Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Cafe Οκτωβρίου 2013


markela35

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

κοριτσια καλησπερα.ελπιζω να εχω μπει στο σωστο θεμα.αν καταλαβα καλα εδω ειναι οι μανουλες που θα γεννησουν τα μπεμπακια τους τον οκτωβριο ε??σας ευχομαι με το καλο κ οτι επιθυμειτε σε ολες σας αλλα θα ηθελα τη βοηθεια σας αν θελετε κ εσεις.μολις την τεταρτη που μας περασε εμαθα πως ειμαι εγκυος αλλα το θεμα ειναι οτι δεν εχω κανενα συμπτωμα.το μονο που εχω απο την 18 μερα του τελευταιου κυκλου ειναι πονεμενο στηθος.τις ερες που εκανα το τεστ ειχα τους κλασικους πονους περιοδου αλλα το θεμα ειναι οτι απο εχθες μεχρι σημτωρα που μιλαμε δεν νιωθω απολυτωςτιποτα εκτος απο το στηθος μου.λετε να εχει συμβει κατι??ειμαι πολυ στεναχωρημενη δεν ξερω τι να σκεφτω

Καλώς ήρθες mama22. Welcame to the club των αγχωμένων επικείμενων μαμάδων. Τελικά δεν είμαι μόνο εγώ η τρελή. Είμαστε πολλές!;););););););););)

Και εγώ τα ίδια περνάω και εγώ εδώ και 2 μέρες. Μου έχουν κοπεί όλα ως δια μαγείας!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ επεσα με την Μινα.

Αυριο θα είμαι 34η μέρα του κυκλου.φοβάμαι...

Δεν το έχουμε σήμερα βλέπω όλες μας. Όντως πρέπει να μας χαστουκίσουν μπας και συνέλθουμε!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

αχ ngn1980 εχθες εκλαιγα γιατι ειχα ενα συνεχομενο μεν αλλα ηπιο δε πονο που τελικα ηταν εντερο κ σημερα θα κλαιω γιατι δεν εχω απολυτως τιποτα κ ειμαι 5β4η κ μαλιστα ειχα και ταχυκαρδιες οταν πηγαινα να κανω δουλεια φουσκωνα.τωρα τελος κ αυτες.δεν ξερω τι να σκεφτω

Link to comment
Share on other sites

αχ ngn1980 εχθες εκλαιγα γιατι ειχα ενα συνεχομενο μεν αλλα ηπιο δε πονο που τελικα ηταν εντερο κ σημερα θα κλαιω γιατι δεν εχω απολυτως τιποτα κ ειμαι 5β4η κ μαλιστα ειχα και ταχυκαρδιες οταν πηγαινα να κανω δουλεια φουσκωνα.τωρα τελος κ αυτες.δεν ξερω τι να σκεφτω

AAAAAAAAAAAAAAAAAAA δίπλα δίπλα είμαστε. Εγώ είμαι 5εβδ+3ημ. Εύχομαι να μην είναι τίποτα και για τις 2 μας. Η μόνη μου ελπίδα είναι οτι στον γιο μου οι αναγούλες ξεκίνησαν στην 6η-7η εβδομάδα οπότε απλά περιμένω. Στον γυναικολόγο έχεις πάει. Εγώ θα πάω την Πέμπτη για τον 1ο υπέρηχο.


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλησπερα.ελπιζω να εχω μπει στο σωστο θεμα.αν καταλαβα καλα εδω ειναι οι μανουλες που θα γεννησουν τα μπεμπακια τους τον οκτωβριο ε??σας ευχομαι με το καλο κ οτι επιθυμειτε σε ολες σας αλλα θα ηθελα τη βοηθεια σας αν θελετε κ εσεις.μολις την τεταρτη που μας περασε εμαθα πως ειμαι εγκυος αλλα το θεμα ειναι οτι δεν εχω κανενα συμπτωμα.το μονο που εχω απο την 18 μερα του τελευταιου κυκλου ειναι πονεμενο στηθος.τις ερες που εκανα το τεστ ειχα τους κλασικους πονους περιοδου αλλα το θεμα ειναι οτι απο εχθες μεχρι σημτωρα που μιλαμε δεν νιωθω απολυτωςτιποτα εκτος απο το στηθος μου.λετε να εχει συμβει κατι??ειμαι πολυ στεναχωρημενη δεν ξερω τι να σκεφτω

Γεια σου mama! και εγώ τα ίδια έχω. Όμως απόψε πάλι πονάω και νομιζω οτι η κοιλια μου εχει παλι πρηστει λιγο, το ιδιο και το στηθος. Υπομονή. Θέλω να πιστεύω οτι έτσι θα πάει η δουλειά.....


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου mama! και εγώ τα ίδια έχω. Όμως απόψε πάλι πονάω και νομιζω οτι η κοιλια μου εχει παλι πρηστει λιγο, το ιδιο και το στηθος. Υπομονή. Θέλω να πιστεύω οτι έτσι θα πάει η δουλειά.....

Καλησπέρα κοριτσάκι μου. Τι κάνεις????

Σήμερα ηρέμησες εσύ και με ζώσαν εμένα τα φίδια. 2 μέρας τώρα σταμάτησαν όλα τα συμπτώματα πέραν του πρησμένου και ευαίσθητου στήθους. Βέβαια δεν θα το αφήσουμε να μας ρίξει!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μέλλουσες μανούλες!

