Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Οκτωβρίου 2013


markela35

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!

Νασια μπραβο ολα καλα.

Θανουλα για λυση αναγκης βαλτε καποιον συγγενη σας.προφανως θα εχει σοβαρο οικονομικο προβλημα και δεν βγαίνει.αλλη λυση ειναι να τα πληρωσετε εσεις.

Εμείς συνεχιζουμε τα ιδια.ξυπνημα το βράδυ ανα 3 ωρες και κλαμα συνεχεια για αγκαλια.εχω βγει off.


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ευτυχώς δεν ήταν τίποτα το γρουμπαλακι... σε λαχταρισε...

θανουλα δύσκολοι καιροί για νονους άστα... εμείς μάλλον μεσα στο Μάιο θα βαφτισουμε.

Νικ εγώ αν ξυπνουσε ανά τριωρο θα ήμουν πολυ ευτυχισμένη. Αφού όταν κάνει ΕΝΑ τριωρο κάνω παρτυ. Για να μην τα πολυλογω είναι πολυ. Πολυυυ χειρότερα και κοντευω να λαλησω.

Κι εγώ ήθελα και τρίτο. Μετά απ αυτό εκλεισα με τις εγκυμοσυνες τέλος!! .


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

να' μαι πάλι.

Για να μην παρεξηγηθώ να εξηγηθώ για την νονά: ΜΟΝΗ της ζήτησε να βαφτίσει το παιδί. Εμείς ξέρουμε ότι έχουν οικονομικό θέμα, για να μην της αρνηθούμε της είπαμε να μας πει πόσα λεφτά μπορεί να βάλει (τα Χριστούγεννα έγινε αυτό) και θα συμπληρώσουμε εμέις το ποσό. Δεν ξέρω τι κατάλαβε, ένα μήνα πριν τη βάφτιση άρχισε να φωνάζει ότι κάποιος μας άλλαξε τα μυαλά και ότι είχαμε συμφωνήσει να πάρει αυτή το σταυρό μέ όσα λεφτά μπορεί, και όλα τα άλλα έξοδα της βάφτισης θα είναι δικά μας. Και όταν την ξαναρώτησε ο άντρας μου "Πόσα μπορείς να βάλεις για το σταυρό, να συμπληρώσουμε εμείς να πάρουμε έναν καλό σταυρό για το παιδί", άρχισε να φωνάζει ότι δεν τη θέλουμε για νονά και βρήκαμε άλλη. Να σημειώσω ότι ήθελε να πάρει σταυρό ασημένιο με λίγη πλατίνα (συνολικό κόστος περίπου 200 ευρώ). Της κόρης μου ο σταυρός είναι χρυσό- πλατίνα, θέλουμε κάτι ισάξιο για τον γιο και πληρώνουμε ΕΜΕΙΣ για αυτό. Αλλά η μόνη απάντηση που πήραμε είναι ότι "Τώρα μου τα αλλάζετε, πείτε το κατευθείαν ότι δεν με θέλετε για νονά και αφήστε τις υπεκφυγές".....

Ε, και αλλάξαμε νονά, και διάλεξε η καινούρια νονά έναν σταυρό χρυσό- πλατίνα και βάζουμε εμείς τα ρούχα και ότι άλλο χρειάζεται και πάει αυτό το θέμα.

Το μόνο πρόβλημα τώρα είναι να προλάβουν να έρθουν τα καινούρια πορσκλητήρια (27 Απριλίου βαφτίζουμε) για να μειραστούν...


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ο μπέμπης δεν πολυκοιμάται. Την τελευταία βδομάδα πιάνει συνήθως τριωράκι, έκανε και ένα τετράωρο. Νομίζω ότι τα έφτυσα σιγά- σιγά. Πήγα και πήρα μπιμπερό χτες, νομίζω θα του κόψω και έναν από τους βραδυνούς θυλασμούς- θα του δίνει ένα γεύμα ξένο γάλα με μπιμπερό ο άντρας μου.

