Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Συνάντηση στην Πάτρα


Συντονιστής Org

Recommended Posts

εγω μπορω γι'αυριο αλλα κατα τις 8.ειναι αργα;;;;εχει μαθημα ογιος μου μεχρι τις 7.30.doroula τι γινεται ο γιοκας σου;ακομα εχει πυρετο;τον πηγες παιδιατρο;


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπον,αυτο το παιδι ο Θεος να το εχει καλα και οοολα τα παιδακια του κοσμου φυσικα!Βρε κοριτσια μεχρι ωρας ουτε αντιβιωση δεν εχει παρει,ουτε καποια ωτιτιδα εχει παθει!Πριν κανενα δυωρο εφτασε 39,4,τον εκανα μπανακι,ηπιε depon και τωρα επεσε ο πυρετος και ειναι μες στην τρελλη χαρα! Βραχναδα μονο εχει!Τι να πω? Αλλα που θα παει, καποια στιγμη θα παρει και αυτος την αντιβιωσουλα του,ετσι δεν ειναι?

Στον γιατρο οχι δεν τον πηγα,συνηθως περιμενω ενα τριημερο.Μεχρι ωρας τον γιατρο τον εχουμε επισκεφθει για εμβολια και τον τυπικο ελεγχο!

Λοιπον.........

Ειμαι μεσα για αυριο Βικυ,οκ στις 8. Αυριο κατα τις 2:30 σας το επιβεβαιωνω,να δω τι ωρα θα επιστρεψει ο ''πατερας'' και φυσικα να δω και πως θα ειναι και το παιδι,οκ?


0b50f73f94.png

af879bb122.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλες τις Πατρινούλες..

Μόλις κατάφερα να μπω για λίγο..

Γέννησα την Δευτέρα 04/01 μια κούκλα(η κουκουβάγια ξέρετε τώρα) 3550 και 53εκ.

Όλα καλά Δόξα τω Θεώ αλλά τώρα που είμαστε σπίτι έχω πάθει φρικη..Δεν ξέρω τι να πρωτοκάνω..Έχω και τον μεγάλο (22 μηνών) που την έχει δει παιχνίδι την καημένη..ε!ζηλεύουμε και λίγο και όλή η προσοχή μου πρέπει να είναι πάνω του γιατί αν την βρεί εκτεθειμένη ...όλο και της χώνει..

Βοήθεια δεν υπάρχει,ο άντρας μου δουλεύει όλη μέρα,το σπίτι είναι πολύ μικρό(πολύ όμως/)για να τον απομονώσω κάπου και...φρίκη η μανούλα...

Ελπίζω να σας δω κάποια στιγμή αφού σαραντίσω...

Αλήθεια κορίτσια με την ευκαιρία γιατί δεν ξέρω πότε θα ξαναμπώ αν ξέρει καμία κοπέλα για κανένα σπίτι να νοικιάζεται στην Αρόη ας μου στείλει κανένα πμ.

Φιλια σε όλες!!!!!!!!!!!


e687acc528.png

85dbc736f6.png

Link to comment
Share on other sites

Α, καλά μωρέ Τάτη ένα ένα τα βλέπω! Μην παρεξηγείς, τα ξενύχτια!!!

Και πάλι να σου ζήσει η κοράκλα, που οι αναλογίες είναι σούπερ για κοριτσάκι!! Μπράβο!!!


Έγιναν 4 οι άντρες στην ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οταν ο βασιλιας χανει τον θρονο του[ετσι μπορει να το βλεπει ο γιος σου]

τατη να σου ζησει η κορη.οσο για τις ζηλιες υπομονη υπομονη υπομονη!!ολες τα περασαμε και το μονο που μπορω να πω η προσοχη σας οσο μπορειτε στον γιο.....πρωτα ο μικρος και μετα η μπου μπου και αυτο οχι μονο απο σας αλλα και απο τους υπολοιπους που μπαινουν σπιτι σας.αμα δει οτι αυτος εχει την πρωτια ισως λιγο λιγο την συνηθησει και δεν την τσιγκλαει.εγω αυτα αναμεσα στα πρωτα τα περασα φουλ.....βεβαια εμενα ηταν του ιδιου φυλου.δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο βεβαια.


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τον παμε στον γιατρο αποψε και επειδη ειναι εκτακτο θα τον δει στο τελος,στις 9!

