Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΒΙΒΛΙΟ-ΦΑΓΕΣ!!!


Recommended Posts

Κι εγώ το καλοκαίρι διαβάζω συνήθως όλα τα μπεστ σέλλερς που πολλές φορές είναι αρκετά "ελαφριά"! Έχω χάσει βέβαια επεισόδια, πρέπει να οργανωθώ να πάρω και κανένα καινούριο βιβλιαράκι!

Εσύ τι διαβάζεις τώρα ή διάβασες πρόσφατα? Τίποτα καλό να μου προτείνεις?;)


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 399
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να σου προτείνω...μπά δε θα το 'λεγα. Διαβάζω το "Φτερό του παγονιού" (βαλκανική λογοτεχνία (μιλάμε για επίπεδο στο φόρουμ, όχι αστεία:lol:) τώρα, καλό είναι θα έλεγα, αλλά ελπίζω την επόμενη φορά να βρω στη δημ. βιβλιοθήκη το "διαβάζοντας στη Χάνα", ειδάλλως θα το αγοράσω, δεν πρέπει να είναι ακριβό γιατί είναι μικρό.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Α! Το νησί των καταραμένων (BELL) το έχεις διαβάσει; Έχει γυριστεί σε ταινία με Λεονάρντο ντι Κάπριο. Πολύ καλό με ανατροπή!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Να σου προτείνω...μπά δε θα το 'λεγα. Διαβάζω το "Φτερό του παγονιού" (βαλκανική λογοτεχνία (μιλάμε για επίπεδο στο φόρουμ, όχι αστεία:lol:) τώρα, καλό είναι θα έλεγα, αλλά ελπίζω την επόμενη φορά να βρω στη δημ. βιβλιοθήκη το "διαβάζοντας στη Χάνα", ειδάλλως θα το αγοράσω, δεν πρέπει να είναι ακριβό γιατί είναι μικρό.

Είναι αυτό στο οποίο βασίστηκε το Σφραγισμένα Χείλη ε? Καλό θα είναι! Εμένα μου άρεσε και η ταινία..


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Α! Το νησί των καταραμένων (BELL) το έχεις διαβάσει; Έχει γυριστεί σε ταινία με Λεονάρντο ντι Κάπριο. Πολύ καλό με ανατροπή!

Δεν το έχω διαβάσει, αλλά έχω την εντύπωση ότι το έχει η μαμά μου. Γενικά παίρνει πολύ μπελ οπότε πολύ πιθανό!

Εγώ άρχισα τώρα το Υπόγειος Ουρανός της Σώτης Τριανταφύλλου. Θα σου πω εντυπώσεις!


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Ένα θα σας πω... με βάλατε στο τριπάκι και πήρα τους Αγώνες Πείνας... το τελείωσα σε 2 μέρες! Κι ενώ έχω καμιά 10αριά ακόμα αδιάβαστα βιβλία (το τελευταίο μόλις προχτές το πήρα), εντούτοις μόλις παρήγγειλα την Φωτιά στον άντρα μου που είναι στο κέντρο τώρα, να μου το φέρει το απόγευμα!


WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Να σας προτείνω ένα ενδιαφέρον βιβλίο που διαβάζω? Είναι το έρως, θέρρος, πόλεμος της Ευγενίας Φακίνου. Το είχα διαβάσει παλιότερα αλλά ήθελα να το ξαναθυμηθώ. Είναι η ζωή ενός κοριτσιού που γεννιέται στη Σύμη το 1919, μεταναστεύει στην Αίγυπτο, μετά πάει στην Ελλάδα και παρακολουθούμε την πορεία όλης της ζωής της μέσα από πολέμους, δύσκολες καταστάσεις κ.λ.π. Στην πορεία διαπιστώνουμε ότι πρόκειται για τη μητέρα της Φακίνου. Μου αρέσει πάρα πολύ.

Τη μέρα που έστειλα σύζυγο να μου πάρει Αγώνες Πείνας ζήτησα κι αυτό αλλά δεν το βρήκε. Κάτσε να τελειώσω την τριλογία τώρα και μετά το παίρνω (είναι και πατρίδα η Σύμη!)

WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες! Και εγώ εδώ από το φόρουμ διάβασα για τους Αγώνες Πείνας και τα αγόρασα. Με τα 2 πρώτα ενθουσιάστικα, τωρα διαβάζω το 3 βιβλίο. Ελπίζω να με καταπλήξει και αυτό. Έχετε καμιά άλλη πρόταση βιβλίου έτσι καθηλωτικού? Καλά διαβάσματα!


d7b414d2af.png
Link to comment
Share on other sites

ένα πολύ καλό που διαβάζω τώρα είναι της ΚΕΙΤ ΜΟΡΤΟΝ σαν παραμύθι.....

