Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΕΝΑ "ΓΙΑΤΙ" ΝΑ ΜΑΣ ΕΜΠΟΔΙΖΕΙ ΝΑ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΞΕΧΩΡΙΣΤΕΣ


bebeangel

Recommended Posts

κορίτσια....σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την αγαλλίαση που προσφέρατε στην κάπως πονεμένη μου ψυχή....σας διάβασα όλες...μία προς μία....και συγκινήθηκα πάρα πολύ....

πραγματικά δεν πρέπει οδηγός μας να είναι το "γιατί".....αλλά να ευγνωμονούμε τον Θεό που μας έχει καλά....σας το γράφω και βουρκώνω.....και όλα θα έρθουν.....θα έρθει και το μωράκι μας.....πρέπει ωστόσο, να καταλάβουμε ότι αυτό είναι ένα Θείο Δώρο και δεν μπορεί επουδενί λόγω να γίνει όποτε εμείς το θέλουμε.....ξέρω ότι πολλές από εμάς έχουμε πονέσει....έχουμε απελπιστεί....έχουμε απογοητευτεί.....αλλά όλες μας πάντα βρίσκουμε τη δύναμη...σηκώνουμε το κεφάλι και συνεχίζουμε....μέχρι να έρθει ο ήλιος να ζεστάνει τις καρδιές μας.....

ας μην επιτρέψουμε στο όνειρό μας να γίνει ο όλεθρός μας.....ας μην γίνει φυλακή.....ας το αφήσουμε να αχνοφαίνεται στο φόντο.....μέχρι να έρθει και να φανεί ως πρώτο πλάνο.......

εύχομαι σε όλες σας να έχετε πολύ σύντομα τα ευχάριστα.....μα μέχρι τώρα προστατέψτε την υγεία σας και την αγάπη με τον άνθρωπό σας....

τα γράφω για να τα ακούω κι εγώ....που πραγματικά....δυσκολεύομαι.....αυτό το σκαμπανέβασμα της ψυχολογίας και η μεγάλη προσδοκία....συχνά με φυλακίζουν.....τώρα προσπαθώ να αποδράσω....;)

Σε Καλοσωρίζω και γω από την Καρδιά Μου στην παρέα μας !!!!

Ο ένας θα παίρνει δυνάμεις από τον άλλο !!!!

Αυτή η μεγάλη προσδοκία .... είναι Πολύ Μεγάλη .......


[sIGPIC][/sIGPIC]Πριγκιπέσααα μου, Ήρθες !!! Μαζί με ένα Πρίγκιπα για παρέα !! Αυτά τα Χριστούγεννα είμαστε μαζί !!!

Αγάπες μου.......

xP7up3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 170
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κρατάω αυτή τη φράση σου, στο μυαλό μου, για να πάρω κουράγιο και να ονειρευτώ ........

Τινακι μου γλυκο και ροζουλινι μου ειναι κοινο μας ονειρο.

Ονειρεψου...Εκει στο τελος της ατελειιιιιιιιωτης διαδρομης,εκει περιμενουν παιδακια για την καθεμια μας.Κλεισε τα ματακια και απλα αφεσου στο ονειρο....

Επιβαλλεται να αφεθουμε...Αλλιως αθελα μας απομαρυνομαστε απο το ονειρο.

Ειμαι καλυτερα τωρα.Δεν θελω να χανω την καθε στιγμη που με οδηγει πιο κοντα στο ονειρο.Γιατι οσο και αν καποιες στιγμες πονανε περισσοτερο απο τις αλλες δεν παυουν να ειναι στιγμες απο το ονειρο....

Φιλακια πολλα ροζουλινη!!!!


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

εχω παει εκει την μικρη μου μετα το ονειρο που ειχα δει!

θα ερθουν τα μωρακια σας αρκει να διατηρουμε τις ελπιδες μας,

ειπαμε ειμαστε ξεχωριστες , για μας ο δρομος ειναι κακοτραχαλος ,αλλα θα τον διβουμε οπως και να ερθει!

ευχαριστω θα το ψαξω!

σου στελνω μια αγκαλια και την θετικη μου ενεργια, εχεις δικιο να σε πιανει το παραπονο !υπομονη! και συνεχισε να ονειρευεσαι!

Ροδουλινη μου με τα γλυκα σου λογακια...Και απο εμενα γλυκια αγκαλιτσα αλλα μεσα σε αυτην θελω και τα λουκουμακια σου να παρω λιγη γλυκα:D

Καλυτερα ειμαι,δεν ειναι ολες οι μερες ιδιες και ειμαστε ανθρωποι.Λυγιζουμε αλλα επιβαλλεται να σηκωθουμε!!!

