Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Angot είπε:

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      1 hour ago, Alex@ είπε:

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΕΝΑ "ΓΙΑΤΙ" ΝΑ ΜΑΣ ΕΜΠΟΔΙΖΕΙ ΝΑ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΞΕΧΩΡΙΣΤΕΣ


bebeangel

Recommended Posts

Αγαπημενες μου...

Εχει περασει καιρος....

Λενε πως οταν γραφεις ειναι ενας τροπος λυτρωσης....

Σας διαβαζω ...σιωπηλα...χαιρομαι με τις χαρες σας....συμπασχω στις δυσκολιες σας...και....προσευχομαι για ολες μας...

ΗΘελα απλως να σας μεταφερω κατι υπεροχο που διαβασα....

"Η δυναμη των κυματων βρισκεται στην επιμονη τους"

Τοσο πολυ μου αρεσε που σκεφτομαι να ανοιξω νεο τοπικ...για ολες εμας τις ξεχωριστες γυναικες με την ξεχωριστη διαδρομη....

Σας φιλω

Να μου προσεχετε...


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 170
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αγαπημενες μου...

Εχει περασει καιρος....

Λενε πως οταν γραφεις ειναι ενας τροπος λυτρωσης....

Σας διαβαζω ...σιωπηλα...χαιρομαι με τις χαρες σας....συμπασχω στις δυσκολιες σας...και....προσευχομαι για ολες μας...

ΗΘελα απλως να σας μεταφερω κατι υπεροχο που διαβασα....

"Η δυναμη των κυματων βρισκεται στην επιμονη τους"

Τοσο πολυ μου αρεσε που σκεφτομαι να ανοιξω νεο τοπικ...για ολες εμας τις ξεχωριστες γυναικες με την ξεχωριστη διαδρομη....

Σας φιλω

Να μου προσεχετε...

Αγαπητή bebeangel,δεν ξερω αν μπαίνεις πια στο φόρουμ,ουτε ξερω την ιστορία σου!τυχαια έπεσα σε αυτο το τοπικ ψάχνοντας δυο λόγια παρηγοριας...και τα βρηκα!διαβασα ολα σου τα πόστ απο την αρχή ως το τελος και ειλικρινα θαύμασα την θετική σου ενέργεια!ακομα και τα μηνύματα οπου κυριαρχούσε η θλίψη κσι η απογοήτευση είχαν μια αχτίδα αισιοδοξίας μεσα τους!δεν ξερω ο δικός σου γολγοθας απο ποια εμπόδια ηταν φτιαγμένος,ουτε αν εχεις φτάσει στην κορυφή και τη λύτρωση!δεν ξερω αν αυτη τη στιγμή κρατάς στην αγκαλια σου το μωράκι σου,μακαρι να ειναι ετςι!αλλα κι αν δεν ειναι, σου ευχομαι κοριτςι μου μεσα απο την καρδιά μου να γίνει συντομα!το μονο που ήθελα να σου πω ειναι ευχαριστω γιατι οι δημοσιεύσεις σου απαλυναν λιγο τον πονο μου!να σε εχει ο Θεος καλα και να σου χαρίσει απλόχερα ολα όσα επιθυμεί η ψυχη σου!


Hlcmp3.png

ksdhp2.png 53ccp3.png

" Όποιος επιθυμεί το ουράνιο τόξο πρέπει να υποστεί την βροχή..."

