Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Συνάντηση στην Πάτρα


Συντονιστής Org

Recommended Posts

γεια σας κουκλες.Βικυ τυχερη ακομα διακοπες ειστε ε???τελεια!!:D

τελικα τα μπισκοτάκια μερέντας εγιναν τελειαααααα (συμφωνα με οσους εφαγαν-τα παιδια τα τσακισαν :tongue: ) , εμενα παλι δεν μ αρεσαν..:P

πρωι θα με βολευε και εμενα να βρεθουμε, που ειναι ο αντρας μου δτη δουλεια και τα παιδια σχολειο γιατι μετα απο οταν σχολασει ο μικρος και μετα η μεγαλη, τρεχουμε και δεν φτανουμε :tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα αγαπημένες μου πατρινιές. Τϊ κάνετε;; Εγω αυτό το διάστημα τρέχω κ δεν φτάνω, στο γραφείο έχει απίστευτη δουλειά, τα απόγευματα τρέχω με την Αvοn που ασχολούμαι τον τελευταίο χρόνο κ γενικά δεν επιστρέφω σπίτι πριν τις 9 το βράδυ.

Δευτέρα ξεκινούν σχολεια κ είχα κ την εγγραφή του μικρού σήμερα στα Αγγλικά..

Πως είστε εσείς, τα περνάτε καλα; Τί λέει η αγαπημένη μου πόλη. Μάλλον στις 24/9 θα κατέβω για ένα πάρτυ.

Link to comment
Share on other sites

Kαλή κυριακή σε όλες!! Τί κανετε; Εχθες πήγα για μπάνιο με μια φιλη κ τα παιδάκια μας κ περάσαμε καλά.. για σήμερα ακόμα άγνωστο τί θα κάνουμε, φάγαμε, έχω κάνει ένα σωρό δουλειες απο το πρωί κ ειμαι κομμάτια

Facebook έχετε;; Εγώ έχω, αν θέλετε σας στέλνω στοιχεία

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια .....ηρθα πατρα επιτελους................τι κανετε;;;;; καλο χειμωνα και καλη σχολικη χρονια για τα καμαρια μας......να δουμε τι θα γινει αυριο και με τα βιβλια,,,,,,μ'αρεσει που θελαμε και μεγαλες τσαντες...οτι δε θα χωραγαν τα βιβλια.....:tongue:.............το βραδακι παω ρεμο......για κανονιστε για καφεδακι.....να γνωριστουμε και με τα νεα κοριτσακια.............

γεια σας κουκλες.Βικυ τυχερη ακομα διακοπες ειστε ε???τελεια!!:D

τελικα τα μπισκοτάκια μερέντας εγιναν τελειαααααα (συμφωνα με οσους εφαγαν-τα παιδια τα τσακισαν :tongue: ) , εμενα παλι δεν μ αρεσαν..:P

πρωι θα με βολευε και εμενα να βρεθουμε, που ειναι ο αντρας μου δτη δουλεια και τα παιδια σχολειο γιατι μετα απο οταν σχολασει ο μικρος και μετα η μεγαλη, τρεχουμε και δεν φτανουμε :tongue:

νατασα δωσε μας συνταγη......για τα μπισκοτακια...φερε στο καφε να δοκιμασουμε!!!!.......

γεια σας κορίτσια....όλα καλά???

τρέχω κάπως...φιλιά

που εισαι κοπελα μου......θα σε δουμε;;;;

Καλησπέρα αγαπημένες μου πατρινιές. Τϊ κάνετε;; Εγω αυτό το διάστημα τρέχω κ δεν φτάνω, στο γραφείο έχει απίστευτη δουλειά, τα απόγευματα τρέχω με την Αvοn που ασχολούμαι τον τελευταίο χρόνο κ γενικά δεν επιστρέφω σπίτι πριν τις 9 το βράδυ.

