Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

ΒΙΒΛΙΟ-ΦΑΓΕΣ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 399
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Η αλήθεια ειναι πως έχει όντως κάποιες εμμονές με κάποια θέματα αλλα τον εκτιμω και ο θειος τακης μου αρεσε....

Το πεθαμενο λικερ μου ειχε αρεσει επισης αρκετα αν και το διαβασα πριν απο πολλα χρονια και δεν θυμαμαι και πολλες λεπτομερειες!

Τελικά "ο θείος Τάκης" διαβάστηκε πολύ αυτό το καλοκαίρι!

Το διαβασα και εγώ και............ νευρίασα!!!:evil:

Δεν μπορώ να πώ ότι δεν μου άρεσε καθόλου αλλά αυτό που έπαθα ήταν να νευριάσω!!!δεν κατάφερα να φέρω ούτε μία στιγμή όμορφες εικόνες στο μυαλό μου μόνο γκρι παραστάσεις και σκληρά πρόσωπα!!έχει όντως μία ψύχωση....:rolleyes:

Τώρα διαβάζω Κενιζέ Μουράτ "Της Νεκρής πριγκίπησσας" και μου αρέσει πραγματικά πολύ!Πολύ καλογραμμένο, άψογη η μετάφραση και υπέροχες εικόνες, ένα ταξίδι πίσω στο χρόνο, μία αληθινή ιστορία που νιώθεις ότι την ζείς! το προτείνω με κλειστά μάτια!

Α, όσο για το "Τελευταίο τσιγάρο"

μου το έκαναν δώρο φέτος το καλοκαίρι και για να είμαι ειλικρινής δεν είχα σκοπό ούτε να το ανοίξω.... τώρα το άρχισε ο άντρας μου... και έχει κολλήσει....:!:


Ήρθες, είσαι το πρώτο μου πρωί, κοντά μου ήρθες

στιγμή που ήταν μαγική Θεού το δώρο στο είναι μου, εσύ

f13Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τώρα διαβάζω Κενιζέ Μουράτ "Της Νεκρής πριγκίπησσας" και μου αρέσει πραγματικά πολύ!Πολύ καλογραμμένο, άψογη η μετάφραση και υπέροχες εικόνες, ένα ταξίδι πίσω στο χρόνο, μία αληθινή ιστορία που νιώθεις ότι την ζείς! το προτείνω με κλειστά μάτια!

Ναι ναι ναι! Είναι τέλειο! Η συνέχεια όμως "Ο κήπος του Μπανταλπουρ" μου είπαν ότι δεν ήταν καλό, που περιγράφει τη ζωή της κόρης της. Βέβαια γούστα είναι αυτά, αλλά εγώ δεν το διάβασα, γιατί το άτομο που μου το είπε ξέρει πάνω - κάτω το δικό μου γούστο.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Για όποιες είναι λάτρεις της φανταστικής λογοτεχνίας (τύπου Tolkin) έχω να προτείνω τα βιβλία του Michael Moorcock. Οι πιο γνωστές "σειρές" του από βιβλία είναι "Ο Ελρικ του Μελνιμπονέ", "ο Κορουμ" και "ο Αιώνιος Πρόμαχος". Όλα εξαιρετικά!


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Είπα να διαβάσω Ξανθούλη και έπεσαν στα χέρια μου τα εξής: Υστερα ήρθαν οι μέλισσες, Το ροζ που δεν ξέχασα και Το πεθαμένο λικέρ. Το πρώτο το παράτησα μετά απο 150 σελίδες και το τελευταίο είναι λίγο περίεργο αλλά έχει ενδιαφέρον, ξεκινάει με δυο αδερφάκια που παντρεύονται εικονικά την αδερφή τους. Τα έχει διαβάσει καμιά απο εσάς;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είπα να διαβάσω Ξανθούλη και έπεσαν στα χέρια μου τα εξής: Υστερα ήρθαν οι μέλισσες, Το ροζ που δεν ξέχασα και Το πεθαμένο λικέρ. Το πρώτο το παράτησα μετά απο 150 σελίδες και το τελευταίο είναι λίγο περίεργο αλλά έχει ενδιαφέρον, ξεκινάει με δυο αδερφάκια που παντρεύονται εικονικά την αδερφή τους. Τα έχει διαβάσει καμιά απο εσάς;

oui, εγώ!