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

διάβασα τον τίτλο του ποστ και μερικά από τα μηνυματα σας γιατί δεν είχα αντοχή για όλα...ηθελα απλα να παραθέσω πως η δική μου δύναμη είναι ο ανθρωπος που με κανει να νιωθω ξεχωριστη και είναι ο αντρας μου..του οφειλω την ψυχικη μου ισορροπία το χαμογελο που ακομα ανθει στα χειλη μου την αισιοδοξια ...αχ να ξερες τι δυναμη μου δινει η δυναμη σου λεει το τραγουδι της Ζουγανελη κι εγω το εχω συνδεσει με ολο αυτο που περνάμε...καθε φορα που παω να λυγισω τον θυμαμαι να μου σφιγει το χερι σε καποιο διαδρομο νοσοκομειου της υποβοηθουμενης πτεριγας και να μου λεει "οσο τα χερια μας ειναι ενωμενα κανουμε πιο δυνατη αγκαλια για το μωρο που θα ρθει..και θα ρθει.."αυτη την κουβεντα δεν μπορω να την ξεχασω..κι εγω εχω λυγισει κι εχω κλαψει κι εχω χτυπηθει πανω απο τηλεφωνα με αρνητικες χοριακες πανω απο αρνητικα τεστ πανω απο τη λεκανη στις πρωτες σταγονες αιματος..ομως βγαινοντας ειχα μια αγκαλια να κλαψω κι αυτο ειναι το πιο σημαντικο...το παραθετω γιατι αν εγω δεν εχω την τυχη να εχω αυτες που αλλες ειχαν ευκολα ,εχω κατι που υπαρχουν γυναικες που επισης ψαχνουν χρονια η δεν θα αποκτησουν ποτε..καποιον να μ αγαπαει..κι οσο μας αγαπα καποιος ειμαστε παντα ξεχωριστες

Link to comment
Share on other sites

διάβασα τον τίτλο του ποστ και μερικά από τα μηνυματα σας γιατί δεν είχα αντοχή για όλα...ηθελα απλα να παραθέσω πως η δική μου δύναμη είναι ο ανθρωπος που με κανει να νιωθω ξεχωριστη και είναι ο αντρας μου..του οφειλω την ψυχικη μου ισορροπία το χαμογελο που ακομα ανθει στα χειλη μου την αισιοδοξια ...αχ να ξερες τι δυναμη μου δινει η δυναμη σου λεει το τραγουδι της Ζουγανελη κι εγω το εχω συνδεσει με ολο αυτο που περνάμε...καθε φορα που παω να λυγισω τον θυμαμαι να μου σφιγει το χερι σε καποιο διαδρομο νοσοκομειου της υποβοηθουμενης πτεριγας και να μου λεει "οσο τα χερια μας ειναι ενωμενα κανουμε πιο δυνατη αγκαλια για το μωρο που θα ρθει..και θα ρθει.."αυτη την κουβεντα δεν μπορω να την ξεχασω..κι εγω εχω λυγισει κι εχω κλαψει κι εχω χτυπηθει πανω απο τηλεφωνα με αρνητικες χοριακες πανω απο αρνητικα τεστ πανω απο τη λεκανη στις πρωτες σταγονες αιματος..ομως βγαινοντας ειχα μια αγκαλια να κλαψω κι αυτο ειναι το πιο σημαντικο...το παραθετω γιατι αν εγω δεν εχω την τυχη να εχω αυτες που αλλες ειχαν ευκολα ,εχω κατι που υπαρχουν γυναικες που επισης ψαχνουν χρονια η δεν θα αποκτησουν ποτε..καποιον να μ αγαπαει..κι οσο μας αγαπα καποιος ειμαστε παντα ξεχωριστες

Πόσο μεγάλο δίκιο έχεις!!! κι εγώ στην ίδια κατάσταση είμαι. Τι θα κάναμε αν δεν είχαμε τον άνθρωπό μας να μας καταλαβαίνει! Σου εύχομαι γρήγορα να τα καταφέρετε και να αποκτήσετε ένα παιδάκι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι αφιερωμένο σε όλες τις εν δυνάμει «ξεχωριστές» μανουλίτσες του κόσμου…

Σε εκείνα τα γλυκά πλάσματα που λαχταρούν ένα τρυφερό πλασματάκι στην αγκαλιά τους,που χαζεύουν με ένα χαμόγελο και καμαρώνουν όποιο παιδάκι περνάει από πλάι τους.Σε εκείνες τις γυναίκες που χαίρονται με την εγκυμοσύνη μιας άλλης γυναίκας.Αλλα και σε εκείνες τις γυναίκες που κάποια βράδυα κουλουριάζονται και με λυγμούς λαχτάρας τους ξεφεύγει ένα μοναδικό «γιατί»????

