Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

      Δε θυμαμαι αν αναφέρει το άρθρο τι έλαβαν υπόψη τους στις ποιοτητες. Μη ξεχναμε οτι τα ποσοστα δεν ειναι ποτε κατι σταθερο γιατι ο καθε κυκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικος. Αρα τα ποσοστα τα λαμβανουμε υποψη με 5% πιο πανω ή πιο κατω. Σας παραθετω το αρθρο οποια κοπελα θελει να δει πιο πολλα. Λεει για τον προεμφυτευτικο ελεγχο:

      P-253 Clinical efficacy of PGT-A according to maternal age and embryo quality in blastocyst stage

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Με το καλό και σε σένα!!!! Πραγματικά θα είναι το δώρο μας για τα Χριστούγεννα φέτος :-).

Εγώ δεν γινόταν να μην κάνω καισαρική γιατί έχω δίδελφη μήτρα (είναι μία πολύ σπάνια ανωμαλία), οπότε και το μωρό είναι ακόμα ισχυακό και με πολύ λίγο χώρο, αλλά αφού κατάφερα να φτάσω μέχρι εδώ είμαι πολύ χαρούμενη, γιατί είχα μεγάλες πιθανότητες για πρόωρο τοκετό :-)


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ο γιατρός προτείνει επισκληριδιο, οπότε μάλλον θα ακούσω την συμβουλή του γιατί φοβάμαι και το ένα και το άλλο !!!!! Αλλά τι να κάνουμε... πως αλλιώς να έρθει η μπεμπούλα μου :wink:

Αν κα άνδρας μου λέει να την κρατήσω ακόμα λίγο στην κοιλιά μου...χαχαχαχα

Εσύ πας για φυσιολογικό τοκετό από ότι κατάλαβα και πρόκληση μόνο και εφόσον χρειαστεί... μια χαρά :-)... οπότε σίγουρα θα είστε σπίτι πριν τις γιορτές...

Εμένα μου είχε αναφέρει τις 10/12... αλλά λόγω βάρους μπορεί να μου δώσει μερικές μέρες ακόμα αν με παίρνει!!! Οπότε μπορεί να γεννήσουμε και μαζί


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πάντως αν έκανα καισαρική θα προτιμούσε επισκληριο γιατί θα ζήσεις αυτή την υπέροχη στιγμή...για φυσιολογικό παω...αλλά πότε δεν ξέρεις...κλωτσάει πάρα πολύ o μπέμπης στο καρδιοτοκογραφημα μας είπαν υπερκινητικό θα βγει σαν τον μπαμπά του...έχω λιγάκι άγχος.

.. :-P αλλά και ανυπομονώ να το γνωρίσω....

Link to comment
Share on other sites

Άννα καλωσήρθες!Με το καλό και το δικό σου μωράκι!

Να σας τα πω κι από εδώ τα νέα μου.

Πήγαμε γιατρό σήμερα και είμαι πολύ χαρούμενη!!!Ο μπεμπούλης μια χαρά, 3.300 γραμ., ο πλακούντας επίπεδο 2 και ντόπλερ φυσιολογικό. Με κοίταξε από κάτω(εεεεε τραγικός πόνος....καθόλου ωραία εμπειρία!)και μου είπε ότι μέχρι τη Δευτέρα πιστεύει πως θα έχω γεννήσει!!!Μπορεί κ αύριο λέει-ανα πάσα στιγμή πλέον.Ο τράχηλος έχει μαλακώσει αρκετά και όλα είναι έτοιμα!Διαφορετικά, την Τρίτη θα ξαναπάω να με δει και να κανονίσουμε το πότε!Ο μπέμπης χοροπηδάει όλη την ώρα!!!Ανυπομονώ να τον κρατήσω αγκαλιά μου!Να είναι γερό το παιδάκι μου! μόνο αυτό με νοιάζει!Με το καλό σε όλες μας!


jqZCp3.png

kC34p3.png

065Kp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα,

Εγώ μόλις γύρισα από το γιατρό... όλα καλά αλλά προβληματίστηκα λίγο!!!

Νόμιζα ότι θα προγραμματίσουμε την καισαρική την άλλη βδομάδα, αλλά τελικά μου είπε για 16/12, γιατί το μωράκι βγαίνει λίγο μικρό στον υπέρηχο, οπότε θέλει να το αφήσει να μεγαλώσει λίγο ακόμα... Ναι μεν είναι λογικό, αλλά αυξάνουμε και το ρίσκο του να έχουμε έκτακτη καισαρική!!! Anyway, ο άνδρας μου λέει να μην αγχώνομαι και ότι θα καταφέρουμε να αντέξουμε μία βδομάδα ακόμα, αλλά όπως και να έχει προβληματίζομαι λίγο!!

Μαγδου με το καλό αύριο στο γιατρό και στείλε τα νέα σου!


