Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , dec-e είπε:

      Συνέχισα να παίρνω τα φάρμακα μέχρι να επαναλάβω τη χοριακή. Μετά ήταν πλέον ξεκάθαρο. 

      Είναι ο φόβος μας πιστεύω, εγώ κάθε φορά που πήγαινα στον γιατρό μετά από όλα αυτά φοβόμουν κ είχα την αίσθηση ότι κάτι πάει στραβά. Νομίζω είναι φυσιολογικό, όταν περάσεις κάποια τραυματικα γεγονότα. 

      Ναι σίγουρα θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου. Έχεις κατεψυγμένα έμβρυα?

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

      πρίν από 1 λεπτό , Blue Velvet είπε:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      πρίν από 3 λεπτά , dec-e είπε:

      Συνέχισα να παίρνω τα φάρμακα μέχρι να επαναλάβω τη χοριακή. Μετά ήταν πλέον ξεκάθαρο. 

      Είναι ο φόβος μας πιστεύω, εγώ κάθε φορά που πήγαινα στον γιατρό μετά από όλα αυτά φοβόμουν κ είχα την αίσθηση ότι κάτι πάει στραβά. Νομίζω είναι φυσιολογικό, όταν περάσεις κάποια τραυματικα γεγονότα. 

      Ναι σίγουρα θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου. Έχεις κατεψυγμένα έμβρυα?

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      • Δύναμη! 1

Μανούλες Μαρτίου 2014


evamath82

Recommended Posts

Να έχετε μια όμορφη Κυριακή όλες. Και όσο λιγότερο ψαχνόμαστε στο διαδίκτυο τόσο μεγαλύτερη ψυχική ηρεμία θα έχουμε. Τα συμπτώματα έρχονται και φεύγουν και σε κάθε γυναίκα είναι διαφορετικά. Έχουμε γίνει φοβισμένες, ενώ θα έπρεπε να απολαμβάνουμε το κάθε λεπτό και είναι πολύ κρίμα. Ότι είναι να γίνει θα γίνει, η φύση ξέρει καλύτερα. Θέλει ψυχραιμία γιατί αργότερα που θα αρχίσουν οι εξετάσεις ίσως είναι ακόμα πιο ζόρικα. Οπότε... καλές εγκυμοσύνες σε όλες μας και χαμόγελα. Μας συμβαίνει κάτι υπέροχο. Σας φιλώ όλες! :D:D


L2jgp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα σε ολα τις γλυκες εγκυουλες!!!!!πως μου εισαστε σημερα;;;;!!!!!!!!

Καλημέρα στις εγκυουλίτσες μου τις χαρούμενες. Οι πληροφορίες σας είναι πάντα πολύτιμες. Τζώρτζια, έχω ταμείο, θα κοιτάξω να μου τις γράψει ο γιατρός από εδώ και μπρος γιατί σε λίγο μας βλέπω να βγαίνουμε στα φανάρια. Ειλικρινά ρε κορίτσια σας θαυμάζω όλες εσάς που χάσατε μωράκια στο παρελθόν και παρόλα αυτά έχετε τη δύναμη να διατηρείτε την ψυχραιμία σας και να ερμηνεύετε τα πάντα με αισιοδοξία. Λένε ότι το ποσοστό αποβολών είναι μικρό, αλλά εδώ μέσα 1 γυναίκα στις 3 έχει στο ιστορικό της κάτι τέτοιο και μάλιστα σε μικρές ηλικίες και χωρίς κανένα πρόβλημα υγείας. Είναι τραγικό να συμβαίνει κι από την άλλη να βλέπεις να γίνονται μητέρες με ευκολία γυναίκες που δεν θέλουν τα παιδιά τους. Δεν θα ξεχάσω εκείνη τη γυναίκα που έδειξε πριν λίγο καιρό στις ειδήσεις ότι ξέχναγε να ταίζει το μωράκι της και φυσικά έσβησε το δόλιο. Το σκέφτομαι κατά καιρούς και πονάει η ψυχή μου. Ευτυχώς εδώ μέσα είμαστε όλες με την ίδια λαχτάρα και χαίρομαι που σας έχω βρει.

