Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 4/5/2024 at 2:43 ΜΜ, Faith22 είπε:

      Κορίτσια μου πρότειναν έναν γιατρό στο δημόσιο,στο Αλεξάνδρας.Δεν είναι τεράστιο ρίσκο λέτε?

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΕΝΑ "ΓΙΑΤΙ" ΝΑ ΜΑΣ ΕΜΠΟΔΙΖΕΙ ΝΑ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΞΕΧΩΡΙΣΤΕΣ


bebeangel

Recommended Posts

Τζα! Εδω ειμαι κι εγω! Ετσι να διαβαζουμε παντα αισιοδοξα μηνυματα και να μαθαινουμε χαρμοσυνα νεα! Η διευθυντρια μου στο σχολειο, γεννησε περυσι 47 χρονων ενα αγορακι με εξωσωματικη. Πριν απο αυτο ειχε περασει μια πολυ δυσαρεστη εμπειρια κι ομως πηρε δυναμη, παντα χαμογελαστη, ποτε δεν την ειδα λυπημενη και με αισιοδοξια τα καταφερε! Ο θεος ειναι μεγαλος αν εχεις πιστη και η επιστημη τοσο προχωρημενη πια που τα περισσοτερα προβληματα αντιμετωπιζονται. Οπως πολυ σωστα μου εχουν πει, αν εχεις μητρα μανουλα θα γινεις με καποιο τροπο...Πολυ μου αρεσε αυτο που γραφτηκε με την απελπισια και με την λιακαδα...Κουβεντες που τις βαζω καλα στο μυαλο μου και θα τις ανακαλω οταν θα λυγιζω...


pmApp3.png

ETbdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 170
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τζα! Εδω ειμαι κι εγω! Ετσι να διαβαζουμε παντα αισιοδοξα μηνυματα και να μαθαινουμε χαρμοσυνα νεα! Η διευθυντρια μου στο σχολειο, γεννησε περυσι 47 χρονων ενα αγορακι με εξωσωματικη. Πριν απο αυτο ειχε περασει μια πολυ δυσαρεστη εμπειρια κι ομως πηρε δυναμη, παντα χαμογελαστη, ποτε δεν την ειδα λυπημενη και με αισιοδοξια τα καταφερε! Ο θεος ειναι μεγαλος αν εχεις πιστη και η επιστημη τοσο προχωρημενη πια που τα περισσοτερα προβληματα αντιμετωπιζονται. Οπως πολυ σωστα μου εχουν πει, αν εχεις μητρα μανουλα θα γινεις με καποιο τροπο...Πολυ μου αρεσε αυτο που γραφτηκε με την απελπισια και με την λιακαδα...Κουβεντες που τις βαζω καλα στο μυαλο μου και θα τις ανακαλω οταν θα λυγιζω...

Ειδες Δασκαλιτσα μου ευχαριστα???

Και ολα ερχονται το ενα μετα το αλλο...Να σου πω την αληθεια παρακαλεσα να ακουω ευχαριστα για να οδευω και εγω προς τα εκει.Και καθε λιγο και λιγακι ολο για καποια γεννα ακουω!!!!Και οχι για οποιαδηποτε γεννα.Για ιδιαιτερες περιπτωσεις...Φοβερο???

Λιακαδα-λιακαδα..Και συννεφια να εχει εμεις κραταμε τα συννεφακια για να καθομαστε επανω τους και να σηκωνουμε το κεφαλακι ψηλα να ατενιζουμε το γαλαζιο!!!

Χρωματα να εχει η ζωη μας και οχι μαυρα και γκριζα!!

Υ.Γ Σας ειπα,εχω κεφια σημερα!!!:D:D:D:D


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Τα πρωτα γεννητουρια ηρθαν!!! ;)

Αντε να ακολουθησουν και αλλα και αλλα και αλλα και αλλα και αλλα.....;)!!!

Η παπαδια του χωριου μας,προσπαθουσε πολλα χρονια να κανει παιδακι.Ειχε πολλα προβληματα,το ενα διορθωνε,το αλλο παρουσιαζοταν!

Η κοπελα το πηρε αποφαση οτι μαλλον δεν ειναι τυχερο της.

Προ- Περυσι,αρχες Καλοκαιριου,ειχαμε παει μαζι να καθαρισουμε την εκκλησια.Θα καναμε την βαφτιση του ανοιψιου μου και στο καπακι την επομενη θα εκανε επισκεψη ο Δεσποτης,οποτε ολα επρεπε να λαμπουν!