Κοριτσάκια μου γλυκά μην αφήνετε κανένα και τίποτα να σας κάνει να νιώθετε άσχημα συναισθήματα.Είμαστε ξεχωριστές,ναιιιιιι, και για αυτό μας δόθηκε αυτή η δοκιμασία.Θα μου πείτε «γιατί σε εμένα???»,δεν θέλω να νιώθω ξεχωριστή αν είναι να τραβάω τόσο πόνο.Αχχχ αυτό το «γιατί» είναι σαράκι που μας τρώει και απλά μας καθυστερεί από το να αγκαλιάσουμε πιο σύντομα το πλάσμα μας.Χρησιμοποιήστε το «γιατί» για να αναρωτηθείτε « γιατι είμαστε ξεχωριστές???»Γιατί μπορούμε να μαχόμαστε!!!Γιατί ξέρουμε να ελπίζουμε!!!Γιατί δεν έχουμε ίχνος ζήλειας!!!Γιατί χαιρόμαστε με την χαρά μιας άλλης γυναίκας που έγινε μανούλα!!!Γιατί λατρεύουμε την αθωότητα και την λαχταράμε!!!

Γλυκά μου κοριτσάκια επέλεξα αυτή την λογική για να αποβάλλω τον πόνο από μέσα μου. «Γιατί» θέλω να προετοιμαστώ να γίνω μια υγιής μανούλα και όχι ένας αγχωτικός άνθρωπος που θα κυοφορεί επιτέλους ένα παιδάκι.

Δεν θέλω επ ουδενί να θίξω ανθρώπους και καταστάσεις.Παρακαλώ να εκλάβετε το παρών θέμα ως μια κατάθεση ψυχής από ένα ζευγάρι εν δυνάμει γονέων που έχει μάθει λίγα πράγματα από αυτή την ιδιαίτερη δοκιμασία και θέλει να μοιραστεί μαζί σας τα όμορφα που ανακάλυψε στην πορεία αυτού του ταξιδιού.

Είναι ένα μήνυμα για εσένα,για εσένα,για εσένα,για εμένα,για όλες μας κοριτσάκια μου!!!Είναι ένα μήνυμα από καρδιάς που και εγώ κάποτε λαχταρούσα να διαβάσω από κάποια κοπέλα.Όχι απαραίτητα απο κάποια κοπέλα που κατάφερε να μείνει εγκυούλα,όχι….Η δύναμη έρχεται από μέσα μας και υποσχέθηκα πως όταν την έβρισκα και εγώ μέσα μου θα έκανα αυτή την ανάρτηση σαν ένα φόρο τιμής στις στιγμές που λύγισα ….

Σας ευχαριστώ που είσασταν εδώ και διαβάσατε αυτές τις σκόρπιες λεξούλες.

Συγγνώμη αν σας κούρασα.

Εύχομαι από καρδιάς να βρουν ανταπόκριση τα λεγόμενά μου και να μην παραιτηθεί καμμία μας από τις προσπάθειές της.

«Γιατί» τι είμαστε????Ξεχωριστές!!!

Μερικές σκόρπιες λέξεις .... που αγγίζουν την καρδιά, που σε κάνουν να σηκώνεσαι και να λες συνεχίζω,

συνεχίζω στο Όνειρο μου, κλείνω τα μάτια και το Ζω !

Ήδη Ζει μες στην Καρδιά σου, στην Αγάπη σου, είναι ένα όνειρο ζωής.

Μια μικρή γλυκιά νοητή ύπαρξη σε κρατά αγκαλιά και είναι η Δύναμη σου ! Μια ύπαρξη που σε κάνει άθελα σου Ξεχωριστή.

