Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΕΝΑ "ΓΙΑΤΙ" ΝΑ ΜΑΣ ΕΜΠΟΔΙΖΕΙ ΝΑ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΞΕΧΩΡΙΣΤΕΣ


bebeangel

Recommended Posts

Καλημερα σε ολες! Βασιλικη μου συγχαρητηρια και υπομονη με τις ανακατωσουρες θα περασουν! Τριτη μερα με πυρετο ειμαι και δεν την παλευω αλλο! Κοριτσακια πολλοι εκπαιδευτικοι μαζευτηκαμε. Κι εγω δασκαλα και καταλαβαινω απολυτα τι λετε, εμενα βεβαια με αγχωνει ολο αυτο μηπως κανω αυτα που βλεπω και κοροιδευω στους αλλους κιας ξερω το σωστο. Γι'αυτο πολλοι εκπαιδευτικοι γινοναι ιδιαιτερα αυστηροι με τα παιδια τους απεναντι σε αυτο το φοβο. Δεν ξερω αν το παθαινετε κι εσεις αλλα οταν βλεπω καθε μερα τα παιδακια μου τα παρατηρω ωρες-ωρες και αναρωτιεμαι πως καταφεραν να τα κανουν οι γονεις τους, οτι προκειται για θαυμα και με παιρνει λιγο απο κατω που καποιοι αδιαφορουν γιάυτα κι ομως τα εκαναν με τοση ευκολια...Συγκεκριμενα μια μαμα την προηγουμενη βδομαδα μου παραδεχτηκε: Οταν καναμε το παιδι δεν ξεραμε τι δυσκολος ρολος μας περιμενε...Το διαπιστωσε εκ των υστερων, τουλαχιστον εμεις κοριτσια ειμαστε συνειδητοποιημενες. Αλλα να μην αργησει και τοσο πολυ ε;;;


pmApp3.png

ETbdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 170
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερουδιαααααααααααα

σας παρακολουθω σας διαβαζω αλλα ειμαι τοσο χαλια αυτες τις μερες που δεν ξερω πως να ηρεμησω...

Ο σπόρος μου με ταλαιπωρει με ανακατοσουρες στο στομαχι:-P

Κοριτσακια μου το ονειρο ειναι πραγματοποιησιμο διοτι εχουμε πολλες εναλλακτικές.... κυνηγήστε το λοιπόν... εγω ετσι εκανα και να μαι 9 εβδομαδων :P η bebeangel ξερει ;)

Βασιλικη μου καλησπερα!!!

Ειναι οι πιο ομορφες ανακατοσουρες της ζωουλας σου,σωστα????

Ξερω,ξερω...και θελω να πω ενα τεραστιο δημοσιο ευχαριστω στο προσωπο σου και ενα τεραστιο μπραβο για τα ψυχικα αποθεματα σου!!!

Φιλησε μου σε παρακαλω το γλυκοσπορακι σου....:D


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες! Βασιλικη μου συγχαρητηρια και υπομονη με τις ανακατωσουρες θα περασουν! Τριτη μερα με πυρετο ειμαι και δεν την παλευω αλλο! Κοριτσακια πολλοι εκπαιδευτικοι μαζευτηκαμε. Κι εγω δασκαλα και καταλαβαινω απολυτα τι λετε, εμενα βεβαια με αγχωνει ολο αυτο μηπως κανω αυτα που βλεπω και κοροιδευω στους αλλους κιας ξερω το σωστο. Γι'αυτο πολλοι εκπαιδευτικοι γινοναι ιδιαιτερα αυστηροι με τα παιδια τους απεναντι σε αυτο το φοβο. Δεν ξερω αν το παθαινετε κι εσεις αλλα οταν βλεπω καθε μερα τα παιδακια μου τα παρατηρω ωρες-ωρες και αναρωτιεμαι πως καταφεραν να τα κανουν οι γονεις τους, οτι προκειται για θαυμα και με παιρνει λιγο απο κατω που καποιοι αδιαφορουν γιάυτα κι ομως τα εκαναν με τοση ευκολια...Συγκεκριμενα μια μαμα την προηγουμενη βδομαδα μου παραδεχτηκε: Οταν καναμε το παιδι δεν ξεραμε τι δυσκολος ρολος μας περιμενε...Το διαπιστωσε εκ των υστερων, τουλαχιστον εμεις κοριτσια ειμαστε συνειδητοποιημενες. Αλλα να μην αργησει και τοσο πολυ ε;;;

