Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Παλλίνδρομες κυήσεις


Recommended Posts

clelia μου όλα θα πάνε τέλεια!!!! Μην ανησυχείς για τίποτα....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Στον Αναγνώστου πήγα και σε αυτόν θα πάω μόλις με το καλό κολλήσω από σένα .... :)

Είναι πολύ καλός, τα εξηγεί όλα τέλεια και απλά, δε βιάζεται, απαντάει σε όλες σου τις ερωήσεις και φαίνεται αρκετά καλός επιστήμονας!!!

Μου ζήτησε και έκανα μια εξεταση και του την έστειλα με φαξ με τον αριθμό του κινητού μου επάνω και με πήρε γύρω στις 10:30-11,μόλις τελείωσε το γιατρείο του να μου πει για την εξεταση!!! Φαινεται να ενδιαφέρεται γενικώς!!! Επίσησ έδωσα για εξέταση (μαζί με αποδειξη) 50€!!! Και από ότι μου εχει πει ο γυναικολόγος μου το στο θρομβοελαστόγραμμα παίρνει 100€! Αυτό με καθε επιφύλαξη γιατί δεν ρώτησα τον ίδιο! Πάντως εμένα με κέρδισε και σκέψου τελευταία έχω επισκεφτεί αρκετούς γιατρούς!!!!

Θα πας σ'αυτόν;;;

Αχ, πραγματικά χάρηκα πολύ!! Εν το μεταξύ δεν είχες πει ότι θα κάνεις χοριακή και όταν μπήκα και το διάβασα έμεινα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και κάτι άσχετο....

vasdeli τη φώτο που έχεις με τη μαμα και το παιδί, την έχει η μαμά μου στο σπίτι σε κάρδο (νομίζω από το ικέα το έχει πάρει) και είναι καταπληκτικό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλησπέρα.

Τελικά την υστεροσκόπηση θα την κάνω τη Δευτέρα 1 Φεβρουαρίου στο Λητώ.

Ιόλη, ελπίζω να πάνε όλα καλά. Αλήθεια τι μπορεί να δείξει αυτή η εξέταση; Αληθεύει ότι γίνεται με ολική νάρκωση;


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άσχετο....

vasdeli τη φώτο που έχεις με τη μαμα και το παιδί, την έχει η μαμά μου στο σπίτι σε κάρδο (νομίζω από το ικέα το έχει πάρει) και είναι καταπληκτικό!!!!

Αχ, αν σας πω την ιστορία αυτού του πίνακα του Gustav Klimt.....Πριν χάσω το μωρό και όταν κάναμε την αυχενική του όπου τα αποτελέσματα βγήκαν άριστα....είχαμε τέτοια χαρά με τον σύζυγο που πήραμε δώρο στον γιατρό ένα αντίγραφό του....

Θα μου θυμίζει πάντα την μπεμπούλα μου....:(


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσια , ειμαι παλια στο φορουμ αλλα νέα στην παρέα σας..

Δυστυχως έχω και εγω τρεις παλλινδρομες στο ενεργητικό μου....και μαλιστα την τελευταία προσφατη..το προηγουμενο Σαββατο έκανα τον καθαρισμό...

Το θέμα που με τρελένει έιναι ότι μετα απο την δευτερη παλλινδρομη έκανα απιστευτες εξετάσεις αφου ειχα υποσχεθεί στον ευτο μου να μην ξεκινησω προσπάθειες αν δεν ψαξω τα παντα και το έκανα και ηταν όλα καθαρα...Μα πως γίνεται..

Θρομβοφιλια, (Νκ Αντιπατρικα αμφιλεγομενα δεν τα πιστευω) αντιπικτυκο λυκου, θυροιδη, ορμονικες, καμπύλη ζαχάρου, καρυότιπο ζευγους, σαλπιγγογραφία τα παντα και όλα οκ.. Μου λεν χρωματοσωματικη ανωμαλία τυχαίο γεγονος ...μα τετοια γκαντεμια...

Αυτη την φορά εστειλα το εμβρυο για καρυότυπο γιατι οι προηγουμενοι γιατροι μου δεν το ειχαν κάνει και περιμενω αποτελέσματα...

