Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Συνάντηση στην Πάτρα


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Γεια σου Νατάσα...

θέλω μια γυναίκα για πρωινές ώρες περίπου 6-7 ώρες για τα δίδυμα

εννοείται χωρίς δουλειές

αν έχεις κάτι καλό;);););)

Δεν τελειώνει ποτέ μα ποτέ το θέμα ιώσεων....από σήμερα ξεκίνησε

ο μικρός μου

αααα..σας είπα ότι τα βάφτισα? Κωνσταντίνος & Μυρτώ

πολύ ζέστη βρε παιδιά...

αντε και στους γαμους τους τωρα!!!!να ναι γερα και ευτυχισμενα! ξερω μια γυναικα , θα την ρωτησω και θα σου πω!;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμεις εδω!!!

Ειχαμε την ιδεα σημερα να παμε στις νεροτσουληθρες στην Ναυπακτο!

κ με το που πατησαμε το ποδι μας εκανε τον σεισμο!χαχαχαχαχα

Θελω να ελπιζω πως ηταν τυχαιο κ πως δεν ειμαστε κατσικοποδαροι! :tongue: :tongue:

Νατασσα καλα να περνατε εκει στα βορεια!!!

Οι υπολοιπες πατρινιες αφαντες...

κ ψαχνω να βρω τι θα κανουν φετος με την "πολιτεια για παιδια" που γινοταν καθε χρονο στο καστρο του ριου.

εχει ακουσει καμμια τπτ;;

Link to comment
Share on other sites

dalida1 σ ευχαριστω αλλα σημερα μας στραβωσε η μερα.. η κορη μου δεν ειδε ενα σπασμενο πλακακι σε πεζοδρομιο και της γυρισε το ποδι στον αστραγαλο, παθαμε ενα ωραιοτατο διαστρεμμα..:-( προς το παρον ειμαστε με παγους , μεχρι αυριο που θα παμε σε γιατρο γιατι ειμαστε πολυυυ μακρυα απο τον πολιτισμο εδω .. :-( πολυ τα φοβαμαι αυτα και ειμαι και μονη μου, δεν ειναι εδω ο αντρας μου και εγω δεν οδηγω . ξερετε τιποτα αλλο να της κανω μεχρι αυριο?εψαξα στο ιντερνετ, παγο λενε ολοι, περιδεση και ξεκουραση. τποτα αλλο ?τι να κανω? :-(

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα........νατασσα μου περαστικα στο κοριτσακι σου.....παγο και δεσιμο.....αν και τωρα θα εχεις παει φανταζομαι στο γιατρο......δαλιδα ....σωπα βρε παιδια μου ...κατσικοποδαρη.....αλλα επειδη περιμενουν και αλλον μην πατε παλι προς τα εκει......χαχαχ!!!!!αστειευομαι...φυσικα.....εμεις ειμαστα κυλληνη σε καμπινγκ...και τον ακουσαμε...φανταζομαι εσεις ...τι παθατε.........οι υπολοιπες;;;; ...πως τα περνατε;;;αντε και τον σεπτεμβρη να κανονισουμε καμια συναντηση....μετα τις 4 σεπτεμβρη .......φιλια σε ολες ...να περνατε καλα!!!!


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Bικυ μου ευχαριστω για τα περαστικα, ακομα ταλαιπωρουμαστε, την ποναει, δνε περπαταμε ακομα καλα...σε καμια βδομαδουλα γυριζουμε πατρα, αντε να μαζευομαστε σιγα σιγα.

ωχ οσο σκεφτομαι παλι τα σχολεια που θα ανοιξουν, και οοοοολο αυτο το τρεξιμο, το αγχος κτλ :tongue: τελος παντων, ας απολαυσουμε την τελευταια εβδομαδα διακοπων!

εσεις τι κανετε κοριτσακια?φιλια σε ολες σας.

Link to comment
Share on other sites

@Natasa.g.:Γειά σου Νατάσσα, ελπίζω να είναι λίγο καλύτερα η μικρή και να απολαμβάνετε τις τελευταίες μέρες των διακοπών σας....και μη σκέφτεσαι από τώρα το σχολείο! αλλά και να το σκέφτεσαι δες τα θετικά μιας και εγώ αναπολώ με νοσταλγία τα μαθητικά χρόνια ειδικά του Γυμνασίου...εμείς ζεσταινόμαστε αυτή την εβδομάδα στην Πάτρα...είχα φύγει εγώ λίγες μέρες με τα μικρά, μαυρίσαμε και ξαναγυρίσαμε για να πρήξουμε πάλι τον μπαμπά μας, Άδεια οικογενειακή έχουμε από τις 26. Αυγούστου και μετά οπότε εδώ θα γυρνάμε για λίγες ακόμα μέρες.

Η evi mou και η sotiria χάθηκαν!χαχα!

Καλά να περνάτε όλες όπου και αν βρίσκεστε!

Φιλιά


Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα, χωράω κι εγώ στο καφέ σας;

Δεν κατάγομαι από Πάτρα αλλά έζησα στην πόλη σας από το 1999-2002 κ ΤΗΝ ΛΑΤΡΕΥΩ. Σπούδαζα στο ΤΕΙ κ παράλληλα δούλευα στο Βαρνακιώτη στην Πλ.Ολγας.

Επειδή οι γονείς μου έχουν εξοχικό στη Νέα Μανολάδα όταν κατεβαίνω δεν χάνω ευκαιρία να θυμάμαι της παλιές καλές εποχές.

Μένω Αθηνα κ σας θεωρώ πολύ τυχερές που μένετε σε μια τόσο όμορφη πόλη κ ειναι ονειρο μου να έρθω στα μέρη σας να μείνω μόνιμα.

