Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Οκτωβρίου 2013


markela35

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια τι κανετε??

εμεις ευτυχως ειμαστε οικογενειακως καλα απυρετοι σχεδον 2 μερες!!!ευτυχως τη γλυτωσαμε!!!

για τα παναντολ ηξερα οτι ειναι ιδια με τα ντεπον δν ηξερα οτι απαγορευοταν στην εγκυμοσυνη...δεν ειναι παρακεταμολη???

απο πονοκεφαλους και εγω εχω αρκετους προσπαθω ομως να μν παρω αλλα φαρμακα τωρα αν δω οτι ειμαι κουρελη θα παρω ενα....

και οι πονοκεφαλοι δηλαδη συμπτωμα εγκυμοσυνης????

ποια κοριτσια εχουν περασει επιτροπη για αναρρωτικη ?τι ακριβως κανουν?περναω 7 μαιου και δν εχω ιδεα τι κανουν....

Δίκιο έχεις να μπερδευτείς έτσι όπως το είπα ...εννονούσα ότι κάποια παναντόλ (έξτρα ή κάτι άλλο, όχι τα απλά που έχουν μόνο παρακεταμόλη) έχουν και καφεΐνη. Αλλά μου είπε ότι πιθανόν να έχουν και κάτι άλλο εκτός από παρακεταμόλη και καφεΐνη, να κοιτάξω πρώτα και μετά να πάρω. Σόρυ για το μπέρδεμα, δεν ήμουν σαφής....


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κορίτσια! Καλή μεγάλη εβδομάδα να εχουμε.

Εμείς σκ είχαμε παει Τήνο.Ηταν πολυ ωραία αλλα έγινα πτώμα!

Σήμερα είχαμε γιατρο.Το μπεμπεκι κουνιοταν συνεχεια.ειδαμε και δαχτυλακια.

Λοιπον με ειχε πάρει τηλ. όταν ειχε βγει το pap-a και ειχε πει όλα οκ.Σημερα μου έδειχνε αναλυτικά τα αποτελέσματα και στην τρισωμια 18 ενώ στατιστικά λόγω ηλικίας βγαίνει 1:1241 εμένα το αποτέλεσμα ήταν 1:950. Είπε οτι δεν ανησυχούμε αλλα στις 18εβδομαδες θα παω για μια πιο σύντομη β΄επιπεδου.εσας πως σας φαίνεται το αποτέλεσμα?


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε; Εγώ όχι και τόσο καλά. Από χτές έχω ένα ελαφρύ τσούξιμο στην ουρήθρα και την είσοδο του κόλπου. Δεν ήπια πολύ νερό το σαββατοκύριακο και φοβάμαι μήπως έχω καμιά ουρολοίμωξη. Νοιώθω κι ένα ψιλομπούκωμα εσωτερικά... Σήμερα έκανα τις καθιερωμένες μηνιαίες εξετάσεις και μεταξύ αυτών γενική και καλλιέργεια ούρων κι έχω πλακωθεί στα νερά. Την Τετάρτη έχω γιατρό και θα έχουν βγεί και τα αποτελέσματα. Φοβάμαι μήπως έχω ουρολοίμωξη ή κανέναν άλλο γυναικολογικό μικρόβιο ουρεόπλασμα μηκόπλασμα και τέτοια... Υπάρχει κίνδυνος για το μωρό φοβάμαι πολύ αποβολές και τέτοια.....:( Help...


UQTep2.png

Xgjmp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε; Εγώ όχι και τόσο καλά. Από χτές έχω ένα ελαφρύ τσούξιμο στην ουρήθρα και την είσοδο του κόλπου. Δεν ήπια πολύ νερό το σαββατοκύριακο και φοβάμαι μήπως έχω καμιά ουρολοίμωξη. Νοιώθω κι ένα ψιλομπούκωμα εσωτερικά... Σήμερα έκανα τις καθιερωμένες μηνιαίες εξετάσεις και μεταξύ αυτών γενική και καλλιέργεια ούρων κι έχω πλακωθεί στα νερά. Την Τετάρτη έχω γιατρό και θα έχουν βγεί και τα αποτελέσματα. Φοβάμαι μήπως έχω ουρολοίμωξη ή κανέναν άλλο γυναικολογικό μικρόβιο ουρεόπλασμα μηκόπλασμα και τέτοια... Υπάρχει κίνδυνος για το μωρό φοβάμαι πολύ αποβολές και τέτοια.....:( Help...

Μπορει να μην ειναι τιποτα.γενικα πρέπει να πίνουμε πολυ νερό στην εγκυμοσυνη.τωρα που εχει πιει πολυ νερό δεν αισθάνεσαι λίγο καλύτερα ή συνεχίζει το τσουξιμο?


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε?

εγω εχω ραντεβου με τον γιατρο σε λιγακι και εχω αγχωθει υπερβολικα...

βρε κοριτσια το στηθος μου εχει ξεπριστει τελειως εσας σε τι κατασταση ειναι???

μια φιλη μου καποια στιγμη μου ειχε πει οτι αν ξεπριζεται το στηθος δν ειναι καλο σημαδι!!!

ελπιζω να εχω καλα νεα σημερα...

