Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Οκτωβρίου 2013


markela35

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια τι κανετε??

εγω σημερα τελευταια μερα στο γραφειο και δν μπορω να πω οτι πεταω και τη σκουφια μου στεναχωρεθηκα γμτ....

ανεβασα πυρετο κοριστσια 38,5 και με ποναει ο λαιμος μου τι κανω???

τον γιατρο μου δν μπορω να τον βρω για να μου πει...δωστε τα φωτα σας...

ο πυρετος ειναι επικινδυνος για το εμβρυο???


qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα κοριτσια τι κανετε??

εγω σημερα τελευταια μερα στο γραφειο και δν μπορω να πω οτι πεταω και τη σκουφια μου στεναχωρεθηκα γμτ....

ανεβασα πυρετο κοριστσια 38,5 και με ποναει ο λαιμος μου τι κανω???

τον γιατρο μου δν μπορω να τον βρω για να μου πει...δωστε τα φωτα σας...

ο πυρετος ειναι επικινδυνος για το εμβρυο???

το μονο που πρεπει να πιεις ειναι ντεπον των 500mg εως 3 τη μερα. ειτε σε χαπι ειτε αναβραζον.

επικινδυνος θα ηταν αν ειχες κανενα 40αρι. ηρεμησε και προσπαθησε να βρεις τον γιατρο σου να σου πει κ αυτος σιγουρα για το ντεπον.

εμενα ο δικος μου μου ειπε πως το μονο που κανει να πινω ειναι ΜΟΝΟ το ντεπον. κανενα αλλο.

κ επισης επειδη μπορει να ειναι καμια ιωσουλα αν μπορεις πηγαινε σε εναν παθολογο να σε ακροαστει μπας κ θελει αντιβιωση μη σε ριξει χειροτερα .


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες τις κουκλες και τα κουκλια τους που εχουν στις κοιλιτσες αλλα και εκτος κοιλιτσας(για τις ηδη μανουλες)

πως πατε?

εγω εεεε αυτο το στομαχι δε λεει να με αφησει λιγο να παρω τα πανω μου. και οι εμετοι μια σταματανε μια ξαναρχονται.

ολοι μου λενε οταν το ακουσω θα ηρεμησω......ομως μεχρι να το ακουσω πως να την παλευω????:cry:

ναι δυστηχως αννα μου εχω γυρισει στο γραφειο. το πρωτο δεκαημερο του απριλη ειχα αδεια. τωρα παλι εδω.

λοιπον εγω που ρωτησα στο ικα τι πρεπει να κανω μου ειπαν τα εξης:

-αν ο γιατρος μας δεν ειναι του εοπυυ τοτε θα πρεπει να πας σε εναν γυναικολογο του εοπυυ να σου γραψει την αδεια. αυτο πρεπει να γινει τις 2 πρωτες μερες τις αδειας. ναι ναι καλα καταλαβες τις 2 πρωτες μερες τις αδειας(εγω που υποτιθεται οτι ειχα αιμοραγια και πηρα αδεια τις λεω αυτηνης μα καλα ειναι δυνατον να σηλωθω με αιμοραγια να παω σε γιατρο εοπυυ να κανω τη δουλεια μου? μου λεει εχετε δικιο οτι και να πειτε κι εγω μαζι σας συμφωνω αλλα δυστηχως ετσι πρεπει να γινεται, γι'αυτο το λογο μου λεει μπορεις να στειλεις ενα δικο σου ατομο να στην γραψει. για να στην γραψει ο γιατρος πρεπει να εχει το βιβλιαριο σου και την γνωματευση του γιατρου σου που λεει το λογο και τις μερες της αδειας. ο γιατρος του εοπυυ θα σας δωσει την αδεια (αν θυμαμαι 3 σελιδες πολυχρωμες) που πρεπει να υπογραψει και να σφραγισει και ο εργοδοτης πανω εκει και μετα εχεις περιθωριο 1 μηνα να πας στο ικα να την καταθεσεις.

ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΩΣ: αυτο ισχυει για αδειες εως 15 μερες. αν σου εχει δωσει απο 15 και πανω τοτε πρεπει να περασεις επιτροπη υγειονομικου (καπως ετσι)....αλλα δεν ξερω την διαδικασια.

λαθος εκανε ο γιατρος σου.....η σοδα αποκλειεται :cool:

μαρακι μου απαιτω να φτιαξει και η ψυχολογια σου....:D

μην μου αγχωνεσαι ολα καλα θα ειναι με τη μπουμπου σου.

θα πας να την δεις ζωηρη ζωηρη και θα ηρεμησεις. :D

:D θα κανω οτι μπορω για την ψυχολογια....θα προσπαθησω τουλαχιστον!!!! δεν ξερω ομως ακομα αν εχω κοριτσακι.....ο γιατρος δεν μπορεσε να δει το φυλλο στην αυχενικη κ ετσι περιμενουμε ακομα....:tongue: απλα ειπα πως θα ηθελα να ειναι αγορακι:oops:

εσυ τι κανεις????? εισαι καλα????:D


T4YJp2.png

Ο μπαμπας και η μαμα ανυπομονουν να ερθεις στη ζωη τους!!!!!!!!σε περιμενουμε....πειρατη μας!!!!!

2013.pngMake a pregnancy ticker

wSStp3.png

Link to comment
Share on other sites

anna μη φοβασαι παρε μεχρι και 6 επαιρνα απλα ντεπον οχι αναβραζοντα γιατι ενα ενα εμενα δεν με επιαναν και τα επαιρνα δυο δυο.που δουλευες?αμα συνελθεις παμε για κανενα καφεδακι.

μαρακι εισαι τυχερη που εχεις καλη πεθερα γιατι απ οτι καταλαβα ολες οι αλλες καμενες ειμαστε!!


MQjzp2.png?FkLR57Wy

3gadp2.png?sI4enUWb

tXwAp2.png?KJlKPIIe

Link to comment
Share on other sites

anna μη φοβασαι παρε μεχρι και 6 επαιρνα απλα ντεπον οχι αναβραζοντα γιατι ενα ενα εμενα δεν με επιαναν και τα επαιρνα δυο δυο.που δουλευες?αμα συνελθεις παμε για κανενα καφεδακι.

μαρακι εισαι τυχερη που εχεις καλη πεθερα γιατι απ οτι καταλαβα ολες οι αλλες καμενες ειμαστε!!

:D

ευτυχως Δοξα τον Θεο!!!!! τα σπιτια μας ειναι 5 λεπτα αποσταση και πραγματικα αν δεν πουμε εμεις να βρεθουμε η οτι χρειαζομαστε οτιδηποτε δεν μας ενοχλουν! και εκτος αυτου ειναι πραγματικα καλα τα πεθερικα μου και μεχρι τωρα τουλαχιστον δεν εχω νιωσει να με ξεχωριζουν απο τον γιο η την κορη τους!!!!!!:D:D

δυστυχως ειμαι απο τις εξαιρεσεις γενικα γιατι για ενα περιεργο λογο οι μαναδες οταν γινουν πεθερες γινονται και πολυ σκυλες ταυτοχρονα!!!!λυπαμαι και ευχομαι εμεις να μην γινουμε ποτε ετσι.....:?

τι κανεις εσυ αγορομανουλα????:D:p


T4YJp2.png

Ο μπαμπας και η μαμα ανυπομονουν να ερθεις στη ζωη τους!!!!!!!!σε περιμενουμε....πειρατη μας!!!!!

2013.pngMake a pregnancy ticker

wSStp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τελικα μπορεσα να τον βρω τον γιατρο μου,μπορω να πινω ντεπον μεχρι να πεσει ο πυρετος και να μν το αφηνω να ανεβει περα απο το 37,5 χλυαρα ντουζακια κ πολλα υγρα.

για αναβραζων δν τον ρωτησα ,γιατι διατρεχει καποιο κινδυνο το εμβρυο απο το αναβραζων???ειναι τα μαξιμουμ κ τα σπαω στη μεση.

