Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

Cafe Οκτωβρίου 2013


markela35

Recommended Posts

Αφήστε κορίτσια. Μιλάμε για ταλαιπωρία τρελή αλλά τι να κάνουμε? Είναι για καλό σκοπό. Έχω και τον άντρα μου που έχει κάνει επέμβαση χιαστούς και μηνίσκο στο γόνατο και τον έχω με πατερίτσες και νάρθηκα. Έχω και τον γιο μου που θέλει και αυτό το καημένο τα δικά του οπότε φαντάζεστε τι πακέτο έχω φάει!!!!:(:(:(:(:(:(:(:(

Μέχρι ευχέλαιο έκανα κορίτσια γιατί δεν πάει άλλο!!! Εύχομαι να περάσουν γρήγορα γιατί δεν έχω αντοχές...!!!

Πωπώ μέσα στην γκρίνια είμαι εεεεεε?????:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Και να γκρινιαζεις είσαι δικαιολογημένη.τρως τρελο πακετο.φανταζομαι η μαμα σου τι περναει.ποσους υπηρετει... :P εγω πήγα σήμερα αγορά με το παιδι και τη μητέρα μου και μου λέει " στην κατάσταση σου δεν μπορείς μονη σου να τον πας πουθενά"


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Και να γκρινιαζεις είσαι δικαιολογημένη.τρως τρελο πακετο.φανταζομαι η μαμα σου τι περναει.ποσους υπηρετει... :P εγω πήγα σήμερα αγορά με το παιδι και τη μητέρα μου και μου λέει " στην κατάσταση σου δεν μπορείς μονη σου να τον πας πουθενά"

Η μάνα μου τα έχει δει όλα. Ευτυχώς όμως έχω και την πεθερά μου εδώ και 2 εβδομάδες σπίτι. Αχ κορίτσια να γεννήσω και τι στον κόσμο. Θα πετάωωωωωωωωωωωω!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα «ομοιοπαθούσες»……

Είμαι έγκυος στο πρώτο μετά από εξωσωματική, και 4 χρόνια αναμονής, και όλα όσα μου συμβαίνουν είναι πρωτόγνωρα και παράξενα.

Από την πρώτη στιγμή με ταλαιπωρούν πόνοι και σφάχτες. Ούτε εμετοί, ούτε ζαλάδες. Τα πονάκια φάνηκαν να χαλαρώνουν σε ένταση από την 8η εβδομάδα και πίστεψα πως θα εξαφανιστούν, μέχρι που πριν 10 – 15 ημέρες άρχισα να έχω πάλι έντονες ενοχλήσεις. Στην αρχή δεν έδωσα και τόσο σημασία γιατί έχω οπίσθια κλίση μήτρας και θεώρησα πως οφείλεται στην αλλαγή θέσης.

Πριν από μία εβδομάδα έκανα αυχενική και την ώρα του υπερήχου είχα έντονες κράμπες. Ο γιατρός μου είπε ότι δεν έβλεπε κάτι ανησυχητικό, παρόλο που με είχε στον υπέρηχο 2 ώρες γιατί το μωρό δεν έπαιρνε θέση.

Γύρισα σπίτι, έφαγα, κοιμήθηκα, και όταν ξύπνησα είχα πλημμυρίσει στο αίμα………………Με ξαναέβαλε στο υπέρηχο και είδαμε περιφερική αποκόλληση.

Όλα γίνανε μέσα σε λίγες ώρες και χωρίς να έχω κάνει κάτι υπερβολικό. Μας είπε πως ήταν να γίνει, και πως εκεί οφείλονται οι πόνοι που είχα τόσες μέρες.

Ευτυχώς το αίμα σταμάτησε την ίδια μέρα κιόλας, αλλά οι έντονες κράμπες συνεχίζονται και έχω λαλήσει………

Εχθές με ξαναείδε ο γιατρός μετά από μία εβδομάδα και δυστυχώς δεν έχουμε καμία εξέλιξη. Η αποκόλληση είναι ίδια σε μέγεθος, αλλά το μωρό είναι μια χαρά και κολυμπάει αμέριμνο.