Το πεθαμένο λικέρ ήταν το πρώτο του που είχα διαβάσει και μου άρεσε πάρα πολύ, το 1ο το θυμάμαι αμυδρά και το ροζ που δεν ξέχασα ήταν αυτό με τα τριαντάφυλλα?


Eπιτρέπεται να πέσεις... Επιβάλλεται να σηκωθείς....

as1cCu8sM3D1210MTA1NDU2amR8MDA3MzA1ZHxNeSBzb3Vzb3VuaSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

oui, εγώ!

Το πεθαμένο λικέρ ήταν το πρώτο του που είχα διαβάσει και μου άρεσε πάρα πολύ, το 1ο το θυμάμαι αμυδρά και το ροζ που δεν ξέχασα ήταν αυτό με τα τριαντάφυλλα?

Άντε πάλιιιιιιιιιιιι... Ναι λέμε, ναι ναι ναι, με τα τριαντάφυλλα! 800 φορές με ρώτησες, ρωτάς κι εδώ. Αλτζχαϊμεράκι; :lol:

WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις τελείωσα το Πεθαμένο Λικέρ και προφανώς μου άρεσε αλλιώς δε θα βγαινε σε μια μέρα. Μου άρεσε και το τρόπος που γράφει ο Ξανθούλης και ότι το βιβλίο αποπνέει ευαισθησίες και έχει πρωταγωνιστές παιδια-εφήβους. Τώρα πάμε για το Ροζ που δεν ξέχασα...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις τελείωσα το Πεθαμένο Λικέρ και προφανώς μου άρεσε αλλιώς δε θα βγαινε σε μια μέρα. Μου άρεσε και το τρόπος που γράφει ο Ξανθούλης και ότι το βιβλίο αποπνέει ευαισθησίες και έχει πρωταγωνιστές παιδια-εφήβους. Τώρα πάμε για το Ροζ που δεν ξέχασα...

Το ροζ που δεν ξέχασα είναι αυτό με τα τριαντάφυλλα?

χιχιχιχιχι! (μη δίνεις σημασία ελαφάκι, συνέχισε να διαβάζεις Ξανθούλη να μας πεις και εσύ τη γνώμη σου! Να διαβάσεις "Οικογένεια Μπες-Βγες του ιδίου, ίσως το μόνο που θα ξαναδιάβαζα, αν και αυτό γυροφέρνει στο ίδιο στυλ)

Άντε πάλιιιιιιιιιιιι... Ναι λέμε, ναι ναι ναι, με τα τριαντάφυλλα! 800 φορές με ρώτησες, ρωτάς κι εδώ. Αλτζχαϊμεράκι; :lol:

:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Ρε Χριστίν, αν σου πω ότι δεν θυμάμαι υπόθεση γιαυτό ρωτάω? Θυμήσου να μου πεις γιατί θα εξακολουθώ να κάνω την ίδια ερώτηση.


Eπιτρέπεται να πέσεις... Επιβάλλεται να σηκωθείς....

as1cCu8sM3D1210MTA1NDU2amR8MDA3MzA1ZHxNeSBzb3Vzb3VuaSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά επειδή το θυμήθηκα, έχω ερωτευτεί αυτό

http://www.kastaniotis.com/book/960-03-0000-E

Αλλά πολλά τα λεφτά Άρη!!

Θα το αγοράζατε (ασχέτως χρημάτων και οικονομικής κατάστασης). Οσους έχω ρωτήσει μου λένε ότι άλλη αίσθηση έχει να κρατάς ένα βιβλίο και άλλη να έχεις ένα "μεγάλο κινητό" και να διαβάζεις. Είμαι της άποψης ότι ούτε πολλά χρήματα δίνεις στα βιβλία, ούτε χώρο σου πιάνουν. Το άσχημο είναι ότι δεν μπορείς να τα μοιραστείς.

Τεσπα, ελπίζω να κερδίσω το τζόκερ και να μπορέσω να αποκτήσω ένα τέτοιο γκατζετάκι.


Eπιτρέπεται να πέσεις... Επιβάλλεται να σηκωθείς....

as1cCu8sM3D1210MTA1NDU2amR8MDA3MzA1ZHxNeSBzb3Vzb3VuaSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα στις βιβλιοφάγες!!!

