Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Συνάντηση στην Πάτρα


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Το 2010 να είναι γεμάτο με αγάπη, υγεία και ευτυχία!

Χρόνια πολλά Βίκυ για τη γιορτή σου λίγο καθυστερημένα, αλλά δεν μπήκα αυτές τις μέρες...

xxx


Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια ευχαριστω πολυ!!!!!

ευχομαι και για σας το 2010 να ειναι η καλυτερη σας χρονια σε ολα.

lucky τι καθυστερημενα;;; χθες γιορταζα!! εσεις τα περασατε καλα;;;;;..........

οσο για το avadar κοριτσια εμεις το ειδαμε...ωραιο παραμυθι,πολλαααα εφε με ευτυχισμενο φυσικα τελος.σε οσους αρεσουν αυτα τρεχατε να το δειτε...εγω θα ηθελα να το δω σε τρισδιαστατο αλλα πατρα δεν....μονο αθηνα.αυτο θα ηταν εμπειρια..


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ-ΚΑΛΗ-ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ! ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΒΙΚΥ74 ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΓΙΟΡΤΑΖΑΝ!

dalida ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!

Που εισαι ρε psaraki μου ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ! φιλακια στον αγορινο σου!

Επεξεργάστηκαν by doroula

0b50f73f94.png

af879bb122.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλες τις μανούλες και τις οικογένειές τους! Βεβαίως διπλά τα χρόνια πολλά και σε όσες είχαν και την ονομαστική τους εορτή!

Δεν προλαβαίνω βρε κορίτσια καθόλου να μπαίνω και απότι βλέπω δεν είμαι η μόνη!

Καλά Σωτηρία οι χορογραφίες πολύ καλές! Το έχετε οικογενειακώς το ταλέντο.....:lol::lol::lol:


Σε ευχαριστώ που ήρθες και με έκανες μανούλα!

858edac668.png

c10a81dc7c.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια.χαθηκαμε ε;!σε δυο μερες οι γιορτες τελειωνουν και ο καθε κατεργαρης στο παγκο του.εγω εχω ακομα βεβαια τον γιο μου που γιορταζει την πεμπτη αλλα την αλλη μερα ξεστολισμα και το σαββατοκυριακο αποτοξινωση απο καθε τι χριστουγεννιατικο!!!

και μετα αλλη αναμπουμπουλα για τις αποκριες!!!!!!!

ειναι καμια πατρινια ενεργη για καρναβαλια;

αν ναι δωστε πληροφοριες!!!!!

και μην ξεχνιεστε ...κανονιστε καμια συναντησουλα αυτη την φορα περισσοτερες!!!!

να περνατε καλα.


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια.χαθηκαμε ε;!σε δυο μερες οι γιορτες τελειωνουν και ο καθε κατεργαρης στο παγκο του.εγω εχω ακομα βεβαια τον γιο μου που γιορταζει την πεμπτη αλλα την αλλη μερα ξεστολισμα και το σαββατοκυριακο αποτοξινωση απο καθε τι χριστουγεννιατικο!!!

και μετα αλλη αναμπουμπουλα για τις αποκριες!!!!!!!

ειναι καμια πατρινια ενεργη για καρναβαλια;

αν ναι δωστε πληροφοριες!!!!!

και μην ξεχνιεστε ...κανονιστε καμια συναντησουλα αυτη την φορα περισσοτερες!!!!

να περνατε καλα.

Γειά σας γειά σας!!!

Βικάκι εμείς πέρσυ βγήκαμε στο καρναβάλι των μικρών με τον σταθμό!! Καλά ήταν!!! Φέτος όμως δεν ξέρω αν θα τα καταφέρουμε, θα το προσπαθήσω πάντως!!!!

Για των μεγάλων δεν αντέχω ούτε να τα βλέπω, κουράζομαι κ μόνο στην σκέψη, χιχιχιχιχι....