Ξεκούραση, από τον καναπέ στο κρεβάτι, στο μπαλκόνι για κανένα καφέ και υπομονή κανένα μήνα ακόμα. Μπόλικο μαγνήσιο, προγεστερόνη και αισιοδοξία.

Σας σκεφτόμουν κορίτσια, εσάς που έχετε και δεύτερο μωρό στο σπίτι και περνάτε μια ανάλογα δύσκολη κατάσταση. Πώς ανταπεξέρχεσαι στις υποχρεώσεις σου, όταν πρέπει να είσαι στο κρεβάτι?

Φιλάκια,….. έχουμε ένα θαυματάκι στην κοιλίτσα μας και μόνο αυτό μετράει……..


9aXep2.png

Θα αποτύχεις στο 100% των προσπαθειών που ποτέ δεν θα κάνεις………..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα «ομοιοπαθούσες»……

Είμαι έγκυος στο πρώτο μετά από εξωσωματική, και 4 χρόνια αναμονής, και όλα όσα μου συμβαίνουν είναι πρωτόγνωρα και παράξενα.

Από την πρώτη στιγμή με ταλαιπωρούν πόνοι και σφάχτες. Ούτε εμετοί, ούτε ζαλάδες. Τα πονάκια φάνηκαν να χαλαρώνουν σε ένταση από την 8η εβδομάδα και πίστεψα πως θα εξαφανιστούν, μέχρι που πριν 10 – 15 ημέρες άρχισα να έχω πάλι έντονες ενοχλήσεις. Στην αρχή δεν έδωσα και τόσο σημασία γιατί έχω οπίσθια κλίση μήτρας και θεώρησα πως οφείλεται στην αλλαγή θέσης.

Πριν από μία εβδομάδα έκανα αυχενική και την ώρα του υπερήχου είχα έντονες κράμπες. Ο γιατρός μου είπε ότι δεν έβλεπε κάτι ανησυχητικό, παρόλο που με είχε στον υπέρηχο 2 ώρες γιατί το μωρό δεν έπαιρνε θέση.

Γύρισα σπίτι, έφαγα, κοιμήθηκα, και όταν ξύπνησα είχα πλημμυρίσει στο αίμα………………Με ξαναέβαλε στο υπέρηχο και είδαμε περιφερική αποκόλληση.

Όλα γίνανε μέσα σε λίγες ώρες και χωρίς να έχω κάνει κάτι υπερβολικό. Μας είπε πως ήταν να γίνει, και πως εκεί οφείλονται οι πόνοι που είχα τόσες μέρες.

Ευτυχώς το αίμα σταμάτησε την ίδια μέρα κιόλας, αλλά οι έντονες κράμπες συνεχίζονται και έχω λαλήσει………

Εχθές με ξαναείδε ο γιατρός μετά από μία εβδομάδα και δυστυχώς δεν έχουμε καμία εξέλιξη. Η αποκόλληση είναι ίδια σε μέγεθος, αλλά το μωρό είναι μια χαρά και κολυμπάει αμέριμνο.

Ξεκούραση, από τον καναπέ στο κρεβάτι, στο μπαλκόνι για κανένα καφέ και υπομονή κανένα μήνα ακόμα. Μπόλικο μαγνήσιο, προγεστερόνη και αισιοδοξία.

Σας σκεφτόμουν κορίτσια, εσάς που έχετε και δεύτερο μωρό στο σπίτι και περνάτε μια ανάλογα δύσκολη κατάσταση. Πώς ανταπεξέρχεσαι στις υποχρεώσεις σου, όταν πρέπει να είσαι στο κρεβάτι?

Φιλάκια,….. έχουμε ένα θαυματάκι στην κοιλίτσα μας και μόνο αυτό μετράει……..

ΛΙΑ33 καλώς ήρθες στην παρεούλα μας. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Και εγώ στις 2 προηγούμενες εγκυμοσύνες μου είχα αποκόλληση και έκατσα στο κρεβάτι. Να ξεκουράζεσαι πολύ τώρα και να ακούς τον γιατρό σου. Δυστυχώς κάποιες το περνάνε με τον εύκολο τρόπο και κάποιες από μας με τον δύσκολο. :(:(:(:(:(:( Μόνο υπομονή μπορούμε να κάνουμε και τίποτα άλλο.

