Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΣΠΕΡΜΑΤΕΧΥΣΗ


virginiap

Recommended Posts

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια του φορουμ!

Σας διαβαζω πολυ καιρο και η αληθεια ειναι οτι πολλες φορες εχω κατα καποιο τροπο, παρει τα πανω μου με πολλες απο τις ιστοριες σας, και αλλες τοσες εχω συγκινηθει...

Πριν απο ενα χρονο ακριβως ειχα την πρωτη μου παλλινδομη κυηση, μετα απο φυσιολογικη συλληψη.Δυο μηνες μετα ειχα και μια βιοχημικη. Εκτοτε προσπαθουμε με τον αντρα μου, πηρα και για τρεις μηνες serpafar σε συνδιασμο με pregnyl αλλα ενω ειχα κανονικα ωορηξια φως δεν ειδαμε. Αποφασισαμε λοιπον με την συμφωνη γνωμη του γιατρου μου να προχωρησουμε σε σπερματεγχυση, καθως ο καιρος περναει...Την αλλη εβδομαδα ξεκιναω τα φαρμακα μολις αδιαθετησω. Εγω ειμαι 36 και ο αντρας μου 49. Εκεινος εχει απο τον πρωτο του γαμο ηδη 2 παιδια. Αυτο που θελω να σας ρωτησω ειναι το εξης: Υπαρχει καποια κοπελα απο εσας που να εκανε σπερματεγχυση και να εκανε ενεσεις arvercap σε συνδιασμο με ενεσεις altermon75, cyclacur, utrogestan και ενεσεις clexan40 και pregnyl? Θελω να πω πηρατε ολες σας τοσα πολλα φαρμακα για την σπερματεγχυση; Εχω αρκετο αγχος....Οποια γνωριζει ας βοηθησει....

Σας ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

GoodLuckSmileyShamrock.gifΓεια σου....!!Γραφω στο καφε εξωσωματικης....!Δυστυχως δεν γνωριζω να σε βοηθησω ,γιατι ακολουθησα διαφορετικο δρομο....!!Γιατι δεν γραφεις στα κοριτσακια που γραφουν στο...Ποιες παμε για σπερματεγχυση?Ή στο σπερματεγχυση....!Ισως γνωριζουν κατι περισσοτερο....!Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου καλη επιτυχια.....να ειναι η προσπαθεια που θα σε κανει μανουλα.....!!

ΣΥΜΒΟΥΛΗ...Διωξε το αγχος απο την ζωη σου,δεν ειναι καλος συμβουλος....!

Link to comment
Share on other sites

γεια σου κορίτσι!!! ειμαι εγκυος μετα απο σπερματέγχυση, εκανα ενέσεις puregon, μια ένεση ovitrell η οποια ειναι σαν την pregnyl και σκαει τα ωαρια, και μετα την διαδικασία έπαιρνα utrogestan.

ελπίζω να σε βοήθησα και καλή επιτυχία!!!


eNortjKzUjK0NDc1NVeyBlwwFcYC3w,,12.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκι μου, εγώ πήρα άλλα φάρμακα femara και pregnyl..και μετά σίγουρα utrogestan. δεν θυμάμαι οι άλλες οι κοπέλες να πήραν αυτά τα φάρμακα για σπερματέγχυση..

μπορείς να έρθεις στο θέμα που σου έγραψε η ιωάννα μας πιο κάτω και να ρωτήσεις και τις άλλες κοπέλες


1533345xcnw09g7xt.gif

κι αν είναι αργά, δεν είναι αργά για Θαύματα

Link to comment
Share on other sites

γεια σου κορίτσι!!! ειμαι εγκυος μετα απο σπερματέγχυση, εκανα ενέσεις puregon, μια ένεση ovitrell η οποια ειναι σαν την pregnyl και σκαει τα ωαρια, και μετα την διαδικασία έπαιρνα utrogestan.

ελπίζω να σε βοήθησα και καλή επιτυχία!!!

Συγχαρητηρια!! Σου ευχομαι οτι το καλυτερο! Μακαρι να ειμαι και εγω τυχερη.... Σου εκατσε με την πρωτη προσπαθεια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

GoodLuckSmileyShamrock.gifΓεια σου....!!Γραφω στο καφε εξωσωματικης....!Δυστυχως δεν γνωριζω να σε βοηθησω ,γιατι ακολουθησα διαφορετικο δρομο....!!Γιατι δεν γραφεις στα κοριτσακια που γραφουν στο...Ποιες παμε για σπερματεγχυση?Ή στο σπερματεγχυση....!Ισως γνωριζουν κατι περισσοτερο....!Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου καλη επιτυχια.....να ειναι η προσπαθεια που θα σε κανει μανουλα.....!!

