Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΣΠΕΡΜΑΤΕΧΥΣΗ


virginiap

Recommended Posts

Σε κάποιες απο τις προσπάθειές μου, πηρα σικλακουρ για το ενδομήτριο, έκανα ενέσεις menopur (είναι ακριβώς σαν τις altermon75, λίγο πιο "δυνατές", είχα κάνει και altermon75), μετά έκανα πρεγκνυλ για την τελική ωρίμανση των ωαρίων και (μετά την σπερματέγχυση/φυσική επαφή) συνέχισα με innohep (είναι αντιπηκτικές, ίδιες με τις κλεξάν) και ουτροτζεστάν. Είναι ψιλοστάνταρ τα φαρμακάκια αυτά!!! Και στην εξωσωματική αυτά σου δίνουν, πάνω-κάτω.

Οι arvercap δεν ξέρω τι είναι!:rolleyes:

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία!

Υ.Γ. Προσπάθησε να συνηθίσεις τις ενεσούλες γιατί όλα θα πάνε καλά και θα ίσως να πρέπει να συνεχίσεις τις κλεξάν καθημερινά για πολύ καιρό!!! (για καλό το λέω!εγώ κάνω ακόμα τις αντιπηκτικές, μέχρι να έρθει το μωρό!πλέον τις κάνω μόνη μου! ένα "τσιμπ!" και τέλος!)

Γεια σου κοριτσακι, και με το καλο το μωρακι σου!!

Τα cyclacur τα περνω ηδη 6 μηνες για το ενδομητριο οπως ειπες και εσυ. Οι arvercap απο οτι διαβασα και εχω ακουσει ειναι για να παραγεις περισσοτερα ωαρια...

Τι ωραια που τα λες...Μακαρι να μεινω εγγυος και να πανε ολα κατ'ευχην και ας κανω το σουρωτηρι!! Δεν με πειραζει καθολου!!!! Αληθεια, τις αντιπηκτικες γιατι τις κανεις ακομα? Ειχες θεμα με θρομβοφιλια?

Και εσυ με σπερματεγχυση τα καταφερες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειχες θεμα με θρομβοφιλια?

Και εσυ με σπερματεγχυση τα καταφερες?

Nαι, την ανακάλυψα μετά από αποβολή :(

Τελικά τα κατάφερα με πρόκληση ωορρηξίας (πολυκυστικές, μηδέν ωορρηξία χωρίς φάρμακα) και φυσική επαφή! :P


NuWHp2.png

InJWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Nαι, την ανακάλυψα μετά από αποβολή :(

Τελικά τα κατάφερα με πρόκληση ωορρηξίας (πολυκυστικές, μηδέν ωορρηξία χωρίς φάρμακα) και φυσική επαφή! :P

Ποσο αδικο ειναι ολο αυτο...!!!Πραγματικα επειδη ειναι πολυ της μοδας η θρομβοφιλια, δεν μπορω να καταλαβω γιατι αυτες τις ριμαδοεξετασεις δεν τις βαζουν οι γιατροι να τις κανεις στον προγενητικο ελεγχο. Τι θα πει δηλ. οτι πρεπει πρωτα να αποκτησεις ιστορικο αποβολων??? Τι να πω,λες και αν σου κατσει η παλλινδρομη δεν θα πληρωσεις ενα σκασμο λεφτα για την αποξεση, χωρια το ψυχολογικο που δεν αντικαθισταται με τιποτα!! Εγω ας πουμε, οταν επαθα την παλλινδρομη και εκανα την αποξεση, στειλαμε δειγμα απο τον εμβρυικο ιστο για εξετασεις και βρηκαμε οτι οφειλοταν σε τρισωμια. Τυχαιο γεγονος δηλαδη. Οταν ομως μεινω ξανα εγκυος με το καλο, θα απαιτησω απο τον γιατρο μου με το που θα αντιληφθω την εγκυμοσυνη, να παω να κανω εξετασεις και για θρομβοφιλια...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα κουκλα μου.εγω ειμαι φρεσκια με την σπερματενχυση και δεν εχω παρει ποσα πολλα φαρμακα.εμενα με ξεκινανε με gonal για 5 μερες και μετα μου δινουν cetrodite μεχρι να μεγαλοσουν τα ωαρια μου,τελοσ κανω μια pregnyl και παω για την σπερματενχυση...φυσικα καθε μια μας ειναι διαφορετικη και αναλογα και με τη σοβαροτητα ή μη τησ καταστασης κανει και διαφορετικη αγωγη...μην αγχονεσαι,φανταζομαι πως ο γιατρος σου ξερει τι κανει!

Link to comment
Share on other sites

Nαι, την ανακάλυψα μετά από αποβολή :(

Τελικά τα κατάφερα με πρόκληση ωορρηξίας (πολυκυστικές, μηδέν ωορρηξία χωρίς φάρμακα) και φυσική επαφή! :P

καλησπερα,ηθελα να σε ρωτησω,αν θες μου απαντας,περιοδο εχεις κανονικα;σε ρωταω γιατι αυτο το μηδεν ωοριξια χωρις φαρμακα μου θυμιζει κατι...εμεναααααααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κουκλα μου.εγω ειμαι φρεσκια με την σπερματενχυση και δεν εχω παρει ποσα πολλα φαρμακα.εμενα με ξεκινανε με gonal για 5 μερες και μετα μου δινουν cetrodite μεχρι να μεγαλοσουν τα ωαρια μου,τελοσ κανω μια pregnyl και παω για την σπερματενχυση...φυσικα καθε μια μας ειναι διαφορετικη και αναλογα και με τη σοβαροτητα ή μη τησ καταστασης κανει και διαφορετικη αγωγη...μην αγχονεσαι,φανταζομαι πως ο γιατρος σου ξερει τι κανει!