Το ονειρο γινεται ολο και πιο αληθινο οσο το πιστευεις :D

Φιλακια στα λουκουμακια σου:D


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!!!!

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΜΟ ΣΟΥ ΤΟΝ ΑΓ.ΛΟΥΚΑ ΑΥΤΟ ΦΤΑΝΕΙ. ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΠΑΝΤΟΥ ΕΙΝΑΙ!!!!!!

Συμφωνω απολυτα Ιωαννα μου.


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλησπερα!!!

Καλη Τσικνοπεμτη να εχουμε και του χρονου καθεμια μας να τσικνιζει με ενα-δυο ,οσα μωρακια θελει ο Θεουλης και η Παναγιτσα αγκαλια μας!!!

Δασκαλιτσα,Κουκερακι,Ροζουλινη τινακι,Ιωαννα,Βασιλικουλα,Ροδουλινη(ξεχασα καποια????συγγνωμη αν ξεχασα)τι κανετε ξεχωριστα μου κοριτσακια?


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια μου καλησπερα!!!

Καλη Τσικνοπεμτη να εχουμε και του χρονου καθεμια μας να τσικνιζει με ενα-δυο ,οσα μωρακια θελει ο Θεουλης και η Παναγιτσα αγκαλια μας!!!

Δασκαλιτσα,Κουκερακι,Ροζουλινη τινακι,Ιωαννα,Βασιλικουλα,Ροδουλινη(ξεχασα καποια????συγγνωμη αν ξεχασα)τι κανετε ξεχωριστα μου κοριτσακια?

Γεια σου bebeangel. Καλή Τσικνοπέμπτη και σε σένα και μακάρι η ευχή σου να βγει αληθινή. Εύχομαι κι εγώ ολόψυχα ότι καλύτερο σε όλες μας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλη τσικνοπεμπτη κοριτσια! Η μια θα δινουμε κουραγιο στην αλλη! Ειναι λογικο να πεφτουμε ψυχολογικα αλλα οντως πρεπει να σηκωνομαστε. Αυτο το ταξιδι θα εχει αισιο τελος για ολες...


pmApp3.png

ETbdp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! καλη και ευχαριστη εβδομαδα ευχαριστη να εχουμε!!!!!!!!!!!

τα φιλια μου σε ολες !!!!!

Καλημερα Ροδουλινη γλυκο!!!Καλη εβδομαδα σε ολες μας με υγεια και χαρουμενα νεα!!!

Φιλακια πολλα!!!


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια....καλή εβδομάδα........!!!

ήθελα να σας πω κι εσάς (είμαι κατά βάση θαμώνας άλλου τόπικ εδώ στο καφέ μας) άλλον ένα λόγο για τον οποίο πρέπει να νιώθουμε ξεχωριστές και που τον συνειδητοποιώ καθημερινά στη δουλειά μου (εκπαιδευτικός γαρ)......

όσο καθυστερεί το μωράκι μας να έρθει....παρατηρούμε τις συμπεριφορές, τη στάση και τα λάθη που κάνουν γύρω μας οι γονείς που τόσο εύκολα τους ήρθε το παιδάκι τους......καταγράφονται στο σκληρό δίσκο μας κι έχουμε παραπάνω πιθανότητες να μην τα επαναλάβουμε..............

άρα είμαστε ξεχωριστές.......γιατί όταν μας αξιώσει ο Θεούλης και μας στείλει το πολυπόθητο μωράκι μας............θα είναι προϊόν απίστευτης αγάπης, υπομονής, θέλησης, επιμονής, προσμονής.....αξίες που δεν μπορεί θα τις μεταδώσουμε και στο ίδιο.............ξεχωριστές εμείς....τυχερό το παιδάκι μας.............που είναι στο δρόμο...............!!!


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσάκια....καλή εβδομάδα........!!!

ήθελα να σας πω κι εσάς (είμαι κατά βάση θαμώνας άλλου τόπικ εδώ στο καφέ μας) άλλον ένα λόγο για τον οποίο πρέπει να νιώθουμε ξεχωριστές και που τον συνειδητοποιώ καθημερινά στη δουλειά μου (εκπαιδευτικός γαρ)......

