Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Cafe Οκτωβρίου 2013


markela35

Recommended Posts

η ζαχαρη δεν κολλαει με τα πονακια αλλα εχω αρχισει κ ακουω το μωρακι μου οχι παντα βεβαια αφου ειμαι στην 15η εβδομαδα αλλα μου το εχει πει κ ογ γιατρος οτι οτι εχει ζαχαρη κανει το μωρακι να κουνιεται σαν τρελο.τωρα αν κ εχω φαει δυο φορες σοκολατα δεν το εχω ακουσει.δεν θελω να παρω το γιατρο γιατι την τελευταια φωρα μου τα εχωσε κ δεν ειχε κ αδικο..ειμαι πολυ αγχωδης κ φαντασου οτι εχω παει τρεις φορες φια περυχο επειδη δεν το ενιωθα κ ολα ηταν μια χαρα.και την τελευταια φορα με κατσαδιασε κ μου ειπε απλως να ηρεμησω...οταν λες πανε και ερχονται εννοεις αλλες μερες πονας κ αλλες οχι??

πωπω μου θυμιζεις τοσο πολυ εμενα!!!!!

και εγω στη 15η εβδομαδα ειμαι αλλα δν το εχω νιωσει ακομα!!!

αυτο για τη ζαχαρη δν το ηξερα θα το δοκιμασω ομως κ θα σου πω γιατι κ εγω εχω μια αγωνια τις τελευταιες μερες!!!

καποιες μερες ποναω και λεω οτι αυτο ηταν τελειωσε θα μου ερθει τρελλη αιμα (καλη ωρα οπως σημερα)και αλλλες ειμαι καλα.


qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα!!!!

Άννα περαστικά και αγύριστα σε όλους σας!!!!

Καλή τύχη με την άδεια!Ελπίζω να μην παίδεψαν την αδερφή σου!!!

Mama22 ξάπλωσε και χαλάρωσε.Θυμάμαι στο 1ο μου παιδάκι όταν ξάπλωνα ανάσκελα και χαλάρωνα το άκουγα πιο εύκολα.Δοκίμασε να πιεις και μια πορτοκαλάδα.Και το ανθρακικό συνήθως τα "ξυπνάει"

Κι εγώ σήμερα μπήκα στην 15η εβδομάδα!!!!

Αν το έχω νιώσει 3-4 φορές πολλές θα είναι!Είναι μικρούλια ακόμα και παρότι είναι η 2η εγκυμοσύνη μου και υποτίθετε θα το "άκουγα" νωρίτερα,σε εμένα δεν ισχύει:rolleyes:

Πονάκια χαμηλά τώρα άρχισα να έχω που ξεθάρρεψα λίγο και κάνω καμιά δουλειά παραπάνω

εγω αυριο μπαινω στη 15η εβδομαδα κ αν το εχω νιωσει 1-2 φορες καλα θα ειναι.και εγω ετσι πιστευα οτι επειδη ειναι η 2η εγκυμοσυνη θα το καταλαβω πιο γρηγορα...

απο υγρα πως πας?

εγω εχω παρα πολλα...


qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μέλλουσες μανούλες:)

εγώ που είμαι στην 16η γιατί δεν έχω ακούσει τπτ;;; είναι και η πρώτη μου εγκυμοσύνη...

Σήμερα πήρα απο το φαρμακείο αμυγδαλέλαιο χύμα το έχει πάρει καμία άλλη κοπέλα;;


oczZp2.png

Va8Np3.png

5brsp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω αυριο μπαινω στη 15η εβδομαδα κ αν το εχω νιωσει 1-2 φορες καλα θα ειναι.και εγω ετσι πιστευα οτι επειδη ειναι η 2η εγκυμοσυνη θα το καταλαβω πιο γρηγορα...

απο υγρα πως πας?

εγω εχω παρα πολλα...

