Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

μαμάδες Νοεμβρίου 2012


kellymom

Recommended Posts

MINNI αντιθετως τα μικρα παιδια εινια σαν σφουγγαρια ,ατυη εινια η καταλληλη ηλικια για να μαθουν να εισε σιγουρη και μαθανουν τα παντα...Ηκορη μου απο μωρο καταλαβαινε τα παντα που της ελεγε ο αντρας μου στα αγγλικα και οσο μεγαλωνε αρχησε και να τα μιλαει και τωρα στ φροντηστηριο τα παει πολυ καλα.Τωρα για ττο οτι δεν εργαζεσε ειναι δυσκολο εαν υπαρχει οικονομικο θεμα αλλα αν δεν τοτε κανουμε την καλυτερη δουλεια οσες μανουλες μπορουμε και ειμαστε περισσοτερο με τα παιδακια μας..ΒΒεβαια υπαρχουν και φορες που θελεις το χρονο σου κ εννοειτε ,ανθρωπος εισε.Να σου ζησουν και τα δυο!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 200
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια! τι κάνουν τα ζουζούνια σας?

εμείς χτες πήγαμε κολυμβητήριο! ήταν η τέταρτη φορά και γκρίνιαξε μόνο τα 5 πρώτα λεπτά

μετά συνήθισε και τελικά έκανε και βουτιά χωρίς να παραπονεθεί καθόλου!

τελικά όλα είναι θέμα συνήθειας. και βέβαια εννοείτε ότι θα το συνεχίσουμε. όχι τόσο για να μάθει να κολυμπάει (εξάλλου είναι μικρή) αλλά για απασχόληση και για εξοικείωση με το νερό.

μπαμπι αυτό με τα αγγλικά είναι πολύ καλή ιδέα! συγχαρητήρια! μη σου πω ότι θα αρχίσω και εγώ να της μιλάω αγγλικά. τώρα που μιλάει αρκετά καλά τα ελληνικά νομίζω οτι δεν θα μπερδευτεί με τα αγγλικά.

αχ κορίτσια πόσο σας ζηλεύω που είσαστε σπίτι με τα μωρά σας.....

δυστυχώς εγώ δουλεύω και μάλιστα τρελά ωράρια.....7.30 -15.30 και 3 φορές την εβδομάδα και το απόγευμα 6-9. και όπως καταλαβαίνετε μου λείπει αφάνταστα η μικρή και εννοείτε ότι νιώθω τύψεις....

αλλά δυστυχώς τα οικονομικά μας δεν είναι καλά και πρέπει να δουλεύουμε και οι δύο.

βοήθεια έχουμε κάποιες φορές από τη μαμά μου αλλά και αυτή είναι νέα και δουλεύει οπότε η νταντά που φυλάει τη μικρή είναι αναγκαία.

να δω πως θα τα βγάλουμε πέρα όταν θα κάνουμε δεύτερο.

ουφ σεντόνι έγραψα πάλι :tongue:...... συγνώμη


HLddp2.png

fbtQ5Qf.jpgfbtQp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!!Baby girl μπραβο που την πας κολυμβητηριο..και εγω ελεγα αλλα εχω διαβασει διαφορα για το χλωριο και το οζον οποτε ειμαι σε διλλημα.Μην στενοχωριεσε που δουλευεις κα σου λειπει η μικρη για το καλο της το κανεις για να καλυψεις τις αναγκες της ....Εμενα οι γονεις εινα πολυ μακρια 600 χιλιομετρα οποτε δεν γινετε να με βοηθουνε ,ερχοντε που κ που για βολτα.Η πεθερα αδυνατον να τα κρατησει να δουλεψω ουτε οταν ηταν ενα τωρα που ειναι δυο δεν παιζει,δεν μπορει ουτε αυτη μεγαλωνε το παιδι της ειχε νταντα και δουλευε οποτε τωρα τα βλεπει κανα δυωρο για να τα δει και να παιξουν.Εγω κατα βαση μονη τα μεγαλωνω.ο αντρας μου δουλυεει εξωτερικο και ερχετε για λιγο.Δυσκολες εποχες και οι δουλιες δυσκολες οποτε δοξα το θεο σε οσους εχουμε δουλεια ακομη.Εαν επιτρεπεις σε ποιο κολυμβητηριο την πας την μικρη?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Και εγώ ψάχνω ν'απασχολήσω με κάτι τον μικρό γιατί βαριέται πολύ εύκολα με το οτιδήποτε. Κάθε απόγευμα που έρχεται η αδερφή του από το σχολείο, χαίρεται απίστευτα και παίζει συνέχεια μαζί της, του λείπει αφάνταστα το πρωί!