κοριτσι μου γλυκο, εγω πιστευω οτι εδω μεσα μπαινουν ολες οι μαμαδες που ''ψαχνονται'' γενικα για το θεμα της μητροτητας, ασχετα με το αν εχουν η οχι αποβολες στο ιστορικο τους!!!!οσο για την ψυχραιμια που αναφερεις, ειναι ''υποχρεωση'' σου να προχωρησεις μπροστα σε κατι τετοιο...για σενα,την οικογενεια σου, τη δουλεια σου, το παιδι/α σου αν εχεις....δεν το ξεχνας ποτε, απλα προχωρας....οσο για το ιντερνετ, πρεπει να αποφευγουμε κατα τη γνωμη μου να μπαινουμε κ να ψαχνουμε οτιδηποτε μπορει να μας χαλασει στη φαση που ειμαστε....γι'αυτη τη δουλεια ειναι ο γιατρος μας!!!!!!:wink::wink::wink::wink::wink::wink:

Δυστυχως ειναι δυσκολα τα πραγματα για ολους... ομως εγω φοβαμε.. και γι αυτο δεν παω σε δημοσιο.. ειδικα εδω στο Ρεθυμνο ειναι σφαχτες...!!

αληθεια κοριτσακι μου.. πες μου ποσους χτυπους εχει το μωρο σας...??? Μου φιανετε οτι οι 125 ειναι λιγοι για το δικο μας..!!!

απορια.. εχετε πονακια εσεις χαμηλα...?? εχω πονακια σαν τραβηγματα χαμηλα αριστερα προς το κεντρο και καποιες φορες και στα δεξια.. ειναι ανησυχητικο...???

κοριτσακι μου γλυκο οι δικοι μας παλμοι ειναι 120 κ ογιατρος μας ειπε οτι ειναι μια χαρα!!!!!!

κοριτσια καλησπερα ειδα οτι του απλριλιου μετακομησατε εδω με θελετε και μενα στη παρεα σας???

καλως ηρθες στην παρεα μας κοπελα μου!!!!!!ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη κ ενα γερο κ τυχερο μωρακι!!!!!

Καλημέρα κορίτσια! Περιμένω το δεύτερο παιδάκι μου τον Μαρτιο του 14. Ο γιος μου είναι 2.5 χρονών. Εύχομαι όλα να πάνε καλά σε όλες τις κοπέλες!

κοπελα μου καλως ηρθες κ συ στην παρεα μας!!!!ευχομαι κ σε σενα μια τελειομηνη εγκυμοσυνη με ενα γερο κ τεχερο μωρακι!!!!!!!!!!

αντε οσο παμε μαζευομαστε κ περισσοτερες!!!!!!!τελεια!!!!!με το καλο σε ολες!!!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω Κοριτσακι μου...!!! μου εφυγε ενα αγχος τωρα που μου το ειπες...!!

αλλη μια απορια.. την μια μερα εχω πολλες ναυτιες.. και την αλλη καμμια.. η πολυ λιγες ειναι νορμαλ..???

παρατηρησα οτι τις ναυτιες τις εχω οταν κουραστω και δεν κοιμηθω καλα.. οσο ομως κοιμαμε καλα και πολλες ωρες ειμαι περδικι...!!!

ετσι ειναι...???

μμμ ετσι είναι... κάθε μέρα σου θα είναι διαφορετική...εγώ δν είχα τίποτα απολύτος γενικά, και όμως κάποιες μερες που είτε είχα στεναχωρηθεί είτε είχα κουραστεί ..έκανα τόσους εμμετούς και είχα τόσες ναυτίες που δεν το πίστευα!μην σε ξαφνιάσει αν μια μέρα δεν έχεις απολύτος τίποτα...το σπορακι θα είναι εκεί απλά ο οργανισμός σου θα έχει πια προσαρμοστεί με το σποράκι σου....!!!σε καταλαβαίνω εγω καθε φορά πήγαινα στο γιατρό και νόμιζα οτι θα μου πει οτι δεν υπάρχει τίποτα στην κοιλιά μου...σιγά σιγά καταλάβα οτι δεν έχει να πάει πουθενά!!!θα το πιστέψεις και εσυ!!όλα πάνε τέλεια ...θα δεις για πότε θα φτάσεις στην αυχενική...!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακι μου γλυκο οι δικοι μας παλμοι ειναι 120 κ ογιατρος μας ειπε οτι ειναι μια χαρα!!!!!!

