Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Lila ki είπε:

      Τι κάμετε κορίτσια μου !!! Μου έκλεισαν το πρώτο υπέρηχο να δπυμε πως προχωράμε κ εάν είναι όλα καλα στις 7 εβδομάδες … αλλά νιώθω τρομερή αδυναμία … λαχάνιασμα θέλω να είμαι μόνο στο κρεβάτι να κοιμάμαι … μήπως μου λείπει Σίδηρος ; Τους πήρα τηλέφωνο σήμερα αλλά δεν με έχουν καλέσει ακόμα πίσω .. 

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      On 4/5/2024 at 2:43 ΜΜ, Faith22 είπε:

      Κορίτσια μου πρότειναν έναν γιατρό στο δημόσιο,στο Αλεξάνδρας.Δεν είναι τεράστιο ρίσκο λέτε?

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      On 4/5/2024 at 3:47 ΜΜ, Angot είπε:

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΕΝΑ "ΓΙΑΤΙ" ΝΑ ΜΑΣ ΕΜΠΟΔΙΖΕΙ ΝΑ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΞΕΧΩΡΙΣΤΕΣ


bebeangel

Recommended Posts

Είναι αφιερωμένο σε όλες τις εν δυνάμει «ξεχωριστές» μανουλίτσες του κόσμου…

Σε εκείνα τα γλυκά πλάσματα που λαχταρούν ένα τρυφερό πλασματάκι στην αγκαλιά τους,που χαζεύουν με ένα χαμόγελο και καμαρώνουν όποιο παιδάκι περνάει από πλάι τους.Σε εκείνες τις γυναίκες που χαίρονται με την εγκυμοσύνη μιας άλλης γυναίκας.Αλλα και σε εκείνες τις γυναίκες που κάποια βράδυα κουλουριάζονται και με λυγμούς λαχτάρας τους ξεφεύγει ένα μοναδικό «γιατί»????

Κοριτσάκια μου γλυκά μην αφήνετε κανένα και τίποτα να σας κάνει να νιώθετε άσχημα συναισθήματα.Είμαστε ξεχωριστές,ναιιιιιι, και για αυτό μας δόθηκε αυτή η δοκιμασία.Θα μου πείτε «γιατί σε εμένα???»,δεν θέλω να νιώθω ξεχωριστή αν είναι να τραβάω τόσο πόνο.Αχχχ αυτό το «γιατί» είναι σαράκι που μας τρώει και απλά μας καθυστερεί από το να αγκαλιάσουμε πιο σύντομα το πλάσμα μας.Χρησιμοποιήστε το «γιατί» για να αναρωτηθείτε « γιατι είμαστε ξεχωριστές???»Γιατί μπορούμε να μαχόμαστε!!!Γιατί ξέρουμε να ελπίζουμε!!!Γιατί δεν έχουμε ίχνος ζήλειας!!!Γιατί χαιρόμαστε με την χαρά μιας άλλης γυναίκας που έγινε μανούλα!!!Γιατί λατρεύουμε την αθωότητα και την λαχταράμε!!!

Γλυκά μου κοριτσάκια επέλεξα αυτή την λογική για να αποβάλλω τον πόνο από μέσα μου. «Γιατί» θέλω να προετοιμαστώ να γίνω μια υγιής μανούλα και όχι ένας αγχωτικός άνθρωπος που θα κυοφορεί επιτέλους ένα παιδάκι.

Δεν θέλω επ ουδενί να θίξω ανθρώπους και καταστάσεις.Παρακαλώ να εκλάβετε το παρών θέμα ως μια κατάθεση ψυχής από ένα ζευγάρι εν δυνάμει γονέων που έχει μάθει λίγα πράγματα από αυτή την ιδιαίτερη δοκιμασία και θέλει να μοιραστεί μαζί σας τα όμορφα που ανακάλυψε στην πορεία αυτού του ταξιδιού.