Link to comment
Share on other sites

@jesgk: Καλησπέρα!!!Και βέβαια χωράς τόσο που σου αρέσει η Πάτρα...αν ήταν φόρουμ για αυτούς που τους αρέσει η πόλη εγώ δυστυχώς θα έπρεπε να αποχωρήσω! Εγώ έφυγα το 1998 για σπουδές και επέστρεψα για ένα χρόνο το 2002...μετά ξαναέφυγα και γύρισα πάλι το 2008. Δυστυχώς η Πάτρα δεν έχει καμία σχέση με παλιά και μπορώ να πώ ότι κάθε χρόνο είναι και χειρότερη...Αποφεύγω το κέντρο όσο μπορώ, ειδικά σε ώρες που είναι ανοιχτά τα μαγαζιά...γίνεται χαμός στους δρόμους από κίνηση...καλά, αλλά μη σου χαλάω την θετική εικόνα των φοιτητικών σου χρόνων...είναι ωραία να πίνει κανείς καφεδάκι στη Μαρίνα, στο Ρίο ή στα Βραχνέικα...


Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα...

Link to comment
Share on other sites

είναι ωραία να πίνει κανείς καφεδάκι στη Μαρίνα, στο Ρίο ή στα Βραχνέικα...

Καλημέρα κ καλή εβδομάδα!!! :D

Η αλλαγή ήταν πραγματικά πολύ μεγάλη κ αισθητή όταν τα επόμενα χρόνια συνέχιζα να κατεβαίνω στα μέρη σας... ήταν μια μικρή Αθήνα γεμάτη πανζουρλισμό στους δρόμους, νέα καταστήμα κ παραξενεύτηκα αρκετά.. παρ' όλα αυτά δεν την αλλάζω με τίποτα.

Αρχικά έμενα στην Ακτή Δυμαίων κ τα τελευταία 2 χρόνια στην περιοχή της Μαρίνας, μόνο που έβγαινα τα πρωινά κ έβγαινα θάλασσα άνοιγε η καρδιά μου...

Να σας συστηθώ βέβαια, Τζέσσικα λέγομαι, είμαι 31χρ. κ έχω δυο παιδάκια, τον Θοδωρή 8χρ. κ την Ανδρείνα 2,5χρ. κ εργάζομαι ως υπέυθυνη διαχείρισης αποβλήτων ηλεκτ. συσκευών. Εσείς εργάζεστε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


jesgk καλως μας ηρθες!ολοι οι καλοι χωρανε. συνηθως ετσι γινεται με τις πολεις που σπουδασαμε!παντα ζουμε με την ελπιδα πως καποια στιγμη ισως να μεινουμε εκει μονιμα:-P σε νιωθω:-P κατα τ αλλα τι κανετε κοπελιες?? εμεις ησυχαααα, back to patras again!

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κοριτσάρες;;;; Τσέσικα και Νατάσα καλώς μας βρήκατε και ελπίζω να τα λέμε!

Οι υπόλοιπες τι κάνετε; Μαρίνα; Τόνια;;;;;;; Δώρα;;

Αργησα λίγο αλλά δε χάθηκα!!! Ελπίζω να μην πήρα απουσία από την απουσιολόγο μας!!!:P:p:p


Σε ευχαριστώ που ήρθες και με έκανες μανούλα!

858edac668.png

c10a81dc7c.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Τί μου κάνετε; Τα μικρά κοιμήθηκαν κ ειπα να μπω λιγάκι. Πιθανότατα θα κατέβω Πάτρα μέσα στο Σεπτέμβρη για ένα πάρτυ μιας φίλης. . αν κανονίσετε συνάντηση πείτε μου.

Link to comment
Share on other sites

evi mou γεια σου και απο μενα!!καλως σας βρηκα:D τζεσικα εαν κανονιστει συναντηση θα χαρω και εγω να σας γνωρισω πολυ ολες.μη νομιζεις, και εγω ψιλοκαινουρια ειμαι στο cafe:tongue:

o μικρος εμενα, ακομα απολαμβανει διακοπες (στην πατρα βεβαια αλλα καθεται και παιζει ολη μερα, αρα διακοπες ειναι κ αυτο :mrgreen: ).η μεγαλη ξεκινησε μαθηματακια σιγα σιγα, και εγω ψαχνω καμια καινουρια συνταγη στο google χαχαχα. :lol::lol: βρηκα κατι μπισκοτακια μερεντας, θα δοκιμασω την συνταγη το μεσημερι και θα σας πω εντυπωσεις!!!

φιλια πολλα σε ολες

Link to comment
Share on other sites

γεια σας πατρινα κοριτσακια ..και μη......καλως μας ηρθες τζεσικα να χαιρεσαι τα παιδακια σου.........ευη τι κανεις;;;πως πανε τ'αντρακια σου;;;οι υπολοιπες;;ελπιζω ολες καλα!!!!και εγω ακομη ειμαι εκτος......λογικα θα μπουμε αυτο το σκ ....γιατι την δευτερα ...ε!!!ξεκινανε σχολεια και φανταζομαι πρεπει να ειμαστε εκει....αν πεισω τον αντρα μου οτι το καλοκαιρι και οι διακοπες τελειωσαν......και μας περιμενουν πολλες δουλειες....ποιος μαζευει το σπιτι μετα απο 2 1/2 μηνες κλεισουρας.....;;;;;αν κανονινισετε καφεδακι ...θελω και εγωωωω...πρωινο θα με βπλευευ παρα πολυ....για να πανε τα καμαρια μου σχολειο........δε σα λεω ακομα καλο φθινοπωρο ....και καλη σχολικη χρονια...γιατι ακομα ....απουσιαζω....!!!!!φιλακια!!!!!


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...