οποτε ειναι νορμαλ οι παλμοι.. ουφφφφ

μμμ ετσι είναι... κάθε μέρα σου θα είναι διαφορετική...εγώ δν είχα τίποτα απολύτος γενικά, και όμως κάποιες μερες που είτε είχα στεναχωρηθεί είτε είχα κουραστεί ..έκανα τόσους εμμετούς και είχα τόσες ναυτίες που δεν το πίστευα!μην σε ξαφνιάσει αν μια μέρα δεν έχεις απολύτος τίποτα...το σπορακι θα είναι εκεί απλά ο οργανισμός σου θα έχει πια προσαρμοστεί με το σποράκι σου....!!!σε καταλαβαίνω εγω καθε φορά πήγαινα στο γιατρό και νόμιζα οτι θα μου πει οτι δεν υπάρχει τίποτα στην κοιλιά μου...σιγά σιγά καταλάβα οτι δεν έχει να πάει πουθενά!!!θα το πιστέψεις και εσυ!!όλα πάνε τέλεια ...θα δεις για πότε θα φτάσεις στην αυχενική...!!

αχχχ κοριτσακι μου.. σευεχαριστω... εσυ ειδικα που εχεις περασει απο αυτο μπορεις να καταλαβεις.. εμεις εδω.. ολες ειμαστε πανω κατω στην ηδια ηλικια κυησης... οποτε.. η καθεμια μας εχει και αλλα... αφου καθε οργανισμος ειναι αλλιως...!!! Παντως γενικα κοιμαμε ολη μερα.. και το βραδυ δεν μπορω να κοιμηθω εαν δεν παει 3... αλλα ακομα και αν δεν εχω κοιμηθει ολη μερα.. παλι το βραδυ δεν κοιμαμε...

Να ειναι καλα το σπορακι μου.. και δεν με νοιαζει τιποτα...

την τεταρτη εχω ραντεβου...!!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!!!!

Είμαι και εγώ μια μανούλα ενός αγοριού 5 ετών και περιμένω το 2ο αγγελούδι μου τον Απρίλιο.....

Την Πέμπτη ακούσαμε καρδούλα και ήταν η ωραιότερη μελωδία!!!!!

Είχα μια αποβολή το Νοέμβριο, αλλά τώρα είμαι πολύ αισιόδοξη και χαρούμενη......:P:p:p:p

Όλα θα πάνε καλά γ:Pα όλες.......

Ελπίζω να ανταλάσσουμε απόψεις........

Να έχετε μια όμορφη Κυριακή

Πολλά φιλιά


qYfap3.png

OWu0p2.png

eEr3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οποτε ειναι νορμαλ οι παλμοι.. ουφφφφ

αχχχ κοριτσακι μου.. σευεχαριστω... εσυ ειδικα που εχεις περασει απο αυτο μπορεις να καταλαβεις.. εμεις εδω.. ολες ειμαστε πανω κατω στην ηδια ηλικια κυησης... οποτε.. η καθεμια μας εχει και αλλα... αφου καθε οργανισμος ειναι αλλιως...!!! Παντως γενικα κοιμαμε ολη μερα.. και το βραδυ δεν μπορω να κοιμηθω εαν δεν παει 3... αλλα ακομα και αν δεν εχω κοιμηθει ολη μερα.. παλι το βραδυ δεν κοιμαμε...

Να ειναι καλα το σπορακι μου.. και δεν με νοιαζει τιποτα...

την τεταρτη εχω ραντεβου...!!!

αντε ωραια..θα ξανα δεις το μικρουλι!!!ενταξει ο υπνος είναι ένα θέμα..εγω πότε δεν μπορούσα να κοιμηθώ, πότε νύσταζα τρελλά!η αλήθεια είναι οτι ο ύπνος είναι απαραίτητος!!

Κορίτσια καλημέρα!!!!!

Είμαι και εγώ μια μανούλα ενός αγοριού 5 ετών και περιμένω το 2ο αγγελούδι μου τον Απρίλιο.....

Την Πέμπτη ακούσαμε καρδούλα και ήταν η ωραιότερη μελωδία!!!!!

Είχα μια αποβολή το Νοέμβριο, αλλά τώρα είμαι πολύ αισιόδοξη και χαρούμενη......:P:p:p:p

Όλα θα πάνε καλά γ:Pα όλες.......

