Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Οκτωβρίου 2013


markela35

Recommended Posts

Ngn πως είσαι? Ειδες εγω ποτε δεν θα εχω τετοιο προβλημα. Κανω χιούμορ...

Καλησπέρα ΝΙΚΧ!!!!!! Ευτυχώς το ξεπέρασα χωρίς αντιβίωση αλλά με πολλές μαλάξεις, θήλαστρα και ζεστές κομπρέσες. 1 1/2 μέρα μου κράτησε. Το "καλό" είναι οτι από χθες το βράδυ είμαι πάλι με μαστίτιδα αλλά ελαφριάς μορφής. Δηλαδή χωρίς πυρετό και με πολύ λιγότερο πόνο. Μέχρι το βράδυ νομίζω οτι θα έχει περάσει. Δεν πτοήθηκα όμως. Και την βόλτα μου πήγα όλο το πρωί και στις δουλειές ξεπατώθηκα!!!!:tongue::tongue::tongue:

Εσύ τελικά τον έκοψες τον θηλασμό?????


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα ΝΙΚΧ!!!!!! Ευτυχώς το ξεπέρασα χωρίς αντιβίωση αλλά με πολλές μαλάξεις, θήλαστρα και ζεστές κομπρέσες. 1 1/2 μέρα μου κράτησε. Το "καλό" είναι οτι από χθες το βράδυ είμαι πάλι με μαστίτιδα αλλά ελαφριάς μορφής. Δηλαδή χωρίς πυρετό και με πολύ λιγότερο πόνο. Μέχρι το βράδυ νομίζω οτι θα έχει περάσει. Δεν πτοήθηκα όμως. Και την βόλτα μου πήγα όλο το πρωί και στις δουλειές ξεπατώθηκα!!!!:tongue::tongue::tongue:

Εσύ τελικά τον έκοψες τον θηλασμό?????

Συνεχίζω κανονικά.παιδεύομαι αλλα το παλεύω.αν βγαλω εξαμηνο θα ειναι καλά.τελευταίες δυο βδομάδες έτρωγε συνολο μες στην ημέρα 120 γρ. ξενο οποτε πιστεύω οτι πάμε καλά.ελπιζω να μην μειωθεί παλι. :(


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω κανονικά.παιδεύομαι αλλα το παλεύω.αν βγαλω εξαμηνο θα ειναι καλά.τελευταίες δυο βδομάδες έτρωγε συνολο μες στην ημέρα 120 γρ. ξενο οποτε πιστεύω οτι πάμε καλά.ελπιζω να μην μειωθεί παλι. :(

Μπράβο κοριτσάκι μου!!!!! Μια χαρά τα πας!!!!!!!! Από την εγκυμοσύνη ήθελες να το παλέψεις και τα κατάφερες!

Ο μικρός σου ηρέμησε καθόλου????? Ο μεγάλος σου κάνει ζήλιες????


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κοριτσάκι μου!!!!! Μια χαρά τα πας!!!!!!!! Από την εγκυμοσύνη ήθελες να το παλέψεις και τα κατάφερες!

Ο μικρός σου ηρέμησε καθόλου????? Ο μεγάλος σου κάνει ζήλιες????

Ευχαριστώ.η αλήθεια είναι ότι το ήθελα πολυ και θεωρώ ότι τα εχω καταφέρει αν σκεφτείς οτι το γάλα μου δεν ρεει άφθονο.ουτε με θήλαστρο δεν βγαζω.

Ο μικρός έχει ηρεμήσει.περασαν οι κολικοι και ησυχάσαμε αρκετά.ο μεγαλος είναι μερικες φορες σαν να μην υπάρχει μεσα στο σπίτι.ζηλεια δεν έχουμε καταλάβει...εσενα πως τα πάει με την μικρή? Την θέλει?


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια! Πώς πάνε τα ξενύχτια; Στρώσανε τα μπεμπάκια σας; Από κιλά και ύψος πώς πάτε; Εμείς κάνουμε ένα ξύπνημα το βράδυ, κάποιες μέρες, όχι πάντα. Από κιλά είμαστε στα 6600g και ύψος στους 3 μήνες 62cm. Μου αρέσει που μου βγήκε μικρή και φοβόμουν 2900g. Εσάς ο παιδίατρος πότε λέει ότι μπορείτε να κόψετε την αποστείρωση και να ξεκινήσετε τις στερεές τροφές; Η δικιά μας μετά τους 6 κλεισμένους μήνες. Πολλά φιλάκια σε εσάς και στα μαγουλάκια τα ροδαλά των μπεμπακίων.:-P


DZwvp2.png

tt1908cc.aspx

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.η αλήθεια είναι ότι το ήθελα πολυ και θεωρώ ότι τα εχω καταφέρει αν σκεφτείς οτι το γάλα μου δεν ρεει άφθονο.ουτε με θήλαστρο δεν βγαζω.

