Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Συνάντηση στην Πάτρα


Συντονιστής Org

Recommended Posts

λοιπον .......

μολις μπηκα απο την εναρξη ......

καλα ολα οχι βεβαια εντυπωσιακια περα ισως απο το αεροστατο στον αερα που ηταν ωραιο θεαμα και προτοτυπο.

κατεβηκα με τα 2 μεγαλα και βρικαμε στην πλατεια και την παρεα μας.....

και εκει που καθομασταν ηταν μια παρεα μεθυσμενων εξηνταριδων που χορευαν και ενοχλουσαν τον κοσμο.μαλιστα βαλανε χερι σε μια κοπελα και δυστυχως προλαβε και το ειδε ο μεγαλος μου

εντωμεταξυ μια μαμα ειχε βαλει το κοριτσακι της πανω στο παγκακι για να βλεπει και αυτη καθοτανε πιο πισω...

πηγαν οι μεθυσμενοι να παρουν το παιδι να χορεψουν......σχεδον πεσαμε πανω τους.ο μεγαλος φοβηθηκε λιγο γιατι νομιζε οτι θα γινοταν καυγας οποτα τα πηραμε και φυγαμε.που παει ο κοσμος μας;και τι θα κανουμε αργοτερα που θα θελουν να πηγαινουν μονα;;

αυτα........

αντε και καλο καρναβαλι.......................


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

το μεσημερι πηγαμε παγοδρομιο.ο καιρος βοηθησε και ετσι το ευχαριστηθηκαμε.τα δυο μεγαλα στον παγο τρωγοντας τις τουμπες τους και το μικρο στις κουνιες.και το πιο ωραιο φερανε και καρουζελ βεβαια δεν το εχω δει να δουλευει ακομα αλλα αν εχουμε τετοιο καιρο παλι σιγουρα θα ξαναπαμε......

να περνατε καλα!!!!!!


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πειτε κανενα καλο γκρουπ για το καρναβαλι των μικρων!!

Ο σταθμός μας βγάζει το γκρούπ τα φορτώσαμε στον κόκκορα...32€ των μικρών και 38€ των μεγάλων...τουλάχιστον είναι ολόσωμη η στολή για να φορέσουμε από κάτω και από πάνω πράγματα!Μέχρι την Παρασκευή θέλει την τελική απάντηση γιατί θα ραφτούν οι στολές το Σαββατοκύριακο!


Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα...

Link to comment
Share on other sites

το μεσημερι πηγαμε παγοδρομιο.ο καιρος βοηθησε και ετσι το ευχαριστηθηκαμε.τα δυο μεγαλα στον παγο τρωγοντας τις τουμπες τους και το μικρο στις κουνιες.και το πιο ωραιο φερανε και καρουζελ βεβαια δεν το εχω δει να δουλευει ακομα αλλα αν εχουμε τετοιο καιρο παλι σιγουρα θα ξαναπαμε......

να περνατε καλα!!!!!!

Έβαλαν Καρουζέλ;;;;Μπράβο!

Εμείς πήγαμε την Κυριακή πρώτη φορά στο Πάρκο απέναντι από το ΚΕΤΧ είχε ωραίο καιρό και η παιδική χαρά είναι ωραία για τα Πατρινά δεδομένα! Έχει ωραίες πλαστικές τσουλήθρες, χώμα, κούνιες και γκαζόν για ποδόσφαιρο! Είχε και ήλιο...οπότε περάσαμε πολύ ωραία! Θα ξαναπάμε!


Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοιπον .......

μολις μπηκα απο την εναρξη ......

καλα ολα οχι βεβαια εντυπωσιακια περα ισως απο το αεροστατο στον αερα που ηταν ωραιο θεαμα και προτοτυπο.

κατεβηκα με τα 2 μεγαλα και βρικαμε στην πλατεια και την παρεα μας.....

και εκει που καθομασταν ηταν μια παρεα μεθυσμενων εξηνταριδων που χορευαν και ενοχλουσαν τον κοσμο.μαλιστα βαλανε χερι σε μια κοπελα και δυστυχως προλαβε και το ειδε ο μεγαλος μου

εντωμεταξυ μια μαμα ειχε βαλει το κοριτσακι της πανω στο παγκακι για να βλεπει και αυτη καθοτανε πιο πισω...

πηγαν οι μεθυσμενοι να παρουν το παιδι να χορεψουν......σχεδον πεσαμε πανω τους.ο μεγαλος φοβηθηκε λιγο γιατι νομιζε οτι θα γινοταν καυγας οποτα τα πηραμε και φυγαμε.που παει ο κοσμος μας;και τι θα κανουμε αργοτερα που θα θελουν να πηγαινουν μονα;;

αυτα........

