Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Οκτωβρίου 2013


markela35

Recommended Posts

θα σου απαντησω εγω για τη διαφορά που ξεκινησα ξενο νωρίτερα.τελικα δεν υπαρχει διαφορα.εμενα εκει που κοιμοταν 7ωρο για καμια βδομαδα φτου και απ' την αρχή.και τωρα χειροτερα.ξυπνάει ανα μια ωρα και κλαιει.τι θα κανουμε βρε κοριτσια? ποσο θα συνεχιστεί αυτο? ειμαι ζομπι!!!!


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Άντε πάλι ρε νικ... δε ξέρω πόσο θα συνεχιστεί.κι εγω έχω τρελαθει. Χτες έκανε δυο διωρους υπνους και έκανα λες και κοιμήθηκε 8ωρο. Σήμερα ανά 40 λεπτο,20λεπτο.. δεκαλεπτο...

Και η μεγάλη παίζει ποδοσφαιρο μέσα στην κουνια της.

Στογιακι ναι στο δωμάτιο το παιδικό είναι και οι δυο...μόνο που κοιμαμαι κι εγω εκεί Χαχαχα

Για βάπτιση ήθελα τώρα Μάιο αλλά ο νονός μας έπαθε ατύχημα και χειρουργηθηκε. Στον ώμο οπότε άγνωστο το πότε θα γίνει...


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας κορίτσια μου!!!!!!!

Τι κάνετε??????

Εμείς μια χαρούλα! Μεγαλώνουμε!

Λοιπόν ακόμα δεν περπατάμε αλλά μπουσουλάμε και σηκωνόμαστε στο πάρκο κρατώντας τις πιάστρες.

Γενικά είναι πολύ ήσυχη και δεν μας κουράζει καθόλου. Το βράδυ κοιμάται από τις 8, 8:30 και ξυπνάει γύρω στις 7:30 αλλά παίζει στην κούνια της και περιμένει πότε θα πάω να την σηκώσω. Επίσης ακόμα θηλάζουμε!

Λοιπόν, διακοπούλες πήγαμε στα Χανιά μια εβδομάδα, περάσαμε τέλεια και τώρα συνεχίζουμε τα μπανάκια στο σπίτι.

Τέλος Αυγούστου θα βαφτιστούμε κιόλας.

Εσείς τι κάνετε???

Άντε γιατί χαθήκαμε εντελώς!!!!!!!!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς διακοπουλες αλεξανδρουπολη.

Συνεχίζουμε στο ίδιο μοτίβο υπνου. ..ξύπνημα ανά μια ώρα. .

Θηλαζουμε ακόμα. .

Βάφτιση μάλλον προς το τέλος Σεπτεμβρίου

Από περπάτημα όχι ακόμα αλλά καλά το πάει. Πιάνεται στα κάγκελα και χοροπηδάε...κάνει στρατα με το αυτοκίνητο της μεγάλης... περα δωθε στο τραπέζι ... σηκώνεται παντού κλπ

Δοντάκια έχουμε 5 και. ..κιλακια 11!!

Και αν σας πω ότι δε τρώει στερεές;

Λέω σε όποιον πω ότι το παιδί μου δε τρώει θα με περάσει για τρελή. λίγες κουταλιές μόνο

Είχε αρχίσει κι έτρωγε καλύτερα αλλά αρρώστησε και πάλι απ την αρχή

Δε βαριέσαι αφού δεν έχουμε θέμα βάρους ...κάποια στιγμή θα φάει. ..


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς διακοπουλες αλεξανδρουπολη.

Συνεχίζουμε στο ίδιο μοτίβο υπνου. ..ξύπνημα ανά μια ώρα. .

Θηλαζουμε ακόμα. .

Βάφτιση μάλλον προς το τέλος Σεπτεμβρίου

Από περπάτημα όχι ακόμα αλλά καλά το πάει. Πιάνεται στα κάγκελα και χοροπηδάε...κάνει στρατα με το αυτοκίνητο της μεγάλης... περα δωθε στο τραπέζι ... σηκώνεται παντού κλπ

Δοντάκια έχουμε 5 και. ..κιλακια 11!!

Και αν σας πω ότι δε τρώει στερεές;

Λέω σε όποιον πω ότι το παιδί μου δε τρώει θα με περάσει για τρελή. λίγες κουταλιές μόνο

Είχε αρχίσει κι έτρωγε καλύτερα αλλά αρρώστησε και πάλι απ την αρχή

Δε βαριέσαι αφού δεν έχουμε θέμα βάρους ...κάποια στιγμή θα φάει. ..

Καλά ακόμα ξυπνάει κάθε μία ώρα????????? Δεν είμαστε καλά??? Αφού αντέχεις ακόμα τι να πω! Καλό κουράγιο.

Εμένα αυτές τις μέρες η μικρή περνάει γαστρεντερίτιδα και έχει τρελαθεί στους εμετούς. ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΤΙΠΟΤΑΑΑΑΑΑ! Έχει χάσει περίπου 1 κιλό και σε 2,5 εβδομάδες έχουμε την βάφτιση. Ωραία εεεεεε????????

