλανα! ο γιατρος της της εκλεισε ραντεβου οταν θα ναι ακριβως 6 εβδομαδων να δουν καρδουλα. δεν ειπε τιποτα για χοριακες κτλ κτλ. ειπε μονο θα τα πουν τοτε , εκτος εαν συμβει κατι..(καμια παλλινδρομη δηλαδη)

επειδη εχει φρικαρει της προτεινα να κανει την δευτερα αλλη μια, μπας και ξεαγχωθει!

ειναι καλα την δευτερα η να το αφησει για τεταρτη; η εμπειρια σας τι λεει;

να σημειωσω οτι στο 1ο παιδακι ξεκινησε 14 μερα απο την ωορρηξια με 77 χοριακη.

παρακαλω απαντηστε μπας και μπορεσω να της δωσω θαρρος!

ευχαριστω!


....ηρθε το θαυμα.....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! Σας γραφω εκ μερους της πολυαγαπημενης μου ξαδερφης, που εχει φρικαρει τις τελευταιες ημερες..

τελευταια περιδος της 29 ιουνιου( οι κυκλοι κυμαινονταν μεταξυ 26 - 32 ημερων, ποτε ακριβως σταθεροι). ειχαν επαφη με τον συζυγο στις 14 ιουλιου( 16η ημερα κυκλου) μονο (ελειπε πριν και μετα την επαφη λογω επαγγελματος).μεσημερι. το βραδυ της ιδιας ημερας πονουσε ως συνηθως οταν κανει οωρρηξια!

7 μερες μετα αρχισαν οι πονοι περιοδου. το ψιλιαστηκε γιατι και στο 1ο παιδακι ειχε τα ιδια. 12η μερα μετα την επαφη κανει τεστ, αχνο θετικο. το απογευμα της ιδιας ημερας ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΧΟΡΙΑΚΗ 20,69.

εγω προσωπικα αναρωτιεμαι πως ενω ανιχνευουν πανω απο 25 μοναδες (δεν πηρε ευαισθησιας, κλασικο τεστ) το μικροβιολογικο της εβγαλε σχεδον 21. τελος παντων, αλλη ιστορια αυτο.

σημερα 14η μερα απο την επαφη η χοριακη ειναι 35, κατι, σχεδον 36 δηλαδη. δεν θα επρεπε να διπλασιαστει;

βεβαια δεν εχει καν καθυστερηση. ουτε που ξερουμε ποτε θα αδιαθετησει κανονικα. λογικα σημερα επρεπε, εαν η ωορρηξια εγινε τοτε που πονουσε ή να αδιαθετησει το πολυ την δευτερα πρεπει, αν παρουμε ως δεδομενο πως αδιαθετουμε 14 - 16 μερες μετα την ωορρηξια.

σας μουρλανα! ο γιατρος της της εκλεισε ραντεβου οταν θα ναι ακριβως 6 εβδομαδων να δουν καρδουλα. δεν ειπε τιποτα για χοριακες κτλ κτλ. ειπε μονο θα τα πουν τοτε , εκτος εαν συμβει κατι..(καμια παλλινδρομη δηλαδη)

επειδη εχει φρικαρει της προτεινα να κανει την δευτερα αλλη μια, μπας και ξεαγχωθει!

ειναι καλα την δευτερα η να το αφησει για τεταρτη; η εμπειρια σας τι λεει;

να σημειωσω οτι στο 1ο παιδακι ξεκινησε 14 μερα απο την ωορρηξια με 77 χοριακη.

παρακαλω απαντηστε μπας και μπορεσω να της δωσω θαρρος!

ευχαριστω!

Καλημέρα κοριτσάκι μου.Πόσο καταλαβαίνω αυτήν την αγωνία.Για τις τιμές δεν ξέρω να σου πω κάτι αφού ακόμα δεν είχε καν καθυστέρηση,οπότε πρέπει να κάνει λίγη υπομονή.Αυτό που θέλω να πω είναι ότι ποτέ δεν μπορούμε να είμαστε σίγουρες πότε ακριβώς είχαμε ωορηξία ειδικά όταν ο κύκλος δεν είναι σταθερός,αλλά ακόμα κι αν ξέρουμε πότε είχαμε ωορηξία η σύλληψη μπορεί να έχει γίνει μέχρι και 3 μέρες μετά την επαφή,οπότε καλό είναι να χαλαρώσει λίγο και να κάνει ό,τι λέει ο γιατρός.Αν θέλει ας κάνει μια ακόμα χοριακή,αλλά ας είναι καλύτερα μετά από την ημερομηνία που περιμένει περίοδο.Αυτό είναι απλά η γνώμη μου και γιατρός δεν είμαι.Εύχομαι για το καλύτερο και πραγματικά πιστεύω ότι θα γίνεις ξανά θεία αφού η χοριακή έδειξε πριν ακόμα από την καθυστέρηση.Νομίζω ότι όλα θα πάνε καλά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε ευχαριστω πολυ γλυκια μου! να σαι καλα! θα ενημερωσω για το οποιοδηποτε αποτελεσμα! ευχομαι να πανε ολα καλα! μας εχει φαει η αγωνια!

Μακάρι κοπέλα μου μακάρι.Εύχομαι για το καλύτερο και νομίζω είναι πολύ κοντά!!!Λίγη υπομονή ακόμα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

γεια σας θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε να με βοηθησετε..εκανα την πρωτη χοριακη κ ηταν 360 κ ξανα εκανα μετα απο 48 ωρες κ ηταν 710 ξερετε αν ειναι καλη η τιμη γιατι εχω ανχοθει κ ακομα δεν εχω κλεισει ραντεβου με τον γιατρο...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε να με βοηθησετε..εκανα την πρωτη χοριακη κ ηταν 360 κ ξανα εκανα μετα απο 48 ωρες κ ηταν 710 ξερετε αν ειναι καλη η τιμη γιατι εχω ανχοθει κ ακομα δεν εχω κλεισει ραντεβου με τον γιατρο...

σε αλλο ποστ εγραψες οτι εκανες υπερηχο. Τελικα εχεις κανει ή οχι? εχεις μιλησει με γιατρο?

Link to comment
Share on other sites

σε αλλο ποστ εγραψες οτι εκανες υπερηχο. Τελικα εχεις κανει ή οχι? εχεις μιλησει με γιατρο?

υπερυχο εκανα σε μια που πηγα αλλα δεν ειναι σταθερη πηγα μονο κ μονο για να δω τι γινετε με την κυηση κ να δει κ τις χοριακες αλλα δεν εμεινε ευχαριστημενη λεει κ μου εδωσε κ μια 3η να κανω...

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...