Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 19 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μπορείς να πάρεις ναι,ντεπον και απλό παναντολ δεν υπάρχει θέμα 

      ο 8ο σ ποτέ ξεκινάει; ναι μιλησα με τη μαια γιατί ήταν λίγο περίεργα τα πονάκια με έπιανε κοιλιά μέση ταυτόχρονα για 20 δευτέρα μπυ περνούσε και μετά από κανα 5 λεπτό με έπιανε πάλι 

2o τρίμηνο και άγχος


Nefelh1

Recommended Posts

Ευχαριστώ,Δήμητρά μου!!Έχεις δίκιο!Τον θυροειδή τον έχω ψάξει και πριν και κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης όλα είναι απολύτως φυσιολογικά.Από ό,τι μου εξήγησε η αιματολόγος έπρεπε να είχα τουλάχιστον 2 τιμές πειραγμένες για να έχω πρόβλημα και μπορεί το αποτέλεσμα να επηρεάζεται από το ότι έχω ήπια θρομβοφιλία V-Leiden...

Αχ,πώς ανησυχούμε έτσι για τα μωράκια μας...Χειρότερη από τη Νεφέλη έχω γίνει!!Μέχρι να γεννήσω θα τρελαθώ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mara-76

    1673

  • _mpoumpou_

    1185

  • rosebaby

    1055

  • Nefelh1

    742

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια γεια σας , τι κανετε ?? Εγω δεν ειμαι και πολυ καλα. Το καρδιογραφημα τελειωσε μετα απο 4 ωρες ολα τα ειδε φυσιολογικα ΕΚΤΟΣ απο το οτι ο ισθμος της αορτης και ο κλαδος της πνευμονικης αρτηριας ειναι σχετικα μικροι για την ηλικια της κυησης. Χωρις αυτο να σημαινει προβλημα προς το παρον πρεπει να ξανακανω καρδιογραφημα σε 4 εβδομαδες. Μου ειπε οτι δεν θελει να ανησυχω ,οτι μπορει και το μωρο να ειναι τελικα μικροτερο απο οτι νομιζουμε και οτι στο επομενο καρδιογραφημα μπορει αυτα να εχουν αναπτυχθει κανονικα.Ολα τα αλλα καλα αλλα εμενα ρε κοριτσια η ψυχολογια σημερα χαλια , ειμαι να με κλαινε οι ρεγγες... Πολυ ακεφια και μια στεναχωρια χωρις να μπορω να την αλλαξω.Μου εχουνε σπασει τα νευρα, καθε φορα που πηγαινω για εξεταση γυρναω πισω και με κατι καινουργιο.Πεντε μηνων ειμαι πια ποτε θα ηρεμισω και γω η γυναικα να κανω ονειρα και να προγραμματιστω??? :-(:sad:

Link to comment
Share on other sites

την περιπτωση του θυρεοειδους την κοιταξες?η καρδιολιπίνη παντως αν ηταν πολυ αυξημενη θα υπηρχε προβλημα ηδη απο τις πρωτες εβδομαδες.

οσο για το αντισφωσολιπιδικό σύνδρομο αν ειχες θα το ηξερες εδω και καιρο απο τις πρωτες κιολας εξαιτασεις αιματος και εκτος απαυτο θα ειχες κ τα συμπτωματα του καθως προκειται για αυτοανοσο νοσημα οποτε ηρεμησε:wink:

μωρε οταν σε λεω εγω doctor...;)


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites

ναι ρε φιφακι, σε καταλαβαινω. Εμενα σε ολη την εγκυμοσυνη, μονο μια φορα δεν μου βρηκαν κατι καλο (οχι τιποτα τραγικο) και φαντασου ηδη στον 7ο εγω, και χαλασε πολυ η διαθεσή μου, και για καμια εβδομαδα ολο αυτο σκεφτομουν τι μπορει να ειναι, και το ενα και το αλλο.


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

φιφη μου οντως υπαρχει περιπτωση το εμβρυο να ειναι μικροτερο σε ηλικια αν σκεφτεις οτι η εγκυμοσυνη υπολογιζεται απο την εναρξη του τελευταιου κυκλου!:rolleyes:αρα το πιο σιγουρο να ειναι 10-15 μερες μικροτερο.οσο για αυτο που βρηκαν να ξερεις πως οταν ο πατερας πασχει απο καποια καρδιοπαθεια, η πιθανοτητα το εμβρυο να πάσχει είναι 2%, ενω 10% αν πασχει η μητερα.

ποσο μαλλον οταν δεν πασχει κανεις!καταλαβαινω το αγχος σου αλλα πιστευω στην περιπτωση να ειναι λιγοτερων εβδομαδων το μωρο σου!ειπαμε η κορουλα σου ειναι τσαουσα!:P


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

φιφη μου στην επομενη εξεταση ολα θα ειναι κλα.μην σκεφτεσαι τα χειροτερα..εμενα με ποηρε τηλ.η γραμματεας του γιατρου και αντι για πεμπτη με εβαλε αυριο το απογευμα για το β επιπεδου..βλεπω να μη κοιμαμαι αποψε.αραγε θα ειναι ολα καλα?κι αν μου πει κατι ασχημο?ουφ θα σκασω.:rolleyes:


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε Δημητρουλα μου το εχουν αλλαξει ηδη μια φορα για 5 ημερες και τωρα η καρδιολογος λεει οτι ειναι ακομη πιο μικρο, αλλα εμενα εαν ειναι ετσι δεν μου πολυβγαινουν οι ημερες χωρις να ειμαι και σιγουρη 100%. Ο αντρας μου εφυγε καποια στιγμη το Σεπτεμβριο και δεν ειχα επαφη αλλα δεν θυμαμαι και πολυ καλα τις ημερες. Τελος παντων η απογοητευση μου ειναι περισοτερο ψυχολογικη εχω κουραστει...Πρεπει να ξαναβρω το χαμογελο και την αισιοδοξια μου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


φιφη μου στην επομενη εξεταση ολα θα ειναι κλα.μην σκεφτεσαι τα χειροτερα..εμενα με ποηρε τηλ.η γραμματεας του γιατρου και αντι για πεμπτη με εβαλε αυριο το απογευμα για το β επιπεδου..βλεπω να μη κοιμαμαι αποψε.αραγε θα ειναι ολα

Ολα οκ θα ειναι πιστεψε το και εαν εχεις αυπνια να φανταζεσαι την αυριανη εξεταση και τον γιατρο να σου λεει οτι ολα ειναι τελεια!!!Καλη σου επιτυχια και περιμενουμε τα καλα νεα

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε Δημητρουλα μου το εχουν αλλαξει ηδη μια φορα για 5 ημερες και τωρα η καρδιολογος λεει οτι ειναι ακομη πιο μικρο, αλλα εμενα εαν ειναι ετσι δεν μου πολυβγαινουν οι ημερες χωρις να ειμαι και σιγουρη 100%. Ο αντρας μου εφυγε καποια στιγμη το Σεπτεμβριο και δεν ειχα επαφη αλλα δεν θυμαμαι και πολυ καλα τις ημερες. Τελος παντων η απογοητευση μου ειναι περισοτερο ψυχολογικη εχω κουραστει...Πρεπει να ξαναβρω το χαμογελο και την αισιοδοξια μου..

Καλημέρα κορίτσια!

Γλυκια μου Φίφι, χθες δεν μπόρεσα να μπω να σου μιλήσω.

Είναι πολύ δύσκολο αυτό που λες ότι κάθε φορά που φεύγεις από το υπέρηχο προκύπτει κάτι. Υπομονή χρειάζεται και πίστη. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα τα βάσανα τα τελειώσουν γρήγορα για να χαρείς και εσύ λίγο. Η μπεμπούλα σου μπορεί να σε ζορίζει πολύ, αλλά είναι ένα δυνατό μωράκι.

Link to comment
Share on other sites

φιφη μου στην επομενη εξεταση ολα θα ειναι κλα.μην σκεφτεσαι τα χειροτερα..εμενα με ποηρε τηλ.η γραμματεας του γιατρου και αντι για πεμπτη με εβαλε αυριο το απογευμα για το β επιπεδου..βλεπω να μη κοιμαμαι αποψε.αραγε θα ειναι ολα καλα?κι αν μου πει κατι ασχημο?ουφ θα σκασω.:rolleyes:

Γεια σου Ζωούλα και σε εσένα. Καταλαβαίνω όσο μπορώ τι παιρνάς. Και εγώ μάλλον αύριο το απόγευμα θα πώ για την β. Φαντάζομαι, το βράδυ δεν θα έκλεισες μάτι. Ο θεούλης να είναι μαζί σου και εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ευχομαι να πανε ολα καλα με τα μωρακια μας .

Τελικα μετα την β επιπεδου ηρεμουμε πραγματικα και μπορουμε να κανουμε ελευθερα ονειρα .

Αντε να ξεκινησουμε να μιλαμε για ρουχαλακια και για δωματια γιατι δεν αντεχω και εγω αυτη την αναμονη της β επιπεδου.

Εν το μεταξυ η ριζα στο μαλλι μου εχει φτασει πατωμα :tongue: αντε να παω να σουλουποθω λιγο.

Ρουχα δεν εχω αγορασει πιο μεγαλο νουμερο προς το παρων τουλαχιστον .Εχει πεταξει η κοιλια αλλα και που φοραω στενα μπλουζοφορεματα με κολαν δεν με ενοχλει που πεταει η κοιλια μου.Ισα ισα μ αρεσει κιολας γιατι φαινομαι εγκυος!!!

Φιλακια και καλη επιτυχια στις εξετασεις μας κοριτσια.


Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια ...τι κανετε?εγω σημερα σηκωθηκα πολυ αγχωμενη και στρεσαρισμενηηηηηη χωρις λογο!!!

Φιφακι μου σε καταλαβαινω , κανε λιγο ακομη υπομονη εχεις σπαστει το καταλαβαινω αλλα ολα θα πανε καλα!!!Ολο και κατι βρισκουν αν το ψαχνουν , και αυτο ειναι καλο απο την μια αλλα πολυ αγχωτικο απο την αλλη!!!Μη φοβασαι και της ξαδερφης μου κατι τετοια της λεγανε πριν κανα 3μινο αλλα σημερα γεννησε ενα υγιεστατο μωρακι!!!!ενα αγορακι 3800!!!

χαλαρωσε για να αναπτυσεται και το μπεμπακι !!!!

Τα λεω για να τα ακουω και γω που εχω στρεσαριστει....μια με την ταχυκαρδια που εχωωωω, μια με κατι πονακια , μια με το που εγω αργω ακομη για την β-επιπεδου!!!!ασε μεχρι να μπω στον μηνα μου τελη μαϊου πρωτα ο Θεος θα αποτρελαθωωωωω:!::rolleyes:


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...