Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 19 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

      Καλησπέρα! Είμαι και εγώ 37 και τον Φεβρουάριο στην ωοληψία πήραμε 15 ωάρια, εκ των οποίων τα 12 ήταν καλά. τελικά προχώρησαν μόνο 3 και τα κρυοσυντηρήσαμε 3 ημερών (1 καλό και 2 μέτρια). εμάς μας είπαν οτι έφταιξε το σπέρμα γιατί είχε πολύ κακή μορφολογία. ο γιατρός πρότεινε και άλλη ωοληψία τώρα μετά το πάσχα και παλεύουμε να φτιάξουμε το σπέρμα. τον ρώτησα αν μας θεωρεί πολύ δύσκολη περίπτωση να τα καταφέρουμε και ήταν αρκετά καθυσηχαστικός επειδή παίρνουμε αρκετά ωάρια. εσας πως ήταν το σπέρμα;; να σου πω οτι την επομενη μερα είχε γονιμοποιηθεί μόνο ένα και περίμεναν να δουν αν θα προχωρήσει και κανένα άλλο. η απογοήτευση ήταν τεράστια. τελικά το καλό έμβρυο είναι από αυτα που καθυστέρησαν να γονιμοποιηθούν, 

      πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια ανέβασα φωτό το τεστ που έκανα σήμερα,νομίζω πως είναι αρνητικό,απλά ήθελα να ρωτήσω αν αυτή η πολύ αχνή γραμμή είναι αυτό που λέγατε "γραμμή ανίχνευσης",έτσι ώστε να μάθω να τις ξεχωρίζω 

      Είμαι από το λαπτοπ και η φωτογραφία φαίνεται πολύ θολά. αλλά γιατί νομίζω οτι βλεπω αχνη γραμμη;; την βλέπεις εσυ; ποια μέρα είσαι; 

CAFE ΜΑΡΤΙΟΥ 2013


linaariadni

Recommended Posts

Behhape τι κανεις? Σήμερα δεν θα πήγαινες στο γιατρό? Αχ πες μας τα νέα σου..... Τι σου είπε ο γιατρός? Τι κάνει ο μπόμπιρας?

Ναι πήγαμε στο γιατρό... ο μικρός είναι μια χαρούλα, 3 κιλά μόνο που είναι πονηρός και με φοβίζει!!! Είχε δύο μέρες που κουνιόταν ελάχιστα και είχα αρχίσει να ανησυχώ! Σήμερα κάναμε καρδιοτοκογράφημα και ήταν φυσιολογικότατο και το καλύτερο... ο μπέμπης είχε τρελαθεί να κουνιέται!!!!

Τι να πω....

Εσύ τι κάνεις, η μικρή? Πότε την βλέπετε?

Καλημέρα, μανούλες!

Περιμένω κι εγώ την κορούλα μου τον Μάρτιο στις 21 έχω ΠΗΤ, αλλά λόγω καισαρικής θα την συναντήσουμε νωρίτερα...

Είναι το πρώτο μας παιδάκι, είμαστε πάρα πολύ χαρούμενοι και αγχωμένοι μαζί!

Εύχομαι γερά μωράκια σε όλες!:D

Με το καλό να έρθει το μικρούλι σας... κι εμένα πρώτο μωρό είναι και είμαι πολύ αγχωμένη.... αλλά νομίζω είναι φυσιολογικό.


Το μικρό μας θαυματάκι!!!

b3Yvp3.png

Ζουζουνάκι μου ήρθες στη ζωή μας!!!

[/url]q1T2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 121
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια..

Κανονικά είμαι μανούλα Απριλίου μιας και ΠΗΤ έχω 12/4/2013 όμως λόγω διαφόρων επιπλοκών (θρομβοφιλία, και τσιμπημένο ζάχαρο) ο γιατρός μου αποφάσισε πως αναλόγως της εξέλιξης των πραγμάτων θα πάμε είτε με καισαρική στις 27/3/2013 είτε με πρόκληση στις 29/3/2013.

Μετά από την 5η προσπάθεια εξωσωματικής περιμένω τώρα όλο λαχτάρα να σφίξω το αγοράκι μου στην αγκαλιά μου.. Σήμερα πήγαμε στο γιατρό και ο μικρός είναι 1.740.. Την ερχόμενη Δευτέρα έχουμε το doppler και επόμενο ραντεβού με το γιατρό στις 26/2/2013!

Το δωματιάκι μας είναι βαμμένο κίτρινο και λαχανί και έχουμε αρκετά πραγματάκια με την ευγενική χορηγία των κουμπάρων μας, της αδερφής μου και μιας φίλης μου που όλες έχουν αγοράκια σε κοντινή σχετική ηλικία!

Την Παρασκευή σταματάω και από τη δουλειά και ανυπομονώ να αρχίσω να τακτοποιώ τα ρουχαλάκια του..

