Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

ΒΙΒΛΙΟ-ΦΑΓΕΣ!!!


Recommended Posts

μανουτιτα μου μπηκα κι εγω λιγο απο δω γιατι διαβαζω αρκετα κι εγω και η μαμα μου οποτε μπορει να σας βοηθησω με καποια βιβλια που μου αρεσαν εμενα πολυ αλλα να παρω και ιδεες εννοειτε.

λοιπον εγω διαβασα περσυ το καλοκαιρι 2 βιβλια

το φωνες το καλοκαιρι της ροζαμουντ πιλτσερ(την θεωρω φοβερη)

και ηταν φανταστικο.δεν ξερω γιατι αλλα με αγγιξε παρα πολυ!πολυ αναλαφρο και οτι πρεπει για την παραλια!

και το νησι κλασικα οπως ολος ο κοσμος της βικτωρια χισλοπ που εμεινα αφωνη απο την περιγραφικοτητα της και εννοειτε πως περιμενω πως και πως να δω τη σειρα.θα κανει τρελα νουμερα στανταρ!

φετος διαβασα το γυρισμο της βικτωρια χισλοπ που μου αρεσε αρκετα απο τη μεση και μετα απλα ειναι λιγο ψυχοφθορο γιατι λεει για πολεμο και καταλαβαινετε!

ροζαμουντ πιλ

τωρα διαβαζω το ψαχνοντας για κοχυλια της ροζαμουντ πιλτσερ και ειμαι σταν μπαι για να αρχισω στο καπακι το σεπτεμβρη της ιδιας!

αυτα προς το παρον ελπιζω να σας εδωσα καμια ιδεα!

γενικα παντως ροζαμουντ με τα χιλια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Όταν τελειώσεις τον Σεπτέμβρη να διαβάσεις άλλο ένα βιβλίο της Πίλτσερ που είναι κορυφή και λέγεται και αυτό ο γυρισμός.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 399
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Όταν τελειώσεις τον Σεπτέμβρη να διαβάσεις άλλο ένα βιβλίο της Πίλτσερ που είναι κορυφή και λέγεται και αυτό ο γυρισμός.

α να το διαβασω κι αυτο.τα εχει οοολα της πιλτσερ η μαμα μου οποτε θα το εχει κι αυτο,ευχαριστω!


Μόνο με την καρδιά βλέπεις καλά.Την ουσία δεν την βλέπουν τα μάτια,επανέλαβε ο μικρός πρίγκιπας, για να το θυμάται.

566b716e1f.png?html%22

...όμως για χάρη σου μπορώ ως το πρωί να τραγουδάω....αντρούλη μου είσαι όλη μου η ζωή!

Link to comment
Share on other sites

Της Ρόζαμουντ Πίλτσερ τα έχω διαβάσει σχεδόν όλα, το πρώτο και καλύτερο πάντως ήταν ο Σεπτέμβρης. Εμένα περισσότερο μου αρέσουν τα ιστορικά μυθιστορήματα(διαβάζω ένα τώρα, το Μυστικό Δείπνο), τα μυστηρίου, δεν μ'αρέσουν οι νέοι Ελληνες συγγραφείς ιδιαίτερα, αμάν πια με τα ερωτικά τρίγωνα, τετράγωνα και δε συμμαζεύεται! α! τα δύο επόμενα που θα διαβάσω είναι "το σκάφανδρο και η πεταλούδα" και "το νησί των καταραμένων" (υπάρχουν και αντίστοιχες ταινίες, αλλά δεν τις έχω δει). Αν τα ξέρετε, πείτε μου εντυπώσεις,αλλά, μη φανερώσετε τπτ, έτσι; Από τα πιο αξιόλογα πάντως που έχω διαβάσει τα τελευταία χρόνια έιναι: Της νεκρής πριγκήπισσας, Οι αγριόκυκνοι, Το σπίτι της σιωπής, Η πέτρα της υπομονής, Αιχμηρά αντικέίμενα, Το ζαφείρι του Θεού, Τη βιογραφία του Μάρλον Μπράντο:shock:, Η ταχύτητα του φωτός, Το λουλούδι της ερήμου κ.α.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είναι κανείς εδώ ή πλατσουρίζετε όλες;

Διάβασα τις τελευταίες 3 μέρες τον Βιολονίστα (Κ.Καρακάσης) κι έμεινα αρκετά ευχαριστημένη, σας το προτείνω.

http://books.matia.gr/logotechnika-vivlia/elliniki-logotechnia/o-violonistas-tou-kosta-karakasi.html


WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites

Της Ρόζαμουντ Πίλτσερ τα έχω διαβάσει σχεδόν όλα, το πρώτο και καλύτερο πάντως ήταν ο Σεπτέμβρης. Εμένα περισσότερο μου αρέσουν τα ιστορικά μυθιστορήματα(διαβάζω ένα τώρα, το Μυστικό Δείπνο), τα μυστηρίου, δεν μ'αρέσουν οι νέοι Ελληνες συγγραφείς ιδιαίτερα, αμάν πια με τα ερωτικά τρίγωνα, τετράγωνα και δε συμμαζεύεται! α! τα δύο επόμενα που θα διαβάσω είναι "το σκάφανδρο και η πεταλούδα" και "το νησί των καταραμένων" (υπάρχουν και αντίστοιχες ταινίες, αλλά δεν τις έχω δει). Αν τα ξέρετε, πείτε μου εντυπώσεις,αλλά, μη φανερώσετε τπτ, έτσι; Από τα πιο αξιόλογα πάντως που έχω διαβάσει τα τελευταία χρόνια έιναι: Της νεκρής πριγκήπισσας, Οι αγριόκυκνοι, Το σπίτι της σιωπής, Η πέτρα της υπομονής, Αιχμηρά αντικέίμενα, Το ζαφείρι του Θεού, Τη βιογραφία του Μάρλον Μπράντο:shock:, Η ταχύτητα του φωτός, Το λουλούδι της ερήμου κ.α.

Έχω διαβάσει το "της νεκρής πριγκίπισσας" και υπάρχει και η συνέχεια το "στους κήπους του Μπανταλπούρ" που λέει για τη ζωή της κόρης της που επιστρέφει εκεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το τελευταίο βιβλίο που διάβασα ήταν το "αν ήταν όλα αλλιώς" της Αλκυόνης Παπαδάκη. Το διάβασα σε τρεις μέρες, μου άρεσε πολύ αν και πιστεύω πως μερικές καταστάσεις είναι τραβηγμένες και λίγο απίθανο να συμβούν στην πραγματικότητα. Επίσης, έχω παρατηρήσει σε όσα βιβλοία της έχω διαβάσει πως, πάντα μα πάντα, υπάρχει μια προβληματική οικογένεια και πολλές φορές δεν είναι μόνο ένα το άτομο που δημιουργεί το πρόβλημα. Παρ'όλα αυτά θεωρώ τα βιβλία της σκληρά που όμως έχουν μια, ας μου επιτραπεί η φράση, ποιητική νότα. Βλέπεις τα δυο άκρα, τις όμορφες ποιητικές φράσεις αλλά και την σκληρή γλώσσα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η Αλκυόνη Παπαδάκη. Τα έχω διαβάσει σχεδόν όλα. Από τις φωτεινές εξαιρέσεις (βλ. Ζυράννα Ζατέλη, Ευγενία Φακίνου κλπ). Για τη συνέχεια της Νεκρής Πρηγκίπισσας μου είπε κάποια γνωστή μου, που εμπιστεύομαι το γούστο της στα βιβλία γενικώς, ότι δεν είναι αντάξιό του. Ισχύει;


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είναι κανείς εδώ ή πλατσουρίζετε όλες;

Διάβασα τις τελευταίες 3 μέρες τον Βιολονίστα (Κ.Καρακάσης) κι έμεινα αρκετά ευχαριστημένη, σας το προτείνω.

http://books.matia.gr/logotechnika-vivlia/elliniki-logotechnia/o-violonistas-tou-kosta-karakasi.html

Κι εγώ!!! Μόλις χθες το τελείωσα. Γράφει όπως και στα άλλα βιβλία του. Κάποια σημεία είναι κουραστικά, αλλά αφήνει μια γλυκόπικρη γεύση στο τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Της Ρόζαμουντ Πίλτσερ τα έχω διαβάσει σχεδόν όλα, το πρώτο και καλύτερο πάντως ήταν ο Σεπτέμβρης. Εμένα περισσότερο μου αρέσουν τα ιστορικά μυθιστορήματα(διαβάζω ένα τώρα, το Μυστικό Δείπνο), τα μυστηρίου, δεν μ'αρέσουν οι νέοι Ελληνες συγγραφείς ιδιαίτερα, αμάν πια με τα ερωτικά τρίγωνα, τετράγωνα και δε συμμαζεύεται! α! τα δύο επόμενα που θα διαβάσω είναι "το σκάφανδρο και η πεταλούδα" και "το νησί των καταραμένων" (υπάρχουν και αντίστοιχες ταινίες, αλλά δεν τις έχω δει). Αν τα ξέρετε, πείτε μου εντυπώσεις,αλλά, μη φανερώσετε τπτ, έτσι; Από τα πιο αξιόλογα πάντως που έχω διαβάσει τα τελευταία χρόνια έιναι: Της νεκρής πριγκήπισσας, Οι αγριόκυκνοι, Το σπίτι της σιωπής, Η πέτρα της υπομονής, Αιχμηρά αντικέίμενα, Το ζαφείρι του Θεού, Τη βιογραφία του Μάρλον Μπράντο:shock:, Η ταχύτητα του φωτός, Το λουλούδι της ερήμου κ.α.