Περιμεναμε να μας φερουν σκουπες,λαστιχα,απορρυπαντικα και μου προτεινε να γινουμε κουμπαρες (να μου βαφτισει το παιδι,οταν με το καλο θα γινομουν μανουλα).Της ειπα να γινουμε,αλλα εχεις εσυ σειρα πρωτα!Εγω θα γινω η νονα σας!!

Τον επομενο μηνα,στις διακοπες της,περασε και απο την Καστορια,περιοχη Ομορφοεκκλησιας!Εκει εμαθε για ενα ομορφο μοναστηρι,που υπαρχει ενα ξυλινο ξοανο του Αγιου Γεωργιου και κολλας λεφτα επανω.Αν κολλησει το κερμα,η ευχη σου θα γινει.Εβαλε....και ΚΟΛΛΗΣΕ!!

Περυσι τον Αυγουστο γεννησε τον γιο της!!

Μια μητερα,ειχε βαλει ενα κερμα για να δει αν ο γιος της θα περασει στρατιωτικες σχολες.Το κερμα δεν κολλησε,ο γιος ομως περασε!Η μητερα επεστρεψε να κανει "παραπονα".Ο γιος της στους 4 μηνες,εγκατελειψε την σχολη!!!

Την εχω ξαναγραψει αυτη την ιστορια σε αλλο τοπικ!!!

Πιστη να εχετε παντα,θα ερθει το μωρακι σας!!!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites

Τα πρωτα γεννητουρια ηρθαν!!! ;)

Αντε να ακολουθησουν και αλλα και αλλα και αλλα και αλλα και αλλα.....;)!!!

Η παπαδια του χωριου μας,προσπαθουσε πολλα χρονια να κανει παιδακι.Ειχε πολλα προβληματα,το ενα διορθωνε,το αλλο παρουσιαζοταν!

Η κοπελα το πηρε αποφαση οτι μαλλον δεν ειναι τυχερο της.

Προ- Περυσι,αρχες Καλοκαιριου,ειχαμε παει μαζι να καθαρισουμε την εκκλησια.Θα καναμε την βαφτιση του ανοιψιου μου και στο καπακι την επομενη θα εκανε επισκεψη ο Δεσποτης,οποτε ολα επρεπε να λαμπουν!

Περιμεναμε να μας φερουν σκουπες,λαστιχα,απορρυπαντικα και μου προτεινε να γινουμε κουμπαρες (να μου βαφτισει το παιδι,οταν με το καλο θα γινομουν μανουλα).Της ειπα να γινουμε,αλλα εχεις εσυ σειρα πρωτα!Εγω θα γινω η νονα σας!!

Τον επομενο μηνα,στις διακοπες της,περασε και απο την Καστορια,περιοχη Ομορφοεκκλησιας!Εκει εμαθε για ενα ομορφο μοναστηρι,που υπαρχει ενα ξυλινο ξοανο του Αγιου Γεωργιου και κολλας λεφτα επανω.Αν κολλησει το κερμα,η ευχη σου θα γινει.Εβαλε....και ΚΟΛΛΗΣΕ!!

Περυσι τον Αυγουστο γεννησε τον γιο της!!

Μια μητερα,ειχε βαλει ενα κερμα για να δει αν ο γιος της θα περασει στρατιωτικες σχολες.Το κερμα δεν κολλησε,ο γιος ομως περασε!Η μητερα επεστρεψε να κανει "παραπονα".Ο γιος της στους 4 μηνες,εγκατελειψε την σχολη!!!

Την εχω ξαναγραψει αυτη την ιστορια σε αλλο τοπικ!!!

Πιστη να εχετε παντα,θα ερθει το μωρακι σας!!!

Cooker μου καλη εβδομαδα με νεα ολο μελι για ολες μας!!!

Να μοιραζομαστε τετοιες ιστοριες μας κανουν καλο.

Και η αληθεια ειναι πως η πιστη ειναι το μονο αγνο που μας εχει απομεινει να ευχομαστε και να ελπιζουμε.Με υγεια και πιστη ολα πραγματοποιουνται.

Με την σειρα μου να πω για το μοναστηρι της Αναληψεως στα Σκουρτα Ευβοιας που βρισκεται η θαυματουργη εικονα της Αγιας Αννας απο τη Μικρα Ασια.Παιρνεις τηλ. λες τα ονοματα του ζευγαριου και τα διαβαζουν σε παρακληση καθε Κυριακη για τεκνοποιηση.Το μονο που μας παρακαλεσαν ειναι να διαβαζουμε την παρακληση της Αγιας και οταν με το καλο ερθει το/α ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ/Α μας να τους καλεσουμε να σβησουν τα ονοματα μας.

