Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Καλημέρα στις νέες μανούλες και στα κορίτσια που περιμένουν από μέρα σε μέρα!!!!

Καλό μήνα!!!!!!!

Λία μου ο μικρός δεν σε αφήνει να κοιμηθείς ε??? Κάνε λίγο υπομονή και όταν σαραντήσετε πιστεύω να στρώσει :-) :-). Να μας λες και τα νέα σας... δεν κουραζόμαστε...ίσα ίσα θέλουμε να μαθαίνουμε ! Σε ποια βδομάδα γέννησες... δεν θυμάμαι...

Magdou καταλαβαίνω ότι οι ορμόνες παίζουν παιχνίδια, αλλά προσπάθησε να έχεις ευχάριστες σκέψεις γιατί μαζί σου στεναχωριέται και το μωράκι σου. Και εμένα με έπιασαν τα κλάματα τις προάλλες χωρίς ουσιαστικό λόγο και το κατάλαβα ότι ταράχτηκε και το μωράκι μου. Και παρόλα αυτά δεν μπορούσα να ηρεμήσω!!!

Και εγώ γενικά δεν είχα ιδιαίτερα συναισθηματικά ξεσπάσματα κατά την εγκυμοσύνη. Είμαι γενικά ήρεμη και χαρούμενη. Ασε που μετά την γέννα συνεχίζουν οι ορμόνες και έντονα, οπότε είναι πολύ συχνό το φαινόμενο της κατάθλιψης. Μίλα με τον άνδρα σου για αυτό για να είναι ενημερώμένος....

Olive με το καλό αύριο!!!! Και όποτε μπορέσεις στείλε μας τα νέα σου!

Οι καινούριες μανούλες τι κάνουν? Πως πάνε οι θηλασμοί????

Τα υπόλοιπα κοριτσάκια τι κάνουν???? Μήπως είχαμε κανάνε γεννητούρι ακόμα.... οεοο????

Τα δικά μου νέα... στολίσαμε το δέντρο... φτιάξαμε και όλα τα πράγματα του μωρού... εχθές στρώσαμε και το κρεβατάκι του, οπότε είιμαι έτοιμη :-)...


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Χριστινακι δεν εχεις φβ να τς λέμε και εκεί στην ομάδα που έφτιαξε η ελλη;

Άντε ακομα 4 κοριτσακια μείναμε!

Στολίσαμε και εμείς το σπιτακι μας και περιμένουμε την μπεμπα μας.

Αχ λετε να έρθεις τα αλήθεια; Εγω ακομα δεν το εχω πιστέψει ...

Αύριο τελευταίο νον στρες. Την επόμενη Τρίτη θα εχω γεννήσει.


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεννησε και η Ολιβε σημερα , 3160 η μικρη της και 52 πόντους!

Να σας ζήσει να σου ευχηθώ και απο εδώ Ολιβε, οτι καλυτερο για την κουκλίτσα σας!

Ποια μπορει να ανανεώσει την λιστα;


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2013!!!!

magdou_................. ΠΗΤ 08/12/13 Αγορι (Ελενα)

maria*.................... ΠΗΤ 10/12/13 Κοριτσι (χατζηκωστα ιωαννινων)

maribell .................. ΠΗΤ 13/12/13 Αγορι (ευαγγελισμος Βεροιας)

christina123 ............ ΠΗΤ 24/12/13 Κοριτσι (Αρεταίειο)

Γεννητούριααααααα..... ουαααααα!!!!!:-D

zacharoula1982 ......Ιασώ (17/10) - αγόρι - 2.900γρ - 50εκ - κτ

AthKos ....................Ιασώ (22/10) - κορίτσι- 3.180 γρ - 50εκ - κτ

Renita ..................... Ρέα (05/11) - αγόρι - 4.580γρ - 55εκ - κτ

Lia_84 ..................... Πανεπιστημιακό Ιωαννίνων (13/11) - αγόρι - 2930γρ - 49εκ - φτ