αντε και καλο καρναβαλι.......................

Βρε τι πάθατε! όχι ευτυχώς εμείς δεν είχαμε τίποτα αντίστοιχο...σταθήκαμε 5 μέτρα μπροστά από το Γρηγόρη με τις τυρόπιτες πέρα από τα μπαλόνια μιας τσιγγάνας που κάποια στιγμή ήρθαν όλα στο κεφάλι μας δεν ζήσαμε κάτι περίεργο...η αγγλίδα χορεύτρια ήταν υπερθέαμα! το είδα πάλι χτες στο Patra TV και ξαναενθουσιάστηκα! Πολύ ωραία!Βέβαια και οι άλλοι που είμασταν μαζί έλεγαν ότι δεν είχε πολύ κόσμο η Πάτρα όπως παλιά...και η αλήθεια είναι ότι έχω ζήσει και χρονιές που από την Αγ. Νικολάου ως τη πλατεία Γεωργίου γινόταν χαμός στην έναρξη...φέτος είχε μόνο στην πλ. Γεωργίου!Παρόλ' αυτά ΚΑΛΟ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ...

ΥΣ: Μήπως φταίει το ότι μεγαλώνω?


Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας Πατρινουλες!!! Ελπιζω να ειστε ολες πολυ καλα και τα παιδακια σας ακομα καλυτερα! :D

Εχθες γεννησε η κουμπαρα μου στην Πατρα το 3ο της κοριτσακι, εχει γυναικολογο τον Κο Κυρηναιο (δεν ξερω αν το γραφω σωστα απο αποψη αρθογραφιας).

Ευχομαι σε ολες σας καλο καρναβαλι και δεν σας κρυβω πως νιωθω ενα (δηλαδη πολλα αλλα ας μην το κανουμε θεμα :lol: ) τσιμπημα ζηλιας που δεν μπορουμε να κατεβουμε κι εμεις!

Φιλια πολλα σε ολες και στα ζουζουνια σας!!


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας Πατρινουλες!!! Ελπιζω να ειστε ολες πολυ καλα και τα παιδακια σας ακομα καλυτερα! :D

Εχθες γεννησε η κουμπαρα μου στην Πατρα το 3ο της κοριτσακι, εχει γυναικολογο τον Κο Κυρηναιο (δεν ξερω αν το γραφω σωστα απο αποψη αρθογραφιας).

Ευχομαι σε ολες σας καλο καρναβαλι και δεν σας κρυβω πως νιωθω ενα (δηλαδη πολλα αλλα ας μην το κανουμε θεμα :lol: ) τσιμπημα ζηλιας που δεν μπορουμε να κατεβουμε κι εμεις!

Φιλια πολλα σε ολες και στα ζουζουνια σας!!

Ποιόν Κυρηναίο τον Παπαδημάτο?


Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Ποιόν Κυρηναίο τον Παπαδημάτο?

Μου βαζεις δυσκολα!!:lol::lol::lol::lol:

Δεν ξερω και να σου πω την αληθεια οσες φορες μου τον εχει αναφερει τον ονομαζει Κυρηναιο, οποτε εγω νομιζα πως αυτο ειναι το επωνυμο του! Μαλλον λαθος νομιζα ομως!

Αυτο που ξερω με σιγουρια ειναι πως ο παιδιατρος που παρακολουθει τις δυο αλλες της κορες λεγεται Παναγοπουλος!


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σημερα παω για να δω τις στολες και να παρω τιμες μεχρι το βραδυ λοιπον θα ξερω οποτε και θα σας πω αν ενδιαφερεστε ακομα και δεν εχετε βρει κατι αλλο.[και για καρναβαλι μικρων]


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μου βαζεις δυσκολα!!:lol::lol::lol::lol:

Δεν ξερω και να σου πω την αληθεια οσες φορες μου τον εχει αναφερει τον ονομαζει Κυρηναιο, οποτε εγω νομιζα πως αυτο ειναι το επωνυμο του! Μαλλον λαθος νομιζα ομως!

Αυτο που ξερω με σιγουρια ειναι πως ο παιδιατρος που παρακολουθει τις δυο αλλες της κορες λεγεται Παναγοπουλος!