Ήλπιζα ότι όταν μπουν οι στέρεες τροφές θα καλυτερέψει η κατάσταση: τίποτα δεν έγινε. Τρώει κανονικά φρούτα- λαχανικά με μοσχάρι- κρέμα και πάλι ξυπνάει όλη την ώρα το βράδυ. Την μέρα δεν ζητάει άλλο φαγητό, είναι εντάξει με αυτά. Το βράδυ όμως....

Επίσης πείτε κανέναν τρόπο να κόψω το μπιμπερό στην κόρη μου... Αρνείται να πιει από ποτήρι. Μιλάω μόνο για το γάλα βράδυ- πρωί. Αλλοιώς πίνει και με καλαμάκι και από ποτήρι, "Σαν μεγάλη".

Περίοδος ήρθε σε καμία; Εγώ νομίζω τώρα σε λίγο θα μου έρθει, άρχισε να πονάει η κοιλιά μου.

Όπως καταλάβατε, ο μπεμπης κοιμάται και η κόρη μου λείπει. Έκανα καφέ και κάθησα να σας γράψω σαν άνθρωπος. :)


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ο μπέμπης δεν πολυκοιμάται. Την τελευταία βδομάδα πιάνει συνήθως τριωράκι, έκανε και ένα τετράωρο. Νομίζω ότι τα έφτυσα σιγά- σιγά. Πήγα και πήρα μπιμπερό χτες, νομίζω θα του κόψω και έναν από τους βραδυνούς θυλασμούς- θα του δίνει ένα γεύμα ξένο γάλα με μπιμπερό ο άντρας μου.

Ήλπιζα ότι όταν μπουν οι στέρεες τροφές θα καλυτερέψει η κατάσταση: τίποτα δεν έγινε. Τρώει κανονικά φρούτα- λαχανικά με μοσχάρι- κρέμα και πάλι ξυπνάει όλη την ώρα το βράδυ. Την μέρα δεν ζητάει άλλο φαγητό, είναι εντάξει με αυτά. Το βράδυ όμως....

Επίσης πείτε κανέναν τρόπο να κόψω το μπιμπερό στην κόρη μου... Αρνείται να πιει από ποτήρι. Μιλάω μόνο για το γάλα βράδυ- πρωί. Αλλοιώς πίνει και με καλαμάκι και από ποτήρι, "Σαν μεγάλη".

Περίοδος ήρθε σε καμία; Εγώ νομίζω τώρα σε λίγο θα μου έρθει, άρχισε να πονάει η κοιλιά μου.

Όπως καταλάβατε, ο μπεμπης κοιμάται και η κόρη μου λείπει. Έκανα καφέ και κάθησα να σας γράψω σαν άνθρωπος. :)

Καλημέρα!!!!! Αυτό με το βραδυνο φαγητο δεν αντεχεται πλεον. Ποτε θα κοιμηθούμε σαν ανθρωποι; Εχω ξεχασει πως είναι να κοιμάσαι; Και εμεις αρχισαμε κρεμα βανιλια αλλα τρωει μονο μια φορα τη μερα και όχι ολη. Χθες βραδυ με ξυπνησε δυο φορες για γαλα. Τωρα τελευταια είχαμε καταφερει να κοιμαται 8ωρα αλλα βρε κορίτσια ολο το βραδυ αυτό το μωρο μου δεν εχει ησυχια. Δηλαδη αν και δεν ξυπναει εντελως την ακουω συνεχεια που στριφογυριζει και κανει διαφορους ηχους. Είναι φυσιολογικο αυτό;

Thanoula τι εννοεις ποτε θα σου ερθει περιοδος; Δεν σου εχει ερθει ακομη από τη γεννα;


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια εγω δεν την παλευω αλλο.σε οποιον μου βρει λυση θα του δωσω αμοιβη.κλαιει ολη την ωρα.θελει μονο αγκαλια και βολτα.τελευταία κλαιει και στην αγκαλια.απο χθες το βράδυ ξεκινησε να κλαιει και τη νυχτα.περα που ξυπναει καθε 2.30-3 ωρες για γαλα.έχει παει 9 κιλα...


