Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Καλημέρα....

Magdou, Maribell γεννήσατε??????????????? Έχετε συμπληρώσει πια τις εβδομάδες σας οι γιοι σας δεν έχουν σκοπο να βγουν από την κοιλίτσα της μαμάς ? :-)

Εγώ έχω θετική διάθεση και απολαμβάνω τις τελευταίες μέρες διακοπών μου... δεν μου έχουν μείνει και πολλές ακόμα !!!!


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα....

Magdou, Maribell γεννήσατε??????????????? Έχετε συμπληρώσει πια τις εβδομάδες σας οι γιοι σας δεν έχουν σκοπο να βγουν από την κοιλίτσα της μαμάς ? :-)

Εγώ έχω θετική διάθεση και απολαμβάνω τις τελευταίες μέρες διακοπών μου... δεν μου έχουν μείνει και πολλές ακόμα !!!!

Καλημερα Χριστινα!!

Γεννησαν τα κοριτσια!!Με το καλο και συ τωρα!!Περιμενουμε τα νεα σου!!


cy09p3.png

Elehp2.pngdYzip2.png

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2013!!!!

christina123 ............ ΠΗΤ 24/12/13 Κοριτσι (Αρεταίειο)

Γεννητούριααααααα..... ουαααααα!!!!!:-D

zacharoula1982 ......Ιασώ (17/10) - αγόρι - 2.900γρ - 50εκ - κτ

AthKos ....................Ιασώ (22/10) - κορίτσι- 3.180 γρ - 50εκ - κτ

Renita ..................... Ρέα (05/11) - αγόρι - 4.580γρ - 55εκ - κτ

Lia_84 ..................... Πανεπιστημιακό Ιωαννίνων (13/11) - αγόρι - 2930γρ - 49εκ - φτ

Polixeni ................... Μητέρα (15/11) - αγόρι - 3600γρ - 53εκ - φτ

elenaki1987 ............ Euromedica Κοζάνης (15/11) - κορίτσι- 3300γρ - 51εκ - φτ

ioazon ..................... Μητέρα (17/11) - κορίτσι - 3150γρ - 49εκ - κτ

glykeritsa ............... Γενική Κλινική (20/11) - αγόρι - 3310γρ - 49εκ - φτ

anchelita ................. Βιοκλινική (22/11) - κορίτσια - 2700, 2300γρ - 50, 48εκ - κτ

Ellie2013................. Δ.Ν. Τρικάλων (23/11) - αγόρι- 3350γρ - 51εκ - φτ

olive22 ................... Ρέα (02/12) - κορίτσι - 3160γρ - 52εκ - κτ

maria*.................... Χατζηκώστα Ιωαννίνων (10/12) - κορίτσι - 3660γρ - εκ - κτ

magdou_.................Έλενα (?/12) - αγόρι - γρ - εκ

maribell ..................Ευαγγελισμός Βέροιας (?/12) - αγόρι - γρ - εκ

ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ!!!!


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Χριστινακι με το καλό και εσύ!!!!

Εμεις τελευταια μερα νοσοκομείο. Αυριο βγαίνουμε.

Θηλαζζω κανονικα και το βραδυ υης αφηνω δικο μμου απο θηλαστρο .

Ανυπομονω να την παρω απο εκει γιατι μετα το θηλασμο της δινουν κ συμπληρωμα δικο τους για να κοιμαται περισσότερο κ να μη ξυπνάει νωρίς. ......

Εγω γεννησα στις 11 οχι10 τελικά!