Συγνωμη αν σας ζάλισα αλλα ήθελα να τα βγάλω απο μέσα μου..

Σας ευχομαι τα καλυτερα και σύντομα όλες με ένα μωρακι και για τις κοπέλες που διαβασα ότι ειναι εγκυούλες έυχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη..

Σας φιλω γλυκα


"Όταν το ταξίδι είναι μεγαλύτερο... ο προορισμός είναι παράδεισος."

p0XZp3.png

2013.png

8e5302e56f.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΛΕΛΟΥΚΟ ΜΟΥ ΤΙ ΥΠΕΡΟΧΑ ΝΕΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ!!!!!ΑΧ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΤΩΡΑ!!!ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ Κ ΓΕΛΑΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΣΑΝ ΧΑΖΗ!!!ΜΟΥ ΕΦΤΙΑΞΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ!!!!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ!!!ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ!!ΕΝΑ ΝΕΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ!!ΑΝ ΣΕ ΕΙΧΑ ΚΟΝΤΑ ΘΑ ΣΕ ΑΓΚΑΛΙΑΖΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

GEORGIA KΑΛΗΜΕΡΑ!ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕΣ.ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ....ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΝΑΠΑΝΤΗΤΑ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΙΝΟΥΝ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΟΛΑ.ΟΤΙ Κ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΤΩΡΑ.ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΜΟΝΟ ΠΩΣ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΕΔΩ Κ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΜΑΖΙ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΛΕΛΟΥΚΟ ΜΟΥ ΤΙ ΥΠΕΡΟΧΑ ΝΕΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ!!!!!ΑΧ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΤΩΡΑ!!!ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ Κ ΓΕΛΑΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΣΑΝ ΧΑΖΗ!!!ΜΟΥ ΕΦΤΙΑΞΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ!!!!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ!!!ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ!!ΕΝΑ ΝΕΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ!!ΑΝ ΣΕ ΕΙΧΑ ΚΟΝΤΑ ΘΑ ΣΕ ΑΓΚΑΛΙΑΖΑ!!!!!

σε ευχαριστω για το πμ!

πολυ καλο site!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσια , ειμαι παλια στο φορουμ αλλα νέα στην παρέα σας..

Δυστυχως έχω και εγω τρεις παλλινδρομες στο ενεργητικό μου....και μαλιστα την τελευταία προσφατη..το προηγουμενο Σαββατο έκανα τον καθαρισμό...

Το θέμα που με τρελένει έιναι ότι μετα απο την δευτερη παλλινδρομη έκανα απιστευτες εξετάσεις αφου ειχα υποσχεθεί στον ευτο μου να μην ξεκινησω προσπάθειες αν δεν ψαξω τα παντα και το έκανα και ηταν όλα καθαρα...Μα πως γίνεται..

Θρομβοφιλια, (Νκ Αντιπατρικα αμφιλεγομενα δεν τα πιστευω) αντιπικτυκο λυκου, θυροιδη, ορμονικες, καμπύλη ζαχάρου, καρυότιπο ζευγους, σαλπιγγογραφία τα παντα και όλα οκ.. Μου λεν χρωματοσωματικη ανωμαλία τυχαίο γεγονος ...μα τετοια γκαντεμια...

Αυτη την φορά εστειλα το εμβρυο για καρυότυπο γιατι οι προηγουμενοι γιατροι μου δεν το ειχαν κάνει και περιμενω αποτελέσματα...

Συγνωμη αν σας ζάλισα αλλα ήθελα να τα βγάλω απο μέσα μου..

Σας ευχομαι τα καλυτερα και σύντομα όλες με ένα μωρακι και για τις κοπέλες που διαβασα ότι ειναι εγκυούλες έυχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη..

Σας φιλω γλυκα

εχεις τοσο δικιο να απορεις ,να θυμωνεις,να νιωθεις ετσι!!

ειμαστε εδω και σε καταλαβαινουμε!!

σε ποια βδομαδα τα χανεις?