Polixeni ................... Μητέρα (15/11) - αγόρι - 3600γρ - 53εκ - φτ

elenaki1987 ............ Euromedica Κοζάνης (15/11) - κορίτσι- 3300γρ - 51εκ - φτ

ioazon ..................... Μητέρα (17/11) - κορίτσι - 3150γρ - 49εκ - κτ

glykeritsa ............... Γενική Κλινική (20/11) - αγόρι - γρ - εκ

anchelita ................. Βιοκλινική (22/11) - κορίτσια - 2700, 2300γρ - 50, 48εκ - κτ

Ellie2013................. Δ.Ν. Τρικάλων (23/11) - αγόρι- 3350γρ - 51εκ - φτ

olive22 ................... Ρέα (02/12) - κορίτσι - 3160γρ - 52εκ - κτ


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Χριστινακι δεν εχεις φβ να τς λέμε και εκεί στην ομάδα που έφτιαξε η ελλη;

Άντε ακομα 4 κοριτσακια μείναμε!

Στολίσαμε και εμείς το σπιτακι μας και περιμένουμε την μπεμπα μας.

Αχ λετε να έρθεις τα αλήθεια; Εγω ακομα δεν το εχω πιστέψει ...

Αύριο τελευταίο νον στρες. Την επόμενη Τρίτη θα εχω γεννήσει.

Δεν έχω φβ και πλέον είναι λίγο αργά να φτιάξω αφού μετράμε μέρες :tongue::tongue::tongue:.

Και εμείς στολίσαμε... άντε με το καλό να έρθουν οι τσουπρες μας να δουν τα φωτάκια και να χαρούν!!!!

Μέχρι να γεννήσω θα κάνω εγώ update την λίστα... και όπως μου φαίνεται θα είμαι η τελευταία ούτως ή αλλιώς :tongue::tongue::tongue:

Μαρία εσύ για φτ δεν πας??? Σου έχει πει ο γιατρός ότι θα σε εφήσει μέχρι την ΠΗΤ σου????

Εγώ πιθανώς την Πέμπτη να ξέρω ημερομηνία

Olive να σου ζήσει η μικρή σου!!!!! Μπες όποτε μπορέσεις να μας πεις νέα... καλό σαραντισμό τώρα!!


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Christinaki παω για φτ και ευχομαι πολυ να τα καταφερω!

Μου ειχε πει ο γιατρος για προκληση λογω κακης καμπυληε σακχαρου αλλα μολις ειδε την αντιδραση μου αλλαξε γνωμη :wink:

Ειχε πει ο γιατρος πως θα σε αφησει καμια εβδομαδα μερα τια 10 ε; αντε πλησιαζουμε ολες!!!


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Χριστινακι δεν ειναι αργα να φτιαξεις facebook εχουμε φτιαξει ομαδα κρυφη ολα τα κοριτσακια και οι μανουλες εχουν βαλει και φωτογραφιες απο τα μωρακια και ειναι τοσο ομορφα!!!

(στο λεω να ζηλεψεις μπας και το παρεις αποφαση)

την παρασκευη γιατρο!!!


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειαααα σας νέες μανουλες και μέλλουσες μανουλες....είναι καμία εδώ? Είμαι καινούργια και έχω ΠΗΤ 15/12..

Καλώς την!!! Δεν έχουμε πολύ κίνηση τελευταία γιατί είχαμε πολλά γεννητούρια... 4 μείναμε μόνο και μέχρι την άλλη βδομάδα θα έχουμε γεννήσει και εμείς :tongue::tongue::tongue:

Άντε με το καλό και εσύ!!! Που θα γεννήσεις?


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Αννα! Κοριτσάκι η αγοράκι;

Χριστίνα η γλυκεριτσα γεννησε με φτ, 3310 ο μπεμπης και 49 εκ!!