Εγώ αν είχα τη δυνατότητα θα δούλευα γιατί δυσκολευόμαστε αρκετά οικονομικώς. Αλλά θα πρέπει να βάλω γυναίκα να μου κρατάει τον μικρό, οπότε μία γι'άλλη θα μου έρθει ο μισθός.

Μπάμπι πολύ δύσκολο να μεγαλώνεις μόνη σου εντελώς τα παιδιά χωρίς τη καθημερινή παρουσία του πατέρα. Αλλά φαντάζομαι λόγω δουλειάς αναγκάστηκε να ξενιτευτεί, όπως και πολλοί άλλοι που γνωρίζω!

Link to comment
Share on other sites

Μπαμπι τι έχεις διαβάσει για το χλωριο και το οζον?

είμαστε επαρχία και την πηγαίνουμε σε ένα γυμναστήριο το οποίο στο υπόγειο έκανε ειδικό τμήμα για baby swimming. το κρατικό κολυμβητήριο είναι άθλιο και το άλλο ιδιωτικό είναι σε ένα χώρο ημιεξωτερικό οπότε το χειμώνα κάνει απίστευτο κρύο:confused:

χαρά στο κουράγιο σου που τα μεγαλώνεις μόνη σου! άξια!;)


HLddp2.png

fbtQ5Qf.jpgfbtQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα ΜΙΝΝΙ!

μήπως να κοιτάξεις για καμιά δραστηριότητα ας πούμε κάτι σαν ταε κβο ντο?

εδώ που μένω νομίζω μια σχολή παίρνει από αρκετά μικρά. ή αν παίζατε όλοι μαζί ομαδικά παιχνίδια, επιτραπέζια?


HLddp2.png

fbtQ5Qf.jpgfbtQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γενικα οτι και το χλωριο και το οζον εινια καρκινογονα.Αλλα να ηταν μονο αυτα ,τελος παντων,ο καθε γονιος οτι κρινει καταλληλο για το παιδι του.Baby girl οτι μπορω κανω δεν γινετε αλλιως και δεν εχω αλλη επιλογη ενας τουλαχιστον γονιος πρεπει να ειναι κοντα στα παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε μαμα MINNI ? Baby girl?που ειστε καλε? εμεις ειμαστε καλα δοξα το θεο και η μεγαλη και το μικρο.Εσας τι κανουν τα ζουζουνια σας!!!??? Ειχαμε συναντηση με την δασκαλα της μεγαλης σημερα ου μαζι μιας και ειναι εδω.Η δασκαλα λεει οτι ωριμαζει η κορη μου αντε να δουμε ...εγω δεν το βλεπω ακομη.και οτι ειναι σε καλυτερη φασ απο περυσι ,φετος τριτη.Σημερα τρεχω απο το πρωι θα εχω κοσμο το βραδυ κουμπαρους κα ξαδερφια,και μαγειρευω και και πρεπει να παω και την μεγαλη παραδοσικαους χωρους να δει πως ειναι .Σας χαιρετω και φιλια στα μικρα σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά είμαστε και εμείς!

Περιμένουμε το Σαβ/κο να κάνουμε τις βολτούλες μας με το μπαμπά μας!!! Δε θα έχει βέβαια καλό καιρό, αλλά όλο και κάπου θα πάμε να περπατήσουμε...

Μπαμπι καλά να περάσετε σήμερα. Τι καλό θα τους φιλέψεις? Κουραστικά τα τραπεζώματα, αλλά είναι μια ευκαιρία να βρεθείς με φίλους και να χαζολογήσεις λιγάκι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα MINNI και Baby girl.Καλα περασαμε την παρασκευη .Μαγειρεψα εν ταχυ κεφτεδακια και λουκανικα και πατατουλες στο φουρνο γιατι ειχαμε απογευμα χορευτικο με την μικρη,εκανα και σαλατα και κρασι και τυρακια διαφορα .Ειναι δυσκολα τα τραπεζωματα αλλα τουλαχιστον πρερναμε καλα,βλεπουμε φιλους συγγενεις, περναειωραια η ωρα.Εχθες βγηκαμε εξω το μεσημερι καναμε και την βολτα μας με αλλους φιλους και σημερα μεσα εφυγε και ο μπαμπας μας ταξιδι και εμεις διαβαζουμε με την μεγαλη.Εχουμε και μπουκωμα ο μικρος μυξες και λιγο βηχα το ιδιο και η μεγαλη ,αντε παλι απο την αρχη....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέραααααααααααααα!!!!!!!!!!!!

Καλή ξεκούραση τώρα μπαμπι και καλό ταξίδι στο μπαμπά σας!

