Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

φοβαμαι μην μου το φωναξουν αμεσως φανταρο και δεν το χορτασω!!! χο χο χο!!!(ειμαι στο κλιμα!) μου ειπε η μαια οτι θα εχει πιο πολυ δυναμη να θηλασει μιας και θα ειναι μεγαλο αλλα θα τρωει πιο πολυ και θα ταλαιπωρηθω στην αρχη. το οτι απο τωρα τρεχει λιγο το στηθος μου σημαινει οτι θα τα παω καλα? να ξεκινουσα με το θηλαστρο?

Τρεχει απο τωρα;;ε ρε τι παραγωγή έχετε ολες φτου φτου φτου!!!!νομιζω δεν πρεπει να βάλεις θηλαστρο!!μη σε παρω κ στο λαιμό μου αλλα νομιζω δεν χρειαζεται!!κ μενα μου ειναι κατηγορία φτερού ταλαιπωρουμαι που δε θηλάζει αποτελεσματικά και κουράζεται νωρίς!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Χριστινακι ολα καλα εμείς, κανένα νεο ακομα!

Εγω έφτασα τις 40 το Σάββατο και αύριο ΤΡιτη μπαίνω με προκληση εκτός και αν με προλάβουν οι πόνοι μιας και νιωθω αρκετούς πόνους χαμηλα εδω και 2-3 μερες. Τόσο που δε μπορω να περπατήσω!

Άγχος κανένα ακομα ...


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Βάση της τελευταίας περιόδου μου ΠΗΤ ηταν 07.12 αλλα επειδη είχαμε δει την ωορρηξια με υπερηχο και ηταν 2-3 μερες μετα, μου είχε πει ο γιατρος εξ αρχής οτι θα περιμένουμε μεχρι τις 10.12 εκτός και αν μας προλάβει το μπεμπε.

Μια χαρα μου έτυχε μιας και αύριο ειναι και τα γενέθλια μου!


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χριστινακι εσυ ποτε ειπες θα μπεις? τελευταια θα μεινω... την πεμπτη θα με δει και οι πιθανοτητες να γεννησω μεχρι τοτε ειναι μηδαμινες... η Μαρουλα ειναι ετοιμη...


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πέμπτη θα πάω και εγώ να με δει... αν όλα καλά μπαίνω Δευτέρα... αλλά μπορεί να γεννήσω πρωί πρωί την Τρίτη... :-)

Δεν μπορεί μέχρι τότε θα έχεις γεννήσει και εσύ??? έχετε μιλήσει μέχρι πότε θα περιμένετε ??


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

την πεμπτη θα μου πει γιατι η παρασκευη που πηγα ηταν περιεργη μερα...

να σου πω την αληθεια προτιμω να μου ερθει ξαφνικα παρα να παω με ραντεβου γιατι θα πεθανω απο το αγχος μου


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μια γρήγορη Καλησπέρα κ από μένα. Επιτέλους βρήκα λίγο καιρό να μπω να δω τα νέα σας. Από ότι βλέπω λίγες έχουν μείνει που δεν έχουν πάρει ακόμα τα μωράκια τους αγκαλιά! Με το καλό κοριτσάκια μου κ με έναν πόνο! Έχω πολλά να διαβάσω για να μάθω τα νέα σας όποτε συγχωρέστε με που δεν σχολιάζω! Πάντως μαγδου 3500 κιλά μωρό είναι μια χαρουλα! Αφού δεν πήραν φαντάρο το δικό μου το αντράκι των 4500 κιλών δεν διατρεχετε κίνδυνο! ! Εμείς είμαστε καλά, επιτέλους αρχίσαμε να βρίσκουμε τους ρυθμούς μας κ η μέση μου είναι λίγο καλύτερα. Ο μπεμπακος αφρατευει κ την Κυριακή σαραντιζουμε με το καλό κ ελπίζουμε να ηρεμισουμε! Έχουμε κολικούς κ γκρινιτσα αλλά που θα πάει θα περάσουν. Οπα συναγερμός! ! Φιλιά σε όλες κ όλα τα μωράκια εντός κ εκτός κοιλιτσας.


Τα καλύτερα είναι αυτά που ακόμα δεν έχω γευτεί,

αφού κρύβεται το αύριο σ' ότι έχω ονειρευτεί

Τα καλύτερα θα 'ρθουν μάτια μου δεν ανησυχώ

φτάνει το δικό σου πρόσωπο να βλέπω όταν ξυπνώ

[sIGPIC][/sIGPIC] cute-pig-2-smiley-003.gif

age.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας γεια σας!! τι κανετε;; χαθηκαμε... χριστινα ελα φβ να τα λεμε... :D

ειμαστε μια χαρα, εχουμε ενα πολυ ησυχο μωρο, το βραδυ κοιμαται 4ωρα και την ημερα 3ωρα... οποτε κοιμομαστε και εμεις!! περναμε κολικους πολυ ηπια, δεν κλαιει σχεδον καθολου!!

την κυριακη κλεινουμε τον 1 μηνα!! τι χαρα!!