ΣΥΜΒΟΥΛΗ...Διωξε το αγχος απο την ζωη σου,δεν ειναι καλος συμβουλος....!

Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου!!! Μακαρι, τι να πω..Εσυ τελικα τα καταφερες με εξωσωματικη?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου!!! Μακαρι, τι να πω..Εσυ τελικα τα καταφερες με εξωσωματικη?

Κοριτσακι μου,ακομα στην προσπαθεια ειμαι......!Εχω κανει εμβρυομεταφορα και περιμενω να κανω χοριακη στις 22/2...!Μαλλον σε μπερδεψε το τικερακι μου.....χι!χι!χι!(Μετραει τις ημερες αναμονης...!)...!!Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου συντομα να ερθει ενα ή και δυο γερα μωρακια στην ζωη σου.....!Καλη επιτυχια!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια!! Σου ευχομαι οτι το καλυτερο! Μακαρι να ειμαι και εγω τυχερη.... Σου εκατσε με την πρωτη προσπαθεια?

μου έκατσε με την δευτερη προσπάθεια,αλλά ημουν άτυχη και είχα παλλίνδρομη στις 8 εβδομάδες....

μετα απο 4 μήνες ξαναπροσπάθησα πάλι με σπερματέγχυση και έμεινα με την τρίτη προσπάθεια και δόξα το Θεο όλα πάνε μια χαρά.

μην απελπιστείς αν δεν πετύχει με την πρώτη και πάνω απο ολα μην έχεις άγχος, καλή επιτυχία σου έυχομαι, πότε θα την κάνεις?


eNortjKzUjK0NDc1NVeyBlwwFcYC3w,,12.png
Link to comment
Share on other sites

μου έκατσε με την δευτερη προσπάθεια,αλλά ημουν άτυχη και είχα παλλίνδρομη στις 8 εβδομάδες....

μετα απο 4 μήνες ξαναπροσπάθησα πάλι με σπερματέγχυση και έμεινα με την τρίτη προσπάθεια και δόξα το Θεο όλα πάνε μια χαρά.

μην απελπιστείς αν δεν πετύχει με την πρώτη και πάνω απο ολα μην έχεις άγχος, καλή επιτυχία σου έυχομαι, πότε θα την κάνεις?

Aχ αυτες οι παλλινδομες....:(:( Τελοςπαντων...Σημασια εχει το τωρα!! Σου ευχομαι με το καλο να ερθει το μωρακι σας στην ζωη σας!!!!

Η αληθεια ειναι πως εχω σκεφτει πολλες φορες το ενδεχομενο να μην πετυχει με την πρωτη, αλλα και αλλες τοσες να σταθω επιτελους τυχερη και να πετυχει!

Περιμενω να αδιαθετησω σε 2-3 μερες και αμεσως την πρωτη μερα ξεκιναω τις ενεσεις στην κοιλια σε καθημερινη βαση 2 φορες την ημερα, arvercap το πρωι και altermon το απογευμα. Μετα, απο οτι μου ειπε ο γιατρος θα κανουμε υπερυχο 7η με 8η μερα του κυκλου μεχρι να ορισει εκεινος την ημερα της σπερματεγχυσης. Αυτο που με ψιλοαγχωνει ειναι το θεμα των ενεσεων, ξερεις αν πονανε, τι συμπτωματα βγαζουν. Το σιγουρο ειναι πως μονη μου δεν μπορω να τις κανω!! Τρεμω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι μου,ακομα στην προσπαθεια ειμαι......!Εχω κανει εμβρυομεταφορα και περιμενω να κανω χοριακη στις 22/2...!Μαλλον σε μπερδεψε το τικερακι μου.....χι!χι!χι!(Μετραει τις ημερες αναμονης...!)...!!Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου συντομα να ερθει ενα ή και δυο γερα μωρακια στην ζωη σου.....!Καλη επιτυχια!!!!!!!!!!

Ιωαννα μου μακαρι κοριτσι μου στις 22/2 να κανεις την χοριακη και να δειξει πως αυτη την φορα τα καταφερες!!! Στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου, γιατι ξερω παρα πολυ καλα πως νιωθεις και το ποσο λαχταρας να κρατησεις επιτελους στην αγκαλια σου ενα μωρο. Το δικο σου μωρο!!!!

Κανε υπομονη, 2 μερουλες εμειναν!!!! Εχεις κανενα συμπτωμα? Αν και ολα σχετικα ειναι, εγω οταν ειχα μεινει ασ πουμε δεν ειχα καταλαβει τιποτα, μονο 3-4 μερες πριν κανω το τεστ, ειχα ενα στιγμιαιο οξυ πονο στην αριστερη ωοθηκη. Τιποτα αλλο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


οι ενέσεις δεν πονάνε καθόλου, τουλάχιστον αυτές που έκανα εγώ,μου τις έκανε ο άντρας μου στην κοιλια και η βελόνα ήταν τόσο λεπτή που δεν την καταλάβαινα...