Εύχομαι να πάνε καλά σε όλες μας και να είναι απλά μια δύσκολη περίοδος!!!:D:D:D:D


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΛΙΑ33 καλώς ήρθες στην παρεούλα μας. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Και εγώ στις 2 προηγούμενες εγκυμοσύνες μου είχα αποκόλληση και έκατσα στο κρεβάτι. Να ξεκουράζεσαι πολύ τώρα και να ακούς τον γιατρό σου. Δυστυχώς κάποιες το περνάνε με τον εύκολο τρόπο και κάποιες από μας με τον δύσκολο. :(:(:(:(:(:( Μόνο υπομονή μπορούμε να κάνουμε και τίποτα άλλο.

Εύχομαι να πάνε καλά σε όλες μας και να είναι απλά μια δύσκολη περίοδος!!!:D:D:D:D

Ngn καλώς σας βρήκα. Δεν είμαι αχάριστη, υπάρχουν πολύ, πολύ, πολύ χειρότερα. Εγώ τουλάχιστον κάνω και ένα μπάνιο μόνη μου.

Απλά μου ήρθε απότομα και ακόμα δεν το έχω χωνέψει. Είμαι control freak, μαθημένη να περνάνε όλα από τα χέρια μου και τώρα που βλέπω τον άντρα μου να μου βάζει το πιάτο με το φαγητό μπροστά μου, τον κοιτάζω σαν εξωγήινο. Ευτυχώς το αγόρι μου κάνει τα πάντα μέσα στο σπίτι και μαγειρεύει υπέροχα.

Καλό κουράγιο σου εύχομαι και γρήγορα να μας περάσουν όλα. Δύσκολο να είναι καλοκαίρι και εμείς να μην μπορούμε να ξεμυτίσουμε από το σπίτι.

Annat μην ακούς καμία και πανικοβάλλεσαι. Όλες είμαστε διαφορετικές. Και εμένα το στήθος μου έχει ξεπρηστεί εδώ και καιρό. Είναι απλά λίγο πιο βαρύ και γεμάτο απʼότι ήταν πριν. Έχουμε πολύ καιρό μπροστά μας για πρησμένο στήθος.


9aXep2.png

Θα αποτύχεις στο 100% των προσπαθειών που ποτέ δεν θα κάνεις………..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ngn καλώς σας βρήκα. Δεν είμαι αχάριστη, υπάρχουν πολύ, πολύ, πολύ χειρότερα. Εγώ τουλάχιστον κάνω και ένα μπάνιο μόνη μου.

Απλά μου ήρθε απότομα και ακόμα δεν το έχω χωνέψει. Είμαι control freak, μαθημένη να περνάνε όλα από τα χέρια μου και τώρα που βλέπω τον άντρα μου να μου βάζει το πιάτο με το φαγητό μπροστά μου, τον κοιτάζω σαν εξωγήινο. Ευτυχώς το αγόρι μου κάνει τα πάντα μέσα στο σπίτι και μαγειρεύει υπέροχα.

Καλό κουράγιο σου εύχομαι και γρήγορα να μας περάσουν όλα. Δύσκολο να είναι καλοκαίρι και εμείς να μην μπορούμε να ξεμυτίσουμε από το σπίτι.

Annat μην ακούς καμία και πανικοβάλλεσαι. Όλες είμαστε διαφορετικές. Και εμένα το στήθος μου έχει ξεπρηστεί εδώ και καιρό. Είναι απλά λίγο πιο βαρύ και γεμάτο απʼότι ήταν πριν. Έχουμε πολύ καιρό μπροστά μας για πρησμένο στήθος.