Ελπίζω να ανταλάσσουμε απόψεις........

Να έχετε μια όμορφη Κυριακή

Πολλά φιλιά

καλως την!! με το καλό και το δευτερο μωράκι σου

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι μου .. να σε ρωτησω κατι ακομα..???

εχτες ημουν μεσα στα νευρα ολη μερα χωρις λογο.. και σημερα παρολο που η πεθερα μου με εκανε ανω κατω.. δεν εχω νευρα..

και αυτο νορμαλ ειναι...???

η δεν ειναι καλο...???


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!!!!

Είμαι και εγώ μια μανούλα ενός αγοριού 5 ετών και περιμένω το 2ο αγγελούδι μου τον Απρίλιο.....

Την Πέμπτη ακούσαμε καρδούλα και ήταν η ωραιότερη μελωδία!!!!!

Είχα μια αποβολή το Νοέμβριο, αλλά τώρα είμαι πολύ αισιόδοξη και χαρούμενη......:P:p:p:p

Όλα θα πάνε καλά γ:Pα όλες.......

Ελπίζω να ανταλάσσουμε απόψεις........

Να έχετε μια όμορφη Κυριακή

Πολλά φιλιά

καλως την... Καλως ορισες στην παρεα μας...!!

τελικα αυτη η μελωδια ειναι φοβερη.. εγω αγωνιω να ξαναπαω .. να δω και οτι ολα ειναι καλα...!!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

νορμαλλλλλλλ....απόλυτα!!ετσι είναι η ψυχολογία σου κάνει κόλπα!!και αυτό κρατάει αρκετά!!εγω έκλεγα γιατι στο τρένο είχε πολλούς ζητιάνους!!είναι οι ορμόνες!τι σου έκανε καλέ η πεθερά σου???

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!!!!

Είμαι και εγώ μια μανούλα ενός αγοριού 5 ετών και περιμένω το 2ο αγγελούδι μου τον Απρίλιο.....

Την Πέμπτη ακούσαμε καρδούλα και ήταν η ωραιότερη μελωδία!!!!!

Είχα μια αποβολή το Νοέμβριο, αλλά τώρα είμαι πολύ αισιόδοξη και χαρούμενη......:P:p:p:p

Όλα θα πάνε καλά γ:Pα όλες.......

Ελπίζω να ανταλάσσουμε απόψεις........

Να έχετε μια όμορφη Κυριακή

Πολλά φιλιά

καλως ηρθες κ συ στην παρεα μας!!!!!με το καλο το μωρακι σου!!!!

χαιρομαι πολυ που βλεπω αισιοδοξα ατομα παρ'ολο που εχουν αντιμετωπισει κατι τετοι στο παρελθον!!!!!μπραβο σου κουκλα μου!!!!!!

Κοριτσακι μου .. να σε ρωτησω κατι ακομα..???

εχτες ημουν μεσα στα νευρα ολη μερα χωρις λογο.. και σημερα παρολο που η πεθερα μου με εκανε ανω κατω.. δεν εχω νευρα..

και αυτο νορμαλ ειναι...???

η δεν ειναι καλο...???

τζωρτζια μην δινεις σε κανεναν σημασια!!!!!!!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


λοιπον.. σημερα στεναχωρηθηκα.. γιατι..

σημερα ηταν το μνημοσυνο της μαμας των κοριτσιων μου.. τεσπα.. περυσι ηταν η τελευταια χρονια που το καναμε εμεις, και αυτο γιατι δεν ηρθε κανενας απο το σοι της.. τεσπα φετος το εκαναν αυτοι(γενικα εχω περασει πολλα με αυτους, βρισιδι, καταρες, και τσακωμους εξω απο το σπιτι μου, απειλιτικα τηλεφωνα και αλλα πολλα δυσκολα..)

τεσπα.. θεωρησα λοιπον πρεπων να παρω τα παιδια να τα παω... το συζητησαμε με τον αντρα μου εχτες, το ειπα και στον πνευματικο μου, μιλησα και με τον πατερ της ενοριας και μου ειπαν οτι ετσι θα ειναι καλητερα.. μου ειπαν οτι αν δεν τα απω θα ειναι χειροτερα, γιατι ετσι και αλλιως θα πουν ..