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!! Αυτό με το βραδυνο φαγητο δεν αντεχεται πλεον. Ποτε θα κοιμηθούμε σαν ανθρωποι; Εχω ξεχασει πως είναι να κοιμάσαι; Και εμεις αρχισαμε κρεμα βανιλια αλλα τρωει μονο μια φορα τη μερα και όχι ολη. Χθες βραδυ με ξυπνησε δυο φορες για γαλα. Τωρα τελευταια είχαμε καταφερει να κοιμαται 8ωρα αλλα βρε κορίτσια ολο το βραδυ αυτό το μωρο μου δεν εχει ησυχια. Δηλαδη αν και δεν ξυπναει εντελως την ακουω συνεχεια που στριφογυριζει και κανει διαφορους ηχους. Είναι φυσιολογικο αυτό;

Thanoula τι εννοεις ποτε θα σου ερθει περιοδος; Δεν σου εχει ερθει ακομη από τη γεννα;

Μόνο κρέμα βανίλια; Εμείς αρχίσαμε τον ίδιο μήνα κρέμα και φρούτα. Στον μήνα σας δηλαδή μπήκε αρχικά η κρέμα και μετά από τρεις μέρες τα φρούτα. Και τον επόμενο μήνα (6 μήνών το παιδί) μπήκαν λαχανικά και κρέας...

Για αυτό που λες ότι στριφογυρίζει και κάνει ήχους: αντίθετα με ότι λένε οι παιδίατροι, εγώ πιστέυω ακράδαντα ότι τα μωράκια βλέπουν όνειρα. ΜΠορεί να ονειρεύεται...

Κοριτσια εγω δεν την παλευω αλλο.σε οποιον μου βρει λυση θα του δωσω αμοιβη.κλαιει ολη την ωρα.θελει μονο αγκαλια και βολτα.τελευταία κλαιει και στην αγκαλια.απο χθες το βράδυ ξεκινησε να κλαιει και τη νυχτα.περα που ξυπναει καθε 2.30-3 ωρες για γαλα.έχει παει 9 κιλα...

nikx, μήπως θέλει να ρευτεί ή κάτι τέτοιο; Πιπίλα δίνετε; Νομίζω την πατήσατε πολύ άσχημα... Αλλά από την άλλη, δεν θα είναι για πολύ καιρό ακόμα μωρό... Σε λίγα χρόνια ούτε να σε δει δεν θα θέλει (έπιασε η παρηγοριά; ;) )


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Περίοδος δεν μου ήρθε ακόμα... Σε εσάς ήρθε δηλαδή;

Περίοδος μου ήρθε αν θυμαμαι καλα μετα από 2 μηνες αφοτου γεννησα (με καισαρική). Και εμεις την κυριακη θα ξεκινήσουμε φρουτοκρεμα. Ο παιδίατρος μου ειπε 10-15 μερες αφου ξεκινήσαμε ρυζαλευρο να αρχισουμε τις φρουτοκρεμες. Πρωτο μηλο, μετα μπανανα κτλ.


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites

Νικ μου Άσε κι εγώ παιγμενα τα έχω απ την κούραση. Διαβάζω που λέτε ότι ξυπνάει δυο φορές τη νύχτα και γελαω. Η δικια μου ξυπνάει κάθε μισή ωρα. Και Όχι από πείνα. Εχει πάει 9μιση κιλά... και τη μερα γκρινια και αγκαλια.σημερα παραδοξως ηταν πιο ηρεμξ και νομιζω οτι οφειλεται στο οτι καταφερε να καθεται στον πωπο της και εχει λιγοτερα νευρα.φαγητό από βδομάδα...