Είναι ένα μήνυμα για εσένα,για εσένα,για εσένα,για εμένα,για όλες μας κοριτσάκια μου!!!Είναι ένα μήνυμα από καρδιάς που και εγώ κάποτε λαχταρούσα να διαβάσω από κάποια κοπέλα.Όχι απαραίτητα απο κάποια κοπέλα που κατάφερε να μείνει εγκυούλα,όχι….Η δύναμη έρχεται από μέσα μας και υποσχέθηκα πως όταν την έβρισκα και εγώ μέσα μου θα έκανα αυτή την ανάρτηση σαν ένα φόρο τιμής στις στιγμές που λύγισα ….

Σας ευχαριστώ που είσασταν εδώ και διαβάσατε αυτές τις σκόρπιες λεξούλες.

Συγγνώμη αν σας κούρασα.

Εύχομαι από καρδιάς να βρουν ανταπόκριση τα λεγόμενά μου και να μην παραιτηθεί καμμία μας από τις προσπάθειές της.

«Γιατί» τι είμαστε????Ξεχωριστές!!!


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 170
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπορώ να κάνω like; αυτό το γιατί το εχω νιώσει και εγώ όπως πολλές άλλες και βρήκα την απάντηση. Γιατί εγώ είμαι δυνατή και μπορώ να παλέψω και να τα καταφέρω. Τελικά τα κατάφερα και τελικά ναι . . . Μου αρέσει να είμαι ξεχωριστή. Ωραίο μήνυμα. Καλή επιτυχία σε όλες της γυναίκες που παλεύουν για το πολυήμο όνειρο.


το κοριτσάκι μας

029ed13ffd.png

το αγορακι μας

event.png

Θεε μου σε ευχαριστω...................

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω like; αυτό το γιατί το εχω νιώσει και εγώ όπως πολλές άλλες και βρήκα την απάντηση. Γιατί εγώ είμαι δυνατή και μπορώ να παλέψω και να τα καταφέρω. Τελικά τα κατάφερα και τελικά ναι . . . Μου αρέσει να είμαι ξεχωριστή. Ωραίο μήνυμα. Καλή επιτυχία σε όλες της γυναίκες που παλεύουν για το πολυήμο όνειρο.

Ροδουλιτσα μου ΓΛΥΚΙΑ,ειδες πόσο ξεχωριστές είμαστε???Να σου ζήσουν τα ζουζουνελια σου!!!Είσαι επιβεβαίωση σε όσα αναφέρομαι!!!

Λοιπόν λέω να είσαι το γούρι μας,μιας και είσαι η πρώτη που συμμετεχει στο παρόν θέμα και πόσο μαλλον που εισαι ήδη μανούλα!!!

Θα χαρούμε να έρχεσαι που και που στην παρέα μας.

Ελααα να παίρνουμε σειρά μία-μία κοριτσάκια μου ξεχωριστά!!!


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Ναμαι κι εγω! Αργησα; Τωρα ειδα το θεματακι μας και θελω να ευχηθω καλοριζικο!! Για αλλη μια φορα τα λογια σου ηταν βαλσαμο στην καρδια επειδη ουκ ολιγες φορες εχω αισθανθει ''προβληματικη'' που δεν μπορω να κανω ενα μωρακι, αλλα ειναι ενας μηνας τωρα που το εχω δει αλλιως και η βοηθεια σου ηταν καταλυτικη σε αυτο! Νιωθω ξεχωριστη, οχι πια προβληματικη και ξερω οτι θα ερθει και γιαμενα αυτη η στιγμη και ειναι καλυτερα να την εχει επιλεξει το μωρακι μου που σιγουρα ξερει καλυτερα ποτε ειναι η ωρα του να ερθει. Χαλαρωσα λοιπον και απολαμβανω τη ζωη μου χωρις γιατι και ποτε...Ευχομαι σε ολα τα κοριτσακια υπομονη, αισιοδοξια και ολα θα γινουν!


pmApp3.png

ETbdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γλυκιά μου bebeangel υποκλίνομαι στο μεγαλείο της ψυχής σου ... μπορούμε και θα τα καταφέρουμε :wink:

Βασιλικούλα μου γλυκιά καλώς το μου!!!

Αγάπη μου γλυκιά,φυσικά και είναι ευτυχισμένοι όσοι έχουν γίνει γονείς.Ευτυχισμένοι είναι όμως και εκείνοι που ονειρεύονται το όνειρό τους!!!!!!