Καλημέρα κοριτσάκι αν και λίγο καθυστερημένα...Ετρεχα κάθε μέρα μια με τις ενέσεις, μια με τους υπερυχους! Από ότι μου είπε ο γιατρός μου στην τελευταία επίσκεψη ειναι ότι κάνουμε σπερματεγχυση με καταστολή. Παίρνω τα φάρμακα που θα έδινε σε εξωσωματικη. Τώρα τι να σου πω.... Η αλήθεια ειναι ότι ο κάθε γιατρός έχει το δικό του μοτίβο. Εύχομαι να πανε όλα κατ΄ευχην!! Αλήθεια εσυ τα κατάφερες τελικά; Είδα ένα μωράκι στο τικεράκι σου αλλα δεν κατάλαβα....αν ναι, σου εύχομαι με το καλο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκι αν και λίγο καθυστερημένα...Ετρεχα κάθε μέρα μια με τις ενέσεις, μια με τους υπερυχους! Από ότι μου είπε ο γιατρός μου στην τελευταία επίσκεψη ειναι ότι κάνουμε σπερματεγχυση με καταστολή. Παίρνω τα φάρμακα που θα έδινε σε εξωσωματικη. Τώρα τι να σου πω.... Η αλήθεια ειναι ότι ο κάθε γιατρός έχει το δικό του μοτίβο. Εύχομαι να πανε όλα κατ΄ευχην!! Αλήθεια εσυ τα κατάφερες τελικά; Είδα ένα μωράκι στο τικεράκι σου αλλα δεν κατάλαβα....αν ναι, σου εύχομαι με το καλο!!!!!!

καλο κουραγιο σου ευχομαι,ειναι λιγο σπαστικο αυτο με τα αιματα και τους υπερηχους σχεδον καθε μερα...εγω επιασα την πρωτη φορα αλλα το χασαμε και την δευτερη εκανα υπερδιεγερση ωοθηκων οποτε πηγε χαμενη η προσπαθεια αν και μου εκαναν κανονικα την σπερματεγχυση.το μωρακι ειναι το δωρο που περιμενω απο το Θεο,δεν εχω ακομα,χαχαχα!!!ευχομαι και στις δυο μας το χειμωνα που ερχετε να ζεστενετε η καρδια μας απο τα χαμογελα τους!!!οτι θελεις να ρωτησεις και μπορω να σε βοηθησω,πολυ ευχαριστως να το κανω!!!

Link to comment
Share on other sites

καλο κουραγιο σου ευχομαι,ειναι λιγο σπαστικο αυτο με τα αιματα και τους υπερηχους σχεδον καθε μερα...εγω επιασα την πρωτη φορα αλλα το χασαμε και την δευτερη εκανα υπερδιεγερση ωοθηκων οποτε πηγε χαμενη η προσπαθεια αν και μου εκαναν κανονικα την σπερματεγχυση.το μωρακι ειναι το δωρο που περιμενω απο το Θεο,δεν εχω ακομα,χαχαχα!!!ευχομαι και στις δυο μας το χειμωνα που ερχετε να ζεστενετε η καρδια μας απο τα χαμογελα τους!!!οτι θελεις να ρωτησεις και μπορω να σε βοηθησω,πολυ ευχαριστως να το κανω!!!

Αχ συγνώμη...εύχομαι ομως η ευχή σου να πιάσει και για τις δυο μας, αλλα και για όλες τις κοπελες που ταλαιπωρούνται μέχρι να αποκτήσουν το πολυπόθητο!! Την Κυριακή 10/3 έκανα την σπερματεγχυση και τώρα είμαι στην αναμονή....στις 22/3 θα ξέρουμε! Εσυ πως θα κινηθεις τώρα; Θα συνεχίσεις με σπερματεγχυση;

Link to comment
Share on other sites

  • 8 χρόνια μετά...

Γεια σας κορίτσια...θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το ανγχος μου..μετα την πρώτη μου σπερματεχυνση μου έχουν μείνει 4 μέρες για την χοριακη...συμπτώματα εκτός απ' το στήθος που με πονάει από την οωρηξια κ μέχρι και τώρα δεν έχω κάτι άλλο...και πολύ λίγους κ καθόλου έντονους πόνους περιόδου..νοιωθω ότι απέτυχε αλλά προσπαθώ να ελπίζω....

Link to comment
Share on other sites

On 5/12/2021 at 12:29 ΠΜ, Ανδρινα είπε:

Γεια σας κορίτσια...θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το ανγχος μου..μετα την πρώτη μου σπερματεχυνση μου έχουν μείνει 4 μέρες για την χοριακη...συμπτώματα εκτός απ' το στήθος που με πονάει από την οωρηξια κ μέχρι και τώρα δεν έχω κάτι άλλο...και πολύ λίγους κ καθόλου έντονους πόνους περιόδου..νοιωθω ότι απέτυχε αλλά προσπαθώ να ελπίζω....

Με το καλό σου ευχομαι να σου έρθει το θαυματακι σου. Τα συμπτώματα απ’οσο έχω διαβάσει διαφέρουν από γυναίκα σε γυναίκα κ μοιάζουν πολύ με τα συμπτώματα της περιόδου. Κάποιες δν είχαν και καθόλου συμπτώματα πριν την καθυστέρηση. Οποτε δν χάνουμε το κουράγιο μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...