Και εμείς έχουμε μπούκωμα, μύξες, βήχα και όλα τα καλά... Το βράδυ δε μπορέσανε να κοιμηθούνε λόγω μύτης, οπότε καταλαβαίνεις είχαμε όλο γκρίνια. Δυστυχώς απ'ότι βλέπω έτσι θα μας πάει όλος ο χειμώνας!

Εμείς εχτές πήγαμε τη βόλτα μας, παίξανε τα παιδιά και σήμερα στο σπίτι χαλαρώνουμε! Περνάει πολύ γρήγορα το Σαβ/κο!!!:(

Διαβάζει η κόρη σου ή σε ταλαιπωρεί?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι.Λιγο πριν κοιμηθουμε εαν κοιμηθουμε εχω αγκαλια τον μικρο ,πιθανοτατα εχουμε πονο στο αυτι,πηραμε algofren θα δειξει...MINNIδυο παιδακια εχεις ?εγω νομιζα ενα το συνομιληκο με τον δικο μου,,,,Ευχαριστουμε !!! ο μπαμπας μας θα φτασει αργα αποψε καπου στην Αγγλια.Εσεις που πηγατε βολτα? Πατε καθολου μικρολιμανο ??? γιατι βλεπω πως μενετε προς πειραια μερια??εμεις οτα ερχομαστε στα μερη σας παμε συνηθως απο εκει μας αρεσει....Σας κλεινω κοριτσια και αγορια .Καλο βραδυ !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!!!

μπαμπι 2 παιδάκια έχω, μία κόρη 3,5 ετών και τα συνομίληκα αγοράκια μας. Πρώτη χρονιά παιδικό η κόρη μου και όπως καταλαβαίνεις μας έχει φέρει ότι ίωση κυκλοφορεί...:?

Πέρασε γρήγορα το Σαβ/κο... Πήγαμε μια βόλτα στο Mall να χαζέψουμε τα μαγαζιά, αν και τώρα που δεν έχει εκπτώσεις, δε μπορείς να τα πλησιάσεις...

Μικρολίμανο πηγαίνουμε ιδιως όταν έχει καλό καιρό για περπάτημα και φυσικά καφεδάκι... Εσύ που μένεις?

Η κόρη σου με το σχολείο τα πάει καλά ή σε ταλαιπωρεί στο διάβασμα?

Η δικιά μου πάντως για πρώτη φορά παιδικό, το πήρε πολύ καλά και της αρέσει...

Ο μικρός που έμεινε πίσω βέβαια μόνος του είναι μες τη γκρίνια, του λείπει πολύ η αδερφή του... Είχαν μάθει μαζί συνέχεια, είναι και κοντινές ηλικίες και τώρα του κακοφαίνεται πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα MINNI .Να σου ζησουν!!! τωρα θυμηθηκα που μου το ειπες για το δευτερο.Ηδικη μου ετσ και ετσι στο σχολειο ...προσπαθει και προσπαθουμε,εχουμε και τον μικροτ ην ωρα του διαβασματος απο πανω μας συνηθωςοποτε αρκετα δυσκολο.Eμεις οπου παμε παμε ολοι μαζι!!!! Mall ωραια πως και ερχεστε τοσο κοντα μας στα μερη μας ?? μακρια δεν ειστε?? Εμεις μενουμε βορειοανατολικα κοντα στην μεσογειων,παμε και εμεις mall οχι πολυ συχνα αλλα παμε.Oμικρος παντα τρεχει πισω απο την αδερφη του αλλα αυτη οντας μεγαλη καμια φορα δεν τον θελει και κλαει αυτος.χιχιχ τι να κανουμε παιζουν ομως αρκετες φορες ειναι και μεγαλυτερη και τον προσεχει.Μοις εβαλα την μεγαλη στο σχολικο και κανω λιγη ησυχια γιατι κοιματε ακομη ο μικρος .Παω να κανω καμια δουλεια με ησυχια ,τα λεμε παλι καλημερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Mall πάμε συνήθως όταν δεν έχει καλό καιρό για να χαζολογήσουμε με τα παιδιά... Κοντά μας είναι το RIVER, το οποίο επισκεπτόμαστε συχνά επίσης!

Εμένα τα πρωινά τώρα που λείπει η αδερφή του και έχει όλα τα παιχνίδια δικά του, δεν ασχολείται με τίποτα... Μόλις επιστρέφει η αδερφή του, τσακώνονται γιατί του παίρνει τα παιχνίδια του...:rolleyes: Άβυσσος η ψυχή των παιδιών!!!

Καλές δουλίτσες!!! Εμένα έχει ήδη ξυπνήσει και προσπαθώ να τον κάνω να πιεί το γάλα του... Τώρα τελευταία δε το πολυθέλει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...