ΛΙΑ δυστυχώς ή ευτυχώς η εγκυμοσύνη είναι μια εντελώς ξεχωριστή περίοδος και πολλές από μας πρέπει να αλλάξουν εντελώς τρόπο ζωής. Και μένα μου κακοφαίνεται που πρέπει να έχω συνέχεια κάποιον δίπλα μου γιατί δεν έχω αντοχές αλλά είναι για καλό σκοπό. Φαντάσου οτι εγώ είχα τα ίδια και στον γιο μου και παρόλαυτα αποφάσισα να κάνω και δεύτερο. Είναι τόσο έντονο το συναίσθημα της μητρότητας που τα αφήνεις όλα πίσω.


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο άλλαξα την πάνα της κόρης μου, τη γαργάλησα, της έκανα μασαζάκι στην κοιλίτσα (και αυτή χαχάνιζε και μου έδειχνε όοοολα τα δοντάκια της.), της έβαλα το παντελόνι της και την έπιασα από τα χεράκια να την τραβήξω να σηκωθεί, να σηκώσω μετά το παντελόνι μέχρι τη μέση της. Βλέποντας το χαμογελαστό μουτράκι να με κοιτάει στα μάτια και να πλησιάζει της έδωσα ένα μεγάαααλο φιλί στο μάγουλο. Σφίχτηκε αγκαλίτσα στο λαιμό μου, με κόίταξε χαμογελώντας και είπε "'α παπάω πολύ πολύ μαμά μου" . Κλαίω εδώ και ένα τέταρτο, τρεις φορές σταμάτησα να γράφω για να βγάλω τα γυαλιά και να σκουπίσω την πλημμύρα... Είχα όλη την εγκυμοσύνη επαπειλούμενη, αιμοραγίες, συσπάσεις... δεν μπορούσα να κάνω καμία δουλειά, μόνο "να ανακατεύω το φαΐ στη κατσαρόλα"... Τώρα πια..ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ..


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο άλλαξα την πάνα της κόρης μου, τη γαργάλησα, της έκανα μασαζάκι στην κοιλίτσα (και αυτή χαχάνιζε και μου έδειχνε όοοολα τα δοντάκια της.), της έβαλα το παντελόνι της και την έπιασα από τα χεράκια να την τραβήξω να σηκωθεί, να σηκώσω μετά το παντελόνι μέχρι τη μέση της. Βλέποντας το χαμογελαστό μουτράκι να με κοιτάει στα μάτια και να πλησιάζει της έδωσα ένα μεγάαααλο φιλί στο μάγουλο. Σφίχτηκε αγκαλίτσα στο λαιμό μου, με κόίταξε χαμογελώντας και είπε "'α παπάω πολύ πολύ μαμά μου" . Κλαίω εδώ και ένα τέταρτο, τρεις φορές σταμάτησα να γράφω για να βγάλω τα γυαλιά και να σκουπίσω την πλημμύρα... Είχα όλη την εγκυμοσύνη επαπειλούμενη, αιμοραγίες, συσπάσεις... δεν μπορούσα να κάνω καμία δουλειά, μόνο "να ανακατεύω το φαΐ στη κατσαρόλα"... Τώρα πια..ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ..

Αχ με συγκίνησες βρε Thanoula. Αυτό σκέφτομαι και εγώ και λέω χαλάλι αυτά που περνάμε. Μας αποζημιώνουν μετά με τα χαδάκια τους!!!!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!τι κανετε?εχει νιωσει καμμια απο εσας το μωρακι?κυριως οσες ειναι 1η φορα εγκυες:confused::confused::confused:

εγω παντως που ειναι η πρωτη εγκυμοσυνη δεν εχω νιωσει ακομα ΤΙΠΟΤΑ. κατα το τελος του τεταρτου μου λενε οτι ξεκινας να καταλαβαινεις κατι.