εχω πεθανει απο την αγωνια μου νομιζω οτι κατι θα παθει το νινι με τοσο πυρετο που ανεβασα..τσπ ευχομαι να πανε ολα καλα...

νουνου μεσα για τον καφε απο βδομαδα οποτε θελεις!!!!


qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Άννα και εγώ μόνο ντεπον ξέρω οτι επιτρέπεται να πάρεις.Επίσης αν θυμάμαι καλά να μηνα φήσεις να περάσει το 39.Προσπάθησε χλιαρά ντουζάκια και προσπάθησε να βρεις να μιλήσεις σίγουρα με τον γιατρό σου

Μαράκι και τα δικά μου πεθερικά είναι άψογοι!Ποτέ δεν ανακατεύτηκαν σε τίποτα.

Μακάρι όλες οι πεθερές να ήταν έτσι!!;)


fxwxp2.png

EKLUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αννα περαστικα! Μακαρι να ειναι 24ωρος ο πυρετος και απο αυριο να εισαι οκ!

Αχ κοριτσια εγω ειχα την προηγουμενη βδομαδα τον μικρο αρρωστο με αμυγδαλιτιδα και τωρα αρρωστησε ο μπαμπας μας.Και αυτος αντιβιωση.Αν την γλιτωσω με τοσο μικροβιο μεσα στο σπιτι τυχερη θα ειμαι...


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Αννα ,,,,θα παρεις τηλ στο 14900 η σε οποιο αλλο που ειναι το ικα

Θα εχεις οταν παρει τηλ μπροστα σου το βιβλιαριο θελουν το ΑΜΚΑ σου και τον αριθμο μητρωου ικα

Θα τους πεις οτι θελεις να κλεισεις ραντεβου σε κεντρο προστασιας μανας και παιδιου της περιοχης σου και προκειται για εγκυμοσυνη

Θα πας στο ραντεβου με το χαρτι του γιατρου σου βιβλιαριο σου και την ταυτοτητα σου και τον υπερηχο

Θα σου δωσει ο γιατρος του Ικα οταν πας στο ραντεβου ενα τριπλοτυπο το οποιο θα το πας στον εργοδοτη και αυτος θα βαλει σφραγιδα και θα στο δωσει πισω.

Μετα θα πας στο ΙΚΑ της περιοχης σου στις παροχες (εαν δεν εχει ξαναπληρωθει αναρωτικη ρωτα τον γιατρο του ικα θα σου πει που να πας) μαζι με αριθμου λογαριασμου απο την Εθνικη τραπεζα που να ειναι στο ονομα σου φωτοτυπια την πρωτη σελιδα που λεει το IBAN , το βιβλιαριο σου , την ταυτοτητα σου και το τριπλοτυπο που εχει την σφραγια του εργοδοτη.

Θα σου δωσουν τα χαρτια ποσα θα σε πληρωσουν και θα σου βαλουν τα λεφτα στο λογαριασμο σου.

Μεχρι 15 μερες συνεχομενη ασθενεια ειναι αυτη η διαδικασια....μετα αλλαζει ...

Παλι κλεινεις ραντεβου με γιατρο στο ικα και πας με το χαρτι σου , αυτος σου κλεινει ραντεβου με την επιτροπη και πας στο ραντεβου με το χαρτι του γιατρου σου ,βιβλιαριο, υπερηχο και γνωμεταυση ανικανοτητας του ιδιωτη γιατρου και σου δινουν δελτιο ανικανοτητας και μια βεβαιαωση.Την βεβαιωση την συμπληρωνεις και την πας στον εργοδοτη μαζι με μια φωτοτυπια απο το δελτιο ανικανοτητας που σου εδωσε η επιτροπη.Βαζουν σφραγιδα και το συμπληρωνουν και μετα πας στο ικα για να πληρωθεις.

Κεντρο προστασεις μανας και παιδιου εχει ενα στην Τουμπα και ενα στην Δελφων.Οτι αλλο θες μου λες και σε βοηθαω και να ξερεις κλεινουν ραντεβου τσακ μπαμ οταν ειναι για εγκυμοσυνη.