1000 συγγνωμη κοριτσια ειμαι ατυχη!Θα το κανονισουμε ξανα συντομα το καφεδακι και θα το πιουμε το ατιμο!


0b50f73f94.png

af879bb122.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τον παμε στον γιατρο αποψε και επειδη ειναι εκτακτο θα τον δει στο τελος,στις 9!

1000 συγγνωμη κοριτσια ειμαι ατυχη!Θα το κανονισουμε ξανα συντομα το καφεδακι και θα το πιουμε το ατιμο!

Περαστικά στον μικρούλη και ο καφές θα περιμένει! Η Βίκυ έλεγε για αύριο αλλά είναι και η έναρξη στις 21:00 και λέγαμε να πάμε γιατί η μουσική, ο χαμός και τα πυροτεχνήματα θα είναι φοβερά για το Μάξιμο και έχουμε χρόνια να πάμε!ότι κανονίσετε μου λέτε!


Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλες τις Πατρινούλες..

Μόλις κατάφερα να μπω για λίγο..

Γέννησα την Δευτέρα 04/01 μια κούκλα(η κουκουβάγια ξέρετε τώρα) 3550 και 53εκ.

Όλα καλά Δόξα τω Θεώ αλλά τώρα που είμαστε σπίτι έχω πάθει φρικη..Δεν ξέρω τι να πρωτοκάνω..Έχω και τον μεγάλο (22 μηνών) που την έχει δει παιχνίδι την καημένη..ε!ζηλεύουμε και λίγο και όλή η προσοχή μου πρέπει να είναι πάνω του γιατί αν την βρεί εκτεθειμένη ...όλο και της χώνει..

Βοήθεια δεν υπάρχει,ο άντρας μου δουλεύει όλη μέρα,το σπίτι είναι πολύ μικρό(πολύ όμως/)για να τον απομονώσω κάπου και...φρίκη η μανούλα...

Ελπίζω να σας δω κάποια στιγμή αφού σαραντίσω...

Αλήθεια κορίτσια με την ευκαιρία γιατί δεν ξέρω πότε θα ξαναμπώ αν ξέρει καμία κοπέλα για κανένα σπίτι να νοικιάζεται στην Αρόη ας μου στείλει κανένα πμ.

Φιλια σε όλες!!!!!!!!!!!

Να σου ζήσει η μικρούλα!δεν έχω δεύτερο παιδί αλλά φαντάζομαι επειδή είναι μικρούλης και ο πρώτος το μόνο που δεν χρειάζεται τώρα είναι να τον απομονώσεις...πρέπει να κρατήσεις τις ισορροπίες όσο γίνεται και ο μικρός πρέπει να νιώθει τη θαλπωρή όπως πριν όσο δύσκολο και αν ακούγεται αυτό τώρα! Απλά το λέω γιατί το έχω δει συχνά και στο συγγενικό μας περιβάλλον και δεν μου αρέσει που όταν γεννιούνται τα δεύτερα τα πρώτα αντιμετωπίζονται σαν μεγάλα πια...22 μηνών είναι και αυτός ακόμα μωρό!Καλή επιτυχία στην ανεύρεση σπιτιού, λογικά δεν θα είναι δύσκολο γιατί πού και πού ρίχνω καμιά ματιά στην εφημερίδα και πρέπει να έχουν πέσει οι τιμές. Πάρτε και καμιά 7 μέρες αγγελίες βγαίνει κάθε Τετάρτη, εμείς εκεί είχαμε βρει το σπίτι μας!


Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας κοριτσια! Δεν εχουμε ξαναμιλησει γιατι μενω Αθηνα στον Αγιο Δημητριο, αλλα ηθελα να σας πω μια καλησπερα γιατι ειναι η καταγωγη του αντρα μου απο Πατρα! Εμενε μεχρι τα 19 στα Συνορα, μετα περασε στην αστυφυλακων και ηρθε Αθηνα και τωρα οι γονεις του μενουν στην Εγλυκαδα στις εργατικες κατοικιες (το λεω καλα?)! Εχω πολυ καλες αναμνησεις απο την πολη σας αλλα δυστυχως οι σχεσεις μου με τα πεθερικα δεν ειναι και τοσο καλες, οποτε δεν κατεβαινουμε οσο συχνα θα ηθελα!