τεσπα η πεθερα μου ηταν πρωτη.. παρολο που δεν ειχε καμμια επαφη με αυτην και αυτη την εβριζε συνεχεια.. η πεθερα μου πηγε..

το πρωι λοιπον.. ενω ετοιμαζομασταν να παμε πρωι πρωι (8:30).. που δεν θα ειχε κοσμο σε περιπτωση που ξεκινουσαν καυγα... ερχετε η πεθερα μου στο σπιτι.. και αρχισε και μου φωναζε να μην παμε, και οτι οτι διποτε και να γινει αυτη ''δεν θα κουνησει ουτε το μικρο της δακτυλακι'' συν και αλλα που ειπε..

εγω λοιπον δεν της εδωσα σημασια.. πηρα τα παιδια, πηγαμε, αναψαμε ενα κερι προσκυνησαμε, αναψαμε και ενα κερι στο μνημοσυνο, και φυγαμε αμεσως.. οπως ειχαμε πει με τον αντρα μου και με τους παπαδες..

δηλαδη εγω εκανα το χρεος μου...

θα σου πω μονο οτι τα παιδια επειδη βιωσαν ολα αυτα που μας κανανε.. δεν ηθελαν με τιποτα να παμε.. με τα χιλια ζορια τα σηκωσα.. μισουν πολυ αυτους τους ανθρωπους και ειναι λογικο.. γιατι τα παιδια με αγαπανε παρα πολυ και αυτοι προσπαθησαν να τους βαλλουν λογια.. συν οτι δυο φορες η αδελφη της πεθαμενης στην πλατεια του χωριου με εβριζε και ελεγε διαφορα για μενα.. οπως οτι ζηλευω την αδελφη της.. και οτι ο αντωνης κανει πραγματα για μενα που για την αδελφη της δεν τα εκανε...!!!

δυστυχως τα παιδια μπηκαν στην συγκριση, δλαδη λενε οτι αφου το σοι της μανας του ειναι ετσι, αρα και η μανα τους ειναι ετσι.. δεν την γνωρισαν . οποτε βλεπουν ολα αυτα.. και δεν θελουν να εχουν καμμια επαφη.. για να καταλαβετε.. εχω παει 3-4 φορες να της αναψω το καντηλι.. και δεν θελουν με τιποτα να ερθουν.. οτι και να τους εχω ταξει.. οσο καλα και να μιλαω για αυτην..

τελος παντως.. εμεις καναμε το χρεος μας.. φανηκαμε ποιο πολυ για τα ματια του κοσμου, και οχι για την πεθαμενη.. αλλα με πληγωσε η συμπεριφορα της πεθερας μου...

εννοειτε οτι το ειπα στον αντρα μου, γιατι ειχε αγχος τοτι θα γινει.. και φυσικα και αυτος νευριασε... οπως και η μανα μου το ιδιο.. ειπαν οτι αυτη δεν ηταν συμπεριφορα.. και οτι δεν επρεπε να φερθει ετσι.. !!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

νορμαλλλλλλλ....απόλυτα!!ετσι είναι η ψυχολογία σου κάνει κόλπα!!και αυτό κρατάει αρκετά!!εγω έκλεγα γιατι στο τρένο είχε πολλούς ζητιάνους!!είναι οι ορμόνες!τι σου έκανε καλέ η πεθερά σου???

Ναι αλλα γινεττε καλο μου την μια να ειμαι χαλια.. και την αλλη οχι..?? ενω σημερα επρεπε να εχω νευρα.. εγω δεν εχω.. και εχτες που δεν επρεπε ειχα.. τελειος ανωμαλια..

νομιζω οτι πρεπει να περασουν γρηγορα οι μερες, να δω αν ειναι καλα το μωρακι μου.. οσο δεν ξερω τρελενομαι.. χα χα χα...!!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

και απο μενα χιλια μπραβο κ συγχαρητηρια για την σταση σου....κ καλα κανεις κ μιλας στα παιδια για τη μαμα τους....κ να συνεχισεις να το κανεις....οταν θα μεγαλωσουν κ θα τα χουν μεσα τους ολα πιο ξεκαθαρα, θα σε αγαπησουν κ εκτιμησουν ακομα περισσοτερο απο οτι τωρα!!!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...