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε; Εγώ όχι και τόσο καλά. Από χτές έχω ένα ελαφρύ τσούξιμο στην ουρήθρα και την είσοδο του κόλπου. Δεν ήπια πολύ νερό το σαββατοκύριακο και φοβάμαι μήπως έχω καμιά ουρολοίμωξη. Νοιώθω κι ένα ψιλομπούκωμα εσωτερικά... Σήμερα έκανα τις καθιερωμένες μηνιαίες εξετάσεις και μεταξύ αυτών γενική και καλλιέργεια ούρων κι έχω πλακωθεί στα νερά. Την Τετάρτη έχω γιατρό και θα έχουν βγεί και τα αποτελέσματα. Φοβάμαι μήπως έχω ουρολοίμωξη ή κανέναν άλλο γυναικολογικό μικρόβιο ουρεόπλασμα μηκόπλασμα και τέτοια... Υπάρχει κίνδυνος για το μωρό φοβάμαι πολύ αποβολές και τέτοια.....:( Help...

νομιζω πως δεν πρεπει να ανησυχεις. αν υπαρχει καποιο μικροβιο ο γιατρος σου θα σου δωσει την απαραιτητη αντιβιωση και δεν θα εχεις θεμα ουτε εσυ ουτε το μωρο. το βασικο ειναι οτι εκανες εξετασεις και αν υπαρχει κατι θα βρεθει και θα αντιμετωπιστει.

καλημερα κοριτσια τι κανετε?

εγω εχω ραντεβου με τον γιατρο σε λιγακι και εχω αγχωθει υπερβολικα...

βρε κοριτσια το στηθος μου εχει ξεπριστει τελειως εσας σε τι κατασταση ειναι???

μια φιλη μου καποια στιγμη μου ειχε πει οτι αν ξεπριζεται το στηθος δν ειναι καλο σημαδι!!!

ελπιζω να εχω καλα νεα σημερα...

ιουλια μου εγω στο 1ο μου το ενιωσα γυρω στη 18η εβδομαδα.σ'αυτη μου την εγκυμοσυνη το ενιωσα τη προηγουμενη εβδομαδα στη 14η εβδομαδα απο τοτε βεβαια ξανα τζιφος!!!!τπτ!!!

vagelio μν αγχωνεσαι μπορει να μν ειναι και τπτ αλλα κ ουρολοιμωξη να ειναι το μωρο δν διατρεχει κανενα φοβο αν ο γιατρος σου δωσει εγκαιρως θεραπεια.

αννα και μενα το στηθος αρχιζε να ξεπρηζεται λιγο πριν κανω την αυχενικη και τωρα παλι ξανα προς τη δοξα τραβα τραβα τραβα........

Καλημέρα κορίτσια μου! Πως είστε????

Εμένα συνεχίζονται οι εμετοί και δυστυχώς προστέθηκαν και οι λιποθυμίες!!!!:(:(:(:(:(:(:(:( Χθες με μαζεύανε από το Super Market!!!!:(:(:(:(:(:(:(:(

πο πο βρε παιδι μου εσενα σε εχει λυπηθει η ψυχη μου. να προσεχεις να μην μενεις μονη σου και να μην πηγαινεις πουθενα χωρις να εχεις καποιον να σε προσεχει. υπομονη βρε κοριτσι μου ελπιζω να συνελθεις γρηγορα.

Πριν λίγο άλλαξα την πάνα της κόρης μου, τη γαργάλησα, της έκανα μασαζάκι στην κοιλίτσα (και αυτή χαχάνιζε και μου έδειχνε όοοολα τα δοντάκια της.), της έβαλα το παντελόνι της και την έπιασα από τα χεράκια να την τραβήξω να σηκωθεί, να σηκώσω μετά το παντελόνι μέχρι τη μέση της. Βλέποντας το χαμογελαστό μουτράκι να με κοιτάει στα μάτια και να πλησιάζει της έδωσα ένα μεγάαααλο φιλί στο μάγουλο. Σφίχτηκε αγκαλίτσα στο λαιμό μου, με κόίταξε χαμογελώντας και είπε "'α παπάω πολύ πολύ μαμά μου" . Κλαίω εδώ και ένα τέταρτο, τρεις φορές σταμάτησα να γράφω για να βγάλω τα γυαλιά και να σκουπίσω την πλημμύρα... Είχα όλη την εγκυμοσύνη επαπειλούμενη, αιμοραγίες, συσπάσεις... δεν μπορούσα να κάνω καμία δουλειά, μόνο "να ανακατεύω το φαΐ στη κατσαρόλα"... Τώρα πια..ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ..