Από κιλά εσείς οι μαμάδες πώς πάτε???


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλες. Εχω και εγω εναν μικρουλη γεννημενο 27 Σεπτεμβρη του 13. Ειμαστε δηλαδη τωρα 10 μιση μηνων.Ειναι απο τοτε που γεννηθηκε το πιο ευκολο και χαρουμενο μωρο που εχω συναντησει....Εχω και εναν μεγαλο 11 χρονων ο οποιος ηταν το εντελως αντιθετο.Δυσκολος στα παντα με μια μονιμη γκρινια στα χειλια....για αυτο και δεν αποφασιζαμε για δευτερο τοσα χρονια....

Ο μικρος κοιμαται απο νεογεννητο ολη νυχτα , θηλαζε αποκλειστικα μεχρι 8 μηνων και καπου εκει αρχισε να μας τα χαλαει με το φαγητο.Ευτυχως μονο σ αυτον τον τομεα γιατι κατα τα αλλα δεν ξερουμε τι σημαινει κλαμα....γελαει και χαιρεται με τα παντα. Με το φαι ομως η απολυτη καταστροφη. Τον θηλασμο τον εκοψε μαχαιρι ενα πρωι μονος του 8 μηνων.Δεν δεχοταν για ενα μηνα ουτε στηθος ουτε ξενο γαλα. Μετα αρχισε να τα χαλαει και με τα στερεα. Δεν εχει φαει καθολου κρεμες και την φρουτοκρεμα και το αλεσμενο που ετρωγε εδω και δυο μηνες τα εχει κοψει μαχαιρι.Κανει σαν να αναγουλιαζει σαν να πνιγεται και κανα 4-5φορες μου λανει και εμετο. Του προτεινω μπισκοτα μιραντα , μπανανα λιωμενη , φαγητο πατημενο ,ψωμακι ΤΙΠΟΤΕ. Τις 15 τελευταιες μερες σιτιζεται μονο με γαλα και αυτο καμμια 300 γρ την μερα. Κοινως νηστικος... Τελευτσι φορσα τον ζυγισαμε 9μιση μηνων 9850 75 ποντους και απο τοτε σιγουρα εχει χασει.Δεν με απασχολει το βαρος οσο το οτι δενμπορει να διαχειριστει καθολου την στερεα τροφη, και δεν δεχεται πλεον ουτε την αλεσμενη.Δεν υποκυπτω στο να του δωσω γαλα τον αφηνω με δυο κουταλακια φαγητο μεχρι το επομενο γευμα να δω τι παιζει... Επειδη εχω κακο προηγουμενο αποντον μεγαλο που μπηκε στα αναλεστα στα 4 τωρα δεν την ξαναπαταω. Αυτα κανω κουραγιο και ευχομαι να καλυτερεψει η ορεξη του τι αλλο να πω...Εσας πως τρωνε?

Link to comment
Share on other sites

Καλωσηρθες msol!

Εμείς από φαγητό χάλια. Τα πήγε λίγο καλύτερα για μερικές μέρες στις διακοπές και μετά αρρώστησε και έγινε χειρότερα κι από πριν.5 κουταλιές με το ζόρι και αυτές τις μέρες ούτε γιαούρτι που το έτρωγε κάπως .

Υπάρχει μια θεωρία που υποστηρίζει ότι αυτό που κάνεις είναι"λαθος". Δλδ η κύρια τροφή του μωρού μέχρι το χρόνο πρέπει να είναι το γάλα. Όλα τα υπόλοιπα είναι για εκπαίδευση .ένα παιδί που δε τρώει καλά η καθόλου πρέπει να επιστρέφει στο γάλα και όχι να κόβει το γάλα και να πιέζεται για τις στερεές. Θα φάει όταν νιώσει έτοιμο. Χίλιες φορές να πίνει μόνο γάλα εφόσον το δέχεται πάρα να κάνεις απελπισμενες προσπάθειες με Μιράντα από δέκα μηνών. Πολύ νωρίς για να τρώει τέτοια.

Όλα αυτά βέβαια είναι η δική μου άποψη και το λέω τελειως ενημερωτικά και φιλικά .τα παιδιά μας δεν είναι ρομποτακια και το καθένα έχει τον τρόπο του και το χρόνο του. Ο παιδίατρος σας τι λέει; συμφωνεί με αυτό που κάνεις; τα κιλά σας δεν είναι άσχημα. Μην αγχώνεσαι με την εμπειρία του μεγάλου. Κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό. Αλλά ακόμα κι αν αργήσει και το μικρό σου να τρώει κάποιος λόγος θα υπάρχει.απ της στιγμή που δεν είσαστε σε απαγορευτικά κιλά θα λεγα να χαλαρώσεις με τις στερεές γιατί όσο τα πιέζουμε είναι χειρότερα.

