Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

ΒΙΒΛΙΟ-ΦΑΓΕΣ!!!


Recommended Posts

Για κάποιο ανεξηγητο λόγο δεν ειχα δει το θεματακι αν κ βιβλιοφαγος

Απο τα πιο ωραια βιβλια που εχω διαβασει ειναι τα παρακατω (με τυχαια σειρα)

* Το Νησι - απλά καταπλητκικο περιμενω πως κ πως την σειρα

* Το σπίτι δίπλα στο ποταμι

* Οχτώ

* Η νύφη φορουσε μαυρα

* Η τετραλογια του λυκοφωτος - δηλωνω φαν

* Όλα τα Χαρι Ποτερ - επισης μεγαααααααααααααααλη φαν κ λιγο μεγαλη για αυτα.....

* Dan Brown όλα του τα βιβλια κ θεωρω τον Κωδικα καταπληκτικο βιβλίο

κ αλλα που τωρα δνε θυμαμαι

τωρα εχω ξεκινησει το κοριτσι με το τατουαζ, ειμαι πολυυυυ αρχη - 2ο κεφαλαιο - κ ακομα ολιγον χαμενη...

κ θελω να διαβασω κ τα τριανταφυλλο - τριανταφυλλακι κλπ εχω ακουσει πολλα καλα...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ "ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΕ ΤΟ ΤΑΤΟΥΑΖ" ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΗΣ ΤΡΙΛΟΓΙΑΣ ΤΟ "ΚΟΡΙΤΣΙ ΠΟΥ ΕΠΑΙΖΕ ΜΕ ΤΗ ΦΩΤΙΑ" ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΕΤΡΙΟ. ΣΕ ΟΣΕΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΑ ΤΕΛΕΙΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ "CHANELL NO5"


6l2Tp3.png

ASJsp3.png

axbrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 399
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Pegg μου αρεσουν πολύ τα αστυνομικά. Εχώ διαβάσει από Έλληνες του Μάρκαρη που τον συστήνω ανεπιφύλακτα. Αυτό που έγραψες είναι ξένου συγγραφέα κ το διάβασες σε μετάφραση?

Link to comment
Share on other sites

Pegg μου αρεσουν πολύ τα αστυνομικά. Εχώ διαβάσει από Έλληνες του Μάρκαρη που τον συστήνω ανεπιφύλακτα. Αυτό που έγραψες είναι ξένου συγγραφέα κ το διάβασες σε μετάφραση?

ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΞΕΝΟΥ JILIANNE HOFFMAN ΛΕΓΕΤΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΝ ΤΟ ΕΔΩΣΑΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ.ΓΕΝΙΚΑ ΔΕ ΣΥΝΗΘΙΖΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ:)


6l2Tp3.png

ASJsp3.png

axbrp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΞΕΝΟΥ JILIANNE HOFFMAN ΛΕΓΕΤΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΝ ΤΟ ΕΔΩΣΑΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ.ΓΕΝΙΚΑ ΔΕ ΣΥΝΗΘΙΖΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ:)

Πεγγ σε καταλαβαίνω. Και ποιους να διαβάσεις από τους σύγχρονους Ελληνές? Όλο μπούρδες είναι οι πιο πολλοί. Ευχαριστώ για το αστυνομικό...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κορίτσια.

Να σας προτείνω ένα ενδιαφέρον βιβλίο που διαβάζω? Είναι το έρως, θέρρος, πόλεμος της Ευγενίας Φακίνου. Το είχα διαβάσει παλιότερα αλλά ήθελα να το ξαναθυμηθώ. Είναι η ζωή ενός κοριτσιού που γεννιέται στη Σύμη το 1919, μεταναστεύει στην Αίγυπτο, μετά πάει στην Ελλάδα και παρακολουθούμε την πορεία όλης της ζωής της μέσα από πολέμους, δύσκολες καταστάσεις κ.λ.π. Στην πορεία διαπιστώνουμε ότι πρόκειται για τη μητέρα της Φακίνου. Μου αρέσει πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ διαβάζω αυτό΄

http://www.greekbooks.gr/BookDetails.aspx?id=83579

Εχω ρίξει τρελλό γέλιο, μέχρι στιγμής είναι πολύ ευχάριστο!