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Ναμαι κι εγω! Αργησα; Τωρα ειδα το θεματακι μας και θελω να ευχηθω καλοριζικο!! Για αλλη μια φορα τα λογια σου ηταν βαλσαμο στην καρδια επειδη ουκ ολιγες φορες εχω αισθανθει ''προβληματικη'' που δεν μπορω να κανω ενα μωρακι, αλλα ειναι ενας μηνας τωρα που το εχω δει αλλιως και η βοηθεια σου ηταν καταλυτικη σε αυτο! Νιωθω ξεχωριστη, οχι πια προβληματικη και ξερω οτι θα ερθει και γιαμενα αυτη η στιγμη και ειναι καλυτερα να την εχει επιλεξει το μωρακι μου που σιγουρα ξερει καλυτερα ποτε ειναι η ωρα του να ερθει. Χαλαρωσα λοιπον και απολαμβανω τη ζωη μου χωρις γιατι και ποτε...Ευχομαι σε ολα τα κοριτσακια υπομονη, αισιοδοξια και ολα θα γινουν!

Δασκαλίτσα μου που είσαι ματάκια μου????Καλορίζικο να είναι και θα είναι!!!Χαίρομαι τόσο πολύ που μοιραζόμαστε το ιδιαίτερο ταξίδι αυτό.Να μου το θυμηθείς κάποια στιγμή θα ανακοινώνουμε η μια στην άλλη τα ευχάριστα και γιατί όχι και να μην κάνουν παρέα τα ζουζουνέλια μας!!!

Είσαι,είμαι,είμαστε ξεχωριστές και τα μωλάκια μας θα είναι ξεχωριστά!!!

Τελεία και παύλα και αντιρρήσεις δεν δέχομαι:D:D:D:D

Είμαστε -δόξα το Θεό-υγιής και ευτυχισμένοι και άρααααα ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ!!!!!!


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Τις καλυτερες ευχες μου να κρατησετε τα μικρα σας διαμαντακια στην αγκαλια σας!!Συντομα!!

Περιμενω το πρωτο μου παιδακι,δωρακι απο την Παναγια μας,την ημερα της γιορτη Της!Δεν πιστευα οτι θα τα καταφερω και ημουν μεσα στο αγχος και την αγωνια!Εψαχνα να βρω απαντησεις και οδηγιες/συμβουλες απο παντου!

Ειχα απογοητευτει,ειχα απελπιστει,εκλαιγα με καυμο οταν μαθαινα για νεα εγκυουλα στην παρεα και ενιωθα οτι σε μενα δεν θα γινει αυτο το θαυμα!Και ομως,εγινε!

Υπομονη,θαρρος και δυναμη και ολα θα γινουν!!Σας νιωθω και προσευχομαι καθε βραδυ για τις μαμαδες που προσπαθουν!Δεν εχουν σημασια τα ονοματα!

Με το καλο να νιωσετε το ομορφο ταξιδι της μητροτητας!!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites

Τις καλυτερες ευχες μου να κρατησετε τα μικρα σας διαμαντακια στην αγκαλια σας!!Συντομα!!

Περιμενω το πρωτο μου παιδακι,δωρακι απο την Παναγια μας,την ημερα της γιορτη Της!Δεν πιστευα οτι θα τα καταφερω και ημουν μεσα στο αγχος και την αγωνια!Εψαχνα να βρω απαντησεις και οδηγιες/συμβουλες απο παντου!

Ειχα απογοητευτει,ειχα απελπιστει,εκλαιγα με καυμο οταν μαθαινα για νεα εγκυουλα στην παρεα και ενιωθα οτι σε μενα δεν θα γινει αυτο το θαυμα!Και ομως,εγινε!

Υπομονη,θαρρος και δυναμη και ολα θα γινουν!!Σας νιωθω και προσευχομαι καθε βραδυ για τις μαμαδες που προσπαθουν!Δεν εχουν σημασια τα ονοματα!

Με το καλο να νιωσετε το ομορφο ταξιδι της μητροτητας!!