Βέβαια εγώ δεν είμαι ούτε γιατρός ούτε σύμβουλος διατροφής. Αν Δώσε αγχωνει Πολύ Το Θέμα συζητησε Το Με Τον παιδιατρο ΚΑΙ Αν Δε Σε ικανοποιει Η αποψη Του Πάρε και αλ η γνώμη


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Πωπω ngn Περαστικά γμτ! Πόσες μέρες είσαστε έτσι; ο παιδίατρος τι λέει; ; μήπως πρέπει να κάνετε καμιά εισαγωγή; ;;;

Από περιέργεια για στατιστικούς λόγους το πόσιμο εμβόλιο για τη γαστρεντεριτιδα το ειχατε πάρει; πες μου και θα σου πω γιατί ρωτάω


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Πωπω ngn Περαστικά γμτ! Πόσες μέρες είσαστε έτσι; ο παιδίατρος τι λέει; ; μήπως πρέπει να κάνετε καμιά εισαγωγή; ;;;

Από περιέργεια για στατιστικούς λόγους το πόσιμο εμβόλιο για τη γαστρεντεριτιδα το ειχατε πάρει; πες μου και θα σου πω γιατί ρωτάω

Τελικά κάναμε εισαγωγή το 15Αύγουστο και της έβαλαν ορό. Όταν μπήκαμε την είχε ξεπεράσει την γαστρεντερίτιδα αλλά ήταν αφιδατωμένη. Όλα καλά όμως το ξεπεράσαμε και τώρα τρέχω για τα τελευταία της βάφτισης.

Το πόσιμο νομίζω δεν το έχουμε πιει. Γιατί???

MSOL καλώς ήρθες! Εγώ δεν μπορώ να σε συμβουλέψω για το φαγητό γιατί κανένα παιδί μου δεν με κούρασε. Εύχομαι να βρείτε λύση σύντομα!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσια! Εδώ απελπισμένη μάνα. Τα δικά μας νέα.

Το παιδί γκρίνια με όλη την σημασία της λέξης. Κλαίει συνέχεια όμως.βραδυ δεν κοιμόμαστε και αν κοιμηθούμε θα είναι αγκαλίτσα.απο κιλά είμαστε καλά.

Ngn με το καλό η βάφτιση!

Msol καλώς ήρθες.


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Εδώ απελπισμένη μάνα. Τα δικά μας νέα.

Το παιδί γκρίνια με όλη την σημασία της λέξης. Κλαίει συνέχεια όμως.βραδυ δεν κοιμόμαστε και αν κοιμηθούμε θα είναι αγκαλίτσα.απο κιλά είμαστε καλά.

Ngn με το καλό η βάφτιση!

Msol καλώς ήρθες.

Γιατί βρε κορίτσι μου τέτοια γκρίνια???? Μήπως πονάει πουθενά ή είναι απλώς από την φύση του γκρινιάρικο? Δεν μπορώ καν να φανταστώ τι περνάς!

Με τον μεγάλο πως τα βολεύεις?


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Χθες αργα γυρισαμε απο τις διακοπες μας και την αλλη Παρασκευη βαφτιζομαστε!Εχω μπολικο τρεξιμο λοιπον αυτες τις 10 μερες....Ο μικρος πλεον πινει μονο γαλα. Δεν μπορω να το καταλαβω...Δεν ανοιγει στομα καθολου για στερεα μονο για αναλεστα τα οποια μασαει κανονικα αλλα αντι να τα καταπιει τα φτυνει. Κατα τα αλλα το πιο ευλογημενο παιδι στον πλανητη.Κανενα προβλημα προσαρμογης στις διακοπες ,σαν να κουβαλουσαμε βαλιτσα. Χαρουμενος ,κοινωνικος, ολογλυκος , ολοι ξετρελλαμενοι μαζι του.Αν και ειμαι πολυ πολυ ψυχραιμη αγχωνομαι λιγο τωρα με το φαγητο του.Απο την αλλη σκεφτομαι οτι αν ειχε κατι να τον ενοχλει θα γκρινιαζε...και εμας το κλαμα και η γκρινια ειναι αγνωστες λεξεις.Δεν ξερω ειλικρινα. Σε δυο μερες θα τον δει η παιδιατρος που ειναι καλη φιλη και νονα του και θα δουμε τι θα μας πει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!! Εμεις ετοιμαζομαστε για την βαπτιση μας...Καντε μια ευχουλα να μην βρεξει στα Χανια την Παρασκευη! Ο μικρος οπως παντα μεσα στη χαρα, απο φαι τζιφος,,,,,δεν κανει αρνηση απλως τελειωσε με το αλεσμενο και προσπαθει να τα καταφερει με το αναλεστο...Τον ζυγισαμε ακριβως 11 μηνων 10420 και 78 ποντους. Αναρωτιεμαι ποσο καιρο θα μας παρει η μεταβαση.Μαλλον πολυ οπως φαινεται. Να ειστε ολοι σας καλα ....

Link to comment
Share on other sites

Βαφτιστηκαν τα ζουζούνια; να μας ζήσουν! Εμείς στις 28!

Ngn πως είναι το παιδί; ρώτησα για το εμβόλιο γιατί κι εγώ δε της το έκανα. Λεγονται διάφορα γι αυτό και ρώτησα από περιέργεια .Δλδ ότι παθαίνουν γαστρεντεριτιδα και μωρά που το έχουν κάνει κλπ


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...