Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλημέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι τα χάπια μετά την εμβρυομεταφορα τα λαμβάνετε την ίδια ώρα η και να υπάρξει 1 ώρα διάφορα δεν υπάρχει θέμα. ( Καταλάβατε έμεινα χωρίς προγεστερόνη και περίμενα να ανοίξουν σήμερα τα φαρμακεία τελευταία προγεστερόνη 11 το βράδυ και τώρα 8:20 το πρωί)

      Εγώ έχω απόκλιση μισή με μια ώρα. Πως πηγε η επαναληπτική σας?

ΒΙΒΛΙΟ-ΦΑΓΕΣ!!!


Recommended Posts

εχω διαβασει πολλα τα τελευταια χρονια που ασχολουμε με το σπορ, δεν τα θυμαμαι ολα αλλα θα πω αυτα που μου αρεσαν πιο πολυ

το σπιτι διπλα στο ποταμι

θεανω η λυκαινα της πολης

ερως θερος πολεμος

ηθελα μονο ενα αντιο

το νησι

τα δακυα του θεου


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 399
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Παιδιά, σοβαρά τώρα: έχω πάθει εξάρτηση από Αγώνες Πείνας. Σήμερα αγόρασα και το 3ο... Τι θα κάνω όταν τελειώσει...; Που θα βρω κάποιο άλλο βιβλίο να με συναρπάσει τόσο;Περιττό να σας πω ότι το πρότεινα σε μια φίλη μου και πήγε να το πάρει και είχε εξαντληθεί...


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σοβαρά τώρα: έχω πάθει εξάρτηση από Αγώνες Πείνας. Σήμερα αγόρασα και το 3ο... Τι θα κάνω όταν τελειώσει...; Που θα βρω κάποιο άλλο βιβλίο να με συναρπάσει τόσο;Περιττό να σας πω ότι το πρότεινα σε μια φίλη μου και πήγε να το πάρει και είχε εξαντληθεί...

καλημερα

τι υποθεση εχει το βιβλιο;


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν, είναι επιστημονικής φαντασίας (όχι τύπου σταρ τρεκ έτσι;), απλά παρουσιάζει μια φανταστική κοινωνία, έχει στοιχεία big brother, αρχαία Ρώμη, τι άλλο να πω;! Δεν θέλω να σε προκαταλάβω, αλλά είναι καταπληκτικό! Μην πτοείσαι από το γεγονός ότι είναι επιστ. φαντασίας, είναι ΤΕ-ΛΕΙ-Ο!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Είχα δίκιο τελικά αρνικολ;;;;Το τελευταίο πάντως εμένα με ξενέρωσε λίγο σε σχέση με τα 2 πρώτα πάντως.Παρολαυτά την θεωρώ από τις αξιόλογες τριλογίες τέτοια αγωνία....


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είχα δίκιο τελικά αρνικολ;;;;Το τελευταίο πάντως εμένα με ξενέρωσε λίγο σε σχέση με τα 2 πρώτα πάντως.Παρολαυτά την θεωρώ από τις αξιόλογες τριλογίες τέτοια αγωνία....

Μόνο δίκιο;! Σου βγάζω το καπέλο! Ε συνήθως έτσι γίνεται... κάποιο από τα 3 "χάνει". Δεν πειράζει... Μετά τι να διαβάσω; Σκεφτόμουν το "Διαβάζοντας στη Χάνα". έχεις υπ'όψιν σου;


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξέρω αυτό. Καλό; Επίσης σκεφτόμουν να ξεκινήσω το Τριανταφυλλάκι που έχω ακούσει τα καλύτερα από τις κοπέλες εδώ μέσα. Φοβάμαι μην είναι λίγο τύπου Άρλεκιν...:lol:


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

I AM BACK!!!!!!!

Μετά απο ενα χρόνο απουσίας επιστρέφω στο τόπικ μου!!!!!!!!!

Μα καλά, δεν με αναζήτησε καμία? όλες διαβάζατε???

έχω χίλια δυο βιβλιο-νέα να γράψω, ΚατερίναΒ έχω απαντήσεις για σένα και αυτό είναι απειλή!!!:mrgreen:

Και γενικά δεν ξέρω απο που να αρχίσω!!!

Χαίρομαι που το τόπικ λειτούργησε!!!!!!!!!!!!

Καλή συνέχεια σε όλες και καλά αναγνώσματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα.