Cooker μου να είσαι καλά καρδούλα μου.Μακάρι οι ουρανοί να είναι ανοιχτοί και να ακουστούν οι ευχές σου!!!Με το καλό το μωράκι σου υγιές και ευτυχισμένο στην αγκαλιά σου!!!Συγχαρητήρια που δεν ξεχνάς τα μονοπάτια που έχεις διαβεί και θυμάσαι να χαρίζεις ευχές απλόχερα σε όλες εμάς που λαχταράμε!!!

Το τικεράκι σου λέει πολλά και τίποτα δεν είναι τυχαίο.Με πίστη και αγάπη όλα είναι εφικτά!!!

Περιμένουμε με το καλό τα ευχάριστα να χαρούμε με την χαρά σου ματάκια μου!!!


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Γλυκιά μου bebeangel υποκλίνομαι στο μεγαλείο της ψυχής σου ... μπορούμε και θα τα καταφέρουμε :wink:

Και επειδή εμείς τα όνειρά μας δεν τα εγκαταλείπουμε για αυτό και θα τα κάνουμε πραγματικότητα!!!Έτσι δεν είναι γλυκιά μου Βασιλική???

Γιατί...απλά είμαστε ξεχωριστά κοριτσάκια και με το καλό τα νινάκια μας ποιός ξέρει μπορεί και να παίζουν μαζί:D:D:D:D:D:D


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δασκαλίτσα μου που είσαι ματάκια μου????Καλορίζικο να είναι και θα είναι!!!Χαίρομαι τόσο πολύ που μοιραζόμαστε το ιδιαίτερο ταξίδι αυτό.Να μου το θυμηθείς κάποια στιγμή θα ανακοινώνουμε η μια στην άλλη τα ευχάριστα και γιατί όχι και να μην κάνουν παρέα τα ζουζουνέλια μας!!!

Είσαι,είμαι,είμαστε ξεχωριστές και τα μωλάκια μας θα είναι ξεχωριστά!!!

Τελεία και παύλα και αντιρρήσεις δεν δέχομαι:D:D:D:D

Είμαστε -δόξα το Θεό-υγιής και ευτυχισμένοι και άρααααα ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ!!!!!!

Αυτο κι αν θα ειναι υπεροχο, να παιζουν μαζι!! Καποια στιγμη σκεφτηκα οτι ο θεος εχει καποιο σχεδιο γιαμενα που δε γνωριζω και οταν με το καλο συμβει το ευχαριστο θα καταλαβω γιατι τωρα και οχι τοτε που το περιμενα και το σχεδιαζα και το προσπαθουσα...ολες αυτες οι σκεψεις με χαλαρωσαν, οπως κι αυτο που ειπες οτι ειναι ενα ταξιδι, γιατι λοιπον να το περασουμε μεσα στο αγχος και να καταστρεψουμε αυτη την ομορφη περιοδο οπου δεν θα ξαναγυρισει πισω...Τα λεω ολα αυτα γιατι μπορει να βοηθησουν ολες εσας να δειτε τη θετικη πλευρα των πραγματων, οπως βοηθησε κι εμενα η καλη μου η bebeangel και την ευχαριστω τοσο πολυ για αυτο!!!


pmApp3.png

ETbdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τις καλυτερες ευχες μου να κρατησετε τα μικρα σας διαμαντακια στην αγκαλια σας!!Συντομα!!

Περιμενω το πρωτο μου παιδακι,δωρακι απο την Παναγια μας,την ημερα της γιορτη Της!Δεν πιστευα οτι θα τα καταφερω και ημουν μεσα στο αγχος και την αγωνια!Εψαχνα να βρω απαντησεις και οδηγιες/συμβουλες απο παντου!

Ειχα απογοητευτει,ειχα απελπιστει,εκλαιγα με καυμο οταν μαθαινα για νεα εγκυουλα στην παρεα και ενιωθα οτι σε μενα δεν θα γινει αυτο το θαυμα!Και ομως,εγινε!

Υπομονη,θαρρος και δυναμη και ολα θα γινουν!!Σας νιωθω και προσευχομαι καθε βραδυ για τις μαμαδες που προσπαθουν!Δεν εχουν σημασια τα ονοματα!

Με το καλο να νιωσετε το ομορφο ταξιδι της μητροτητας!!