Δευτέρα ξεκινούν σχολεια κ είχα κ την εγγραφή του μικρού σήμερα στα Αγγλικά..

Πως είστε εσείς, τα περνάτε καλα; Τί λέει η αγαπημένη μου πόλη. Μάλλον στις 24/9 θα κατέβω για ένα πάρτυ.

τζεσικα.....με την αβον πως τα πας;;;;δουλευει τπτ;;;θελει πολυ τρεξιμο;;;....φανταζομαι.....


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

νατασα δωσε μας συνταγη......για τα μπισκοτακια...φερε στο καφε να δοκιμασουμε!!!!.......

βικυ καλως μας ηρθες , καλο χειμωνα και καλη σχολικη χρονια στα παιδακια σου!! οντως, οι τσαντες μας μαραναν φετος!!!θα παει η φωτοτυπια συννεφο απο οτι ακουω!!!

η συνταγη ειναι πααααααααααρα πολυ απλη!! λοιπον:

Τι χρειαζόμαστε:

  • 1 φλιτζάνι μερέντα (μισή για τη ζύμη και την υπόλοιπη για τη γέμιση)
  • 1 μεγάλο αυγό
  • 1 φλιτζάνι αλεύρι που φουσκώνει μόνο του
  • μία πρέζα αλάτι

Πως το κάνουμε:

  1. Προθερμαίνουμε τον φούρνο στους 190 βαθμούς (πάνω-κάτω αντιστάσεις).
  2. Σε μπολ ανακατεύουμε τη μισή μερέντα με το αυγό, μέχρι να γίνουν σαν κρέμα.
  3. Προσθέτουμε σταδιακά το αλεύρι και το αλάτι. Ανακατεύουμε καλά μέχρι να γίνει το μείγμα ομοιογενές.
  4. Στρώνουμε στη λαμαρίνα του φούρνου αντικολλητικό χαρτί. Με αλευρωμένα χέρια, γιατί η ζύμη κολλάει, σχηματίζουμε μπαλίτσες και, χωρίς να τις πιέσουμε, τις τοποθετούμε στο ταψί. Υπολογίζουμε να έχουν λίγη απόσταση μεταξύ τους.
  5. Ψήνουμε για 12 λεπτά ακριβώς. Βγάζουμε και αφήνουμε να κρυώσουν για δέκα λεπτά. Απλώνουμε λίγη μερέντα στο κάτω μέρος κάθε μπισκότου και σκεπάζουμε με ένα δεύτερο. Αφήνουμε να κρυώσουν τελείως.

καλη επιτυχίαααααααα

:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια καλημέρεςςςς!!!! η κοπέλα που μας κάνει ιδιαίτερα στα παιδιά, έφτιαξε ομαδούλα στο facebook για να προωθήσει την δουλειά της.εγω δεν έχω facebook ( ω ναι, δεν εχω :tongue:, ζω ακομα στην εποχη της γιαγιας μου ), αλλά όσες έχετε είναι αυτή η σελίδα http://www.facebook.com/group.php?gid=48015773637#!/profile.php?id=100002920184758&sk=wall εαν γνωρίζετε κάποιον που ίσως να θέλει ιδιαίτερα, εγώ την συστήνω ανεπιφύλακτα.κάνει εδώ και 5 χρόνια στην κόρη μου και είμαι πολύ ευχαριστημένη!φέτος θα ξεκινήσει και τον μικρό μου!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

καλο χειμωνα και καλη σχολικη χρονια για τα καμαρια μας......να δουμε τι θα γινει αυριο και με τα βιβλια,,,,,,μ'αρεσει που θελαμε και μεγαλες τσαντες...οτι δε θα χωραγαν τα βιβλια.....:tongue:Αστο μην το συζητάς... κ εγώ μεγάλη τσάντα του έδωσα να δω τί θα βάλει μεσα

Για το γιο σήμερα 1η μερα κ αγγλικά στη A' Junior!!