Τελικά η Lucky δεν απάντησε! Θα έχουμε γεννητούρια;;;;;


Έγιναν 4 οι άντρες στην ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

dalida αν κανεις κατι για το καρανβαλι ειδοποιησεμε σε παρακαλω γιατι το ψαχνω.οσο για τη lucky....φανταζομαι πλακα κανουμε!!!!!!ετσι lucky;

Εγώ θα βγώ μάλλον στο μικρών με το Μάξιμο και στον μεγάλων σου είχα πεί για το γάμο Αθήνα!οπότε μάλλον όχι!Εσείς δεν θα βγείτε Σταυροπούλου φέτος γιατί το σκεφτόμουν και αυτό!!!Πές μου αν είναι μέχρι αύριο γιατί πρέπει να απαντήσω στο σταθμό...

Θα μου απαντήσει καμιά σας στο νέο topic που άνοιξα για τους βρεφονηπιακούς στην Πάτρα ή δεν ξέρετε ούτε εσείς;


Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δημοτικός Βρεφονηπιακός Σταθμός

Ο Δημοτικός Βρεφονηπιακός Σταθμός του Δήμου Ρίου (Πρώην Β' Κρατικός Βρεφονηπιακός Σταθμός Πατρών), ιδρύθηκε το 1986.

Στεγάζεται σε κτίριο του Πανεπιστημίου και εξυπηρετεί τους εργαζομένους γονείς που είναι κάτοικοι του Δήμου Ρίου και τους εργαζομένους στο Πανεπιστήμιο Πατρών.

Σκοπός του Βρεφονηπιακού Σταθμού είναι:

1. Να βοηθά τα παιδιά να αναπτυχθούν ολόπλευρα, σωματικά, νοητικά, συναισθηματικά και κοινωνικά.

2. Να εξυπηρετεί τους γονείς.

3. Να βοηθά τα παιδιά προσχολικής ηλικίας στην ομαλή μετάβαση τους από το οικογενειακό στο σχολικό περιβάλλον και μετέπειτα στο κοινωνικό.

4. Την ημερήσια διατροφή και ψυχαγωγία των βρεφών και των νηπίων, τα οποία δεν μπορούν να έχουν στο οικογενειακό τους περιβάλλον την απαραίτητη φροντίδα, λόγω απασχόλησης των εργαζομένων γονέων τους ή λόγω άλλων κοινωνικών αιτιών.

Στο Σταθμό λειτουργούν δύο τμήματα, το Βρεφικό και το Νηπιακό.

Το Βρεφικό Τμήμα φιλοξενεί παιδιά ηλικίας από 8 μηνών (συμπληρωμένους) έως 2,5 ετών.

Το Νηπιακό Τμήμα φιλοξενεί παιδιά ηλικίας από 2,5 ετών έωσ και την εγγραφή τους στο Νηπιαγωγείο.

Αιτήσεις εγγραφής υποβάλλονται κατά το διάστημα από 20 Μαϊου μέχρι και 15 Ιουνίου κάθε έτος καθώς και όταν υπάρχουν κενές θέσεις καθ' όλη τη διάρκεια του έτους.

Πληροφορίες στο τηλέφωνο 2610-993222.

Παιδικοί Σταθμοί

Δημοτικός Βρεφονηπιακός Σταθμός Πατρών

Διεύθυνση/περιοχή: Σωτηριάδου 6, Τ.Κ.262 25

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2610 279238, 2610 224772, 2610 275490 Fax:2610 279238