βρε Θανουλα μας κατασυγκινησες.........εχω βουρκωσει και με το ζορι κρατιεμαι μην τα μπηξω. υπεροχη στιγμη.....και σου ευχομαι πολλες ακομα.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα «ομοιοπαθούσες»……

Είμαι έγκυος στο πρώτο μετά από εξωσωματική, και 4 χρόνια αναμονής, και όλα όσα μου συμβαίνουν είναι πρωτόγνωρα και παράξενα.

Από την πρώτη στιγμή με ταλαιπωρούν πόνοι και σφάχτες. Ούτε εμετοί, ούτε ζαλάδες. Τα πονάκια φάνηκαν να χαλαρώνουν σε ένταση από την 8η εβδομάδα και πίστεψα πως θα εξαφανιστούν, μέχρι που πριν 10 – 15 ημέρες άρχισα να έχω πάλι έντονες ενοχλήσεις. Στην αρχή δεν έδωσα και τόσο σημασία γιατί έχω οπίσθια κλίση μήτρας και θεώρησα πως οφείλεται στην αλλαγή θέσης.

Πριν από μία εβδομάδα έκανα αυχενική και την ώρα του υπερήχου είχα έντονες κράμπες. Ο γιατρός μου είπε ότι δεν έβλεπε κάτι ανησυχητικό, παρόλο που με είχε στον υπέρηχο 2 ώρες γιατί το μωρό δεν έπαιρνε θέση.

Γύρισα σπίτι, έφαγα, κοιμήθηκα, και όταν ξύπνησα είχα πλημμυρίσει στο αίμα………………Με ξαναέβαλε στο υπέρηχο και είδαμε περιφερική αποκόλληση.

Όλα γίνανε μέσα σε λίγες ώρες και χωρίς να έχω κάνει κάτι υπερβολικό. Μας είπε πως ήταν να γίνει, και πως εκεί οφείλονται οι πόνοι που είχα τόσες μέρες.

Ευτυχώς το αίμα σταμάτησε την ίδια μέρα κιόλας, αλλά οι έντονες κράμπες συνεχίζονται και έχω λαλήσει………

Εχθές με ξαναείδε ο γιατρός μετά από μία εβδομάδα και δυστυχώς δεν έχουμε καμία εξέλιξη. Η αποκόλληση είναι ίδια σε μέγεθος, αλλά το μωρό είναι μια χαρά και κολυμπάει αμέριμνο.

Ξεκούραση, από τον καναπέ στο κρεβάτι, στο μπαλκόνι για κανένα καφέ και υπομονή κανένα μήνα ακόμα. Μπόλικο μαγνήσιο, προγεστερόνη και αισιοδοξία.

Σας σκεφτόμουν κορίτσια, εσάς που έχετε και δεύτερο μωρό στο σπίτι και περνάτε μια ανάλογα δύσκολη κατάσταση. Πώς ανταπεξέρχεσαι στις υποχρεώσεις σου, όταν πρέπει να είσαι στο κρεβάτι?

Φιλάκια,….. έχουμε ένα θαυματάκι στην κοιλίτσα μας και μόνο αυτό μετράει……..

λια καλως ηρθες στην παρεουλα μας και με το καλο να υποδεχτεις το μωρακι σου.

να ξεκουραζεσαι και να ακους τις οδηγιες του γιατρου σου και ολα θα περασουν.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερααααααααααααααααααααααααααα!!!!! τι κανετε κοριτσια???πως πανε οι κοιλιτσες σας? εγω χθεσ πηγα στον γιατρουλη μας....ειδαμε το μπεμπε μας....ειναι πολυ καλα...αναπτυσεται τελεια....ειμαστε 190 ΟΛΟΚΛΗΡΑ γραμμαρια !!!!!!!!και ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΡΑΚΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! απο χθεσ ηρεμησα αρκετα που ειδα οτι ειναι καλα αν και με το που ακουσα οτι σε ενα μηνα θα ξαναπαω για την β επιπεδου τσιμπηθηκε λιγο το στομαχι μου...... μου εδωσε παλι ενα καρο εξετασεις....καρδιολογικεσ, τριπλεξ, αιματος,ουρων κα..... αυτα απο εμένα....ευχομαι να πανε ολα καλα σε ολες μας και να εχουμε μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!φιλακια στα μαγουλακια και στις κοιλιτσες σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


T4YJp2.png

Ο μπαμπας και η μαμα ανυπομονουν να ερθεις στη ζωη τους!!!!!!!!σε περιμενουμε....πειρατη μας!!!!!