Λοιπόν συνιστώ ανεπιφύλακτα τα βιβλία της Kathrine Neville

"Οχτώ", " Ο μαγικός κύκλος" και το τελευταίο της "Η Φωτιά"

Είναι στο στιλ του Dan Brown

Απλά...συναρπαστικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


I AM BACK!!!!!!!

Μετά απο ενα χρόνο απουσίας επιστρέφω στο τόπικ μου!!!!!!!!!

Μα καλά, δεν με αναζήτησε καμία? όλες διαβάζατε???

έχω χίλια δυο βιβλιο-νέα να γράψω, ΚατερίναΒ έχω απαντήσεις για σένα και αυτό είναι απειλή!!!:mrgreen:

Και γενικά δεν ξέρω απο που να αρχίσω!!!

Χαίρομαι που το τόπικ λειτούργησε!!!!!!!!!!!!

Καλή συνέχεια σε όλες και καλά αναγνώσματα!!!

Μου αρέσουν τέτοιες απειλές!!!!! Αντε Μανου, περιμένω!!!


Eπιτρέπεται να πέσεις... Επιβάλλεται να σηκωθείς....

as1cCu8sM3D1210MTA1NDU2amR8MDA3MzA1ZHxNeSBzb3Vzb3VuaSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας κορίτσια!! Τυχαία είδα το τόπικ, κι εγώ βιβλιοφάγος....

Γέννησα το 2ο μου πρόσφατα και λόγω μαραθώνιων θηλασμών, έχω ήδη τελειώσει 2 βιβλία κια έχω ξεκινήσει ένα τρίτο:rolleyes:

Διάβασα λοιπόν του Γιάννη Μακριδάκη "Ανάμισης τενεκές", είναι νέος συγγραφέας, Χιώτης, η γραφή είναι πολύ ιδιαίτερη και πολυ ενδιαφέρουσα, αλλά το θέμα του βιβλίου δεν με συγκίνησε ιδιαίτερα, ασχολείται με την ιστορία ενός λαϊκού "ήρωα" του τόπου.

Μετά (ξανα)διάβασα το Πεθαμένο Λικέρ του Γιάννη Ξανθούλη, καθόλου καλή επιλογή αυτή τη στιγμή θα έλεγα, αν και γέλασα με την καρδιά μου σε ορισμένα σημεία και εκτίμησα (ξανά) την γραφή του Ξανθούλη.

Τώρα διαβάζω την Κομψότητα του Σκαντζόχοιρου, που έχει πάρει πολύ καλές κριτικές και όντως φαίνεται πολύ αξιόλογο, αλλά είναι λίγο δύσκολο σε κάποια σημεία να το παρακολουθήσεις όταν νυστάζεις....

Να σας πω, με έχει πιάσει τώρα μια τάση να ξαναδιαβάσω παλιά βιβλία, που έχω διαβάσει στην εφηβεία μου και μου άρεσαν πολύ.

Από την άλλη, ένα ωραίο βιβλίο μυστηρίου ή αστυνομικό θα ήταν ό,τι πρέπει!!:D

Θυμάμαι πόσο μου είχε αρέσει σε αυτό το στυλ το "Μυστική Ιστορία" της Ντόνα Ταρτ...


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω, με έχει πιάσει τώρα μια τάση να ξαναδιαβάσω παλιά βιβλία, που έχω διαβάσει στην εφηβεία μου και μου άρεσαν πολύ.

Κι εμένα με πιάνει κατά καιρούς αυτή η τάση.... Τι νόημα έχει αν έχεις διαβάσει κάποια βιβλία και δεν τα θυμάσαι, έτσι δεν είναι;


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!!! Συνήθως θυμάμαι τη ναίσθηση που μου έχουν αφήσει, αλλά όχι την ιστορία, οπότε είναι ό,τι πρέπει! Και έχει ενδιαφέρον να διαβάζεις κάτι 15 χρόνια μετά έχοντας άλλη οπτική γωνία...

Πάντως τελείωσα και τον Σοκολατοποιό που μου πρότεινε ο άντρας μου να διαβάσω και μου άρεσε κι αυτό. Όχι απαραίτητα υψηλή λογοτεχνία, αλλά πολύ καλό!


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά δε χρειάζεται να διαβάζουμε και βαριά (λέμε τώρα...) λογοτεχνία συνέχεια. Ειδικά ανοιξη και καλοκαίρι εγώ προσωπικά προτιμώ τα BELL...χαχαχα... χρειάζονται και αυτά να ξελαμπικάρουμε που και που...


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...