Εσρνα για ποτρ ειπε ο γιατρος;


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσακια μου. Σημερα λογικα επρεπε να βγουμε αλλα ο μπεμπακος μου ανεβασε ικτερο 16 και μου τον πηραν οποτε κι εγω δεν το κουναω απο εδω. Και τα πηγαιναμε τοσο καλα!!! Ετρωγε καθε 2-2,5 ωρες αρκετα εχω πολυ γαλα σε σημειο που δεν ξερω τι να το κανω και τωρα πηγαινουμε καθε 3 ωρες να το δουμε και να το θηλασω. Ελπιζω να ανεβει σημερα και να το παρω πισω γιατι ειναι μεγαλη η στεναχωρια μου Λια μου με καταλαβαινεις ε??? Αχ Μαρακι μου κι εσυ στεναχωρια περασες... τελος παντων ας μην ειμαι αχαριστη το μωρακι μου ειναι γερο και αυριο θα ειμαστε μαζι. Χριστινακι κουραγιο και υπομονη οι τελευταιες μερρς της αναμονης ειναι φρικη το ξερω. Γεννησα την παρασκευη με τεχνιτους πονους εκανα επισκληριδιο με διαστολη 6 αλλα η στιγμη που βλεπεις το μωρακι ειμαι μαγικη... Χριστε μου δεν θα το ξεχασω ποτε... εκλαιγε τοσο πολυ και οταν τον ακουμπησαν επανω μου ηρεμησε και με κοιτουσε μες τα ματια... εχει τεραστια ματακια σαν του μπαμπα του.και φαινεται οτι θα παρει το πρασινο χρωμα του... σε μια ωρα θα παω να το ταισω... το ιντερνετ του νοσοκομειου τα εχει παιξει και δεν μπορω να μπω φβ οποια το δει ας ενημερωσει και τα αλλα κοριτσακια... σας φιλω πολυ...


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2013!!!!

christina123 ............ ΠΗΤ 24/12/13 Κοριτσι (Αρεταίειο)

Γεννητούριααααααα..... ουαααααα!!!!!:-D

zacharoula1982 ......Ιασώ (17/10) - αγόρι - 2.900γρ - 50εκ - κτ

AthKos ....................Ιασώ (22/10) - κορίτσι- 3.180 γρ - 50εκ - κτ

Renita ..................... Ρέα (05/11) - αγόρι - 4.580γρ - 55εκ - κτ

Lia_84 ..................... Πανεπιστημιακό Ιωαννίνων (13/11) - αγόρι - 2930γρ - 49εκ - φτ

Polixeni ................... Μητέρα (15/11) - αγόρι - 3600γρ - 53εκ - φτ

elenaki1987 ............ Euromedica Κοζάνης (15/11) - κορίτσι- 3300γρ - 51εκ - φτ

ioazon ..................... Μητέρα (17/11) - κορίτσι - 3150γρ - 49εκ - κτ

glykeritsa ............... Γενική Κλινική (20/11) - αγόρι - 3310γρ - 49εκ - φτ

anchelita ................. Βιοκλινική (22/11) - κορίτσια - 2700, 2300γρ - 50, 48εκ - κτ

Ellie2013................. Δ.Ν. Τρικάλων (23/11) - αγόρι- 3350γρ - 51εκ - φτ

olive22 ................... Ρέα (02/12) - κορίτσι - 3160γρ - 52εκ - κτ

maria*.................... Χατζηκώστα Ιωαννίνων (11/12) - κορίτσι - 3660γρ - εκ - κτ