ποιες μεινατε;; ολα καλα;;

με το καλο κιολας:!!!!


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Χριστινακι γεννησα 11.12.13 και ωρα 01:00!

3660 η μπεμπα κακ υψος θα μαθουμε μολις βγουμε απο νοσοκομειο!

Ειναι δυσκολη η περιπτωση μας, μπηκα το πρωι για τεχνκτοης πονους και μεχρι το βραδυ ειχα διαστολη μηδεν. Υστερα το παιδι αντι να κατεβαινει ,ανεβαινε προς τα πανω. Ετσι αποφασισα τελικα να κανω καισαρικη γιατι αισθανομουν πως κατι δεν παει καλα... Τελκκα ανακαλυψαμε οτι ειχε κανει και κακα και τωρα θα της δωσουν αντιβιωσβ για μια εβδομαδα προληπτια. Η καισαρικη ειναι πολυ ευκολη αλλα στεναχωριεμαι που ειναι η μπεμπα μου μακρια μου! Θα περασει και αυτο. Επισης θηλαζουμε μονο 3 φορες την ημερα και δεν ξερω.αν ηα τα καταφερω με το θηλασμο... Μακαρι.


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2013!!!!

magdou_................. ΠΗΤ 08/12/13 Αγορι (Ελενα)

maribell .................. ΠΗΤ 13/12/13 Αγορι (ευαγγελισμος Βεροιας)

christina123 ............ ΠΗΤ 24/12/13 Κοριτσι (Αρεταίειο)

Γεννητούριααααααα..... ουαααααα!!!!!:-D

zacharoula1982 ......Ιασώ (17/10) - αγόρι - 2.900γρ - 50εκ - κτ

AthKos ....................Ιασώ (22/10) - κορίτσι- 3.180 γρ - 50εκ - κτ

Renita ..................... Ρέα (05/11) - αγόρι - 4.580γρ - 55εκ - κτ

Lia_84 ..................... Πανεπιστημιακό Ιωαννίνων (13/11) - αγόρι - 2930γρ - 49εκ - φτ

Polixeni ................... Μητέρα (15/11) - αγόρι - 3600γρ - 53εκ - φτ

elenaki1987 ............ Euromedica Κοζάνης (15/11) - κορίτσι- 3300γρ - 51εκ - φτ

ioazon ..................... Μητέρα (17/11) - κορίτσι - 3150γρ - 49εκ - κτ

glykeritsa ............... Γενική Κλινική (20/11) - αγόρι - 3310γρ - 49εκ - φτ

anchelita ................. Βιοκλινική (22/11) - κορίτσια - 2700, 2300γρ - 50, 48εκ - κτ

Ellie2013................. Δ.Ν. Τρικάλων (23/11) - αγόρι- 3350γρ - 51εκ - φτ

olive22 ................... Ρέα (02/12) - κορίτσι - 3160γρ - 52εκ - κτ

maria*.................... Χατζηκώστα Ιωαννίνων (10/12) - κορίτσι - 3660γρ - εκ - κτ


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Χριστινακι γεννησα 11.12.13 και ωρα 01:00!

3660 η μπεμπα κακ υψος θα μαθουμε μολις βγουμε απο νοσοκομειο!

Ειναι δυσκολη η περιπτωση μας, μπηκα το πρωι για τεχνκτοης πονους και μεχρι το βραδυ ειχα διαστολη μηδεν. Υστερα το παιδι αντι να κατεβαινει ,ανεβαινε προς τα πανω. Ετσι αποφασισα τελικα να κανω καισαρικη γιατι αισθανομουν πως κατι δεν παει καλα... Τελκκα ανακαλυψαμε οτι ειχε κανει και κακα και τωρα θα της δωσουν αντιβιωσβ για μια εβδομαδα προληπτια. Η καισαρικη ειναι πολυ ευκολη αλλα στεναχωριεμαι που ειναι η μπεμπα μου μακρια μου! Θα περασει και αυτο. Επισης θηλαζουμε μονο 3 φορες την ημερα και δεν ξερω.αν ηα τα καταφερω με το θηλασμο... Μακαρι.

Μαράκι συγχαρητήρια!!!!! ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ!!! Μην ανησυχείς για το θηλασμό... μια χαρά θα τα καταφέρεις και η μικρούλα σου θα έρθει σύντομα κοντά σου :tongue::tongue:

Εγώ τελικά θα είμαι η τελευταία που θα γεννήσω... Η καλλιέργεια έδειξε μύκητες και έτσι από αύριο ξεκινάω θεραπεία που θα κρατήσει 6 μέρες μέχρι Τετάρτη... Οπότε Πεμπτη μπαίνω στο νοσοκομείο με σκοπό να γεννήσω Παρασκευή.

Απογοητεύτηκα λίγο γιατί περίμενα ότι σε 4 μέρες θα είχα το μωράκι μου... και επίσης έχω βαρύνει... έχω κουραστεί στο κρεβάτι... και όπως φαίνεται θα είμαι στο νοσοκομείο τα χριστούγεννα!!!!


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...