Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Cafe Οκτωβρίου 2013


markela35

Recommended Posts

Μπήκα με τεχνητούς πόνους στις 7 και στις 4 μπήκα για καισαρική γιατί δεν έκανα καθόλου διαστολή. Ο μικρός ήταν 3800 και εγώ έχω πολύ στενή λεκάνη (το αντίθετο από τις μεσογειακές γυναίκες) οπότε προσπαθούσε να βγει και δεν χώραγε!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

Πέρασα όλες τις οδύνες χωρίς να βγάλω κιχ και τελικά μπήκα για καισαρική γιατί είχε στεγνώσει. Εσύ?

3800? εσυ δεν θα είχες φόβο να τον πιάσεις αγκαλιά.

Εγω γεννησα με καισαρικη δυο μερες πριν την ΠΗΤ.δεν είχε κατέβει καθόλου.αφου είχαν ανεβεί πάνω μου και ένιωθα που τον τραβούσαν...

Δεν με πείραξε όμως η καιρασικη γιατι μόλις μπήκα στον 9ο υπέφερα απο κρυωμα και βήχα.ολο το μήνα έκανα τρελους εμετους.


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εσυ είσαι έγκυος λέμε...ΤΕΛΟΣ...

:D:D:D:D

με έκανες και γέλασα καλή μου!!!!!!!!!!!!!!!

η σιγουριά σου με σκοτώνει:D:D:D:D

μακάρι έχουμε λίγες μερούλες ακόμα!!!!!!!!!!!!!!!!


dAADp2.png

aeNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

3800? εσυ δεν θα είχες φόβο να τον πιάσεις αγκαλιά.

Εγω γεννησα με καισαρικη δυο μερες πριν την ΠΗΤ.δεν είχε κατέβει καθόλου.αφου είχαν ανεβεί πάνω μου και ένιωθα που τον τραβούσαν...

Δεν με πείραξε όμως η καιρασικη γιατι μόλις μπήκα στον 9ο υπέφερα απο κρυωμα και βήχα.ολο το μήνα έκανα τρελους εμετους.

Ναι, 3800. Τέρας!!!:D:D:D:D:D:D:D

Αφού αν με έβλεπες στις μέρες μου δεν θα το πίστευες. Η κοιλιά μου ήταν τεράστια αλλά δεν είχα πάρει πουθενά αλλού. Αν με έβλεπες από πίσω δεν το καταλάβαινες. Δεν άνοιξε καθόλου η λεκάνη μου. Αφού κατευθείαν μπήκα στα στενά τζην μου. Αλλά τέτοια κοιλιά δεν έχεις ξαναδεί!!!:D:D:D:D:D


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, 3800. Τέρας!!!:D:D:D:D:D:D:D

Αφού αν με έβλεπες στις μέρες μου δεν θα το πίστευες. Η κοιλιά μου ήταν τεράστια αλλά δεν είχα πάρει πουθενά αλλού. Αν με έβλεπες από πίσω δεν το καταλάβαινες. Δεν άνοιξε καθόλου η λεκάνη μου. Αφού κατευθείαν μπήκα στα στενά τζην μου. Αλλά τέτοια κοιλιά δεν έχεις ξαναδεί!!!:D:D:D:D:D

Δεν θέλω αναφορές σε στενά την παρακαλώ... :P


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν θέλω αναφορές σε στενά την παρακαλώ... :P

ναι ναι όχι τέτοιες αναφορές εγώ άλλαξα νούμερο, ανοίξανε τα κόκκαλά μου μετά τη γέννα, άσε........και εννοείτε πως έτσι ανοικτά μείνανε:mad::mad::mad:


dAADp2.png

aeNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι όχι τέτοιες αναφορές εγώ άλλαξα νούμερο, ανοίξανε τα κόκκαλά μου μετά τη γέννα, άσε........και εννοείτε πως έτσι ανοικτά μείνανε:mad::mad::mad:

Είναι θέμα σωματότυπου. Εγώ έχω τον σωματότυπο "μήλο" που λένε. Μεγάλο στήθος και όταν παχαίνω τα παίρνω κατευθείαν στην κοιλιά. Κώλο και μπούτια δεν παίρνω καθόλου. Κινητό γιουβαρλάκι δηλαδή!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι όχι τέτοιες αναφορές εγώ άλλαξα νούμερο, ανοίξανε τα κόκκαλά μου μετά τη γέννα, άσε........και εννοείτε πως έτσι ανοικτά μείνανε:mad::mad::mad:

Και εμένα ορθάνοιχτα έμειναν.και τα κιλά εκεί ακατεβατα.χιχι!