όσο καθυστερεί το μωράκι μας να έρθει....παρατηρούμε τις συμπεριφορές, τη στάση και τα λάθη που κάνουν γύρω μας οι γονείς που τόσο εύκολα τους ήρθε το παιδάκι τους......καταγράφονται στο σκληρό δίσκο μας κι έχουμε παραπάνω πιθανότητες να μην τα επαναλάβουμε..............

άρα είμαστε ξεχωριστές.......γιατί όταν μας αξιώσει ο Θεούλης και μας στείλει το πολυπόθητο μωράκι μας............θα είναι προϊόν απίστευτης αγάπης, υπομονής, θέλησης, επιμονής, προσμονής.....αξίες που δεν μπορεί θα τις μεταδώσουμε και στο ίδιο.............ξεχωριστές εμείς....τυχερό το παιδάκι μας.............που είναι στο δρόμο...............!!!

Τhokos,καλησπερα και καλωσηρθες στην παρεουλα μας!!!!

Υπεροχες σκεψεις και επισης υπεροχο να μοιραζομαστε τα οσα σημαντικα μας ενωνουν.

Ειναι αυτο το ξεχωριστο πενταπτυχο ΑΓΑΠΗ-ΥΠΟΜΟΝΗ-ΘΕΛΗΣΗ-ΕΠΙΜΟΝΗ-ΠΡΟΣΜΟΝΗ που μας οδηγει-Θεου θελοντος-στο πλασματακι της καθεμιας μας.

Καλη συνεχεια σε ολες μας!!!


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια....καλή εβδομάδα........!!!

ήθελα να σας πω κι εσάς (είμαι κατά βάση θαμώνας άλλου τόπικ εδώ στο καφέ μας) άλλον ένα λόγο για τον οποίο πρέπει να νιώθουμε ξεχωριστές και που τον συνειδητοποιώ καθημερινά στη δουλειά μου (εκπαιδευτικός γαρ)......

όσο καθυστερεί το μωράκι μας να έρθει....παρατηρούμε τις συμπεριφορές, τη στάση και τα λάθη που κάνουν γύρω μας οι γονείς που τόσο εύκολα τους ήρθε το παιδάκι τους......καταγράφονται στο σκληρό δίσκο μας κι έχουμε παραπάνω πιθανότητες να μην τα επαναλάβουμε..............

άρα είμαστε ξεχωριστές.......γιατί όταν μας αξιώσει ο Θεούλης και μας στείλει το πολυπόθητο μωράκι μας............θα είναι προϊόν απίστευτης αγάπης, υπομονής, θέλησης, επιμονής, προσμονής.....αξίες που δεν μπορεί θα τις μεταδώσουμε και στο ίδιο.............ξεχωριστές εμείς....τυχερό το παιδάκι μας.............που είναι στο δρόμο...............!!!

sσιγουρα τα μωρα μας θα ειναι ξεχωριστα

αυτο δεν το διαπραγματευομαι!

και εγω ειμαι εκπαιδευτικος ( εχω σταματησει τωρα ) αλλα μην νομιζεις οτι δεν θα κανουμε λαθη( ακανα και την εξυπνη και εδινα και συμβουλες τρομαρα μου)

για παραδειγμα , ξερω ακριβως πως πρεπει να μιλισω στο παιδι μου και τι να κανω και πως να συμπεριφερθω αλλα μερικες φορες ( και ειναι πολλες) δεν το κανω!

οταν χρειαστηκε να επισκεφτω μια παιδοψυχολογο και τις ειπα καποια πραγματα μου λεει , "τι ηρθες ;;;; ξερεις τι πρεπει να κανεις"

και τις λεω γιατι δεν το κανω τοτε;;;

και η απαντηση ηταν : ΣΕ ΝΙΚΑΕΙ Η ΑΓΑΠΗ !

ναι με νικαει η αγαπη και η λαχταρα για αυτα τα ματακια που με κοιταζουν λες και βλεπουν τον Θεο τους

εγω προσωπικα νοιωθω οτι εχω κανει λαθη αλλα ευτυχως οχι ανεπανορθοτα!


το κοριτσάκι μας

029ed13ffd.png

το αγορακι μας

event.png

Θεε μου σε ευχαριστω...................

Link to comment
Share on other sites

sσιγουρα τα μωρα μας θα ειναι ξεχωριστα

αυτο δεν το διαπραγματευομαι!