Αλλες εμπειριες επι τετοιων θεματων?


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα Πήρα Μια Μεγάλη Αρνητική Χοριακή !!!!

Αρνητική !!!!!!

Δεν Έχω Συνέλθει Ακόμααααα ......

Απλώς Να Πω ότι Κάποια Άτομα Έχουν Αστείρευτη Πηγή Δύναμης Και Για Αυτό Δοκιμάζονται όχι Μόνο Σε Θέματα Εξωσωματικής αλλά Γενικά ....

Είμαστε Άτομα Με Μεγάλο Απόθεμα Ψυχής Και Αγάπης Και Δεν Το Βάζουμε Κάτω !!!!

Υ.Γ. Ελπίζω να Διατυπώνω Σωστά Τις Σκέψεις Μου ... Γιατί Τα Δάκρυα Μου Θολώνουν Τα Μάτια Μου !!!

Τα Καλυτερότερα Θα Έρθουν !!!!

Για Όλες !!!!

Φιλιάααααα


[sIGPIC][/sIGPIC]Πριγκιπέσααα μου, Ήρθες !!! Μαζί με ένα Πρίγκιπα για παρέα !! Αυτά τα Χριστούγεννα είμαστε μαζί !!!

Αγάπες μου.......

xP7up3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Tina Mart θα σου πω αυτο που πάντα μου λεει ο αντρας μου σε κάθε δυσκολία.. εχοντας παρει κ εμεις 2 αρνητικες χοριακες ... Δεν το βάζουμε κατω... αν στη ζωη μας ολα ηταν ευκολα δεν θα ειχε γουστο... Θα ερθει...απλα αργει λιγο παραπανω σε εμας :roll::roll::roll::wink::wink::wink:

Link to comment
Share on other sites

Cooker μου καλη εβδομαδα με νεα ολο μελι για ολες μας!!!

Να μοιραζομαστε τετοιες ιστοριες μας κανουν καλο.

Και η αληθεια ειναι πως η πιστη ειναι το μονο αγνο που μας εχει απομεινει να ευχομαστε και να ελπιζουμε.Με υγεια και πιστη ολα πραγματοποιουνται.

Με την σειρα μου να πω για το μοναστηρι της Αναληψεως στα Σκουρτα Ευβοιας που βρισκεται η θαυματουργη εικονα της Αγιας Αννας απο τη Μικρα Ασια.Παιρνεις τηλ. λες τα ονοματα του ζευγαριου και τα διαβαζουν σε παρακληση καθε Κυριακη για τεκνοποιηση.Το μονο που μας παρακαλεσαν ειναι να διαβαζουμε την παρακληση της Αγιας και οταν με το καλο ερθει το/α ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ/Α μας να τους καλεσουμε να σβησουν τα ονοματα μας.

Αλλες εμπειριες επι τετοιων θεματων?

Μια γνωστή μου προσπαθούσε χρόνια για παιδάκι και δεν έπιανε. Της φέρανε το μηλαράκι από το μοναστήρι της Αγίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου και τον ίδιο μήνα έμεινε έγκυος.

Μια φίλη προσπαθούσε 7 χρόνια για παιδάκι. Προσκύνησε τον τάφο του Αγίου Παϊσίου και τον επόμενο μήνα έμεινε έγκυος με την πρώτη εξωσωματική.

Επίσης πολλά θαύματα κάνει και η Αγία Άννα σε σκήτη του Αγίου Όρους.

Λίγο έξω από τη Θεσσαλονίκη υπάρχει μοναστήρι της Παναγίας Γοργουπηκόου. Ο μοναχός εκεί μάς είπε ότι ένα ζευγάρι προσπαθούσε χρόνια για παιδάκι και με το που προσκύνησαν την εικόνα έμεινε η γυναίκα έγκυος στο πρώτο και ακολούθησαν και άλλα 3 παιδάκια.

Επίσης πολλά θαύματα κάνει η κάρα του Οσίου Δαβίδ στο μοναστήρι στην Εύβοια. Ένας γνωστός του συζύγου μου του είπε ότι με τη γυναίκα του προσπαθούσαν χρόνια και με το που τους σταύρωσαν με την κάρα του Οσίου Δαβίδ τον ίδιο μήνα η γυναίκα έμεινε έγκυος.