magdou_.................Έλενα (13/12) - αγόρι - γρ - εκ - φτ

maribell ..................Ευαγγελισμός Βέροιας (?/12) - αγόρι - γρ - εκ


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου. Σημερα λογικα επρεπε να βγουμε αλλα ο μπεμπακος μου ανεβασε ικτερο 16 και μου τον πηραν οποτε κι εγω δεν το κουναω απο εδω. Και τα πηγαιναμε τοσο καλα!!! Ετρωγε καθε 2-2,5 ωρες αρκετα εχω πολυ γαλα σε σημειο που δεν ξερω τι να το κανω και τωρα πηγαινουμε καθε 3 ωρες να το δουμε και να το θηλασω. Ελπιζω να ανεβει σημερα και να το παρω πισω γιατι ειναι μεγαλη η στεναχωρια μου Λια μου με καταλαβαινεις ε??? Αχ Μαρακι μου κι εσυ στεναχωρια περασες... τελος παντων ας μην ειμαι αχαριστη το μωρακι μου ειναι γερο και αυριο θα ειμαστε μαζι. Χριστινακι κουραγιο και υπομονη οι τελευταιες μερρς της αναμονης ειναι φρικη το ξερω. Γεννησα την παρασκευη με τεχνιτους πονους εκανα επισκληριδιο με διαστολη 6 αλλα η στιγμη που βλεπεις το μωρακι ειμαι μαγικη... Χριστε μου δεν θα το ξεχασω ποτε... εκλαιγε τοσο πολυ και οταν τον ακουμπησαν επανω μου ηρεμησε και με κοιτουσε μες τα ματια... εχει τεραστια ματακια σαν του μπαμπα του.και φαινεται οτι θα παρει το πρασινο χρωμα του... σε μια ωρα θα παω να το ταισω... το ιντερνετ του νοσοκομειου τα εχει παιξει και δεν μπορω να μπω φβ οποια το δει ας ενημερωσει και τα αλλα κοριτσακια... σας φιλω πολυ...

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΠΑΛΙ!!! ΓΕΡΟΣ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ!!!

Ακούγεσαι πολύ χαρούμενη... μην στεναχωριέσαι για τον ίκτερο θα πέσει... σύντομα θα γυρίσετε σπίτι σας :tongue::tongue::tongue:

Εγώ λογικά γεννάω σε 2 μέρες... αλλά δεν έχω αγωνία... πλέον απολαμβάνω τις μέρες που μου έχουν μείνει χωρίς άγχος... :-)


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Χριστινακι με το καλό και εσύ!!!!

Εμεις τελευταια μερα νοσοκομείο. Αυριο βγαίνουμε.

Θηλαζζω κανονικα και το βραδυ υης αφηνω δικο μμου απο θηλαστρο .

Ανυπομονω να την παρω απο εκει γιατι μετα το θηλασμο της δινουν κ συμπληρωμα δικο τους για να κοιμαται περισσότερο κ να μη ξυπνάει νωρίς. ......

Εγω γεννησα στις 11 οχι10 τελικά!

Εσρνα για ποτρ ειπε ο γιατρος;

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ... φαντάζομαι ότι έχετε γυρίσει στο σπίτι σας... καλό σαραντησμό να έχεις!!!!

Ο γιατρός λέει να με βάλει στο νοσοκομείο την Πέμπτη με σκοπό να γεννήσω Παρασκευή!!! Πέρασε ο καιρός :tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Καλημερα!!

Χριστινακι μου τι κανεις;;πως εισαι;;

Καλά είμαι Λία μου... Εσύ πως τα πας? Πως πάνε οι θηλασμοί???


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα!!Στα γρήγορα τώρα που κοιμάται ο μπεμπάκος!Γεννήσαμε την Πέμπτη 12/12 έναν παίδαρο 3.620 γραμ. και 53 πόντους!Πολύ δύσκολη γέννα.Μπήκα στις 7 το πρωί με πρόκληση-είχα διαστολή 1 περίπου μια ΄εβδομάδα, η οποία δεν είχε προχωρήσει καθόλου.Ο γιατρός μου έπσπασε κατευθείαν τα νερά για να επισπεύσει τον τοκετό.Δεν γινόταν τίποτα, οπότε μπήκε ο ορός ωκυτοκίνης.Μετά από 2 ώρες πάλι καμία εξέλιξη στη διαστολή.Στις 12 το μεσημέρι είχε φτάσει στο 3-μετά από διάφορα χέρια που μπαινόβγαιναν εκεί κάτω....Ο μπέμπης άρχισε να ρίχνει παλμούς και ο γιατρός μου έλεγε ότι πάμε μάλλον για καισαρική.Τον κοιτούσα παρακλητικά να το τραβήξουμε όσο πάει για να γεννήσω φυσιολογικά.Τελικά τα καταφέραμε μετα κόπων και βασάνων να βγάλουμε το μωράκι στις 16.45 με βεντούζα.Τέλος καλό όλα καλά.Είμαστε υγιέστατοι και οι δύο και πραγματικά δε θα ξεχάσω όυτε κι εγώ τη στιγμη που βγήκε κ μου τον έδειξαν.Το θυμάμαι κ δακρύζω...ανεκτίμητη η αξία της στιγμής....Χριστινάκι περιμένουμε τα νέα σου!