Και για να κλεισω, λιγα λογια για εμενα: Με λενε Φαιη, ειμαι 23 χρονων, ειμαι 4 χρονια με τον αντρα μου αλλα μονο 3 μηνες και κατι μερες παντρεμενη με θρησκευτικο γαμο και εχουμε ενα κοριτσακι σχεδον 11 μηνων, τη Μαρια! (Αυτα τα βλεπετε και απο το ticker μου!)

Τι κανετε εσεις? Θα κατεβειτε φετος στο καρναβαλι με τα παιδακια σας?


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σου φαιη.να σου ζησει η κορουλα σου κοπελα μου.εμενα οι γονεις μου και ο αδερφος μου μενουν αθηνα[περιοχη παπαγου].

εμεις οπως ειπες ετοιμαζομαστε για τα καρναβαλια......

αυριο ειναι η εναρξη και οπως καταλαβαινεις θα παρουμε τα ζουζουνια και θα παμε!!!!

να'σαι καλα με τον αντρουλη σου και να χαιρεσαι την κορη σου!!!!!


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγαλο ΓΕΙΑ στα νεα κοριτσια !

Πηγαμε στο γιατρο και τελικα απλη ιωση εχει,ουτε λαιμος,ουτε ακροαστικα,ωτιτιδα κλπ.Μονο με depon το αντιμετωπιζουμε.Αυτα τα νεα μας.....!

Καλο Σαββατοκυριακο σε ολες!


0b50f73f94.png

af879bb122.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το καλωσορισμα! Εδω ο καιρος ειναι πολυ κρυος και εμεις ειχαμε την ατυχια να μας χαλασει ο λεβητας! Ελπιζω εκει οσο κρυο και να εχει, να ειστε σε διαθεση καρναβαλιου και ολα να σας πανε καλα!

Doroula περαστικα στο παιδακι σου. Ακριβως το ιδιο περασαμε κι εμεις τα Χριστουγεννα μεχρι 38,7 εφτασε η καημενη και μου ετρεμε σαν το ψαρι.. Μακρια απο εσας! Περαστικα και αγυριστα!


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά στον μικρούλη και ο καφές θα περιμένει! Η Βίκυ έλεγε για αύριο αλλά είναι και η έναρξη στις 21:00 και λέγαμε να πάμε γιατί η μουσική, ο χαμός και τα πυροτεχνήματα θα είναι φοβερά για το Μάξιμο και έχουμε χρόνια να πάμε!ότι κανονίσετε μου λέτε!

lucky τελικα δεν το βλεπω για σημερα.εστειλα π.μ στην doroula και οποτε μπορει η κοπελα θα μας πει.

να περασετε καλα στην εναρξη και που ξερεις μπορει και να βρεθουμε!!!!!

καλο σαββατοκυριακο σε ολες!!!!!!!!!!


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει η μικρούλα!δεν έχω δεύτερο παιδί αλλά φαντάζομαι επειδή είναι μικρούλης και ο πρώτος το μόνο που δεν χρειάζεται τώρα είναι να τον απομονώσεις...πρέπει να κρατήσεις τις ισορροπίες όσο γίνεται και ο μικρός πρέπει να νιώθει τη θαλπωρή όπως πριν όσο δύσκολο και αν ακούγεται αυτό τώρα! Απλά το λέω γιατί το έχω δει συχνά και στο συγγενικό μας περιβάλλον και δεν μου αρέσει που όταν γεννιούνται τα δεύτερα τα πρώτα αντιμετωπίζονται σαν μεγάλα πια...22 μηνών είναι και αυτός ακόμα μωρό!Καλή επιτυχία στην ανεύρεση σπιτιού, λογικά δεν θα είναι δύσκολο γιατί πού και πού ρίχνω καμιά ματιά στην εφημερίδα και πρέπει να έχουν πέσει οι τιμές. Πάρτε και καμιά 7 μέρες αγγελίες βγαίνει κάθε Τετάρτη, εμείς εκεί είχαμε βρει το σπίτι μας!

Σε ευχαριστώ πολύ..Πραγματικά κάνω οτι μπορώ και εγώ και όλοι μας...Δεν το παραμελούμε..Καθε άλλο..Και αυτός μωρό είναι ακόμα το μωρό μου...Θα ηρεμήσουμε ελπίζω..Που θα πάει?Θα συνηθίσει...


e687acc528.png

85dbc736f6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...