Pegg βλέπω τριδυμάκια??? 2+1 δώρο?? Αντε κοπέλα μου με το καλό!!! Η αδερφή του κουμπάρου μου έκανε 3δυμάκια, μια και έξω!


Eπιτρέπεται να πέσεις... Επιβάλλεται να σηκωθείς....

as1cCu8sM3D1210MTA1NDU2amR8MDA3MzA1ZHxNeSBzb3Vzb3VuaSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια.

Διαβάζω, το τελειώνω τώρα, το βιβλίο της Τατιάνας Αβέρωφ "Αύγουστος". Πρόκειται για την αφήγηση μιας γυναίκας, όπου δέχεται ένα τηλεφώνημα με την πληροφορία πως βρέθηκε η μηχανή του γιού της σε μια χαράδρα ενώ εκείνη ήξερε πως βρίσκεται σε εντελώς αντίθετο μέρος.

Κατά τη διάρκεια ερευνών τια τον εντοπι΄σμό του, εκείνη μένει στο σπίτι, αναπωλεί τη ζωή της, απασχολεί το μυαλό της για να μην τρελαθεί. Το βιβλίο είναι ένας μονόλογος που πάει πότε στα παιδικά χρόνια, πότε στην επαγγελματική σταδιοδρομία, πότε στη σχέση με το γιο και πάλι πίσω. Όταν άκουσα ότι είναι μονόλογος φανταζόμουν ότι θα βαριόμουν από την πρώτη στιγμή. Δε λέω ότι είναι ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ αλλά αξίζει. Είμαι περίεργη να δω πως τελειώνει. Η αλήθεια είναι πως έχει μερικές αρρωστημένες καταστάσεις αλλά δεν έχω νιώσει ακόμα την ανάγκη να το παρατήσω.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ "ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΕ ΤΟ ΤΑΤΟΥΑΖ" ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΗΣ ΤΡΙΛΟΓΙΑΣ ΤΟ "ΚΟΡΙΤΣΙ ΠΟΥ ΕΠΑΙΖΕ ΜΕ ΤΗ ΦΩΤΙΑ" ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΕΤΡΙΟ. ΣΕ ΟΣΕΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΑ ΤΕΛΕΙΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ "CHANELL NO5"

Αχ από σένα θα το είδα... Ξεκίνησα να διαβάζω το πρώτο. Πολύ καλό όντως!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Εγώ διαβάζω αυτό΄

http://www.greekbooks.gr/BookDetails.aspx?id=83579

Εχω ρίξει τρελλό γέλιο, μέχρι στιγμής είναι πολύ ευχάριστο!

Pegg βλέπω τριδυμάκια??? 2+1 δώρο?? Αντε κοπέλα μου με το καλό!!! Η αδερφή του κουμπάρου μου έκανε 3δυμάκια, μια και έξω!

ευχαριστω πολυ να εισαι καλα:P:p:p:p


6l2Tp3.png

ASJsp3.png

axbrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Την Παρασκευή που μας πέρασε άρχισα να διαβάζω το "Αγώνες πείνας" http://www.greekbooks.gr/books/logotehnia/agones-pinas.product ότι και να πω είναι λίγο από τα καλύτερα που έχω διαβάσει..

Η πιο ευχάριστη έκπληξη δε ήταν ότι το δεύτερο μέρος το "φωτιά Τ.2" http://www.greekbooks.gr/books/logotehnia/fotia-t2.product ήταν ακόμα καλύτερο από το πρώτο το τελείωσα χθες και σήμερα θα πάω να πάρω και το τελευταίο "κοτσυφοκίσσα" http://www.greekbooks.gr/books/logotehnia/kotsifokissa.product ...Ελπίζω να με αποζημιώσει το τέλος....