Η Τιμία Ζώνη της Παναγίας κάνει άπειρα θαύματα σε θέματα εγκυμοσύνης και υγείας.

Ο Άγιος Αρτέμιος βοηθάει πολύ τους άντρες που έχουν πρόβλημα στο σπέρμα.

Στο μοναστήρι του Αγίου Νεκταρίου στην Αίγινα σου δίνουν να πιεις λαδάκι που βοηθάει πάρα πολύ τα άτεκνα ζευγάρια.

ΑΝ ΘΥΜΗΘΩ ΚΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ!

Link to comment
Share on other sites

Μια γνωστή μου προσπαθούσε χρόνια για παιδάκι και δεν έπιανε. Της φέρανε το μηλαράκι από το μοναστήρι της Αγίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου και τον ίδιο μήνα έμεινε έγκυος.

Μια φίλη προσπαθούσε 7 χρόνια για παιδάκι. Προσκύνησε τον τάφο του Αγίου Παϊσίου και τον επόμενο μήνα έμεινε έγκυος με την πρώτη εξωσωματική.

Επίσης πολλά θαύματα κάνει και η Αγία Άννα σε σκήτη του Αγίου Όρους.

Λίγο έξω από τη Θεσσαλονίκη υπάρχει μοναστήρι της Παναγίας Γοργουπηκόου. Ο μοναχός εκεί μάς είπε ότι ένα ζευγάρι προσπαθούσε χρόνια για παιδάκι και με το που προσκύνησαν την εικόνα έμεινε η γυναίκα έγκυος στο πρώτο και ακολούθησαν και άλλα 3 παιδάκια.

Επίσης πολλά θαύματα κάνει η κάρα του Οσίου Δαβίδ στο μοναστήρι στην Εύβοια. Ένας γνωστός του συζύγου μου του είπε ότι με τη γυναίκα του προσπαθούσαν χρόνια και με το που τους σταύρωσαν με την κάρα του Οσίου Δαβίδ τον ίδιο μήνα η γυναίκα έμεινε έγκυος.

Η Τιμία Ζώνη της Παναγίας κάνει άπειρα θαύματα σε θέματα εγκυμοσύνης και υγείας.

Ο Άγιος Αρτέμιος βοηθάει πολύ τους άντρες που έχουν πρόβλημα στο σπέρμα.

Στο μοναστήρι του Αγίου Νεκταρίου στην Αίγινα σου δίνουν να πιεις λαδάκι που βοηθάει πάρα πολύ τα άτεκνα ζευγάρια.

ΑΝ ΘΥΜΗΘΩ ΚΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ!

Ιωαννα μου πολυ σε ευχαριστουμε που τα μοιραζεσαι μαζι μας.

Οταν ο ανθρωπος εχει πιστη μεσα του...Ολα τα αλλα ειναι απλα θεμα στατιστικων υποθεσεων.


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα Πήρα Μια Μεγάλη Αρνητική Χοριακή !!!!

Αρνητική !!!!!!

Δεν Έχω Συνέλθει Ακόμααααα ......

Απλώς Να Πω ότι Κάποια Άτομα Έχουν Αστείρευτη Πηγή Δύναμης Και Για Αυτό Δοκιμάζονται όχι Μόνο Σε Θέματα Εξωσωματικής αλλά Γενικά ....

Είμαστε Άτομα Με Μεγάλο Απόθεμα Ψυχής Και Αγάπης Και Δεν Το Βάζουμε Κάτω !!!!

Υ.Γ. Ελπίζω να Διατυπώνω Σωστά Τις Σκέψεις Μου ... Γιατί Τα Δάκρυα Μου Θολώνουν Τα Μάτια Μου !!!

Τα Καλυτερότερα Θα Έρθουν !!!!

Για Όλες !!!!

Φιλιάααααα

Κοριτσακι μου γλυκο την επομενη φορα τα δακρυα θα ειναι μονο χαρας!!!

Ως τοτε μην ξεχνας πως εμεις ετσι ειμαστε-ξεχωριστα κοριτσια και οτι μας δινεται ειναι γιατι ΘΕΛΟΥΜΕ-ΜΠΟΡΟΥΜΕ-ΕΠΙΜΕΝΟΥΜΕ-ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ και τελικα θα ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ το ΟΝΕΙΡΟ μας!!!

Ελα δωσε μας ενα μικρο χαμογελακι....;)

:D


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα Πήρα Μια Μεγάλη Αρνητική Χοριακή !!!!