κυρηναιος παπαδηματος ειναι ο γυναικολογος και τον παναγοπουλο παιδιατρο εχω και εγω .τον μεγαλο η'τον μικρο εχει η κουμπαρα σου;;


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites

κυρηναιος παπαδηματος ειναι ο γυναικολογος και τον παναγοπουλο παιδιατρο εχω και εγω .τον μεγαλο η'τον μικρο εχει η κουμπαρα σου;;

Εχω την εντυπωση πως εχει το μεγαλο! Ειναι τοσο ικανοποιημενη απο αυτον που ακομα και τωρα που μετακομισαν προσωρινα Αμαλιαδα δεν τον αλλαζει με τιποτα. Προσωπικα εχω τυχει σε σκηνικο να ειμαστε ολοι μαζι σπιτι και η 2η κορη της να ανεβασει πυρετο σε σημειο να τρεμει σαν το ψαρι! Τον παιρνει λοιπον η κουμπαρα μου τηλ. πανικοβλητη και ο ανθρωπος της μιλουσε με τοση ηρεμια που εγω προσωπικα τον θαυμασα! Ετσι και ερθουμε ποτε μονιμα Πατρα κι εγω σε αυτον θα απευθυνομαι!


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε τι πάθατε! όχι ευτυχώς εμείς δεν είχαμε τίποτα αντίστοιχο...σταθήκαμε 5 μέτρα μπροστά από το Γρηγόρη με τις τυρόπιτες πέρα από τα μπαλόνια μιας τσιγγάνας που κάποια στιγμή ήρθαν όλα στο κεφάλι μας δεν ζήσαμε κάτι περίεργο...η αγγλίδα χορεύτρια ήταν υπερθέαμα! το είδα πάλι χτες στο Patra TV και ξαναενθουσιάστηκα! Πολύ ωραία!Βέβαια και οι άλλοι που είμασταν μαζί έλεγαν ότι δεν είχε πολύ κόσμο η Πάτρα όπως παλιά...και η αλήθεια είναι ότι έχω ζήσει και χρονιές που από την Αγ. Νικολάου ως τη πλατεία Γεωργίου γινόταν χαμός στην έναρξη...φέτος είχε μόνο στην πλ. Γεωργίου!Παρόλ' αυτά ΚΑΛΟ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ...

ΥΣ: Μήπως φταίει το ότι μεγαλώνω?

δε νομιζω .........απ'την αλλη με τα παιδικα και εφηβικα ματια ολαφαινονται πιο εντυπωσιακα.τα πιτσιρικια μου και των φιλων μας αν εξαιρεσουμε το γεγονος που σας ειπα ενθουσιαστηκαν.και εμεις καπου κοντα σας ειμασταν προς το συντριβανι στα παγκακια .λοιπον το βραδυ θα σας πω για τις στολες ο.κ;


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά σε όλες τις νέες και παλιές "πατρινοπούλες!!"

Περνάμε ένα ζόρι για αυτό χάθηκα, αρρωστήσαμε ομαδικώς...και ο μικρός πιο πολύ γιατι έχει 5 μερες πυρετό:( Τις 2 πρώτες μέχρι 40 και τις επόμενες με 38άρια... Παίρνουμε αντιβίωση τώρα...Ας ελπίσουμε να τον πιάσει.....

Αν κανονίσουμε καμια συνάντηση απο την επόμενη εβδομάδα θα έρθω κι εγώ, προς το παρόν όχι για να μη "διασπείρω" τίποτα μικροβιάκια...:rolleyes:

ΥΓ Ο Παναγόπουλος είναι όντως τέρα ηρεμίας..πολύ καλός!


0a826dd596.png

35ed51841b.pngejdn4vsvjx1vho1a.png

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση πως εχει το μεγαλο! Ειναι τοσο ικανοποιημενη απο αυτον που ακομα και τωρα που μετακομισαν προσωρινα Αμαλιαδα δεν τον αλλαζει με τιποτα. Προσωπικα εχω τυχει σε σκηνικο να ειμαστε ολοι μαζι σπιτι και η 2η κορη της να ανεβασει πυρετο σε σημειο να τρεμει σαν το ψαρι! Τον παιρνει λοιπον η κουμπαρα μου τηλ. πανικοβλητη και ο ανθρωπος της μιλουσε με τοση ηρεμια που εγω προσωπικα τον θαυμασα! Ετσι και ερθουμε ποτε μονιμα Πατρα κι εγω σε αυτον θα απευθυνομαι!

και εγω τον μεγαλο εχω και συμφωνω με την κουμπαρα σου.τρια παιδια εχω και εχουμε περασει καταστασεις που ουτε θελω να τις θυμαμαι και με εβγαλε ασπροπροσωπη .τρεμω την ιδεα οτι καποια στιγμη πρεπει να παρει συνταξη ο ανθρωπος


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...