Κι εγώ έχω πολλά υγρά.Όταν κουραστώ βγαίνει και σαν κίτρινη βλέννη:confused:(δεν μυρίζει όμως)

Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε οτι μάλλον λόγω ζέστης ή κολπίτιδα(αλλά δεν έχω καμία ενόχληση)αλλά θα το ξανασυζητήσω την Δευτέρα που θα πάω να με δει


fxwxp2.png

EKLUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω πολλά υγρά.Όταν κουραστώ βγαίνει και σαν κίτρινη βλέννη:confused:(δεν μυρίζει όμως)

Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε οτι μάλλον λόγω ζέστης ή κολπίτιδα(αλλά δεν έχω καμία ενόχληση)αλλά θα το ξανασυζητήσω την Δευτέρα που θα πάω να με δει

κιτρινη δν θα την ελεγα λευκη πηχτη αοσμη λογω ζεστης ε?μπα κολπιτιδα δν ειναι σιγουρα γιατι θα ειχες και αλλες ενοχλησεις....


qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια..

Εχω μερες να γραψω δε θυμαμαι καν ποτε και τι εγραψα αλλα σας εχω διαβασει.

Ειμαι πλεον στον εβρο , στο χωριο κυπρινος!

Πριν φυγω εκανα εναν υπερηχο υποτιθεται για να μου πει οτι ειναι ολα οκ αφου ειχαμε κανει και την αυχενικη και βλεπαμε και την αποκολληση καλυτερα.Ομως ειδαμε ενα κομματι αποκολλημενο χωρις αιμα αλλα κουνιοταν κι ολας με τις μικροκινησεις.φρικαρα.Ο γιατρος συγκρατημενος λεει οτι μπορει να μην ειναι προβλημα τωρα αλλα μεγαλωνοντας αν δε κολλησει θα ειναι και θα επρεπε να εχει κολλησει ως τωρα.Το μωρο μια χαρα μεγαλωνει δεν εχει επηρρεαστει και το ακουω καθε μερα με το μηχανημα γιατι αλλιως θα ειχα φρικαρει.Νιωθω μερικες φορες καποιες κινησουλες αλλα δε μπορω να ειμαι σιγουρη γιαι εχω και υπερκινητικο εντερο και μπορει ν ατα μπερδευω.

Αρρωστησε και η μικρη και με το που ηρθαμε τρεχαμε σε παιδιατρο.

Εκανα μια προσπαθεια να παω σ ενα γυναικολογο που μου συστησαν αλλα ηταν σε νοσοκομειο και δεν υπηρχε ελπιδα να εξυπηρετηθω σε λιγοτερο απο 3 ωρες με την ουρα που ειχε.και λιγα λεω.Στις 12 η ωρα ηταν κοπελες που ειχαν παει απ τις 8 και στη μια που επεστρεψα απο το παιδιατρικο ακομα δεν ειχαν εξυπηρετηθει.Οποτε φυγαμε.Μαλλον αυριο θα παω σε εναν αλλο.Επρεπε ηδη να εχω παει με το θεμα που εχω αλλα εγιναν ολα μαζι.Και η αρρωστεια της μικεης και επαθε ζημια το αυτοκινητο και το ακυρο ραντεβου στο νοσοκο με τον πρωτο γυναικ.και εχω αρχισει και αγχωνομαι.Ειναι και 3-4 μερες που νιωθ πετρωματακια και περνωντας οι μερες ειναι και πιο αισθητα.Ειχα και στην πρωτη εγκυμοσυνη απο νωρις πολλα αλλα τωρα με αγχωνουν...

Αρκετα υγρα κιτρινα εχω κι εγω...

Πλακα ειχαν τα τεστακια για το φυλλο..αυτο με τη σοδα θα μπορουσα να το κανω ειναι ευκολο.Αλλα προς το παρον το αγχος μου δε μ αφηνει να σκεφτω για το φυλλο...

απο παυσπονα ξερω επιτρεπεται η παρακεταμολη δλδ ντεπον και παναντολ αλλα ρωτηστε..αν το θυμηθω θα ρωτησω κι εγω αυριο...