Σε ευχαριστω πολυ που προσευχεσαι για μας!! Ο θεουλης να εχει παντα καλα εσας και το μωρακι σας!!


pmApp3.png

ETbdp3.png

Link to comment
Share on other sites

μπραβο , ενα καφε με θετικη ενεργεια!

η ιστοριες μας ειναι μοναδικες και ασυνηθιστες , η μαλλον να πω καλυτερα ΞΕΧΩΡΙΣΤΕΣ

γιαυτο και τα μωρακια μας θα ειναι ξεχωριστα!

πολλες φορες εχω θυμωσει με μενα , με τον Θεο , με ολους, οταν κοντευα να αγγιξω το ονειρο αλλα κατεληγα σε ενα ακομα χειρουργειο να κανω αποξυση , την ιδια ωρα που μια ειδηση στο ραδιοφωνο ελεγε οτι καποια πεταξε βρεφος στα σκουπιδια! ματωνε η ψυχη μου ! ποναγα!

ποναγα οταν το κοριτσακι μου με ρωταγε : μαμα που ειναι το μωρο που ηταν στην κοιλιτσα σου;;;;;

τι να πεις σε αυτα τα 2 μεγαλα πρασινα ματια , και πως να μιλησεις για να μην πληγωσεις το αγγελουδι σου οταν εσυ η ιδια δεν μπορεις να διαχειριστεις την απωλεια!απλα παιζεις θεατρο!

γιατροι , ενεσεις εξωσωματικες , απωλιες, λευτα, χειρουργεια , πονος σωματικος και ψυχικος , ΟΜΩΣ

ολα αυτα ξεχνιουνται ( ποτε δεν πιστευα πως θα ξεχαστουν, πως θα παψουν να αιμοραγουν οι πληγες)

ξεχνιουνται με το πρωτο κλαμα του παιδιου σου!

με τον πρωτο θηλασμο

με το πρωτο χαμογελακι

σημερα η μεγαλη τραγουδαγε στο μωρο και εκεινο την κοιτουσε μες τα ματια, και τα δικα μου ματια βουρκωναν απο ευτυχια!

τι σημασια ειχαν οι ενεσεις , τα φαρμακα η ταλαιπορια

ΑΞΙΖΕ ΤΟ ΚΟΠΟ

μανουλες θα γινουμε αρκει να το πιστεψουμε !

περιμενω να ακουσω και απο σας τα ευχαριστα!

μια γλυκια καληνυχτα και απο δω και περα , μονο δακρυα χαρας!


το κοριτσάκι μας

029ed13ffd.png

το αγορακι μας

event.png

Θεε μου σε ευχαριστω...................

Link to comment
Share on other sites

Αυτο κι αν θα ειναι υπεροχο, να παιζουν μαζι!! Καποια στιγμη σκεφτηκα οτι ο θεος εχει καποιο σχεδιο γιαμενα που δε γνωριζω και οταν με το καλο συμβει το ευχαριστο θα καταλαβω γιατι τωρα και οχι τοτε που το περιμενα και το σχεδιαζα και το προσπαθουσα...ολες αυτες οι σκεψεις με χαλαρωσαν, οπως κι αυτο που ειπες οτι ειναι ενα ταξιδι, γιατι λοιπον να το περασουμε μεσα στο αγχος και να καταστρεψουμε αυτη την ομορφη περιοδο οπου δεν θα ξαναγυρισει πισω...Τα λεω ολα αυτα γιατι μπορει να βοηθησουν ολες εσας να δειτε τη θετικη πλευρα των πραγματων, οπως βοηθησε κι εμενα η καλη μου η bebeangel και την ευχαριστω τοσο πολυ για αυτο!!!