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Ξέχασα να σας πω ότι σήμερα μου τελειώνουν τα Utopar, οπότε από εδώ και πέρα πρέπει να αντέξω χωρίς φάρμακα!!! Σας παρακαλώ αν έχει καμία έστω και λίγα στείλτε μου πμ. Ευχαριστώ


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Χριστινάκι πιστεύω πως ο γιατρός βλέπει το μωράκι και το περιβάλλον του και ξέρει πάνω κάτω πότε θα σκάσει μύτη!Οπότε προσπάθησε να ηρεμήσεις.Να σκέφτεσαι ότι όσο μένει στην κοιλίτσα σου τόσο καλύτερα αναπτύσσεται.Θετική σκέψη λοιπόν και όλα θα πάνε καλά!!!!Utopar μακάρι να είχα αλλά εγώ δεν πήρα καθόλου σε όλη την εγκυμοσύνη.


jqZCp3.png

kC34p3.png

065Kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χριστινακι μην ανησυχείς, ο γιατρος το κανει για καλο. Εσυ συνέχισε τη διατροφη που έκανες για να πάρει το μπεμπε μπόλικη ενέργεια!

Εγω εχω απο εχθές δεν μπορω να περπατήσω. Πονάω πολυ χαμηλα. Οταν κάθομαι δεν νιωθω πόνο μονο τσιμπηματακια. Αλλα οταν πάω να περπατήσω περπατάω σαν γριά κουτση. Δεν μπορω πονάω και δε μπορω να κανω βήμα...

Τι να φταίει άραγε;


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαράκι είσαι πλέον πολύ κοντα στην ΠΗΤ σου!!! Οπότε μάλλον το μωρό έχει κατέβει αρκετά και σε ενοχλεί... Νομίζω μέσα στις επόμενες μέρες θα γεννήσετε και οι τρεις :-)


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Χριστινακι!! παιζει αν ρωτησω σε φαρμακειο εδω που ειναι επαρχια να σου βρω? η τα εχουν αποσυρει? να κανω μια ερωτηση? κατα τα αλλα πηγα σημερα στο γιατρο σε εξετασε ο μπεμπακος μου δεν εχει σκοπο να βγει. μου ειπε θα με δει την αλλη πεμπτη και μετα βλεπουμε. θα παρω σιγουρα μερες και απο τον 10ο μηνα αφου οταν του ειπα για προκληση ειπε οτι αν δεν χρειαστει δεν το συζηταει καν! παρα τις συσπασεις και τους πονους μου λοιπον υπομενω και περιμενω...

γιατι να μην αντεξεις μια βδομαδα? θα βρεθουν χαπια μην ανησυχεις!! ολα καλα και το μωρακι σου θα ειναι μια χαρα!! εμενα μου το εβγαλε 3500!! ολοκληρο αρκουδακι!!!!


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Χριστινακι!! παιζει αν ρωτησω σε φαρμακειο εδω που ειναι επαρχια να σου βρω? η τα εχουν αποσυρει? να κανω μια ερωτηση? κατα τα αλλα πηγα σημερα στο γιατρο σε εξετασε ο μπεμπακος μου δεν εχει σκοπο να βγει. μου ειπε θα με δει την αλλη πεμπτη και μετα βλεπουμε. θα παρω σιγουρα μερες και απο τον 10ο μηνα αφου οταν του ειπα για προκληση ειπε οτι αν δεν χρειαστει δεν το συζηταει καν! παρα τις συσπασεις και τους πονους μου λοιπον υπομενω και περιμενω...

γιατι να μην αντεξεις μια βδομαδα? θα βρεθουν χαπια μην ανησυχεις!! ολα καλα και το μωρακι σου θα ειναι μια χαρα!! εμενα μου το εβγαλε 3500!! ολοκληρο αρκουδακι!!!!

Να είσαι καλά... σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!!! Ευτυχώς βρήκα σήμερα το απόγευμα ένα κουτί οπότε είμαι ΟΚ μέχρι τον τοκετό... Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Άρα ίσως είσαι η μοναδική που θα περάσει την ΠΗΤ της απο την παρέα..:tongue::tongue::tongue:.

Υπομονή όπως και να έχει πλέον σου έχει μείνει η ουρά:tongue::tongue::tongue:


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!αννα μου αν κ στο τελος καλώς ήρθες και με το καλο το μπεμπε σου!!

Χριστινακι μου μια χαρα θ αντέξεις!κ θα συμφωνήσω πως ο γιατρος κατι ξερει κ σε αφηνει!!!;)

Μαγδουλα δεν πειραζει καλο μου ας πάρεις κ απ το 10ο!θα ναι πιο ώριμο το μωρακι σου!!χιχι!!

Φιλακια σε ολες μουτσσσσς


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!αννα μου αν κ στο τελος καλώς ήρθες και με το καλο το μπεμπε σου!!

Χριστινακι μου μια χαρα θ αντέξεις!κ θα συμφωνήσω πως ο γιατρος κατι ξερει κ σε αφηνει!!!;)

Μαγδουλα δεν πειραζει καλο μου ας πάρεις κ απ το 10ο!θα ναι πιο ώριμο το μωρακι σου!!χιχι!!

Φιλακια σε ολες μουτσσσσς

φοβαμαι μην μου το φωναξουν αμεσως φανταρο και δεν το χορτασω!!! χο χο χο!!!(ειμαι στο κλιμα!) μου ειπε η μαια οτι θα εχει πιο πολυ δυναμη να θηλασει μιας και θα ειναι μεγαλο αλλα θα τρωει πιο πολυ και θα ταλαιπωρηθω στην αρχη. το οτι απο τωρα τρεχει λιγο το στηθος μου σημαινει οτι θα τα παω καλα? να ξεκινουσα με το θηλαστρο?


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...