Δασκαλιτσα μου περαστικα και συνεχιζουμε,μπορει να λυγιζουμε αλλα ξανασηκωνομαστε:D


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλημερα σας

που εισασαστε καλε ;;;;

ευχομαι να εισαστε ολες καλα και να περνατε καλα

περιμενουμε ευχαριστα νεα και πολλα μωρακια

εγω ζω μαγικες στιγμες με τα 2 παιδακια

εχουμε κλεισει 2 μηνες και λεμε αγκου , χαμογελαμε και ψαχνουμε ( εκτος απο το βυζι ) και την μεγαλη μας αδρεφη!

επλιζω να ζησετε συντομα και εσειςι αυτες τις ομορφες στιγμες!


το κοριτσάκι μας

029ed13ffd.png

το αγορακι μας

event.png

Θεε μου σε ευχαριστω...................

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλησπερα.

Ευχομαι να ειστε ολες καλα.

Ειχα ενα σοβαρο οικογενειακο θεμα και λιγο εξαφανιστηκα αλλα ειμαι εδω και μακαρι να υπαρχουν για ολες μας ευχαριστα νεα.

Φιλακια,να προσεχετε.


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

που εισασαστε καλε ;;;;

ευχομαι να εισαστε ολες καλα και να περνατε καλα

περιμενουμε ευχαριστα νεα και πολλα μωρακια

εγω ζω μαγικες στιγμες με τα 2 παιδακια

εχουμε κλεισει 2 μηνες και λεμε αγκου , χαμογελαμε και ψαχνουμε ( εκτος απο το βυζι ) και την μεγαλη μας αδρεφη!

επλιζω να ζησετε συντομα και εσειςι αυτες τις ομορφες στιγμες!

Ροδουλινη μου γλυκο τετοιες εικονες να μας μεταφερεις να χαιρομαστε με την χαρα σου και να παιρνουμε σειρα μια-μια:D

Μακαρι να ειναι ανοιχτοι οι ουρανοι και να ακουν τις ευχες σου...

Φιλακια στα γλυκομαγουλακια των μωρων σου και φυσικα στην γλυκομανουλα τους:D


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλησπερα.

Ευχομαι να ειστε ολες καλα.

Ειχα ενα σοβαρο οικογενειακο θεμα και λιγο εξαφανιστηκα αλλα ειμαι εδω και μακαρι να υπαρχουν για ολες μας ευχαριστα νεα.

Φιλακια,να προσεχετε.

Γεια σου μπεμπε-αγγελακι! Χαθηκαμε...Εγω οχι τυχαια...περνουσα ασχημη ψυχολογικα φαση και δεν ηθελα να γραψω σε αυτο το τοπικ που αποπνεει θετικη ενεργεια γιατι δεν την εχω αυτο τον καιρο...Τα νεα μου ειναι οτι θα κανω υστεροσκοπηση τον αλλο μηνα ωστε να αφαιρεσω πολυποδα στη μητρα. Μετα απ'αυτο ελπιζω να ερθουν τα ευχαριστα...Θα τα ξαναπουμε οταν ανεβω ψυχολογικα, φιλακια σε ολες:)


pmApp3.png

ETbdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου μπεμπε-αγγελακι! Χαθηκαμε...Εγω οχι τυχαια...περνουσα ασχημη ψυχολογικα φαση και δεν ηθελα να γραψω σε αυτο το τοπικ που αποπνεει θετικη ενεργεια γιατι δεν την εχω αυτο τον καιρο...Τα νεα μου ειναι οτι θα κανω υστεροσκοπηση τον αλλο μηνα ωστε να αφαιρεσω πολυποδα στη μητρα. Μετα απ'αυτο ελπιζω να ερθουν τα ευχαριστα...Θα τα ξαναπουμε οταν ανεβω ψυχολογικα, φιλακια σε ολες:)

Δασκαλιτσα μου γλυκια....Ολες μας εχουμε τις ασχημες μας,ολα στο προγραμμα ειναι,αλλαααα ειπαμε επιβαλλεται να ανασκουμπωθουμε και να το παλεψουμε οσο δεν παει!!!