Το προτείνω ανεπιφύλακτα παρόλο που αν μου έλεγες για βιβλίο φαντασίας θα γέλαγα, με αυτό άλλαξα γνώμη....


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή που μας πέρασε άρχισα να διαβάζω το "Αγώνες πείνας" http://www.greekbooks.gr/books/logotehnia/agones-pinas.product ότι και να πω είναι λίγο από τα καλύτερα που έχω διαβάσει..

Η πιο ευχάριστη έκπληξη δε ήταν ότι το δεύτερο μέρος το "φωτιά Τ.2" http://www.greekbooks.gr/books/logotehnia/fotia-t2.product ήταν ακόμα καλύτερο από το πρώτο το τελείωσα χθες και σήμερα θα πάω να πάρω και το τελευταίο "κοτσυφοκίσσα" http://www.greekbooks.gr/books/logotehnia/kotsifokissa.product ...Ελπίζω να με αποζημιώσει το τέλος....

Το προτείνω ανεπιφύλακτα παρόλο που αν μου έλεγες για βιβλίο φαντασίας θα γέλαγα, με αυτό άλλαξα γνώμη....

Χμμμμ, απ'οτι διάβασα απο την περίληψη, πρέπει να αξίζει! Το πρώτο βιβλίο θα το ζητήσω απο τον Αγιο Βασίλη. Πάω να γράψω γράμμα, αλήθεια το αξίζω, ήμουν καλό παιδί!


Eπιτρέπεται να πέσεις... Επιβάλλεται να σηκωθείς....

as1cCu8sM3D1210MTA1NDU2amR8MDA3MzA1ZHxNeSBzb3Vzb3VuaSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα. Θα ήθελα να σας προτείνω το βιβλίο που διαβάζω τώρα. Είναι το από δρυ παλιά και από πέτρα της Νοέλ Μπάξερ. Πρόκειται για τη ζωή μιας γυναίκας, όπου γεννιέται στο Αϊδίνι της μ. Ασίας αλλά βρίσκεται στην Κύπρο το 1903, στη Σμύρνη κατά την μικρασιατική καταστροφή, στην Ινδία αργότερα... Μέσα από τη ζωή της παρακολουθούμε ιστορικά γεγονότα του 20ού αιώνα. Δεν έχω προχωρήσει πολύ, μου αρέσει όμως.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

απορω πως δεν σας ειχα ανακαλυψει πιο νωρις:D λατρευω το διαβασμα αλλα λογω των παιδιων ειχα αφησει στην ακρη το συγκεκριμενο σπορ μεχρι που τον τελευταιο καιρο εχω αρχισει και επανερχομαι δυναμικα.εχω διαβασει τελευταια πολυ ωραια βιβλια και δεν ξερω αν εχουν αναφερθει γιατι δε μπορεσα να διαβασω και τις 6 σελιδες.

-λευκη ορχιδεα της καιτης οικονομου

-το τριανταφυλλακι της donnelly

-ο βιολονιστας του καρακαση

-Χαρταετοί πάνω απ' την πόλη του khaled hosseini

και τωρα διαβαζω το φιλι του δρακου της χρυσηιδας δημουλιδου


as1cxJbNw2k0010MzU1NzY2ZGx8MDc3Mzg3ZHxteSBsb3ZlIGlz.gif

as1cCqMNw1z0010MDAwMjAwMGR8NTUxZHxteSBvdGhlciBsb3ZlIGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι Αγώνες Πείνας είναι καταπληκτικό! Γρήγορο και συναρπαστικό! Ανυπομονώ να το τελειώσω και να πάρω το 2ο που λέτε ότι είναι καλύτερο. Πώς εμπνέονται βρε παιδιά και γράφουν τέτοια πράγματα;! Είναι εκπληκτικό. Τέτοιοι συγγραφείς είναι ιδιοφυίες, κατά τη γνώμη μου...


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...