αν φοβάσαι να τις κάνεις μονη σου (όπως εγώ) μπορείς να πηγαίνεις σε φαρμακειο να σου την κάνουνε.μην φοβάσαι να σκέφτεσαι το μωράκι και όλα θα τα αντέξεις


eNortjKzUjK0NDc1NVeyBlwwFcYC3w,,12.png
Link to comment
Share on other sites

οι ενέσεις δεν πονάνε καθόλου, τουλάχιστον αυτές που έκανα εγώ,μου τις έκανε ο άντρας μου στην κοιλια και η βελόνα ήταν τόσο λεπτή που δεν την καταλάβαινα...

αν φοβάσαι να τις κάνεις μονη σου (όπως εγώ) μπορείς να πηγαίνεις σε φαρμακειο να σου την κάνουνε.μην φοβάσαι να σκέφτεσαι το μωράκι και όλα θα τα αντέξεις

Ναι και εμενα τετοιες ενεσεις ειναι, με κοντη μυτη σαν αυτες των διαβητικων. Αλλα τι κοντη τι μακρια δεν παυει να ειναι ενεση.. Οποτε φαρμακειο και παλι φαρμακειο! Εχω βρει ενα που ειναι καθημερινα και Σαββατο ανοιχτα μεχρι της 23:00 το βραδυ και τις Κυριακες στο ΡΕΑ!

Το μωρακι σκεφτομαι Τινα μου, γι'αυτο κανω υπομονη, αλλιως....Στριβειν δια του αρραβωνος χαχαχα

Εσυ ποτε με το καλο θα γεννησεις?

Link to comment
Share on other sites

και εμένα σαν πενάκι ήταν, καλύτερα στο φαρμακείο για να είσαι σίγουρη οτι γίνεται σωστα, πάντως δεν πονάει καθόλου, στο λέω εγώ που πάω να δώσω αιμα για εξετάσεις και λιποθυμάω απο τον φόβο μου χιχι

με το καλό 12/7 εχω τελική ημερομηνία τοκετού


eNortjKzUjK0NDc1NVeyBlwwFcYC3w,,12.png
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια κοπελα απο εσας που να εκανε σπερματεγχυση και να εκανε ενεσεις arvercap σε συνδιασμο με ενεσεις altermon75, cyclacur, utrogestan και ενεσεις clexan40 και pregnyl? Θελω να πω πηρατε ολες σας τοσα πολλα φαρμακα για την σπερματεγχυση; Εχω αρκετο αγχος....Οποια γνωριζει ας βοηθησει....

Σας ευχαριστω πολυ!

Σε κάποιες απο τις προσπάθειές μου, πηρα σικλακουρ για το ενδομήτριο, έκανα ενέσεις menopur (είναι ακριβώς σαν τις altermon75, λίγο πιο "δυνατές", είχα κάνει και altermon75), μετά έκανα πρεγκνυλ για την τελική ωρίμανση των ωαρίων και (μετά την σπερματέγχυση/φυσική επαφή) συνέχισα με innohep (είναι αντιπηκτικές, ίδιες με τις κλεξάν) και ουτροτζεστάν. Είναι ψιλοστάνταρ τα φαρμακάκια αυτά!!! Και στην εξωσωματική αυτά σου δίνουν, πάνω-κάτω.

Οι arvercap δεν ξέρω τι είναι!:rolleyes:

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία!

Υ.Γ. Προσπάθησε να συνηθίσεις τις ενεσούλες γιατί όλα θα πάνε καλά και θα ίσως να πρέπει να συνεχίσεις τις κλεξάν καθημερινά για πολύ καιρό!!! (για καλό το λέω!εγώ κάνω ακόμα τις αντιπηκτικές, μέχρι να έρθει το μωρό!πλέον τις κάνω μόνη μου! ένα "τσιμπ!" και τέλος!)


NuWHp2.png

InJWp3.png

Link to comment
Share on other sites

και εμένα σαν πενάκι ήταν, καλύτερα στο φαρμακείο για να είσαι σίγουρη οτι γίνεται σωστα, πάντως δεν πονάει καθόλου, στο λέω εγώ που πάω να δώσω αιμα για εξετάσεις και λιποθυμάω απο τον φόβο μου χιχι

με το καλό 12/7 εχω τελική ημερομηνία τοκετού

Αντε μωρε με το καλο να υποδεχτεις το καρκινακι σου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...