Το ικα πληρωνει καθε 1 και 15 του μηνα κατευθειαν στο λογαριασμο σου.

__________


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια!!!!ειμαι χωρις πυρετο 16 ωρες!!!!γιουπι!!!ψηθηκα κοριτσια οπως θα ψηθει το κατσικακι το Πασχα!!!38,5 με 39 εφτανε ο πυρετος!!!ευτυχως με το ντεπον επεφτε!!!τωρα μου εμεινε μονο ο πονολαιμος αλλα με χαμομηλακι ελπιζω να περασει και αυτο!!!ειχα και αρρωστο τον γιοκα μου με 39 πυρετο!!!αρρρωστη και η μαμα μου με 39 πυρετο!!!νοσοκομειο εγινε το σπτ!!!:):):)μονο ο μπαμπας μου και ο αντρουλης μου τη γλυτωσαν!!!ο μπεμπε δν αισθανομαι βρε κοριτσια δν πιστευω να επαθε κατι το νινι μου???τη τριτη πηγαμε για υπερηχο και ηταν μια χαρα!!!δν πιστευω απο το πολλη πυρετο να ψηθηκε και αυτο!!!!!!!!σημερα η αδερφη μου πηγε να καταθεση την αδεια μου στο ικα ειμαι πολυ περιεργη να δω τι θα γινει!!!!γιατι ως γνωστο οι γιατροι του ικα ειναι...........γιουχου!!!!!!ευχαριστω ολες για τις ευχες σας κ τη μαρκελα για τις οδηγιες της!!!


qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα.χρειαζομαι τη βοηθεια σας γιατι τα εχω παιξει ελαφρως αλλα ελπιζω να ειναι της φαντασιας μου....βρε κοριτσια εδω και δυο μερες ενω ενιωθα τα κλασικα πονακια ξερετε...τιποτα τωρα..τι κ αν φαω ζαχαρη τι καν κουραστω τιποτα.....εσεις τι λετε?μπορει να ειναι φυσιολογικο αυτο??

Link to comment
Share on other sites

η ζαχαρη δεν κολλαει με τα πονακια αλλα εχω αρχισει κ ακουω το μωρακι μου οχι παντα βεβαια αφου ειμαι στην 15η εβδομαδα αλλα μου το εχει πει κ ογ γιατρος οτι οτι εχει ζαχαρη κανει το μωρακι να κουνιεται σαν τρελο.τωρα αν κ εχω φαει δυο φορες σοκολατα δεν το εχω ακουσει.δεν θελω να παρω το γιατρο γιατι την τελευταια φωρα μου τα εχωσε κ δεν ειχε κ αδικο..ειμαι πολυ αγχωδης κ φαντασου οτι εχω παει τρεις φορες φια περυχο επειδη δεν το ενιωθα κ ολα ηταν μια χαρα.και την τελευταια φορα με κατσαδιασε κ μου ειπε απλως να ηρεμησω...οταν λες πανε και ερχονται εννοεις αλλες μερες πονας κ αλλες οχι??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Άννα περαστικά και αγύριστα σε όλους σας!!!!

Καλή τύχη με την άδεια!Ελπίζω να μην παίδεψαν την αδερφή σου!!!

Mama22 ξάπλωσε και χαλάρωσε.Θυμάμαι στο 1ο μου παιδάκι όταν ξάπλωνα ανάσκελα και χαλάρωνα το άκουγα πιο εύκολα.Δοκίμασε να πιεις και μια πορτοκαλάδα.Και το ανθρακικό συνήθως τα "ξυπνάει"

Κι εγώ σήμερα μπήκα στην 15η εβδομάδα!!!!

Αν το έχω νιώσει 3-4 φορές πολλές θα είναι!Είναι μικρούλια ακόμα και παρότι είναι η 2η εγκυμοσύνη μου και υποτίθετε θα το "άκουγα" νωρίτερα,σε εμένα δεν ισχύει:rolleyes:

Πονάκια χαμηλά τώρα άρχισα να έχω που ξεθάρρεψα λίγο και κάνω καμιά δουλειά παραπάνω


fxwxp2.png

EKLUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...