Το βιβλίο "Το πεθαμένο λικέρ" είναι αυτό που έκανε γνωστό τον Ξανθούλη. Προσωπικά, θεωρώ ότι είναι το καλύτερό του. Ακολουθούν αρκετά, τα οποία από κάποιο σημείο (για μένα το οριακό είναι η "Εποχή των καφέδων") κι ύστερα κι εφόσον έχεις διαβάσει "αρκετό Ξανθούλη" επαναλαμβάνονται σε μοτίβα, ήρωες κι ιστορίες.

Πάντως, είναι καλός, πολύ καλός εν συγκρίσει με "κάποια μαργαριτάρια" τελευταίας κοπής. Άκυρο, δεν υπάρχει σύγκριση.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά επειδή το θυμήθηκα, έχω ερωτευτεί αυτό

http://www.kastaniotis.com/book/960-03-0000-E

Αλλά πολλά τα λεφτά Άρη!!

Θα το αγοράζατε (ασχέτως χρημάτων και οικονομικής κατάστασης). Οσους έχω ρωτήσει μου λένε ότι άλλη αίσθηση έχει να κρατάς ένα βιβλίο και άλλη να έχεις ένα "μεγάλο κινητό" και να διαβάζεις. Είμαι της άποψης ότι ούτε πολλά χρήματα δίνεις στα βιβλία, ούτε χώρο σου πιάνουν. Το άσχημο είναι ότι δεν μπορείς να τα μοιραστείς.

Τεσπα, ελπίζω να κερδίσω το τζόκερ και να μπορέσω να αποκτήσω ένα τέτοιο γκατζετάκι.

Εγώ (ααααν είχα πολλάαααα λεφτά για να χαλάω) μπορεί να το έπαιρνα για περιπτώσεις που δεν μπορώ να κουβαλάω ένα τόνο βιβλία και να μου φεύγει ο ώμος, όπως πχ στο αεροπλάνο. Κατά τα άλλα, εκτός των γνωστών (αίσθηση βιβλίου κλπ), αν το κάνουμε όλοι, πάνε για φούντο όλες οι εκδοτικοί οίκοι (που εκεί οδεύουν δηλαδή, τα ξέρεις και τα δικά μας...).

WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδιαβάζω μετά από χρόνια την Αλτάνα της Πάργας του Κώστα Ασημακόπουλου. Είναι ιστορικό μυθιστόρημα αλλά κυλάει πολύ γρήγορα, παρά τα θλιβερά γεγονότα που περιγράφει.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα στις βιβλιοφάγες..

Θα προτείνω κ 'γω δυο μυθιστορήματα που αξίζουν να διαβαστούν.

:arrow: "Χαρταετοί πάνω απ'την πόλη" του Κ. Χοσεϊνι

:arrow: "Οι γέφυρες της μοίρας" Τσίτρα Μ. Ντιβακαρούνι


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο ανεξηγητο λόγο δεν ειχα δει το θεματακι αν κ βιβλιοφαγος

Απο τα πιο ωραια βιβλια που εχω διαβασει ειναι τα παρακατω (με τυχαια σειρα)

* Το Νησι - απλά καταπλητκικο περιμενω πως κ πως την σειρα

* Το σπίτι δίπλα στο ποταμι

* Οχτώ

* Η νύφη φορουσε μαυρα

* Η τετραλογια του λυκοφωτος - δηλωνω φαν

* Όλα τα Χαρι Ποτερ - επισης μεγαααααααααααααααλη φαν κ λιγο μεγαλη για αυτα.....

* Dan Brown όλα του τα βιβλια κ θεωρω τον Κωδικα καταπληκτικο βιβλίο

κ αλλα που τωρα δνε θυμαμαι

τωρα εχω ξεκινησει το κοριτσι με το τατουαζ, ειμαι πολυυυυ αρχη - 2ο κεφαλαιο - κ ακομα ολιγον χαμενη...

κ θελω να διαβασω κ τα τριανταφυλλο - τριανταφυλλακι κλπ εχω ακουσει πολλα καλα...


eNortjK1UrIwNDIwVLIGXDASlAKY26.png

Ένα σου χαμόγελο φτάνει για κάνει τον κόσμο καταπληκτικό!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...