.............το βραδακι παω ρεμο......για κανονιστε για καφεδακι.....να γνωριστουμε και με τα νεα κοριτσακια.............

Τυχερούλα!!! Καλά να περάσεις

νατασα δωσε μας συνταγη......για τα

τζεσικα.....με την αβον πως τα πας;;;;δουλευει τπτ;;;θελει πολυ τρεξιμο;;;....φανταζομαι.....

Με την Αvοn τα πάω σχετικά καλά, θέλει λίγο τρέξιμο ειδικά αν δουλευεις σε άλλη δουλειά όπως εγώ αλλά το κέρδος ειναι καλό αν έχεις σχετικά καλό κύκλο γνωριμιών.. περιμένω τώρα να μου ανοιξουν οι δουλειες!!

καλη επιτυχίαααααααα

:D:D:DΕυχαριστουμε!!

Καλέ καμμιά δεν έχει facebook!??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχω κουράγιο ούτε να γράψω...

τελικά φωτοτυπίες στα σχολεία??? τι γίνεται???

Ζωή που είσαι???????

Αντε κ ο Οδυσσέας έχει αρχίσει να τον ξεχνάει τον Μαξιμο

Κανονίζουμε για καφέ την Παρασκευή το πρωί???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Παιδιά δεν έχω κουράγιο ούτε να γράψω...

τελικά φωτοτυπίες στα σχολεία??? τι γίνεται???

Ιδέα δεν έχω..στο δικό μας σχολειο δεν ήταν ξεκαθαροι για την ώρα

Ζωή που είσαι???????

Αντε κ ο Οδυσσέας έχει αρχίσει να τον ξεχνάει τον Μαξιμο

Κανονίζουμε για καφέ την Παρασκευή το πρωί???

πόσο θα ήθελα κ εγώ να είμαι εκει.. κλαψ κλαψ

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μας ηρθε η λυπητερη σημερα, υπερ ανεργων....:-( μετα θα μας ερθει και ο φορος για το σπιτι, μετα τι αλλο μενει να μας ερθει???εχω εκνευριστει απιστευτα πολυ με ολη αυτην την κατασταση .δεν παει αλλο, απλα!:mad: ποσα να αντεξουμε πια?? εσας σας ηρθε κοριτσια??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχω κουράγιο ούτε να γράψω...

τελικά φωτοτυπίες στα σχολεία??? τι γίνεται???

Ζωή που είσαι???????

Αντε κ ο Οδυσσέας έχει αρχίσει να τον ξεχνάει τον Μαξιμο

Κανονίζουμε για καφέ την Παρασκευή το πρωί???

να δουμε τι ωρα θα σχολασουν πρωτα;;εμενα ο μικρος σχολαει 11.30......αν κανονισουμε αρκετα πρωι ερχομαι......

κοριτσια μας ηρθε η λυπητερη σημερα, υπερ ανεργων....:-( μετα θα μας ερθει και ο φορος για το σπιτι, μετα τι αλλο μενει να μας ερθει???εχω εκνευριστει απιστευτα πολυ με ολη αυτην την κατασταση .δεν παει αλλο, απλα!:mad: ποσα να αντεξουμε πια?? εσας σας ηρθε κοριτσια??

εμας οχι ακομα αλλα το περιμενουμε.........και για τοσπιτι.......και για το αυτοκινητο..........δραμα η κατασταση ....δραμα!!!!!


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετεεεεεεεεε!!!!!!!!!

Καλη αρχη στα μαθητουδια κ καλο φθινοπωρο σε ολους μας!!!!!!!!

Ακομα δεν εχουμε κλειστει για τα καλα βεβαια...μας βοηθαει κ ο καιρος!

Μπαινω Πατρα συχνά για δουλειές.Αν πέσει στην αντίληψη μου συναντησούλα ειμαι μέσα!

φιλιά σε ολες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...