Δεν τα παραταμε,δεν αρνουμαστε στο ονειρο!!!

Μενουμε ενωμενες,δυνατες και απεριοριστα μα απεριοριστα αισιοδοξες!!!

Το χαμογελο θα ερθει σε ολες μας και θα ειναι μεταδοτικο!!!

Ειπαμε αυτο το τοπικ ειναι τυχερο και θα ειναι!!!Τελεια και παυλα!!!

Με το καλο η υστεροσκοπηση,δεν ειναι κατι,μην την φοβασαι.Μαλλον θα χρειαστει και εγω να την κανω αλλα θα παρω επιπλεον γνωμες γιατι ο ενας μου το ειδε μικρουτσικο πολυποδα,ο αλλος οζων και ο αλλος σκια.

Φιλακια πολλα και μην εγκαταλειπεις την θετικη ενεργεια γιατι αλλιως θα ερθει εκεινη απο μονη της να σε βρει οπως και να εχει:D


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μπεμπε αγγελακι , ολοι περναμε τις φασεις μας , εδω ειμαστε ολοι για ολους! φιλια !

δασκαλα μου γλυκια σου ευχομαι ολα καλα να πανε στην υστεροσκοπιση!

ξου ξουτ το ατιμο ζωηφιακι να κανει χωρο σε ενα στρουμπουλο μωρακι που ερχετεεεεεεεεεεεε!

σημερα καναμε το πρωτο εμβολιο μας! μεγαλωνουμε! και φυσικα ομορφαινουμε!

( οκ ειμαι μαμα κουκουβαγια το παραδεχομαι)


το κοριτσάκι μας

029ed13ffd.png

το αγορακι μας

event.png

Θεε μου σε ευχαριστω...................

Link to comment
Share on other sites

μπεμπε αγγελακι , ολοι περναμε τις φασεις μας , εδω ειμαστε ολοι για ολους! φιλια !

δασκαλα μου γλυκια σου ευχομαι ολα καλα να πανε στην υστεροσκοπιση!

ξου ξουτ το ατιμο ζωηφιακι να κανει χωρο σε ενα στρουμπουλο μωρακι που ερχετεεεεεεεεεεεε!

σημερα καναμε το πρωτο εμβολιο μας! μεγαλωνουμε! και φυσικα ομορφαινουμε!

( οκ ειμαι μαμα κουκουβαγια το παραδεχομαι)

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου για τις ομορφες ευχουλες σου...:D


pmApp3.png

ETbdp3.png

Link to comment
Share on other sites

μπεμπε αγγελακι , ολοι περναμε τις φασεις μας , εδω ειμαστε ολοι για ολους! φιλια !

σημερα καναμε το πρωτο εμβολιο μας! μεγαλωνουμε! και φυσικα ομορφαινουμε!

( οκ ειμαι μαμα κουκουβαγια το παραδεχομαι)

Ροδουλινη μου γλυκο να εισαι παντα καλα για τα λογια ψυχης σου!!!Φιλακια πολλα!!!

Και φυσικα κανεις πολυ καλα που εισαι μια μανουλα κουκουβαγια!!!Ποια αλλωστε δεν θα ηταν με τετοια κουκλακια!!!


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Παρεακι μου γλυκο καλησπερουδια!!!!

Λοιποοοον λεω να συντονιστουμε λιγακι και θελω χαμογελα!!!

Οχι απαισιοδοξια,οχι γκρινουλες,οχι δακρυα,οχι οτιδηποτε αρνητικο!!!

Συντονιζουμε τις δυναμεις και προχωραμε!!!

Ενα βημα καθε φορα.Οοοοοοχι δεν ειναι λιγο,ειναι ενα βημα παραπερα!!!

Και λιγο οπισθεν να κανουμε δεν πειραζει,ολα στο προγραμμα ειναι!!!

Ελα να γεμισει χαμογελα το παρεακι,να μας παει γουρι!!!!

:D

:D

:D

:D

:D

:D

:D

:D


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...