Με το καλό να γεννήσουμε όλες μας καλά, να είναι τα μωρά μας γερά και επιτέλους να νιώσουμε στα ρουθούνια μας την πολυπόθητη μωρουδίλα!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μανούλες!

Περιμένω κι εγώ την κορούλα μου τον Μάρτιο στις 21 έχω ΠΗΤ, αλλά λόγω καισαρικής θα την συναντήσουμε νωρίτερα...

Είναι το πρώτο μας παιδάκι, είμαστε πάρα πολύ χαρούμενοι και αγχωμένοι μαζί!

Εύχομαι γερά μωράκια σε όλες!:D

καλοσωρισες στην παρεαουλα μας αντε κοριτσια σιγα σιγα να μαζευτουμε με το καλο και εσυ να σου πανε ολα καλα....γιατι θα κανεις καισαρικη?


HPbOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι πήγαμε στο γιατρό... ο μικρός είναι μια χαρούλα, 3 κιλά μόνο που είναι πονηρός και με φοβίζει!!! Είχε δύο μέρες που κουνιόταν ελάχιστα και είχα αρχίσει να ανησυχώ! Σήμερα κάναμε καρδιοτοκογράφημα και ήταν φυσιολογικότατο και το καλύτερο... ο μπέμπης είχε τρελαθεί να κουνιέται!!!!

Τι να πω....

Εσύ τι κάνεις, η μικρή? Πότε την βλέπετε?

Με το καλό να έρθει το μικρούλι σας... κι εμένα πρώτο μωρό είναι και είμαι πολύ αγχωμένη.... αλλά νομίζω είναι φυσιολογικό.[/QUO

ουαου!!!!!!!3 κιλααααα σε ενα μηνα ποσα θα παρει ακομα κανενα κιλακι ακομα? θα φτασει 4?αχ και μου αρεσουν πολυ τα αφρατα μωρακια τελεια....πολυ ωραια τα νεα σου....εμεις την παρασκευη θα την δουμε και ανηπομονω....καρδιοτοκογραφημα εχεις ξανακανει?γιατι εμενα δεν μου χει κανει και δεν μου εχει αναφερει κατι αν πρεπει να κανω....


HPbOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια..

Κανονικά είμαι μανούλα Απριλίου μιας και ΠΗΤ έχω 12/4/2013 όμως λόγω διαφόρων επιπλοκών (θρομβοφιλία, και τσιμπημένο ζάχαρο) ο γιατρός μου αποφάσισε πως αναλόγως της εξέλιξης των πραγμάτων θα πάμε είτε με καισαρική στις 27/3/2013 είτε με πρόκληση στις 29/3/2013.

Μετά από την 5η προσπάθεια εξωσωματικής περιμένω τώρα όλο λαχτάρα να σφίξω το αγοράκι μου στην αγκαλιά μου.. Σήμερα πήγαμε στο γιατρό και ο μικρός είναι 1.740.. Την ερχόμενη Δευτέρα έχουμε το doppler και επόμενο ραντεβού με το γιατρό στις 26/2/2013!

Το δωματιάκι μας είναι βαμμένο κίτρινο και λαχανί και έχουμε αρκετά πραγματάκια με την ευγενική χορηγία των κουμπάρων μας, της αδερφής μου και μιας φίλης μου που όλες έχουν αγοράκια σε κοντινή σχετική ηλικία!

Την Παρασκευή σταματάω και από τη δουλειά και ανυπομονώ να αρχίσω να τακτοποιώ τα ρουχαλάκια του..

Με το καλό να γεννήσουμε όλες μας καλά, να είναι τα μωρά μας γερά και επιτέλους να νιώσουμε στα ρουθούνια μας την πολυπόθητη μωρουδίλα!

με το καλο κοριτσι μου και εσυ εχεις περασει και εσυ μεγαλη ταλαιπωρια....τωρα ομως ο θεος θα σε ανταμειβση σου ευχομαι ολα να σου πανε καλα και να γενησης ενα γερο μωρακι....και εγω πως και πως την περιμενω να ερθει στην ζωη μας...την περιμενουμε 5 χρονια και εμεις με πολλη ταλαιπωρια αλλα τελικα μας δικαιωσε το αποτελεσμα...


HPbOp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι πήγαμε στο γιατρό... ο μικρός είναι μια χαρούλα, 3 κιλά μόνο που είναι πονηρός και με φοβίζει!!! Είχε δύο μέρες που κουνιόταν ελάχιστα και είχα αρχίσει να ανησυχώ! Σήμερα κάναμε καρδιοτοκογράφημα και ήταν φυσιολογικότατο και το καλύτερο... ο μπέμπης είχε τρελαθεί να κουνιέται!!!!