Εμετό προσωπικά δε κάνω συνεχόμενα πχ 3 μέρες θα κάνω και τις υπόλοιπες 3 θα είμαι καλά, ευτυχώς τώρα 3 μέρες είμαι καλά και μπορώ να κάνω καμία δουλειά, αλλά όταν είμαι χάλια με εμετό ούτε να περπατήσω δε μπορώ νιώθω εξαντλημένη.

Θα ήθελα να ρωτήσω τις υπόλοιπες μέλλουσες μανούλες, σας κάνουν τα παλιά σας σουτιέν;; ή έχετε αγοράσει άλλο ειδικά για εγκυμοσύνη.. εμένα δε μου κάνει κανένα πλεον και σκέφτομαι να αγοράσω σουτιέν που είναι ειδικά για την εγκυμοσύνη, έχετε κάτι υπόψην σας;;

Για τα κορίτσια που με ρώτησαν, ναι ακούσαμε καρδούλα στην 7η εβδομάδα κυήσεως μου:))

Τώρα μου έδωσε ο γιατρός εξετάσεις κυήσεως να κάνω και σε 10 μέρες θα με δει ξανά.. έχω τόσο άγχος μήπως και κάτι δε πάει καλά... παρ' όλα αυτά πρέπει να είμαστε αισιόδοξες:)


oczZp2.png

Va8Np3.png

5brsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκι μου. Τι κάνεις????

Σήμερα ηρέμησες εσύ και με ζώσαν εμένα τα φίδια. 2 μέρας τώρα σταμάτησαν όλα τα συμπτώματα πέραν του πρησμένου και ευαίσθητου στήθους. Βέβαια δεν θα το αφήσουμε να μας ρίξει!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Καλημέρα, καλημέρα! Τι κακό είναι και αυτό να μη μπορούμε να βρούμε ησυχία; Ψυχραιμία! Σήμερα ξύπνησα (πριν από λίγο, νωρις, νωρις) και νιωθω λιγο περιεργα το στομαχι μου. Δεν εχω ακριβως αναγουλες αλλά οταν σκεφτομαι να φαω κατι ........ μου φαινεται ουτε το στομα δεν μπορω να ανοιξω. Για να δουμε τι θα παθουμε σημερα;;;;;!!!!!!:rolleyes:


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μέλλουσες μανούλες!

Εμετό προσωπικά δε κάνω συνεχόμενα πχ 3 μέρες θα κάνω και τις υπόλοιπες 3 θα είμαι καλά, ευτυχώς τώρα 3 μέρες είμαι καλά και μπορώ να κάνω καμία δουλειά, αλλά όταν είμαι χάλια με εμετό ούτε να περπατήσω δε μπορώ νιώθω εξαντλημένη.

Θα ήθελα να ρωτήσω τις υπόλοιπες μέλλουσες μανούλες, σας κάνουν τα παλιά σας σουτιέν;; ή έχετε αγοράσει άλλο ειδικά για εγκυμοσύνη.. εμένα δε μου κάνει κανένα πλεον και σκέφτομαι να αγοράσω σουτιέν που είναι ειδικά για την εγκυμοσύνη, έχετε κάτι υπόψην σας;;

Για τα κορίτσια που με ρώτησαν, ναι ακούσαμε καρδούλα στην 7η εβδομάδα κυήσεως μου:))

Τώρα μου έδωσε ο γιατρός εξετάσεις κυήσεως να κάνω και σε 10 μέρες θα με δει ξανά.. έχω τόσο άγχος μήπως και κάτι δε πάει καλά... παρ' όλα αυτά πρέπει να είμαστε αισιόδοξες:)

Καλημερα! Αυτό με τα σουτιεν θα ειναι δραμα σε λιγο καιρό. Θα κλαψουνε μανουλες!!!!!!!!! Εγω ήδη φοραω μεγάλο νουμερο, αντε να δουμε που θα φτασει.:tongue::tongue::tongue:


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!!!!

Πως είστε σήμερα? Εγώ τα ίδια. Δεν αισθάνομαι τίποτα απολύτως.

Κορίτσια αυτό με τα σουτιέν είναι μεγάλη πίκρα. Ευτυχώς είχα πάρει 2 από τα Λητώ όταν ήμουν έγκυος στον γιο μου και τα φοράω ήδη. Έχω που έχω ένα στήθος τεράστιο τώρα δεν ξέρω που να το βάλω!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δεν έχω κάνει ουτε υπέρηχο αλλά υπολογιζω απο την τελευταια περιοδο (10 Ιανουαριου) οτι είμαι 5 εβδομαδων και 5 ημερων!

με το καλό για τον πρώτο σου υπέρηχο λοιπόν, εγώ στην 7η άκουσα καρδούλα;)


oczZp2.png

Va8Np3.png

5brsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Πως είστε σήμερα? Εγώ τα ίδια. Δεν αισθάνομαι τίποτα απολύτως.

Κορίτσια αυτό με τα σουτιέν είναι μεγάλη πίκρα. Ευτυχώς είχα πάρει 2 από τα Λητώ όταν ήμουν έγκυος στον γιο μου και τα φοράω ήδη. Έχω που έχω ένα στήθος τεράστιο τώρα δεν ξέρω που να το βάλω!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Καλημέρα ngn1980, εγώ θα γίνω για πρώτη φορά μανούλα μου φαίνεται απίστευτο!!!

Πόσο είσαι αν επιτρέπεται τώρα;;; εγώ είμαι στην 7η εβδομάδα:D

Θα πάω κι εγώ να πάρω λογικά θα μας πούνε εκεί τι είναι πιο βολικό σωστά;;


oczZp2.png

Va8Np3.png

5brsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...