Αρνητική !!!!!!

Δεν Έχω Συνέλθει Ακόμααααα ......

Απλώς Να Πω ότι Κάποια Άτομα Έχουν Αστείρευτη Πηγή Δύναμης Και Για Αυτό Δοκιμάζονται όχι Μόνο Σε Θέματα Εξωσωματικής αλλά Γενικά ....

Είμαστε Άτομα Με Μεγάλο Απόθεμα Ψυχής Και Αγάπης Και Δεν Το Βάζουμε Κάτω !!!!

Υ.Γ. Ελπίζω να Διατυπώνω Σωστά Τις Σκέψεις Μου ... Γιατί Τα Δάκρυα Μου Θολώνουν Τα Μάτια Μου !!!

Τα Καλυτερότερα Θα Έρθουν !!!!

Για Όλες !!!!

Φιλιάααααα

Μια αρνητικη χοριακη,μια χαμενη μαχη,δεν σημαινει χαμενος πολεμος!

Με δυναμη ψυχης,αγαπη και υπομονη θα ερθει και το δικο σας μωρακι!!!

Σου ευχομαι με το καλο και πολυ πολυ πολυ συντομα!!!

Την επομενη φορα που θα θολωσουν τα ματια σου απο τα δακρυα να ειναι γιατι δεν θα μπορεις να διαβασεις την χοριακαρα σου απο το χαρτι!!!!

Καλη δυναμη!!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσακια μου καλησπερα!!!

Κοιταξτε τι βρηκα και ηθελα να τα μοιραστω μαζι σας...

Αφιερωμενο σε ολες μας να τα διαβαζουμε και να προχωραμε!!!

:D

Aut viam inveniam aut faciam

Αννίβας, 247 - 183 π.Χ., Καρχηδόνιος στρατηλάτης

μτφρ: ή θα τον βρούμε το δρόμο ή θα τον φτιάξουμε

(προσπαθώντας να διασχίσει τις Άλπεις περί το 212 π.Χ)

Vires acquirit eundo

Βιργίλιος, 70-19 π.Χ., Λατίνος ποιητής

μτφρ: αποκτάς δύναμη προχωρώντας

Η απαισιοδοξία είναι θέμα διάθεσης. Η αισιοδοξία είναι θέμα θέλησης

Émile Chartier (Alain), 1868-1951, Γάλλος φιλόσοφος

Έχει πλάκα να κάνεις κάτι που δεν μπορεί να γίνει.

Walt Disney, 1901-1966, Αμερικανός σχεδιαστής & επιχειρηματίας

Καλύτερα να έχω δυναμικά άδικο παρά κακομοίρικα δίκιο.

Tallulah Bankhead, 1902-1968, Αμερικανίδα ηθοποιός

Οι ακλόνητες πεποιθήσεις κυριεύουν τους δυνατούς χαρακτήρες, και αυτό τους κάνει πιο δυνατούς.

Richard Bach, 1936-, Αμερικανός συγγραφέας

Ζήτα αυτό που θέλεις και να ʽσαι προετοιμασμένος να το πάρεις.

Maya Angelou, 1928-, Αφροαμερικανίδα ποιήτρια & συγγραφέας

Η πέτρα, το σίδερο, το ατσάλι δεν αντέχουν. Ο άνθρωπος αντέχει.

Νίκος Καζαντζάκης, 1883-1957, Έλληνας συγγραφέας

Ο δυνατός άνθρωπος συνήθως υποφέρει χωρίς να παραπονιέται, ενώ ο αδύναμος παραπονιέται χωρίς να υποφέρει.

Pierre Claude Boiste, 1765-1824, Γάλλος λεξικογράφος

Προεκτείνει κανείς τα όριά του μόνο όταν τα ξεπερνάει.

Scott Peck, 1936-2005, Αμερικανός ψυχίατρος

Έχω μάθει από το παράδειγμα του πατέρα μου, ότι ο τρόπος που αντέχει κανείς αυτό που πρέπει να αντέξει είναι πιο σημαντικός από το πράγμα που πρέπει να αντέξει.

Dean Acheson, 1893-1971, Αμερικανός πολιτικός

Να ενεργείς σαν να είναι αδύνατο να αποτύχεις.

Dorothea Brande, 1893-1948, Αμερικανίδα συγγραφέας

Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γιʼ αυτόν που θα προσπαθήσει.

Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

Δεν πρέπει να φλερτάρει κανείς με την δύναμη. Πρέπει να την παντρευτεί.