Ο μικρός έχει ηρεμήσει.περασαν οι κολικοι και ησυχάσαμε αρκετά.ο μεγαλος είναι μερικες φορες σαν να μην υπάρχει μεσα στο σπίτι.ζηλεια δεν έχουμε καταλάβει...εσενα πως τα πάει με την μικρή? Την θέλει?

Εμάς εδώ και 2-3 εβδ. ο μικρός μας έχει βγάλει το λάδι. Μιλάμε για τρελή αντίδραση. Δεν δέχεται το ΟΧΙ με τίποτα. Νομίζω όμως οτι περνάει φάση γιατί και πέρσι από τον Νοέμβριο έως τον Μάρτιο που είχαμε κλειστεί μέσα έτσι έκανε. Μετά ήταν το καλύτερο παιδί του κόσμου. Σίγουρα όμως έχει παίξει ρόλο και η μπέμπα σ'αυτό. Ευτυχώς όμως δεν είναι καθόλου επιθετικός προς αυτήν. Όλο την φιλάει και την αγκαλιάζει. Υπομονή κάνουμε και πιστεύω οτι θα περάσει. Τα παιδιά τα έχεις βάλει στο ίδιο δωμάτιο????


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμάς εδώ και 2-3 εβδ. ο μικρός μας έχει βγάλει το λάδι. Μιλάμε για τρελή αντίδραση. Δεν δέχεται το ΟΧΙ με τίποτα. Νομίζω όμως οτι περνάει φάση γιατί και πέρσι από τον Νοέμβριο έως τον Μάρτιο που είχαμε κλειστεί μέσα έτσι έκανε. Μετά ήταν το καλύτερο παιδί του κόσμου. Σίγουρα όμως έχει παίξει ρόλο και η μπέμπα σ'αυτό. Ευτυχώς όμως δεν είναι καθόλου επιθετικός προς αυτήν. Όλο την φιλάει και την αγκαλιάζει. Υπομονή κάνουμε και πιστεύω οτι θα περάσει. Τα παιδιά τα έχεις βάλει στο ίδιο δωμάτιο????

Αφου είναι καλός με την μπεμπα τότε φαση περνάει.οσο ο μπεμπης ξυπνάει ανα 2ωρο που να τα βάλω μαζι.στο εξάμηνο υπολογίζω να στήσουμε την κουνια στο δωματιο του μεγάλου και να κοιμούνται μαζι.μπας και σταματήσει και ο μεγάλος να μας θέλει το βράδυ διπλα του.


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Αφου είναι καλός με την μπεμπα τότε φαση περνάει.οσο ο μπεμπης ξυπνάει ανα 2ωρο που να τα βάλω μαζι.στο εξάμηνο υπολογίζω να στήσουμε την κουνια στο δωματιο του μεγάλου και να κοιμούνται μαζι.μπας και σταματήσει και ο μεγάλος να μας θέλει το βράδυ διπλα του.

Σου ξυπνάει ακόμα ανά 2ωρο???? Θα τρελαθώ!!!!:shock::shock::shock::shock:

Εμένα είναι ακριβώς το αντίθετο. Είναι πολύ του ύπνου και καθόλου του φαγητού. Τρώει λίγο και μετά νυστάζει. Απορώ δεν πεινάει αυτό το παιδί????? Αφού παίρνει το κατώτερο φυσιολογικό βάρος. Μινιόν η κυρία από την κοιλιά ήταν!!!!! Βλέπω να μας βγάζει το λάδι στις στερεές τροφές!!!!!!!!!

Κουράγιο και στις 2 μας!!!!!!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεννησαμεεεεεεεε κοριτσιααααααε 3180 η μπουμπου

Και θηλαζουμε αποκλειστικά !!!!χχχχ

Κάποτε, σου είχα πει ότι θα γίνεις μάνα....θυμάσαι;:D

ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ!!!!!

Να σου ζήσει!!!!!!:P:p:p:p:p:p


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...
Κάποτε, σου είχα πει ότι θα γίνεις μάνα....θυμάσαι;:D

ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ!!!!!