Εγω πήγα στο γιατρο χθες και μου ειπε την Τρίτη που θα ειμαι 40 εβδομαδες ακριβώς να πάω για το τελευταίο ΝΣΤ και θα αποφασίσουμε εκείνη την ωρα αν θα με κρατήσει για προκληση η αν θα μου δώσει δυο μερες περίπου ακομα!

Γιουπι!!!


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσάκια κι από εδώ!Χαθήκαμε εδώ, Χριστινάκι έλα κι εσύ βρε στο facebook! Άντε άντε!Τι έμεινε?Μια εβδομάδα το πολύ και θα έχουμε τα μωράκια μας αγκαλίτσα κι εμείς που μείναμε!Από τη μία ανυπομονώ και από την άλλη δεν μπορώ να το πιστέψω ότι μέχρι την άλλη Πέμπτη θα έχω το ζουζούνι μου αγκαλίτσα!Σαν ψέμα ακόμη μου φαίνεται!Με το καλό όλες μας!Το απόγευμα έχουμε γιατρό εμείς...θα έχουμε άραγε καμία εξέλιξη?Χθές και προχθές η μέρα ήταν γεμάτη συσπάσεις-χωρίς πόνο.Φιλιάαααα!!!


jqZCp3.png

kC34p3.png

065Kp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2013!!!!

magdou_................. ΠΗΤ 08/12/13 Αγορι (Ελενα)

maria*.................... ΠΗΤ 10/12/13 Κοριτσι (χατζηκωστα ιωαννινων)

maribell .................. ΠΗΤ 13/12/13 Αγορι (ευαγγελισμος Βεροιας)

christina123 ............ ΠΗΤ 24/12/13 Κοριτσι (Αρεταίειο)

Γεννητούριααααααα..... ουαααααα!!!!!:-D

zacharoula1982 ......Ιασώ (17/10) - αγόρι - 2.900γρ - 50εκ - κτ

AthKos ....................Ιασώ (22/10) - κορίτσι- 3.180 γρ - 50εκ - κτ

Renita ..................... Ρέα (05/11) - αγόρι - 4.580γρ - 55εκ - κτ

Lia_84 ..................... Πανεπιστημιακό Ιωαννίνων (13/11) - αγόρι - 2930γρ - 49εκ - φτ

Polixeni ................... Μητέρα (15/11) - αγόρι - 3600γρ - 53εκ - φτ

elenaki1987 ............ Euromedica Κοζάνης (15/11) - κορίτσι- 3300γρ - 51εκ - φτ

ioazon ..................... Μητέρα (17/11) - κορίτσι - 3150γρ - 49εκ - κτ

glykeritsa ............... Γενική Κλινική (20/11) - αγόρι - 3310γρ - 49εκ - φτ

anchelita ................. Βιοκλινική (22/11) - κορίτσια - 2700, 2300γρ - 50, 48εκ - κτ

Ellie2013................. Δ.Ν. Τρικάλων (23/11) - αγόρι- 3350γρ - 51εκ - φτ

olive22 ................... Ρέα (02/12) - κορίτσι - 3160γρ - 52εκ - κτ


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μην στεναχωριέσαι!!! Και εμένα μικρούλα είναι. Πριν 2 εβδομάδες ήταν 2200 και έχω αύριο ραντεβού, οπότε θα δω πόσο πήρε... ο γιατρός μου είπε ότι στόχος είναι να γεννηθεί πάνω από 2500. Και μάλλον πάω για καισαρική την επόμενη εβδομάδα!!!

Εξάλλου οι υπέρηχοι έχουν μεγάλη απόκλιση από την πραγματικότητα!!!


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Χριστουγεννιάτικα μωράκια....Άντε με το καλό....εμένα o γιατρός μου μου είπε πώς αν δεν γεννήσω μέχρι την επόμενη Παρασκευή θα μπω προγραμματισμένα....είναι το πρώτο μου...και δεν έχει μαλακώσει o τράχηλος....εσύ επέλεξες καισαρική?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...