André Malraux, 1901-1976, Γάλλος συγγραφέας & πολιτικός

Οι δυσκολίες κάνουν κάποιους ανθρώπους να σπάνε. Άλλους, να σπάνε ρεκόρ.

William Arthur Ward, 1921-1994, Αμερικανός συγγραφέας αυτοβοήθειας

Οι πιο ένδοξες στιγμές της ζωής δεν είναι οι λεγόμενες μέρες επιτυχίας, αλλά, περισσότερο, οι μέρες εκείνες που, μετά από απόρριψη και απελπισία, αισθάνεσαι να μεγαλώνει μέσα σου η θέληση για ζωή και η υπόσχεση για μελλοντικά επιτεύγματα.

Gustave Flaubert, 1821-1880, Γάλλος συγγραφέας

Έμαθα να χρησιμοποιώ τη λέξη «αδύνατο» με την μεγαλύτερη δυνατή προσοχή.

Wernher von Braun, 1912-1977, Γερμανός φυσικός

Η ζωή γουστάρει να τη βουτάνε από το πέτο και να της λένε: «είμαι μαζί σου μικρή μου, φύγαμε».

Maya Angelou, 1928-, Αφροαμερικανίδα ποιήτρια & συγγραφέας

Ο μόνος τρόπος να ανακαλύψουμε τα όρια του δυνατού είναι να τα ξεπεράσουμε και να πάμε στην περιοχή του αδύνατου.

Arthur Clarke, 1917-2008, Βρετανός συγγραφέας επιστ. φαντασίας

Οι άνθρωποι που πάνε μπροστά σʼ αυτόν τον κόσμο, είναι αυτοί που σηκώνονται, αναζητούν τις συνθήκες που θέλουν, κι αν δεν τις βρουν, τις διαμορφώνουν μόνοι τους.

Τζωρτζ Μπέρναρντ Σω, 1856-1950, Ιρλανδός συγγραφέας, Νόμπελ 1925

Πιάσε την αστραπή στο δρόμο σου, άνθρωπε• δώσε της διάρκεια• μπορείς!

Οδυσσέας Ελύτης, 1911-1996, Ποιητής, Νόμπελ 1979

Η δύναμή σου πέλαγο κι η θέλησή μου βράχος.

Διονύσιος Σολωμός, 1797-1857, Εθνικός Ποιητής

Ένας άνθρωπος που έχει πίστη, αξίζει όσο 99 άνθρωποι που δείχνουν ενδιαφέρον.

Ανώνυμος

Όταν φτάσεις στο σημείο να θέλεις να τα παρατήσεις, είναι η στιγμή που πρέπει να προχωρήσεις.

Ανώνυμος

Όπου υπάρχει θέληση, υπάρχει δρόμος.

Αγγλική παροιμία

Να πέσεις κάτω εφτά φορές, να σηκωθείς οκτώ.

Ιαπωνική παροιμία

------------------------------------------------

Πηγή : http://www.gnomikologikon.gr


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Tina Mart θα σου πω αυτο που πάντα μου λεει ο αντρας μου σε κάθε δυσκολία.. εχοντας παρει κ εμεις 2 αρνητικες χοριακες ... Δεν το βάζουμε κατω... αν στη ζωη μας ολα ηταν ευκολα δεν θα ειχε γουστο... Θα ερθει...απλα αργει λιγο παραπανω σε εμας :roll::roll::roll::wink::wink::wink:

τινα μου να σου πω και απ δω ποσο λυπαμαι , αλλα μην το βαζεις κατω!

και βεβαια θα κλαψεις, ποια δεν εκλαψε ;;;

και βεβαια θα θυμωσεις ,ποια δεν θυμωσε;;;αλλα μην αφησεις να σε παρει πολυ απο κατω ! σκεψου οτι τα καλυτερα ερχονται , μην σταματησεις να ονειρευεσαι και να ελπιζεις.

αρνιτικη χοριακη δεν ειχα στις εξωσωματικες μου, αλλα ειχα 2 αρνιτικες εγκυμοσυνες!:cry::cry:

δυο ψυχουλες , δυο αγγελουδια στον ουρανο και απειρα κλαματα.καποια στιγμη κοιταξα τα δυο ματια της Αννας μου και ειδα την αγνοτητα, την ελπιδα! με ποιο δικαιομα μαυριζω και την ψυχη του παιδιου μου, να με βλεπει συνεχεια μες το πενθος. τοτε ειπα στον εαυτο μου:

Ροδουλα πρεπει να εισαι δυνατη, ή εγκαταληπεις το ονειρο να αποκτησεις ενα 2ο παιδακι και αδερφακι της αννας ή κολυμπας στα βαθεια!