Τι να πω....

Εσύ τι κάνεις, η μικρή? Πότε την βλέπετε?

Με το καλό να έρθει το μικρούλι σας... κι εμένα πρώτο μωρό είναι και είμαι πολύ αγχωμένη.... αλλά νομίζω είναι φυσιολογικό.

Ευχαριστούμε πολύ! Και σε σας! :D Γύρω στις 2 εβδομάδες νωρίτερα μου είπε ο γιατρός λόγω καισαρικής, οπότε σύμφωνα με τους υπολογισμούς μου για Τσικνοπέμπτη το βλέπω!!!

Όντως έχεις απόλυτο δίκιο για το άγχος, είναι φυσιολογικό, πρέπει όμως να προσπαθήσουμε να το ξεπεράσουμε...ελπίζω! ;)


vPREp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλοσωρισες στην παρεαουλα μας αντε κοριτσια σιγα σιγα να μαζευτουμε με το καλο και εσυ να σου πανε ολα καλα....γιατι θα κανεις καισαρικη?

Σ' ευχαριστώ! Καλώς σας βρήκα, κορίτσια!

Θα κάνω καισαρική λόγω πολύ υψηλής μυωπίας.


vPREp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια..

Κανονικά είμαι μανούλα Απριλίου μιας και ΠΗΤ έχω 12/4/2013 όμως λόγω διαφόρων επιπλοκών (θρομβοφιλία, και τσιμπημένο ζάχαρο) ο γιατρός μου αποφάσισε πως αναλόγως της εξέλιξης των πραγμάτων θα πάμε είτε με καισαρική στις 27/3/2013 είτε με πρόκληση στις 29/3/2013.

Μετά από την 5η προσπάθεια εξωσωματικής περιμένω τώρα όλο λαχτάρα να σφίξω το αγοράκι μου στην αγκαλιά μου.. Σήμερα πήγαμε στο γιατρό και ο μικρός είναι 1.740.. Την ερχόμενη Δευτέρα έχουμε το doppler και επόμενο ραντεβού με το γιατρό στις 26/2/2013!

Το δωματιάκι μας είναι βαμμένο κίτρινο και λαχανί και έχουμε αρκετά πραγματάκια με την ευγενική χορηγία των κουμπάρων μας, της αδερφής μου και μιας φίλης μου που όλες έχουν αγοράκια σε κοντινή σχετική ηλικία!

Την Παρασκευή σταματάω και από τη δουλειά και ανυπομονώ να αρχίσω να τακτοποιώ τα ρουχαλάκια του..

Με το καλό να γεννήσουμε όλες μας καλά, να είναι τα μωρά μας γερά και επιτέλους να νιώσουμε στα ρουθούνια μας την πολυπόθητη μωρουδίλα!

Με το καλό σου εύχομαι, να πάνε όλα τέλεια!


vPREp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια..

Κανονικά είμαι μανούλα Απριλίου μιας και ΠΗΤ έχω 12/4/2013 όμως λόγω διαφόρων επιπλοκών (θρομβοφιλία, και τσιμπημένο ζάχαρο) ο γιατρός μου αποφάσισε πως αναλόγως της εξέλιξης των πραγμάτων θα πάμε είτε με καισαρική στις 27/3/2013 είτε με πρόκληση στις 29/3/2013.

Μετά από την 5η προσπάθεια εξωσωματικής περιμένω τώρα όλο λαχτάρα να σφίξω το αγοράκι μου στην αγκαλιά μου.. Σήμερα πήγαμε στο γιατρό και ο μικρός είναι 1.740.. Την ερχόμενη Δευτέρα έχουμε το doppler και επόμενο ραντεβού με το γιατρό στις 26/2/2013!

Το δωματιάκι μας είναι βαμμένο κίτρινο και λαχανί και έχουμε αρκετά πραγματάκια με την ευγενική χορηγία των κουμπάρων μας, της αδερφής μου και μιας φίλης μου που όλες έχουν αγοράκια σε κοντινή σχετική ηλικία!

Την Παρασκευή σταματάω και από τη δουλειά και ανυπομονώ να αρχίσω να τακτοποιώ τα ρουχαλάκια του..

Με το καλό να γεννήσουμε όλες μας καλά, να είναι τα μωρά μας γερά και επιτέλους να νιώσουμε στα ρουθούνια μας την πολυπόθητη μωρουδίλα!

Καλώς ήρθες στην παρέα μας και με το καλό να υποδεχτείτε τον πρίγκιππα σας! Κι εμείς περιμέναμε το μωρό σχεδόν 2 χρόνια οπότε καταλαβαίνω τη λαχτάρα σου να τον πάρεις στην αγκαλιά σου. Βέβαια εσείς ταλαιπωρηθήκατε περισσότερο αλλά νομίζω όταν τον αντικρύσεις θα τα ξεχάσεις όλα.