Δασκαλίτσα μου γλυκια εγω σε ευχαριστω πολυ-πολυ που μοιραζομαστε!!!Ολοι μας εχουμε αποθεματα ψυχης αρκει καποιος να μας "τσιγλισει":D:D:D:D

Θυμαμαι στα δυσκολα ο μονος ανθρωπος που μοιραζομουν(και μοιραζομαι)ειναι ο γλυκος μου αντρουλακος μου!!!Εκει τον αγαπησα πιο βαθεια,ετσι όπως δεν πιστευα και εγω ποτε πως μπορω να αγαπησω αρσενικο!!!Τι πιο θετικο από το να ανακαλυπτεις μεσα από μια κατασταση που κυριαρχουν τα αρνητικα ότι εξελισεσαι???Για οποια κοριτσια εχουν παρακολουθησει παλιες μας αναρτησεις να θυμησω ότι μεσα από αυτή τη μοναδικη εμπειρια γίναμε πιο δυνατοί από τους πολλούς ειδικούς που επισκεφτήκαμε και άλλος μας απέκλειε τα πάντα,άλλος λίγα και άλλος πάλι τίποτα!!!!Κάθε φορά έπαιρνα δύναμη από τα «χαμογελαστά» μάτια του αντρούλη μου όταν μέσα σε όλες μας τις συναντήσεις σε κάθε συμπεριφορά εκείνος μου έγνεφε «μην ανησυχείς,είμαι εγώ εδώ,είμαστε μαζί,μην σε νοιαζει τιποτα».Γίναμε πιο δυνατοί από την κάθε μας ουσιαστική κουβέντα μετά από μια επίσκεψη σε έναν γιατρό,καθισμένοι χαλαρά σε μια καφετέρια σαν να συζητάγαμε το πιο «απλό» θέμα.Σε κάποιες εξετάσεις επισκεφθήκαμε μαιευτήριο και τα μάτια μου λαχτάρησαν τα νεογεννητα,τις μανούλες,τους μπαμπάδες,τις γιαγιάδες και τους παππούδες.Όλοι χαμογελαστοί,τρισευτυχισμένοι-και πώς να μην ήταν άλλωστε-και έμενα εκεί κοκκαλωμένη να δακρύζω πισω από ένα ζευγαρι γυαλια ηλιου-όχι από ζήλεια,όοοοοχι-μόνο από προσμονή,λαχτάρα και αγάπη.Και ο καλός μου ήταν πάντα εκεί να μου βγαζει τα γυαλια να φιλαει τα δακρυα μου να με κλείνει στην αγκαλιά του και να μου λέει πως λατρεύουμε ο ένας τον άλλο και απλάααα δεν ήρθε ακόμα η σειρά μας.Γίναμε πιο δυνατοί από τους πολλούς καλοθελητές-και δυστυχώς οι περισσότεροι από το πολύ κοντινό οικογενειακό περιβάλλον-οι οποίοι χαίρονταν(ναι σωστα διαβαζετε) από την δοκιμασία μας και δεν έχαναν ευκαιρία να μας πληγώνουν(και παλι σωστα διαβαζετε).Γίναμε πιο δυνατοί που δεν αναρωτηθήκαμε ποτέ «γιατί».Ήταν σαν να αναρωτιόμασταν «γιατί εμείς και όχι κάποιο άλλο ζευγάρι». Δόξα τον Θεούλη είμαστε υγιείς,έχουμε ο ένας τον άλλο,αγαπιόμαστε και με χαμόγελο και μια αγκαλιά προσμένουμε….

Όταν ξεκινησαμε το κοινο μας ταξιδι υποσχεθηκαμε οτι θα το βαδισουμε με γνωμονα την πιστη και την αγαπη.Δεν ξεραμε την πορεια,αλλωστε ποιος την ξερει???Οπως ελεγε και η γλυκια μου γιαγιακα «το να βρεις ένα σωστο συντροφο είναι λαχειο μωρο μου,καλυτερο και από το κρατικο ή το λαικο»Ποσο δικιο ειχες γιαγιακα!!!