Link to comment
Share on other sites

Ιόλη, ελπίζω να πάνε όλα καλά. Αλήθεια τι μπορεί να δείξει αυτή η εξέταση; Αληθεύει ότι γίνεται με ολική νάρκωση;

Vasdeli, με ολική νάρκωση γίνεται και δείχνει αν υπάρχει κάτι στη μήτρα που μπορεί να εμποδίζει την ανάπτυξη του κυήματος, π.χ. διάφραγμα στη μήτρα, ινομυώματα που δεν φαίνονται στον υπέρηχο, συμφύσεις κλπ.

Καλημέρα κοριτσια , ειμαι παλια στο φορουμ αλλα νέα στην παρέα σας..

Δυστυχως έχω και εγω τρεις παλλινδρομες στο ενεργητικό μου....και μαλιστα την τελευταία προσφατη..το προηγουμενο Σαββατο έκανα τον καθαρισμό...

Το θέμα που με τρελένει έιναι ότι μετα απο την δευτερη παλλινδρομη έκανα απιστευτες εξετάσεις αφου ειχα υποσχεθεί στον ευτο μου να μην ξεκινησω προσπάθειες αν δεν ψαξω τα παντα και το έκανα και ηταν όλα καθαρα...Μα πως γίνεται..

Θρομβοφιλια, (Νκ Αντιπατρικα αμφιλεγομενα δεν τα πιστευω) αντιπικτυκο λυκου, θυροιδη, ορμονικες, καμπύλη ζαχάρου, καρυότιπο ζευγους, σαλπιγγογραφία τα παντα και όλα οκ.. Μου λεν χρωματοσωματικη ανωμαλία τυχαίο γεγονος ...μα τετοια γκαντεμια...

Αυτη την φορά εστειλα το εμβρυο για καρυότυπο γιατι οι προηγουμενοι γιατροι μου δεν το ειχαν κάνει και περιμενω αποτελέσματα...

Συγνωμη αν σας ζάλισα αλλα ήθελα να τα βγάλω απο μέσα μου..

Σας ευχομαι τα καλυτερα και σύντομα όλες με ένα μωρακι και για τις κοπέλες που διαβασα ότι ειναι εγκυούλες έυχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη..

Σας φιλω γλυκα

georgia.g, τα διάβασα χθες τα νέα σου και δεν είχα κουράγιο να σου γράψω ούτε μια λέξη. Τόσες εξετάσεις και το αποτέλεσμα το ίδιο. Για το λόγο αυτό θα κάνω ακόμη μόνο την υστεροσκόπηση (για να μη λέω ότι δεν την έκανα) και μετά θα τα παρατήσω κι ό,τι θέλει ας γίνει.

Δεν αντέχω ακούω να ακούω τέτοια πράγματα. Εμένα ο γιατρός μου επιμένει ότι ήταν χρωμοσωματικές ανωμαλίες.

Θα δοκιμάσω άλλη μία και μετά τέλος. Αρκετά μ' αυτό θέμα.

Έχω θυμώσει πολύ και χθες που διάβασα τα δικά σου θύμωσα πιο πολύ.

Το μόνο που μου δίνει ελπίδα είναι η περίπτωση της Αθηνάς76 που έχασε τρία έμβρυα και τελικά σε ένα μήνα θα γεννήσει τον μπεμπούλη της.

Δεν μπορεί, κάποια στιγμή θα γυρίσει κι ο τροχός να γ.......ει κι ο φτωχός!

Link to comment
Share on other sites

ΙΟΛΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ!!!!

ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΑΣΧΗΜΑ!!!!

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΣΧΗΜΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ 1 ΚΑΙ 2 ΚΑΙ 3 ΠΑΙΔΑΚΙΑ!!!

ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ;)

ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΘΕΜΑ ΤΑ ΡΟΖ ΜΩΡΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!!!!


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

GEORGIA ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ....

ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΥΟ ΠΑΛΛΙΔΡΟΜΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΕΞΩΜΗΤΡΙΟ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ 4 ΠΑΙΔΑΚΙΑ...


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...