Βρε κορίτσια πήγα τώρα τουαλέτα και είχα πολλα υγρά.ειναι φυσιολογικό?


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ορθάνοιχτα έμειναν.και τα κιλά εκεί ακατεβατα.χιχι!

Βρε κορίτσια πήγα τώρα τουαλέτα και είχα πολλα υγρά.ειναι φυσιολογικό?

νομίζω πως είναι νικχ μου και εγώ είχα πολλά στη 2η κύηση που τη θυμάμαι δλδ ακόμα....


dAADp2.png

aeNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε ??? εγω εμετος εμετος αλλα η ορεξη ορεξη!!

Εφαγα δυο φρυγανιες με τυρι το πρωι , μετα απο καμια ωρα τα εβγαλα εφαγα ενα μηλο...το μεσημερι εφαγα λιγα μακαρονια σκετα με τυρι ε μετα απο καμια ωρα εμετος , μετα παλι εφαγα 4 φρυγανιες με φιλαδελφια , ενα αχλαδι , στις 7 εφαγα γιαουρτι και τωρα παλι πειναωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!Ειπα να βρασω μια πατατα και ενα αυγο να φαω!


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια τι κανετε ??? εγω εμετος εμετος αλλα η ορεξη ορεξη!!

Εφαγα δυο φρυγανιες με τυρι το πρωι , μετα απο καμια ωρα τα εβγαλα εφαγα ενα μηλο...το μεσημερι εφαγα λιγα μακαρονια σκετα με τυρι ε μετα απο καμια ωρα εμετος , μετα παλι εφαγα 4 φρυγανιες με φιλαδελφια , ενα αχλαδι , στις 7 εφαγα γιαουρτι και τωρα παλι πειναωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!Ειπα να βρασω μια πατατα και ενα αυγο να φαω!

βρε μαρκέλα μου, δεν είναι κατάσταση αυτή, τρως - εμετός, τρως - εμετός.....

έτσι πάει το πράγμα ε???

υπομονή και μη μασάς τίποτα, θα περάσει που θα πάει????

το καλό είναι ότι η όρεξη σου δε χάθηκε και έτσι βρίσκεις κάτι για να φας!!!!


dAADp2.png

aeNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

βρε μαρκέλα μου, δεν είναι κατάσταση αυτή, τρως - εμετός, τρως - εμετός.....

έτσι πάει το πράγμα ε???

υπομονή και μη μασάς τίποτα, θα περάσει που θα πάει????

το καλό είναι ότι η όρεξη σου δε χάθηκε και έτσι βρίσκεις κάτι για να φας!!!!

Δεν ξερω ποσο θα παει αλλα τουλαχιστον εχω ορεξη οπως λες!!!προς το παρον ομως ετσι παει χχαχαχαχαχα

εσυ πως πας ?? ποσες μερες ακομα αναμονη ? κατι υγρα ειδα ειχες καλο σημαδι!


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποσο θα παει αλλα τουλαχιστον εχω ορεξη οπως λες!!!προς το παρον ομως ετσι παει χχαχαχαχαχα

εσυ πως πας ?? ποσες μερες ακομα αναμονη ? κατι υγρα ειδα ειχες καλο σημαδι!

εγώ μια είμαι καλά μια όχι.....

χθες είχα πόνο χαμηλά και αναγούλες, σήμερα τίποτα!!!!!!!!!!!!!!!

κανονικά την περιμένω τετάρτη αλλά μπορεί και να αργήσει να έρθει λόγω του ότι θα είναι η 2η μου φορά μετά την απόξεση, οπότε δεν ξέρω αν πρέπει να κάνω τεστ ή να περιμένω μέχρι και το σκ που θα είναι γύρω στις 34 με 35 μέρες από την τελευταία μου περίοδο.....

είδωμεν:):):)


dAADp2.png

aeNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ μια είμαι καλά μια όχι.....

χθες είχα πόνο χαμηλά και αναγούλες, σήμερα τίποτα!!!!!!!!!!!!!!!

κανονικά την περιμένω τετάρτη αλλά μπορεί και να αργήσει να έρθει λόγω του ότι θα είναι η 2η μου φορά μετά την απόξεση, οπότε δεν ξέρω αν πρέπει να κάνω τεστ ή να περιμένω μέχρι και το σκ που θα είναι γύρω στις 34 με 35 μέρες από την τελευταία μου περίοδο.....

είδωμεν:):):)

Μετα την αποξεση ποσες μερες σου έκανε να έρθει?


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...