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όταν κουραστώ έχω συσπασούλες. Μου έδωσε ο γιατρός μαγνήσιο να παίρνω, και μάλιστα από όλα τα φάρμακα μόνο αυτό μου είπε"αυτό που πρέπει να πάρεις οπωσδήποτε είναι το μαγνήσιο". Είναι ένα πόσιμο μπουκαλάκι με άσχημη γεύση, αλλά αφού το πιεις σου αφήνει ωραία αίσθηση στον ουρανίσκο.

Για υγρά εγώ τώρα δεν έχω σχεδόν τίποτα, στην πρώτη εγκυμοσύνη όμως γινόταν χαμός, και διάφανα και πηχτά και υποκίτρινα... τίποτα δεν μύριζε από αυτά και κανένας από τους δύο γιατρούς που είχα δεν έδωσε σημασία.


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Caramello , ναι ντεπον παρακεταμολη μπορεις να πιεις τα κανονικα , νομιζω το παναντολ εχει και κατι αλλο μεσα αν δεν κανω λαθος.

Για τα πετρωματα γιατι δεν παιρνεις λιγο μαγνησιο??? Εγω επερνα μαγνησιο οπως ειπε η Thanoula ως ΠΡΟΤΑΙΡΕΟΤΗΤΑ!

Τελος να σας πω οτι εχω δεκατα εδω και 5 μερες λετε να μου στειλατε τοση μπεμπεδοσκονη που να κανατε το θαυμα και να εχουμε πασχαλιατικα ωραια νεα??? περιμενω περιοδο την Κυριακη αλλα λεω να παω για μια χοριακη την Μ πεμπτη για να ειμαι σιγουρη γιατι πεφτω πανω στο πασχα και δεν θα προλαβω και εγω πρεπει να κανω ηπαρινες αμεσα αν ειμαι.


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

ξεκινησα μαγνησιο εδω και 3 μερες.σημερα ημουν καλυτερα ισως αρχισε να κυκλοφορει.πηγα σ ενα γιατρο σημερα ο οποιος ειχε καλουτσικο μηχανημα και φαινονταν ολα καθαρα δεν υπηρχε αποκολληση μονο μια μικρη αιματολιμνη που δε μας επηρεαζει.ανακουφιστηκα λιγο αλλα ακομα δε το χω πιστεψει και τελειως.φοβαμαι μηπως υπηρχε κατι που δεν ειδε.θα δω για δευτερη γνωμημηπως παω καπου...

μαρκελα με το καλο κοριτσι μου νσ εχουμε τα ευχαρισταααα!ππεριμενουμε με αγωνια!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ξεχασα να ρωτησω ρε γμτ για τα παυσιπονα.παντως στον πονοκεφαλο το τεπον ειτε το παρω ειτε οχι το ιδιο ειναι και εδμχω παρει καποιες φορες και παναντολ εξτρα.πρεπει να ρωτησω ...θα παρω απο δευτερα...


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Για πονοκεφάλους που με πιάνουν κάθε άνοιξη φριχτοί και κρατάνε καμιά βδομάδα με "pick" 3- 4 μέρες, ο γιατρός μου είπε για αυτές τις μέρες και μόνο να πάρω παναντόλ που έχει μέσα και καφείνη, αλλά να ρωτήσω πρώτα το φαρμακοποιό και αν έχει και κάτι άλλο εκτός της καφεΐνης να μην τα πάρω. Εγώ πάντως δεν πήρα, την πάλεψα με τα ντεπόν και ξάπλα...


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε??

εμεις ευτυχως ειμαστε οικογενειακως καλα απυρετοι σχεδον 2 μερες!!!ευτυχως τη γλυτωσαμε!!!

για τα παναντολ ηξερα οτι ειναι ιδια με τα ντεπον δν ηξερα οτι απαγορευοταν στην εγκυμοσυνη...δεν ειναι παρακεταμολη???

απο πονοκεφαλους και εγω εχω αρκετους προσπαθω ομως να μν παρω αλλα φαρμακα τωρα αν δω οτι ειμαι κουρελη θα παρω ενα....