ιουλια μου εγω στο 1ο μου το ενιωσα γυρω στη 18η εβδομαδα.σ'αυτη μου την εγκυμοσυνη το ενιωσα τη προηγουμενη εβδομαδα στη 14η εβδομαδα απο τοτε βεβαια ξανα τζιφος!!!!τπτ!!!

vagelio μν αγχωνεσαι μπορει να μν ειναι και τπτ αλλα κ ουρολοιμωξη να ειναι το μωρο δν διατρεχει κανενα φοβο αν ο γιατρος σου δωσει εγκαιρως θεραπεια.


qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια μου! Πως είστε????

Εμένα συνεχίζονται οι εμετοί και δυστυχώς προστέθηκαν και οι λιποθυμίες!!!!:(:(:(:(:(:(:(:( Χθες με μαζεύανε από το Super Market!!!!:(:(:(:(:(:(:(:(

!!!!!!!!!!!!! Αχ καημενούλα μου............Πίεση; Ζαχαρο; Γιατί λιποθυμάς; Ο γιατρός σου τι λέει;


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites

annat29 : και τι να λέει αν ξεπρήστηκε το στήθος; Δεν είσια κορίτσι μου στο πρώτο τρίμηνο να τρέμει η ψυχή σου για αποβολή όλη την ώρα!! Είσαι 16η εβδομάδα, είναι εξαιρετικά σπάνιο να συμβεί κάτι κακό τώρα!! Ηρέμησε και μην ασχολείσαι με χαζούτσικα πράγματα!! Και για να σε ηρεμήσω παραπάνω (γιατι τα παραπάνω ακούστηκαν σαν ξεφώναγμα και χώσιμο, δεν είναι αυτός ο σκοπός μου) και το δικό μου το στήθος δεν πονάει πλέον τόσο φριχτά όσο λίγες μέρες πριν, αλλά ούτε που το πρόσεξα...Την δουλειά του φαίνεται την έκανε για την ώρα, μετά τη γέννα πάλι, όταν θα χρειαστεί να παράγει γάλα.


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Αχ βρε NGN πόσο στεναχωριέμαι που ακόμα ταλαιπωρείσαι έτσι..........:(:(

Ο γιατρός σου τι λέει?Έχεις χαμηλή πίεση μάλλον......ε μα φυσικό με τόσους εμετούς που να έχεις δυνάμεις?Εύχομαι να σταματήσουν σύντομα.......

Annat εγώ να δεις πόσο λαχτάρησα το ΣΚ(γι'αυτό και χάθηκα).Είχα πάλι καφέ υγρά πηχτά έτσι στα ξαφνικά και το στήθος εντελώς ξεπρησμένο:shock:

Αμάν είπα να περάσει το ΣΚ να παω χθες στο γιατρό.

Τελικά όλα καλά!!:D

Με κοίταξε και απο κάτω με αυτό το μαραφέτι που μας κάνουν τεστ pap και δεν είδε τίποτα ανησυχητικό.'Αγνωστο γιατί είχα τα υγρά.......μάλλον το παλιό αίμα απο την μικρή αποκόλληση που είχα στις αρχές.Για το στήθος μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να μην το νιώθουμε πάντα πρησμένο.

Το σπόρι μας μεγάλωσε αλλά δεν μας έκανε την χάρη να ανοίξει τα ποδαράκια του να δούμε φύλο:tongue:

Με βλέπω στην Β' επιπέδου να μαθαίνω:rolleyes::rolleyes:


fxwxp2.png

EKLUp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!τι κανετε?εχει νιωσει καμμια απο εσας το μωρακι?κυριως οσες ειναι 1η φορα εγκυες:confused::confused::confused:

Επειδή μόλις χθες έκανα την ερώτηση στο γιατρο για το ποτε θα το ακούσουμε,να ξέρεις οτι το 1ο το ακούς 18-21 εβδομάδα και το δεύτερο απο την 17η.οποτε κοντευεις.

Του είπα οτι μου φάνηκε να το ένιωσα προχθές και μου λέει μην το πεις πιο έξω γιατι θα σε πουν τρελη.χιχιχι!

Καλημέρα κορίτσια μου! Πως είστε????

Εμένα συνεχίζονται οι εμετοί και δυστυχώς προστέθηκαν και οι λιποθυμίες!!!!:(:(:(:(:(:(:(:( Χθες με μαζεύανε από το Super Market!!!!:(:(:(:(:(:(:(:(

Βρε κοριτσάκι μου τι ταλαιπωρία ειναι αυτή που περνάς.λες να σε παει όπως στον γιο? εγω 5 μερες τωρα ηρεμησα...

Annat και εμένα το στήθος ξεπρηστηκε και δεν πονάει όπως στις αρχές.


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε κορίτσια. Μιλάμε για ταλαιπωρία τρελή αλλά τι να κάνουμε? Είναι για καλό σκοπό. Έχω και τον άντρα μου που έχει κάνει επέμβαση χιαστούς και μηνίσκο στο γόνατο και τον έχω με πατερίτσες και νάρθηκα. Έχω και τον γιο μου που θέλει και αυτό το καημένο τα δικά του οπότε φαντάζεστε τι πακέτο έχω φάει!!!!:(:(:(:(:(:(:(:(

Μέχρι ευχέλαιο έκανα κορίτσια γιατί δεν πάει άλλο!!! Εύχομαι να περάσουν γρήγορα γιατί δεν έχω αντοχές...!!!

Πωπώ μέσα στην γκρίνια είμαι εεεεεε?????:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...