Να σου ζήσει!!!!!!:P:p:p:p:p:p

Μαρκελα μου να ξερες ποοοσοοο χαρηκα για σένα!!! Να ου ζήσει κοριτσάκι μου!!! Γερο κι ευτυχισμενο!!! Τα καταφερες!!!!!!!
Τι λες τωρα.Αχ ποσο χάρηκα! Να την χαίρεστε Μαρκελακι.Ελπιζω να μην κλαις καθε μερα απο χαρα...

Σε ποιον μοιάζει?? :D

Μαρκέλα μου Συγχαρητήριααααααααααααααααα!!!!!!!!

Να το χαίρεστε το μπεμπάκι σας! Και τωρα ολοκληρώθηκε το Cafe μας. Αχ Μαρκέλα δεν ξερεις τι χαρές σε περιμένουν!!!!!!!! Είναι ο, τι πιο ομορφο εχεις ζησει ποτέ. Δεν περιγράφεται!!!!! Να ειστε γεροι να το μεγαλώσετε και να το χαρείτε όπως ποθείτε!!!!!!!!!!!:):):)

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!! ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΠΟΣΟ ΧΑΡΗΚΑ! ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!! ΤΟ ΑΞΙΖΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!

Τέρμα το άγχος τώρα! Τα καλύτερα έρχονται!!!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

ΜΑΡΚΕΛΑ ΜΟΥ ετυχε να δω πρωτη το μηνυμα σου και σου ευχομαι ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!!!!!!! ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΟ!!!!!! ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!!!!!

Ειμαι απο αλλο καφε και συγνωμη που εισεβαλα ετσι στο δικο σας, απλα χαρηκα πολυυυυυυυυυυυ με τα νεα σας!!!!!!!!

Κοριτσια ,Σας ευχαριστω ΟΛεΣ για τις ευχες σας!!!!

3180 γεννηθηκαμε 51cm , 2760 βγηκαμε απο το νοσοκομειο την κρατησαν και δυο μερες μεσα γιατι εχασε βαρος λογο θηλασμου και καλα....εγω εκει καραουλη ημουν να θηλαζω σε μια καρεκλα εξω απο την μοναδα και να αντλω για να της δινουν το γαλα μου αλλα φυσικα εφαγε και σκονη...Αλλα την προηγουμενη δευτερα την πηρα στο σπιτι και σημερα που μιλαμε ειναι 3270 μονο με βυζακι της μαμας!!!Δεν ξερω αν ειναι γιατι την περιμενα πως και πως η γιατι ειναι πανεξυπνη (κουκουβαγια μανα) και επιασε αμεσως την θηλη και περα απο 3 φορες που εβαλα puleran δεν εχω καμια ενοχληση δεν ποναω και δεν καταλαβαινω τπτ ισα ισα το απολαμβανω και εγω οπως και εκεινη τον θηλασμο!!!Η αληθεια ειναι πηγα και σε παιδιατρο-συμβουλο γαλουχιας και μου εδειξε και μερικα τιπς αλλα και στο μαιευτηριο ειχε μια δυο μαιες που εδειχναν οποτε ισως και αυτο βοηθησε.Εγω απο την καισαρικη δεν καταλαβα τπτ σηκωθηκα σε λιγοτερο απο 24 ωρες και δεν μου εβαλαν παυσιπονη...μαλλον αναισθησια ειχα η οι ορμονες ηταν τοσο φουλ που δεν καταλαβα τπτ...παντως ο φυσιολογικος τοκετος ειναι πιο ωραιος αλλα μπρος το σκοπο δεν με ενοιαξε...τα εζησα και τα δυο το αποτελεσμα ειναι που μετραει τελικα!!!Αυτα θα σας γραψω και περισσοτερα οταν εχω λιγο παραπανω χρονο...Σας διαβαζω παντα απλα δεν προλαβαινω να γραφω!!!!!χχχχχχ φιλια σε ολα τα ζουζουνια σας


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ,Σας ευχαριστω ΟΛεΣ για τις ευχες σας!!!!