εγώ πάντως έχω κολλήσει....:tongue:

επίσης το τριανταφυλλάκι.......δεν θυμάμαι συγγραφέα:( αλλά είναι 2 βιβλία και αναμένεται το τρίτο......

και πολλά πολλά ακόμα.........αλλά μην σας ζαλίζω:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Χριστίνα και Ζωίτσα, τέλεια η επιλογή σας! Κι εγώ ενθουσιάστηκα με την τριλογία!

Ζωίτσα, υπάρχει και η άλλη τριλογία: το κορίτσι με το τατουάζ, το κορίτσι που έπαιζε με την φωτιά και το κορίτσι στη φωλιά της σφήκας, πολύ καλή.

Εγώ πότε θα τη διαβάσω τη ρημάδα τη Χάνα μου λέτε;;; όλο λέω ότι θα το πάρω κι όλο κάτι άλλο προκύπτει. Έχω και τον άντρα μου, ο οποίος βλέπει ότι αγριεύομαι όταν δεν έχω κάτι να διαβάσω και από φόβο μήπως χαλάσω κανά 100άρικο στο βιβλιοπωλείο, πάει και μου παίρνει από το σ/μ προσφορές κάτι σαχλαμάρες!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χριστίνα και Ζωίτσα, τέλεια η επιλογή σας! Κι εγώ ενθουσιάστηκα με την τριλογία!

Ζωίτσα, υπάρχει και η άλλη τριλογία: το κορίτσι με το τατουάζ, το κορίτσι που έπαιζε με την φωτιά και το κορίτσι στη φωλιά της σφήκας, πολύ καλή.

Εγώ πότε θα τη διαβάσω τη ρημάδα τη Χάνα μου λέτε;;; όλο λέω ότι θα το πάρω κι όλο κάτι άλλο προκύπτει. Έχω και τον άντρα μου, ο οποίος βλέπει ότι αγριεύομαι όταν δεν έχω κάτι να διαβάσω και από φόβο μήπως χαλάσω κανά 100άρικο στο βιβλιοπωλείο, πάει και μου παίρνει από το σ/μ προσφορές κάτι σαχλαμάρες!

Καλημέρα. Χτες έπιασα τη φωτιά, με το ζόρι ΔΕΝ την τελείωσα σήμερα για να έχω κάτι να διαβάσω το απόγευμα που θα είμαι free :cool:

Αντε και στο τρίτο βιβλίο της τριλογίας από βδομάδα!

Ρε συ Arnikol να ανταλάσσουμε μεταξύ μας ότι έχει διαβαστεί και δεν θέλουμε να το κρατήσουμε. Τα περισσότερα τα θέλω βεβαίως κι εγώ αλλά είναι και μερικά πιο ανάλαφρα που δεν με νοιάζει να τα κρατήσω στη βιβλιοθήκη μου!


WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites

Να το κάνουμε, βεβαίως! Κοίτα, κι εγώ τα περισσότερα τα θέλω, αλλά δε θα με πείραζε να δάνειζα κιόλας. Να π.χ αν κάποια κοπέλα θέλει την τριλογία με το κορίτσι που ανέφερα πιο πάνω, ευχαρίστως να τη δανείσω, γιατί είναι ακριβά βιβλία. 20-22 ευρώ το καθένα. Αλλά και αυτό που λες γίνεται ακόμα πιο εύκολα. Θα κάνω λίστα, αν προλάβω απόψε κιόλας!

Υ.Γ: Δεν πειράζει να είναι και μπελ έτσι;


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Να το κάνουμε, βεβαίως! Κοίτα, κι εγώ τα περισσότερα τα θέλω, αλλά δε θα με πείραζε να δάνειζα κιόλας. Να π.χ αν κάποια κοπέλα θέλει την τριλογία με το κορίτσι που ανέφερα πιο πάνω, ευχαρίστως να τη δανείσω, γιατί είναι ακριβά βιβλία. 20-22 ευρώ το καθένα. Αλλά και αυτό που λες γίνεται ακόμα πιο εύκολα. Θα κάνω λίστα, αν προλάβω απόψε κιόλας!

Υ.Γ: Δεν πειράζει να είναι και μπελ έτσι;

Ουυυυ Μπελ να δούνε τα μάτια σου κι από μένα!

WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Χριστίνα, έκανα τη λίστα μου! Τελικά είναι πολλά που δε θέλω:-)

Γράφω τα 10 πρώτα:

Το βλέμμα της Ήρας

Το φιλί

Όπου σε πάει η καρδιά

Bar Sur

Το μυστικό της Στοάς

Το σκάφανδρο και η πεταλούδα Το επουράνιο σχέδιο

Πάουλα

Απάτη

Το μοναχικό λιοντάρι

Ψίθυροι στην Άμμο (πλάζα -καλό)

Ζωίτσα, για σενα που ήθελες καθηλωτικό βιβλίο σου προτείνω ανεπιφύλακτα το Της Νεκρής Πριγκήπισσας.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...