και οι πονοκεφαλοι δηλαδη συμπτωμα εγκυμοσυνης????

ποια κοριτσια εχουν περασει επιτροπη για αναρρωτικη ?τι ακριβως κανουν?περναω 7 μαιου και δν εχω ιδεα τι κανουν....


qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

Τελος να σας πω οτι εχω δεκατα εδω και 5 μερες λετε να μου στειλατε τοση μπεμπεδοσκονη που να κανατε το θαυμα και να εχουμε πασχαλιατικα ωραια νεα??? περιμενω περιοδο την Κυριακη αλλα λεω να παω για μια χοριακη την Μ πεμπτη για να ειμαι σιγουρη γιατι πεφτω πανω στο πασχα και δεν θα προλαβω και εγω πρεπει να κανω ηπαρινες αμεσα αν ειμαι.

μαρκελα μακαρι να εχεις το καλυτερο πασχαλιατικο δωρακι!!!!!σου ευχομαι μια τεραστια χοριακη τη πεμπτη....περιμενουμε νεα σου!!!!!


qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε??

εμεις ευτυχως ειμαστε οικογενειακως καλα απυρετοι σχεδον 2 μερες!!!ευτυχως τη γλυτωσαμε!!!

για τα παναντολ ηξερα οτι ειναι ιδια με τα ντεπον δν ηξερα οτι απαγορευοταν στην εγκυμοσυνη...δεν ειναι παρακεταμολη???

απο πονοκεφαλους και εγω εχω αρκετους προσπαθω ομως να μν παρω αλλα φαρμακα τωρα αν δω οτι ειμαι κουρελη θα παρω ενα....

και οι πονοκεφαλοι δηλαδη συμπτωμα εγκυμοσυνης????

ποια κοριτσια εχουν περασει επιτροπη για αναρρωτικη ?τι ακριβως κανουν?περναω 7 μαιου και δν εχω ιδεα τι κανουν....

αννα , καταρχην μην πας εσυ...τι σου εγραψε ο γιατρος στην γνωματευση ?? οτι πρεπει να παραμεινεις κλινιρης και δεν πρεπει να εργασθεις??

Θα στειλεις καποιον μαμα/αδερφη /συζυγο με το χαρτι που σου δωσε ο γιατρος σου και το χαρτι που σου εδωσε το ικα για την επιτροπη, ταυτοτητα σου , βιβλιαριο σου ,υπερηχο σου και θα πανε να στην γραψουν.Αμα τους κανουν νουμερα να πουν οτι ο γιατρος σου σε εχει ξαπλα και σου ειπε να μην μετακινηθεις!!Επισεις να παρουν μαζι τους τα χαρτια απο αιματολογο και οτι κανεις και ηπαρινες λογο πολλων αποβολων.Για να εχεις πιο πολλα στοιχεια και θα στην γραψουν!!!Εμενα μια απο την επιτροπη λεει στον αντρα μου να ερθει η ιδια και της λεει ο αντρας μου ''υπεγραψε μου οτι αν παθει κατι το παιδι θα παρεις εσυ την ευθυνη και να στην φερω γιατι ο γιατρος της ειπε να μεινει ξαπλα γιατι εχει αιμοραγια''!!!Δεν ειπε τπτ την εγραψε και εφυγε!5 λεπτα δουλεια ειναι.

Θα σου δωσουν ενα χαρτι μετα που θα ειναι η αδεια ανικανοτητας (αυτο το κρατας εσυ για να το πας στο ικα να πληρωθεις) και σου δινουν και μια βεβαιωση που συμπληρωνεις εσυ και ο εργοδοτης και πας μετα με αυτα τα δυο χαρτια να πληρωθεις απο το ικα!

Οταν πας να πληρωθεις , πας στις παροχες δινεις τα δυο χαρτια με το βιβλιαριο σου , την ταυτοτητα και αριθμο λογαριασμου IBAN απο βιβλιαριο της εθνικης!Οτι αλλο θες πες μου!


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...