3180 γεννηθηκαμε 51cm , 2760 βγηκαμε απο το νοσοκομειο την κρατησαν και δυο μερες μεσα γιατι εχασε βαρος λογο θηλασμου και καλα....εγω εκει καραουλη ημουν να θηλαζω σε μια καρεκλα εξω απο την μοναδα και να αντλω για να της δινουν το γαλα μου αλλα φυσικα εφαγε και σκονη...Αλλα την προηγουμενη δευτερα την πηρα στο σπιτι και σημερα που μιλαμε ειναι 3270 μονο με βυζακι της μαμας!!!Δεν ξερω αν ειναι γιατι την περιμενα πως και πως η γιατι ειναι πανεξυπνη (κουκουβαγια μανα) και επιασε αμεσως την θηλη και περα απο 3 φορες που εβαλα puleran δεν εχω καμια ενοχληση δεν ποναω και δεν καταλαβαινω τπτ ισα ισα το απολαμβανω και εγω οπως και εκεινη τον θηλασμο!!!Η αληθεια ειναι πηγα και σε παιδιατρο-συμβουλο γαλουχιας και μου εδειξε και μερικα τιπς αλλα και στο μαιευτηριο ειχε μια δυο μαιες που εδειχναν οποτε ισως και αυτο βοηθησε.Εγω απο την καισαρικη δεν καταλαβα τπτ σηκωθηκα σε λιγοτερο απο 24 ωρες και δεν μου εβαλαν παυσιπονη...μαλλον αναισθησια ειχα η οι ορμονες ηταν τοσο φουλ που δεν καταλαβα τπτ...παντως ο φυσιολογικος τοκετος ειναι πιο ωραιος αλλα μπρος το σκοπο δεν με ενοιαξε...τα εζησα και τα δυο το αποτελεσμα ειναι που μετραει τελικα!!!Αυτα θα σας γραψω και περισσοτερα οταν εχω λιγο παραπανω χρονο...Σας διαβαζω παντα απλα δεν προλαβαινω να γραφω!!!!!χχχχχχ φιλια σε ολα τα ζουζουνια σας

Μπράβο κοριτσάκι μου που θηλάζεις!!!!!!!! Υπομονή θέλει και όλα γίνονται!!!!

Φιλιά στο ζουζουνάκι σου!!!!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

τι κανετε κοριτσακια? εμεις συνεχίζουμε να ξυπναμε κάθε δυο ωρες το βράδυ αλλα εδω και δυο μερες βλεπω οτι χανω σιγα σιγα και το βραδινό θηλασμο και εχω στεναχωρηθει πολυ.κατα τ'αλλα εχουμε κάνει τρελο μαγουλο και απιστευτες διπλες στα μπουτάκια και έχουμε μειωση το κουνημα στον υπνο.

για πείτε τα νεα σας που εχετε όλες χαθεί...


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

τι κανετε κοριτσακια? εμεις συνεχίζουμε να ξυπναμε κάθε δυο ωρες το βράδυ αλλα εδω και δυο μερες βλεπω οτι χανω σιγα σιγα και το βραδινό θηλασμο και εχω στεναχωρηθει πολυ.κατα τ'αλλα εχουμε κάνει τρελο μαγουλο και απιστευτες διπλες στα μπουτάκια και έχουμε μειωση το κουνημα στον υπνο.

για πείτε τα νεα σας που εχετε όλες χαθεί...

και εμεις καθε 2 ωρες ολη την ημερα!!!!Λες και εχει ρολοι ε με το που περασουν δυο ωρες αααααααααααααααααααααααααααααααααα ουρλιαζει λεμε!!!!χαχαχαχαχαχαχα δεν την παλευω πολυ ξενυχτι!Σημερα το πρωι λεω στον αντρα μου κρατα την να κοιμηθω μια ωρα γιατι θα πεσω!!!Κατα τα αλλα και εμεις καναμε διπλες φτασαμε τα 3500 κιλα!οεο!!!:D:D:D:D


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... έχω χαθεί κι εγώ... τρεχω σαν τη τρελή. Η μεγάλη είναι καλύτερα από ζήλια αλλά παραμένει λυσσασμενο διχρονο.. τη χαίρομαι αλλά ώρες ώρες δε παλευεται. Η μικρή χάλια με τον ύπνο σαν νεογέννητο δεν έχει στρωσει καθόλου. Θαύμα που είμαι ακόμα όρθια. Την παιρνω στο μαξιλαρι θηλασμου και κοιμαμαι καθιστη.

Από κιλά είμαστε στα 8 και εκατοστά 66 όταν τη μετηρησε πριν ένα μήνα.

Στερεες όταν κλεισουμε τον έκτο. Τι αλλά ειπατε.. πολυ πεσμενη η κίνηση...


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...