και εγω ειμαι εκπαιδευτικος ( εχω σταματησει τωρα ) αλλα μην νομιζεις οτι δεν θα κανουμε λαθη( ακανα και την εξυπνη και εδινα και συμβουλες τρομαρα μου)

για παραδειγμα , ξερω ακριβως πως πρεπει να μιλισω στο παιδι μου και τι να κανω και πως να συμπεριφερθω αλλα μερικες φορες ( και ειναι πολλες) δεν το κανω!

οταν χρειαστηκε να επισκεφτω μια παιδοψυχολογο και τις ειπα καποια πραγματα μου λεει , "τι ηρθες ;;;; ξερεις τι πρεπει να κανεις"

και τις λεω γιατι δεν το κανω τοτε;;;

και η απαντηση ηταν : ΣΕ ΝΙΚΑΕΙ Η ΑΓΑΠΗ !

ναι με νικαει η αγαπη και η λαχταρα για αυτα τα ματακια που με κοιταζουν λες και βλεπουν τον Θεο τους

εγω προσωπικα νοιωθω οτι εχω κανει λαθη αλλα ευτυχως οχι ανεπανορθοτα!

Ροδούλα μου....είχαμε μια ανάλογη κουβέντα στο σχολείο....συζητούσαμε πως είναι δυνατόν ως εκπαιδευτικοί να ξέρουμε ποιο είναι το παιδαγωγικά ορθό...κι όμως στα δικά μας τα παιδιά δυσκολευόμαστε να το κάνουμε πράξη................είναι αυτό που λένε "δάσκαλε που δίδασκες..........."

όμως εγώ αναφερόμουν σε σοβαρά λάθη..........λάθη που δεν τα αναγνωρίζουν οι γονείς...........και που δρουν εις βάρος των παιδιών τους.......σαν συνάδελφος κατανοείς τι θέλω να πω.........τώρα τα υπόλοιπα είναι μέσα στο πρόγραμμα....και το γεγονός ότι τα βλέπεις, τα συνειδητοποιείς και τα αναγνωρίζεις είναι ένα βήμα πολύ σημαντικό......ξέρεις ότι τα παιδιά δεν θέλουν τίποτα παραπάνω από την αγάπη μας και την προσοχή μας.....πίστεψέ με.....δεν είναι αυτονόητα αυτά σήμερα..........ιδίως η προσοχή.....και η δημιουργική απασχόληση των γονέων με τα παιδιά τους!


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ροδούλα μου....είχαμε μια ανάλογη κουβέντα στο σχολείο....συζητούσαμε πως είναι δυνατόν ως εκπαιδευτικοί να ξέρουμε ποιο είναι το παιδαγωγικά ορθό...κι όμως στα δικά μας τα παιδιά δυσκολευόμαστε να το κάνουμε πράξη................είναι αυτό που λένε "δάσκαλε που δίδασκες..........."

όμως εγώ αναφερόμουν σε σοβαρά λάθη..........λάθη που δεν τα αναγνωρίζουν οι γονείς...........και που δρουν εις βάρος των παιδιών τους.......σαν συνάδελφος κατανοείς τι θέλω να πω.........τώρα τα υπόλοιπα είναι μέσα στο πρόγραμμα....και το γεγονός ότι τα βλέπεις, τα συνειδητοποιείς και τα αναγνωρίζεις είναι ένα βήμα πολύ σημαντικό......ξέρεις ότι τα παιδιά δεν θέλουν τίποτα παραπάνω από την αγάπη μας και την προσοχή μας.....πίστεψέ με.....δεν είναι αυτονόητα αυτά σήμερα..........ιδίως η προσοχή.....και η δημιουργική απασχόληση των γονέων με τα παιδιά τους!

το ξερω οτι για καποιους γονεις δεν ειναι η αγαπη αυτονοητο συναισθημα,

τα εχω δει και εγω στα σχολεια.......τα εχω ζησει,,,,,,δυστυχως

\και εγω θελω να πιστευω οτι δεν εχω κανει τραγικα λαθη,


το κοριτσάκι μας

029ed13ffd.png

το αγορακι μας

event.png

Θεε μου σε ευχαριστω...................

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδιαααααααααααα

σας παρακολουθω σας διαβαζω αλλα ειμαι τοσο χαλια αυτες τις μερες που δεν ξερω πως να ηρεμησω...

Ο σπόρος μου με ταλαιπωρει με ανακατοσουρες στο στομαχι:-P

Κοριτσακια μου το ονειρο ειναι πραγματοποιησιμο διοτι εχουμε πολλες εναλλακτικές.... κυνηγήστε το λοιπόν... εγω ετσι εκανα και να μαι 9 εβδομαδων :P η bebeangel ξερει ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...