2013.pngMake a pregnancy ticker

wSStp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααααααααααααααααααααααααα!!!!! τι κανετε κοριτσια???πως πανε οι κοιλιτσες σας? εγω χθεσ πηγα στον γιατρουλη μας....ειδαμε το μπεμπε μας....ειναι πολυ καλα...αναπτυσεται τελεια....ειμαστε 190 ΟΛΟΚΛΗΡΑ γραμμαρια !!!!!!!!και ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΡΑΚΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! απο χθεσ ηρεμησα αρκετα που ειδα οτι ειναι καλα αν και με το που ακουσα οτι σε ενα μηνα θα ξαναπαω για την β επιπεδου τσιμπηθηκε λιγο το στομαχι μου...... μου εδωσε παλι ενα καρο εξετασεις....καρδιολογικεσ, τριπλεξ, αιματος,ουρων κα..... αυτα απο εμένα....ευχομαι να πανε ολα καλα σε ολες μας και να εχουμε μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!φιλακια στα μαγουλακια και στις κοιλιτσες σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλό μήνα και εύχομαι όλα να πάνε καλά στην β΄επιπέδου!!!

εχουμε ίδια ΠΗΤ, έχει μεγαλώσει λίγο η κοιλίτσα σου;;; εμάς μας είπε 185 γραμμάρια απο την 12η εβδομάδα, μας το είπε πριν κάνω την αυχενική ότι έχουμε αγοράκι:D:D


oczZp2.png

Va8Np3.png

5brsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααααααααααααααααααααααααα!!!!! τι κανετε κοριτσια???πως πανε οι κοιλιτσες σας? εγω χθεσ πηγα στον γιατρουλη μας....ειδαμε το μπεμπε μας....ειναι πολυ καλα...αναπτυσεται τελεια....ειμαστε 190 ΟΛΟΚΛΗΡΑ γραμμαρια !!!!!!!!και ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΡΑΚΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! απο χθεσ ηρεμησα αρκετα που ειδα οτι ειναι καλα αν και με το που ακουσα οτι σε ενα μηνα θα ξαναπαω για την β επιπεδου τσιμπηθηκε λιγο το στομαχι μου...... μου εδωσε παλι ενα καρο εξετασεις....καρδιολογικεσ, τριπλεξ, αιματος,ουρων κα..... αυτα απο εμένα....ευχομαι να πανε ολα καλα σε ολες μας και να εχουμε μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!φιλακια στα μαγουλακια και στις κοιλιτσες σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλημέρα!!!! Αχ πόσο χαίρομαι που πηγαίνουν όλα τέλεια με τα μωράκια μας. Εγώ έχω γιατρό την άλλη Τρίτη και δεν περνάει με τίποτα. Άντε να ακούμε κι άλλα τέτοια ευχάριστα!!!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε?

ngn προστεθηκαν και οι λιποθυμιες πωπω υπομονη κοπελα μου!!!

εμεις εχθες πηγαμε ειδαμε το νινακι ολα καλα ηταν γυρισμενο πλατη και δν ειδαμε φυλο παλι...

24-05 τωρα ξανα ραντεβου!!!λογικα τοτε θα μου πει και για β επιπεδου μαλλον...

ρωτησα και για το στηθος και μου ειπε ΜΠΟΥΡΔΕΣ κ δν παιζει κανενα ρολο απολυτως....

στεναχωρεθηκα λιγακι με τη δουλεια μου ρε γμτ μου κοψανε σχεδον ολο το μισθο :(


qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...