και πιστεψα ! προσευχηθηκα! εκανα την πρωτη ενεση και ειπα " Θεε μου κανε για την οικογενεια μου το καλυτερο"

Αυτο ομως που επαιξε πολυ μεγαλο ρολο στην ψυχολογια μου ειναι οτι ειχα ηδη ενα παιδακι, ενα αγγελακι να τυλιγει τα γλυκα χερακια του γυρω απο τους ομως μου , να μου δινει δυναμη!

Οταν γεννησα την Αννα ειδα ενα ονειρο , τον Αγιο Λουκα της Κριμεας τον ρωσσο να μου λεει οτι το παιδι μου θα γινει γρηγορα καλα και ετσι εγινε( ηταν προωρη και ειχε σοβαρο θεμα με παλινδρομηση)

Την ημερα που ειχα να κανω χοριακη 11/6 με παιρνει η θεια μου χωρις να ξερει οτι εχω κανει εξωσωματικη και μου λεει: σημερα γιορταζει ο Αγιος Λουκας ο Ρωσσος,

Τι μου λες;;; τις λεω ξερεις τι μουλες;;;

ναι μου λεει , σημερα ειναι μας το ειπαν στην κλινικη ( εχει τον θειο μου με καρκινο) και να προσευχηθουμε γιατι ηταν γιατρος και ειναι για τους ασθενεις!

[μεσα στον καημο της με πηρε χωρις λογο να μου το πει γιατι της ειχα πει για το ονειρο ]

η χοριακη ηταν θετικη, και τωρα που γραφω θηλαζω τον μολις 40 ημερων μπεμπη μου!

για αυτο σας λεω , και βεβαια μπορειτε να πεσετε αλλα επιβαλετε να σηκωθητε για να κανετε ενα ακομα βημα για να πλησιασετε το ονειρο!


το κοριτσάκι μας

029ed13ffd.png

το αγορακι μας

event.png

Θεε μου σε ευχαριστω...................

Link to comment
Share on other sites

τινα μου να σου πω και απ δω ποσο λυπαμαι , αλλα μην το βαζεις κατω!

και βεβαια θα κλαψεις, ποια δεν εκλαψε ;;;

και βεβαια θα θυμωσεις ,ποια δεν θυμωσε;;;αλλα μην αφησεις να σε παρει πολυ απο κατω ! σκεψου οτι τα καλυτερα ερχονται , μην σταματησεις να ονειρευεσαι και να ελπιζεις.

αρνιτικη χοριακη δεν ειχα στις εξωσωματικες μου, αλλα ειχα 2 αρνιτικες εγκυμοσυνες!:cry::cry:

δυο ψυχουλες , δυο αγγελουδια στον ουρανο και απειρα κλαματα.καποια στιγμη κοιταξα τα δυο ματια της Αννας μου και ειδα την αγνοτητα, την ελπιδα! με ποιο δικαιομα μαυριζω και την ψυχη του παιδιου μου, να με βλεπει συνεχεια μες το πενθος. τοτε ειπα στον εαυτο μου:

Ροδουλα πρεπει να εισαι δυνατη, ή εγκαταληπεις το ονειρο να αποκτησεις ενα 2ο παιδακι και αδερφακι της αννας ή κολυμπας στα βαθεια!

και πιστεψα ! προσευχηθηκα! εκανα την πρωτη ενεση και ειπα " Θεε μου κανε για την οικογενεια μου το καλυτερο"

Αυτο ομως που επαιξε πολυ μεγαλο ρολο στην ψυχολογια μου ειναι οτι ειχα ηδη ενα παιδακι, ενα αγγελακι να τυλιγει τα γλυκα χερακια του γυρω απο τους ομως μου , να μου δινει δυναμη!

Οταν γεννησα την Αννα ειδα ενα ονειρο , τον Αγιο Λουκα της Κριμεας τον ρωσσο να μου λεει οτι το παιδι μου θα γινει γρηγορα καλα και ετσι εγινε( ηταν προωρη και ειχε σοβαρο θεμα με παλινδρομηση)

Την ημερα που ειχα να κανω χοριακη 11/6 με παιρνει η θεια μου χωρις να ξερει οτι εχω κανει εξωσωματικη και μου λεει: σημερα γιορταζει ο Αγιος Λουκας ο Ρωσσος,

Τι μου λες;;; τις λεω ξερεις τι μουλες;;;

ναι μου λεει , σημερα ειναι μας το ειπαν στην κλινικη ( εχει τον θειο μου με καρκινο) και να προσευχηθουμε γιατι ηταν γιατρος και ειναι για τους ασθενεις!