jqZCp3.png

kC34p3.png

065Kp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χρόνια πολλά!!!!!!!!!!!!!!!!!

Να χαίρεστε τις οικογένειες σας!!!!!!!

Γεννήσαμε 20/12 στις 8.45 το πρωί και εχθές χριστούγεννα γυρίσαμε με το θησαυρό μας στο σπίτι :-) :smile:

Γεννήθηκε λίγο μικρούλα 2630 γραμμάρια και 49εκ.

Είμαι πολύ ευτυχισμένη. Έχει αλλάξει ο τρόπος που βλέπω τα πράγματα!!!!

Θα σας πω στα γρήγορα την εμπειρία του τοκετού. Στις 19/12 τελικά κάναμε μόνο εξετάσεις

και στις 6.00 το πρωί στις 20 με πηραν για τις ετοιμασίες της καισαρικής. Ο τοκετός πέρα από την αρχική

αγωνία κατά την ώρα της επισκληρίδιου ήταν μια χαρά... αφού νομίζω ότι είχα ένα μόνιμο χαμόγελο στο πρόσωπο

μου από την ώρα που άκουσα το κλάμα του μωρό,,, Τοσο μα τόσο συγκινητική στιγμή!!!

Αμέσως μόλις γύρισα στο δωμάτιο μου το έφεραν... και από τότε το είχα συνεχώς δίπλα μου...

Γενικά όμως ζορίστηκα αρκετά. Δεν φταίει το μικρό... ίσα ίσα που ήταν πολυ βολικό.

Βασικά μετά το μεσημερί άρχισα να πονάω πάρα πολύ (ειδικα επειδη το νοσοκομειο υποστηρίζει έντονα τον

αποκλειστικό θηλασμό).Να φανταστείτε ότι μου έκαννα δόση επισκληριδίου και δεν με έπιασε...

Έκανα 36 ώρες για να κοιμηθώ... και από εκεί και πέρα 4 ώρες το πολύ την ημέρα...

Επειδή την μέρα του τοκετού εμφάνισα υπογλυκαιμία... τις έκαναν τεστ κάθε τρεις ώρες για ζάχαρο και

επρεπε να την ταίζω συνέχεια... όμως δεν ξύπναγε με τίποτα και αναγκάστηκα να βγάλω και με θήλαστρο.

Της έδωσαν οι παιδίατροι μία μέρα ξένο γάλο γιατί της είχε πέσει το ζάχαρο και εγώ το βράδυ για να κοιμηθώ λίγο.

Γενικά είχα όμως και υπερένταση όποτε που ύπνος.

Ευτυχώς όλα καλά με το ζάχαρο και έτσι μας άφησαν να φύγουμε!!!

Όσο για το μαιευτήριο θα σας τα πω άλλη φορά... πολύ καλοί όλοι!!!! Αλλά πολλές αλλαγές σε σχέση με όταν ήταν η αδελφή

μου πριν 1,5 χρόνο... και το μισό προσωπικό!!! ϊσως πέσαμα και στα χριστούγεννα με τις άδειες...

αλλά οι κοπέλες έτρεχαν σαν τρελές και πάλι ήταν πολυ φιλικές και βοηθητικές.


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...