Α’ Παιδικός Σταθμός

Διεύθυνση/περιοχή: Τριών Ναυάρχων 92, Τ.Κ.262 22

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2610 321276

Β’ Παιδικός Σταθμός

Διεύθυνση/περιοχή: Ανδρούτσου 27Α, Τ.Κ.265 00

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2610 274251

Γ’ Παιδικός Σταθμός

Διεύθυνση/περιοχή: Σουφλίου 26, Τ.Κ.264 41

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2610 423781

Δ’ Παιδικός Σταθμός

Διεύθυνση/περιοχή: Μπιζανίου 25, Τ.Κ.262 23

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2610 433598

Ε’ Παιδικός Σταθμός

Διεύθυνση/περιοχή: Μεσσάτιδος 18, Τ.Κ.263 31

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2610 275146

ΣΤ’ Παιδικός Σταθμός

Διεύθυνση/περιοχή: Κρύα Ιτέων, 262 24

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2610 526257

Ζ’ Παιδικός Σταθμός

Διεύθυνση/περιοχή: Αμερικής 51, Τ.Κ.264 42

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2610 431537

Η’ Παιδικός Σταθμός

Διεύθυνση/περιοχή: Γιαννοπούλου και Φωκαίας, Τ.Κ.263 35

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2610 270747

Θ’ Παιδικός Σταθμός

Διεύθυνση/περιοχή: Ζυγοβιστίου 8Β

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2610 342355

Παιδικός Σταθμός Προσφυγικού Συνοικισμού

Διεύθυνση/περιοχή: Λασκαρέως 115, Τ.Κ.262 24

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2610 331660

Παιδικός Σταθμός Ζαρουχλεΐκων

Διεύθυνση/περιοχή: Ετοκλέους 7

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2610 335915

Παιδικός Σταθμός Εργατικής Εστίας

Διεύθυνση/περιοχή: Νοταρά 16, Τ.Κ.26442

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2610 435634

Lucky,

για της Πάτρας ή παίρνεις τηλ. σε όποιο σε ενδιαφέρει ή ρωτάς στα ΚΕΠ.

Εμάς από τον σταθμό δεν μας έχουν πει τίποτα ακόμα πάντως! Αναμένουμε!!!!!

Βίκυ να χαίρεσαι τον γιο σου!! Γερός κ δυνατός!!!


Έγιναν 4 οι άντρες στην ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα βγώ μάλλον στο μικρών με το Μάξιμο και στον μεγάλων σου είχα πεί για το γάμο Αθήνα!οπότε μάλλον όχι!Εσείς δεν θα βγείτε Σταυροπούλου φέτος γιατί το σκεφτόμουν και αυτό!!!Πές μου αν είναι μέχρι αύριο γιατί πρέπει να απαντήσω στο σταθμό...

Θα μου απαντήσει καμιά σας στο νέο topic που άνοιξα για τους βρεφονηπιακούς στην Πάτρα ή δεν ξέρετε ούτε εσείς;

δεν το εχω ψαξει ακομα σημερα τελειωσα με τις γιορτες.γιορταζε ο γιος μου!!

απο δευτερα θα παρω τηλ. σταυροπουλου να δω τι παιζει.μην απαντησεις ακομα στον σταθμο....περιμενε λιγο.θα σε ενημερωσω....ωραια θα ειναι να βγουμε ολοι μαζι.....


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ δεν θα απαντήσω αύριο θα της πώ την άλλη βδομάδα!Περιμένω να μου πείς...αν και έχουμε το γάμο στις 14.02 και δεν θα βγούμε σίγουρα, αλλά θα μπορούσαμε στο Καρναβάλι των μικρών και το Σάββατο. Χμ!Βέβαια σκέφτομαι ότι θα έχει και πλάκα για το Μάξιμο να βγεί με τους φίλους του από το σταθμό φέτος γιατί τις προηγούμενες 2 φορές είχε βγει με μας!


Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Να πω καλο χειμωνα?Αντε λοιπον,καλο χειμωνα και περισσοτερη προσοχη στις ιωσεις απο 'δω και περα!

Εμεις φετος δεν ξερουμε αν θα καρναβαλιστουμε κοριτσια,περσυ βγηκαμε,αυτη την χρονια δεν ξερουμε ακομα,ισως και επειδη οι Αποκριες ειναι νωρις και δεν προλαβαμε καν να μπουμε στο τριπακι που λενε.Θα δουμε....


0b50f73f94.png

af879bb122.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...