Ένα μήνυμα που πριν σχεδόν δυο χρόνια όταν το πρωτοδιάβασα έκλαψα, συγκινήθηκα ... ένιωσα μέσα μου ένα ρίγος να με κυριεύει και μια απίστευτη Δύναμη, μια Δύναμη Αγάπης να μου κινεί τα ηνία ! Οι κινήσεις μου πια είχαν ήδη προκαθοριστεί....

Βαδίζουμε προς το Όνειρο μας !! Ζούμε μέσα από το Όνειρο μας, το Νιώθουμε Αληθινό !

Δεν έχει σημασία αν κάποιος σου κρατάει το χέρι, το χέρι στο κρατάει η Αγάπη που νιώθεις, που περιμένεις, κλείνεις τα μάτια και ζεις όλα όσα θέλεις !

Μια Αγάπη που σε κάνει ξεχωριστή, Μια Αγάπη που σε κάνει να προχωράς να πραγματοποιήσεις όλα σου τα όνειρα, που δεν λυγίζεις σε κάθε εμπόδιο, αλλά ξανασηκώνεσαι πιο δυνατή, πιο έμπειρη και προχωράς! Προχωράς στο μονοπάτι για την Ανακάλυψη της Αγάπης της καρδιάς !!

Άραγε πόσες κοπέλες Ξεχωριστές Υπάρχουν ? Είναι όλες αυτές που συνεχίζουν, είτε έχουν ήδη μια Αγάπη είτε όχι! Ξεχωριστές είναι όλες οι κοπέλες που νιώθουν την Αγάπη και την Ψάχνουν ! Ξεχωριστές που Λαχταρούν ένα Όνειρο Καρδιάς !

Ξεχωριστές αυτές που συνεχίζουν τα όνειρα τους άσχετα αν έχουν ένα χέρι να τους κρατά, ξεχωριστές αυτές που συνεχίζουν παρά τις αντιξοότητες της ζωής, Ξεχωριστές αυτές που εύχονται στις άλλες με Αγάπη, που δίνουν μια Ευχή Καρδιάς για μια Μεγάλη Αγάπη, είτε μια Αγάπη που θα σου κρατά το χέρι και θα περπατάς στο μονοπάτι της ζωής, είτε μια Αγάπη που θα κρατάς εσύ δυο μικρά χεράκια και θα σε κοιτάζουν τρυφερά.

Ξεχωριστές όλες οι γυναίκες που μπορούν ακόμα και ονειρεύονται και ζουν στα όνειρα τους , Ξεχωριστές εκείνες οι γυναίκες που έφτασαν το όνειρο τους και συνεχίζουν να ονειρεύονται ....

Σε Όλες τις Ξεχωριστές γυναίκες θερμά Αφιερωμένο από μια ψυχή που ονειρεύεται και ψάχνει πάντα μια Αγάπη ......

Αφιερωμένο σε όλες εκείνες τις Ξεχωριστές γυναίκες που είναι στην άκρη του ποταμού και λαχταρούν να βρεθούν στην απέναντι όχθη που είναι πλημμυρισμένη από Ξεχωριστές γυναίκες και έχουν μια Αγάπη στην Αγκαλιά τους !!

Αφιερωμένο σε όλες τις Ξεχωριστές εκείνες γυναίκες που κατάφεραν και ζουν όλες τις Αγάπες που λαχτάρησαν στην Αγκαλιά τους .

Αφιερωμένο σε όλες τις γυναίκες που νιώθουν Ξεχωριστές για τον δικό τους Αγώνα Αγάπης !!!

Φιλιά σε Όλες


[sIGPIC][/sIGPIC]Πριγκιπέσααα μου, Ήρθες !!! Μαζί με ένα Πρίγκιπα για παρέα !! Αυτά τα Χριστούγεννα είμαστε μαζί !!!

Αγάπες μου.......

xP7up3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...