Εχω διαβασει όλα της Πίλτσερ στ αγγλικά. Τη λατρεύω. Στα ελληνικά διαβασα τα Αιχμηρα Αντικείμενα, καλο ήταν, και δύο του Μάρκαρη. Το νυχτερινό δελτίο ήταν το καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η Αλκυόνη Παπαδάκη. Τα έχω διαβάσει σχεδόν όλα. Από τις φωτεινές εξαιρέσεις (βλ. Ζυράννα Ζατέλη, Ευγενία Φακίνου κλπ). Για τη συνέχεια της Νεκρής Πρηγκίπισσας μου είπε κάποια γνωστή μου, που εμπιστεύομαι το γούστο της στα βιβλία γενικώς, ότι δεν είναι αντάξιό του. Ισχύει;

Σίγουρα το πρώτο είναι πιο ωραίο, όμως αξίζει και το δεύτερο. Αν το καλοσκεφτείς όμως, σχεδόν πάντα έτσι γίνεται, το πρώτο είναι καλύτερο, πιο ποιοτικό και πολλές φορές έχεις την εντύπωση ότι γράφτηκε χωρίς να θέλει να μας πει τίποτα ουσιαστικό. Δεν θα έλεγα ότι δεν είναι ουσιαστικό όμως απλά είναι λίγο πιο "κατώτερο".

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κι από μενα! Λοιπόν, έχω ακούσει καλές κριτικές για τον Καρνέζη και δανείστηκα ένα βιβλίο του, το Λαβύρινθος. Είναι καπως βαρύ και ψυχοπλακωτικό. Έχει διαβάσει καμιά σας βιβλίο του;

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά το "Της νεκρής Πριγκήπισσας" δεν θα ήταν ωραίο να γυριστεί σε ταινία;Ελαφάκι όχι δεν τον έχω διαβάσει αλλά τον έχω ακούσει. Καλά έκανες και δανείστηκες για αρχή, αφού δεν τον έχεις ξαναδιαβάσει. Πες μας εντυπώσεις, έτσι;


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά το "Της νεκρής Πριγκήπισσας" δεν θα ήταν ωραίο να γυριστεί σε ταινία;Ελαφάκι όχι δεν τον έχω διαβάσει αλλά τον έχω ακούσει. Καλά έκανες και δανείστηκες για αρχή, αφού δεν τον έχεις ξαναδιαβάσει. Πες μας εντυπώσεις, έτσι;

Θα σου πω, διάβασα τις 200 πρώτες σελ αλλά το παράτησα. Γράφει ωραία. Όχι φτηνιάρικα, αλλά δε με κρατούσε να το συνεχίσω. Τώρα άρχισα ένα του Μίλαν Κούντερα.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω, διάβασα τις 200 πρώτες σελ αλλά το παράτησα. Γράφει ωραία. Όχι φτηνιάρικα, αλλά δε με κρατούσε να το συνεχίσω. Τώρα άρχισα ένα του Μίλαν Κούντερα.

Ποιό διαβάζεις του Κούντερα? Είχα διαβάσει κάπου στα 18 μου το αστείο και το βαλσ του αποχαιρετισμού και μου άρεσαν. Σκέφτομαι να τα ξαναδιαβάσω τώρα που κρίνω διαφορετικά τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιό διαβάζεις του Κούντερα? Είχα διαβάσει κάπου στα 18 μου το αστείο και το βαλσ του αποχαιρετισμού και μου άρεσαν. Σκέφτομαι να τα ξαναδιαβάσω τώρα που κρίνω διαφορετικά τα πράγματα.

Κωνσταντίνα διαβάζω, για δεύτερη φορά μετα απο χρόνια, το Η Αβάσταχτη Ελαφρότητα του Είναι. Κατ αρχάς μου αρέσει. Και το διαβάζεις με άλλα μάτια τη δεύτερη φορα. Η πρωτη είναι σα να μη μετράει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...