[μεσα στον καημο της με πηρε χωρις λογο να μου το πει γιατι της ειχα πει για το ονειρο ]

η χοριακη ηταν θετικη, και τωρα που γραφω θηλαζω τον μολις 40 ημερων μπεμπη μου!

για αυτο σας λεω , και βεβαια μπορειτε να πεσετε αλλα επιβαλετε να σηκωθητε για να κανετε ενα ακομα βημα για να πλησιασετε το ονειρο!

Συγκλονιστικό το μήνυμά σου!

Να σου πω και την δική μου εμπειρία με τον Άγιο Λουκά τον Ρώσσο

Εγώ δεν ήξερα να φανταστείς καν την ύπαρξή του και ειδικά ότι είναι Ρώσσος και γιατρός.

Είδα ένα βράδυ στο όνειρό μου ότι μπήκα σε μια εκκλησία και στο κατώφλι είχε μια εικόνα με έναν Άγιο με πλούσια γενειάδα και κόκκινο μανδύα.

Προσκύνησα την εικόνα και από περιέργεια προσπάθησα να διαβάσω ποιος Άγιος ήταν γιατί δεν ήξερα και είδα ότι έγραφε κάτι Ρώσσικα. Και λέω μέσα μου " Ο Άγιος Λουκάς ο Ρώσσος".

Ξυπνάω δε δίνω σημασία στο όνειρο και το βράδυ που πέφτουμε για ύπνο με τον άντρα μου του κάνω της εξής ερώτηση (γνωρίζει πολύ καλά τα θεολογικά): "Υπάρχει Άγιος Λουκάς ο Ρώσσος?" "Ε΄βέβαια και υπάρχει " μου λέει.

Πετάγομαι από το κρεβάτι και λέω "Πλάκα κάνεις. Και πώς είναι?"

Και μου κατεβάζει από το INTERNET εικόνα του. Και σοκαρίστηκα. Είδα την εικόνα που προσκύνησα στο όνειρό μου. Και μου είπε ο σύζυγος ότι μια εκκλησία στη γειτονιά μας έχει και τα λείψανά του.

Φυσικά πήγα και τα προσκύνησα μαζί με την εικόνα του και ήταν όλα στο κατώφλι της εκκλησίας όπως και στο όνειρό μου.

Από τότε τον επιζητώ πάντα σε θέματα υγείας δικά μου και της οικογένειάς μου και με βοηθάει πολύ. Ίσως μού εμφανίστηκε τότε γιατί είμασταν σε εξετάσεις με το σύζυγο για ένα πρόβλημα που εμφανίστηκε στο σπέρμα και είδαμε μεγάλη αλλαγή προς το καλύτερο φυσικά.

Τον επικαλέστηκα σε μια ασθένεια της μητέρας μου (όχι σοβαρή) και βοήθησε αμέσως.

Και προχθές ένας οικογενειακός μας φίλος μπήκε χειρουργείο εκτάκτως για ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα υγείας και οι γιατροί έδιναν ελάχιστες πιθανότητες να πετύχει η εγχείρηση. Συγκεκριμένα ο γιος του μάς είπε ότι μόνο ένα θαύμα τον σώζει.

Αμέσως με το που το άκουσα έκανα παράκληση στον Άγιο Λουκά και σε 2 ώρες πήρε ο γιος του στη μητέρα μου και είπε ότι οι γιατροί είπαν ότι η εγχείρηση πήγε ανέλπιστα καλά. Αυτή τη στιγμή είναι στην εντατική, οι γιατροί είναι πολύ αισιόδοξοι και ο ασθενής νιώθει ήδη πολύ καλύτερα.

Βέβαια δεν παρακάλεσα μόνο εγώ είμαι σίγουρη ότι και ο γιος έκανε το ίδιο γιατί πιστεύει πάρα πολύ!

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΛΕΤΕ???!!!!!!

Ο Αγιος Λουκας εχει κανει καλα πολλες φορες μια φιλη μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τον εχουν δει να "τριγυριζει" στον Ευαγγελισμο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Την ευλογια και την βοηθεια Του να εχουμε!!!!!!!!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...