Περιοδος στην μεγάλη μου είχε έρθει 9μηνών.και τώρα ακόμα τπτ κι ελπίζω ν αργησει κι άλλο γιατι εχω πονακια αλλα αυτό μου ελειπε..

θανουλα καλα κάνατε κι αλλαξατε νονα. Αυτή κάλεπτά ήταν ανισοροπη. Που βρηκατε σταυρό με 200 ευρω;;;


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Caramello να παρηγορηθω?αχ μας λειπαμε.εγω χτες εβαλα την κρεμα για τα δοντακια και κοιμηθηκε τετράωρο.κουνιοταν βεβαια καποια στιγμη αλλα τον πηρα αγκαλια και συνεχισε.θα δοκιμασω και σημερα.μαλλον φταινε τα δοντια.

Εγω αδιαθετησα πριν μια βδομαδα.5.5 μηνες.αλλα δεν ειχα πολυ αιμα.


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Σημερα έχει ΤΗΝ γκρινιαααα!!! δεν ηρεμεί πουθεναααα!!! με τρελανε...

Μωρε δε τις πολυθελω τις κρεμες για τα δόντια λένε ότι έχουν διάφορα μέσα.. θα μου πεις και να χτυπιεται το παιδί; πφφφ... αν δε σκάσει σύντομα να ηρεμησει τουλάχιστον η γκρινια της μέρας μάλλον θα παρω κι εγώ....


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγω κατα ειμαι στα φαρμακα, στις κρέμες ακομα και σε λαδακια για το σωμα.αλλα δεν ποφερει μονο το μωρο.υποφερει και το μεγαλο παιδι και εσυ απο χαλια ψυχολογία.οποτε ειναι λιγο μονοδρομος...και σήμερα ήταν και μες στην ημερα πιο ηρεμος.


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι., απλά οταν είχα ρωτήσει την παιδιατρο μου είχε πει καλύτερα Όχι και ότι δε κάνουν τίποτα μόνο ίσως στις ημέρες πόυ σκάει αλλα που ναξερω πότε είναι. Υποτίθεται ότι από 4ων μηνών σκαγανε από στιγμή σε στιγμή ετσι όπως έδειχναν αλλα ακόμα τπτ οπότε αν ξεκινουσα κρέμα τότε καιπεριμενα να σκάσει μάλλον θα εβαζα δυο μήνες κρέμα Χαχαχα! η μαμά μου μου λέει δωστης ντεπον .της λεω τι νόημα έχει αυτό μπορεί να κάνει άλλον ενα μήνα θα δίνω συνέχεια ντεπον; μια φορά έδωσα... καμία διαφορά...

Ποιο έχεις πάρει για τα ούλα;


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσια???Βλεπω ολες προβλημα με τον υπνο ε??? ωχ ωχ ωχ

τωρα αμα σας πω οτι εμεις 2,5 μηνων κοιμομαστε 7ωρο συνεχομενο θα με βρισετε ε ?? Εμενα μεσα στην ημερα δεν κοιμαται ξυπναει 7 το πρωι και θηλαζει ανα δυο ωρες περιπου...10-11 το πρωι κοιμαται κανα δυοωρο και μετα το απογευμα 4-5 καμια ωρα.8 την κανω μπανιο 20¨30-21 κοιμαται σερι 7 ωρες οπου ξυπναει και κανει αλλο ενα γευμα και κοιμαται αμεσως!!

Δεν εχω παραπονο μονο τον πρωτο μηνα θηλαζα ανα μια ωρα τωρα εχει 3 εβδομαδες που εχει αυτο το προγραμμα!!!

Ειμαστε 5500κιλα 61 ποντους!!!

Κουριαγιο μανεςςςςςςςςςςς!!!!!Εγω δεν κρατιεμαι να παω για το δευτερο περιμενω να περασει ο καιρος με την βρωμο καισαρικη!


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...