Άντε με το καλό να σταματήσεις τη δουλίτσα σου να ξεκουραστείς τώρα που κοντεύεις....

ουαου!!!!!!!3 κιλααααα σε ενα μηνα ποσα θα παρει ακομα κανενα κιλακι ακομα? θα φτασει 4?αχ και μου αρεσουν πολυ τα αφρατα μωρακια τελεια....πολυ ωραια τα νεα σου....εμεις την παρασκευη θα την δουμε και ανηπομονω....καρδιοτοκογραφημα εχεις ξανακανει?γιατι εμενα δεν μου χει κανει και δεν μου εχει αναφερει κατι αν πρεπει να κανω....

Το μωρό μας παίρνει περίπου 300 γρ. τις 15 μέρες οπότε δεν περιμένω να φτάσει τα 4 κιλά αν και δε με νοιάζει αρκεί να είναι καλά.

Το καρδιοτοκογράφημα δεν το κάνουν όλες, πρέπει να υπάρχει λόγος. Απλά παραπονέθηκα ότι για τρεις μέρες δεν τον άκουγα και πολύ συν το ότι το αμνιακό υγρό μου είναι στα κατώτερα φυσιολογικά οπότε μου ζήτησε ο γιατρός να το κάνω για να δούμε αν ασφυκτιά ή όχι ο μικρός.

Ευτυχώς ήταν όλα καλά!!!

Τι ωραία... κοντεύετε να τη δείτε την κουκλίτσα σας.....τέλεια!!!!


Το μικρό μας θαυματάκι!!!

b3Yvp3.png

Ζουζουνάκι μου ήρθες στη ζωή μας!!!

[/url]q1T2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ! Και σε σας! :D Γύρω στις 2 εβδομάδες νωρίτερα μου είπε ο γιατρός λόγω καισαρικής, οπότε σύμφωνα με τους υπολογισμούς μου για Τσικνοπέμπτη το βλέπω!!!

Όντως έχεις απόλυτο δίκιο για το άγχος, είναι φυσιολογικό, πρέπει όμως να προσπαθήσουμε να το ξεπεράσουμε...ελπίζω! ;)

Όποτε και να έρθει είναι καλοδεχούμενη.... πότε την βλέπετε πάλι τη μπουμπούκα σας?

Όσο για το άγχος... δύσκολα ξεπερνιέται!!! Τι να κάνουμε... είναι το μωράκι μας :)


Το μικρό μας θαυματάκι!!!

b3Yvp3.png

Ζουζουνάκι μου ήρθες στη ζωή μας!!!

[/url]q1T2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όποτε και να έρθει είναι καλοδεχούμενη.... πότε την βλέπετε πάλι τη μπουμπούκα σας?

Όσο για το άγχος... δύσκολα ξεπερνιέται!!! Τι να κάνουμε... είναι το μωράκι μας :)

Την Παρασκευή μεθαύριο με το καλό θα πάμε στον γιατρό, δεν βλέπω την ώρα!


vPREp3.png
Link to comment
Share on other sites

Όποτε και να έρθει είναι καλοδεχούμενη.... πότε την βλέπετε πάλι τη μπουμπούκα σας?

Όσο για το άγχος... δύσκολα ξεπερνιέται!!! Τι να κάνουμε... είναι το μωράκι μας :)

απλα λενε πως το τελευταιο μηνα τα μωρακια παιρνουν ενα κιλο αν παρουν ολο το μηνα γιαυτο λεω πως ισως φτασει τα 4 εγω πηγαινω μια φορα το μηνα στο γιατρο και στον μηνα παιρνει το μωρο περιπου 700 γρ να δουμε τωρα ποσα εχει παρει....εμενα μου ειχε πει ο γιατρος οτι μαλλον θα γενηθει 3 με 3100 εκει μεσα αλλα θα την ηθελα πιο αφρατουλα ενταξει ομως δεν εχει σημασια καλα να ειναι γερη και οντως ουτε εμενα με πολυνοιαζει...


HPbOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες Μαρτίου 2013!

Είμαι και εγώ μία μανουλα Μαρτίου με πητ 18/03/2013 αλλά επίσης είμαι και μανούλα Μαρτίου 2009 αφού 19/03/2009 γέννησα την κορούλα μου.Τώρα περιμένουμε το αγοράκι μας. Πάντως όντως ήρεμο είναι το τόπικ, εμείς τότε είχαμε δυνατό θέμα, αφού μιλάμε και βρισκόμαστε ακόμη με την τότε παρέα.Οι πρωτομανούλες να μην αγχώνεστε, όλα θα πάνε καλά.

Με το καλό να κρατήσουμε τα μπεμπάκια μας αγκαλίτσα!!!:)


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...