Η ζωη είναι γεματη ανατροπες,ο σημερινος «φτωχος» είναι ο αυριανος «πλουσιος».Γιατι λοιπον να νιωθεις φτωχος ενώ διανυεις ηδη την πορεια προς τον «πλουτο»???Και αναφορικα με την ιδιαιτεροτητα μας,γιατι να μην αισθανομαστε πληροτητα όταν βαδιζουμε προς το μερος της???Ειμαστε ολοκληρωμενες προσωπικοτητες η καθεμια μας με την παρακαταθηκη της,εχουμε την ευλογια να εχουμε την υγεια μας,αγαπαμε και αγαπιομαστε,αισθανομαστε,αντιλαμβανομαστε,επιμενουμε,υπομενουμε και λαχταραμε.Για σκεφτειτε…Ποσοι αραγε ανθρωποι εχουν τοση ευλογια???Αν μου επιτρεπεται,κρινωντας από αυτά που βλεπω και ακουω,ελαχιστοι,αρα ιδιαιτεροι /ξεχωριστοι ανθρωποι!!!!.Ας αγαπησουμε την πορεια του ταξιδιου για να λατρεψουμε και την μοναδικοτητα της κάθε στιγμης!!!Ετσι αυτό το σπουδαιο ταξιδι διανυεται με μια πορεια οπου κυριαρχουν τα ομορφα συναισθηματα(γιατι σαφως και θα υπαρξουν στιγμες αδυναμιας,ανθρωποι ειμαστε) και την επομενη ευλογημενη στιγμη που θα κραταμε αγκαλια τα νινακια μας θα θυμομαστε το ταξιδι με γλυκα συναισθηματα.Οχι τιποτε άλλο για να μπορουμε να το διηγηθουμε στα μωρακια μας σαν παραμυθακι χωρις δρακους και κακιες μαγισσες!!!

Σας κουρασα….σταματαω….


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

μπραβο , ενα καφε με θετικη ενεργεια!

η ιστοριες μας ειναι μοναδικες και ασυνηθιστες , η μαλλον να πω καλυτερα ΞΕΧΩΡΙΣΤΕΣ

γιαυτο και τα μωρακια μας θα ειναι ξεχωριστα!

πολλες φορες εχω θυμωσει με μενα , με τον Θεο , με ολους, οταν κοντευα να αγγιξω το ονειρο αλλα κατεληγα σε ενα ακομα χειρουργειο να κανω αποξυση , την ιδια ωρα που μια ειδηση στο ραδιοφωνο ελεγε οτι καποια πεταξε βρεφος στα σκουπιδια! ματωνε η ψυχη μου ! ποναγα!

ποναγα οταν το κοριτσακι μου με ρωταγε : μαμα που ειναι το μωρο που ηταν στην κοιλιτσα σου;;;;;

τι να πεις σε αυτα τα 2 μεγαλα πρασινα ματια , και πως να μιλησεις για να μην πληγωσεις το αγγελουδι σου οταν εσυ η ιδια δεν μπορεις να διαχειριστεις την απωλεια!απλα παιζεις θεατρο!

γιατροι , ενεσεις εξωσωματικες , απωλιες, λευτα, χειρουργεια , πονος σωματικος και ψυχικος , ΟΜΩΣ

ολα αυτα ξεχνιουνται ( ποτε δεν πιστευα πως θα ξεχαστουν, πως θα παψουν να αιμοραγουν οι πληγες)

ξεχνιουνται με το πρωτο κλαμα του παιδιου σου!

με τον πρωτο θηλασμο

με το πρωτο χαμογελακι

σημερα η μεγαλη τραγουδαγε στο μωρο και εκεινο την κοιτουσε μες τα ματια, και τα δικα μου ματια βουρκωναν απο ευτυχια!

τι σημασια ειχαν οι ενεσεις , τα φαρμακα η ταλαιπορια

ΑΞΙΖΕ ΤΟ ΚΟΠΟ

μανουλες θα γινουμε αρκει να το πιστεψουμε !

περιμενω να ακουσω και απο σας τα ευχαριστα!

μια γλυκια καληνυχτα και απο δω και περα , μονο δακρυα χαρας!

Μπραβο Ροδουλα μου γλυκια έτσιιιιι πες τα χρυσοστομη!!!!:D:D:D:D:D:D

Μανουλες θα γινουμε και οχι επειδη ειναι αυτοσκοπος,όχιιιιιι,αλλάαααα ειναι προτεραιοτητα μας!!!!

Και η ευχουλα σου για μονο δακρυα χαρας,τελεια κοριτσια:D:D:D:D:D:D

Καλο ξημερωμα Ροδουλινη γλυκο με τα γλυκα σου νινακια!!!


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...