Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Ψυχραιμία,μην σε πιάνει πανικός.Οταν λες σου έκανε μπουλινγκ τι εννοείς?

      Ασφαλως και υπάρχουν γιατροί να σε αναλάβουν,σε ποια πόλη βρίσκεσαι?

       

      1 hour ago, linaa είπε:

      Όταν λες μπόουλινγκ τι εννοείς? Φυσικά Κ υπάρχουν πολλοί γιατροί πες την περιοχή που είσαι Κ σίγουρα κάποιο κορίτσι θα είναι εκεί κοντά.  

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

Μανούλες Μαρτίου 2014


evamath82

Recommended Posts

Ναι το πρωτο

Είχα τον προηγούμενη Οκτώβρη μια αποβολή τον Φεβρουάριο νομίζαμε ότι ηταν ξανα αποβολή αλλα ήταν εξωμήτριο το οποίο μου στοίχισε μια σαλπιγγα και 3 επεμβάσεις.

Οπλως καταλαβαίνεις μετα απο τετοια ταλαιπωρία τωρα πετάω.....

καλα κανεις κ πετας!!!!!το δικαιουσαι αλλωστε, μετα απο τετοια ταλαιπωρια!!!!!με το καλο το μωρακι σου!!!!το ονομα σου ειναι ντινα;;;!!!

ρωταω κοριτσια, γιατι με τα nickmanes δεν τα παω καλα!!!!μου φαινονται απομακρα!!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!!!!!!!τι μου κανετε;;;!!!!!

Dms2310, μηπως ειναι το εντερο τωρα με το σιδηρο;;;;αν επιμενει παντως παρε τηλ το γιατρο σου....

η μερα βλεπω να εξελισσεται ομαλα για την ωρα.... :roll:

δε φαινοταν εντερικο,σαν ελαφρυς πονος περιοδου μου εκανε...δε ξερω μην ειναι απο κουραση....:confused:


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites

θα γραφει η καθε μια την δικαια της και θα την φτιάξουμε.

Εγώ 7 Απριλίου

Εγω βρε κοριτσια ειμαι (για καισαρικη) 19 Φεβρουαριου αλλα οταν μπηκα ημιυν μονη μου μαλλον...δεν υπηρχε ποστ Φεβρουαριου.... :?:???:

(by the way, εγω ειμαι η Μαρια -το εγραψα κ πιο κατω αν δε κανω λαθος.. :) )


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω βρε κοριτσια ειμαι (για καισαρικη) 19 Φεβρουαριου αλλα οταν μπηκα ημιυν μονη μου μαλλον...δεν υπηρχε ποστ Φεβρουαριου.... :?:???:

(by the way, εγω ειμαι η Μαρια -το εγραψα κ πιο κατω αν δε κανω λαθος.. :) )

Μαρία μου απλά θα μας κάνεις ποδαρικό....:):):):):)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η μερα βλεπω να εξελισσεται ομαλα για την ωρα.... :roll:

δε φαινοταν εντερικο,σαν ελαφρυς πονος περιοδου μου εκανε...δε ξερω μην ειναι απο κουραση....:confused:

Να ξεκουράζεσαι. Και εγω το αισθανομαι που και που αλλα εγω με το που τρωω κατι (ελαχιστο μην φανταστεις) πρίζομαι. Απο την αρχη έχω χασει 2 κιλά

Link to comment
Share on other sites

μαρια μου κ εγω εχω πονους...καποιους φορες εντονους...συνηθως οταν κουραζομαι....τον γιατρο σου τον πηρες τηλ;;;;αν οχι παρε τον να δεις τι θα σου πει...κ οντως εσυ θα μας κανεις ποδαρικο!!!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!!! Θελω και γω να μπω στην παρεα σασ..... ειμαι εγκυοσ ακριβοσ 13 εβδομαδεσ.... και οπωσ καταλαβενετε και γω τον μαρτη γενναω στησ 5.... ευχωμαι σε όλεσ να την χαρουμε την εγκυμοσυνη μασ.... αν και γω δεν την πολυ χαιρομαι γιατι δεν μπορω να χονεψω τιποτα..... λεσ και τρωω πετρεσ.....:roll: αλλα χαλαλι!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια αν θελετε να κανετε την αυχενικη να ξερετε οτι μπορειτε να μην την πληρωσετε, γραφονται κ οι αιματος,μη σας παραμυθιασουν οπως μου εσπασαν εμενα τα νευρα μεχρι να βρω ακρη.

Οσο για τα πονακια,να στρωσω τον..."ποπο μου" :oops: κατω πρεπει ειπε ο γιατρος πραγμα λιγο δυσκολο γτ πρεπει να σηκωνω την μικρη μου ακομα απο το κρεβαττι, να σκυβω να την αλλαξω κ ολα τα συναφη, κ την μιση μερα κ παραπανω ειμαι μονη μου γτ δουλευει ο μπαμπας μας, οποτε....θα το παλεψω οσο γινεται, υπαρχει ομως εν "αλλά"....:roll:


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να ξεκουράζεσαι. Και εγω το αισθανομαι που και που αλλα εγω με το που τρωω κατι (ελαχιστο μην φανταστεις) πρίζομαι. Απο την αρχη έχω χασει 2 κιλά

ειμαι στην 16η εβδομαδα κ εχω παρει με το ζορι ενα κιλο.....δε μπορω να φαω τι-πο-τα,μονο να κανω κρυα σαντουϊτς με σαλαμι τυρι αγγουρακι κλπ κλπ λαδερα καθολου, κοτοπουλο μπα, αλλα κρεατα ουτε κ πριν τα πολυσυμπαθουσα,ουτε ρυζι ουτε πατατες, ουτε μακαρονια,, ουτε ουτε ουτε....

εχω τσακισει κατι χυμους, ειχε αναστεναξει ενα καρπουζι που το εφαγα μονη μου, πεπονι, πολλααααααα αγγουρια (πιο πολλα απο τα μετρα του υπουργειου οικονομικων :tongue: ) πολλες τυροπιτες,τοοονους νερο (περιπου 3 λιτρα την ημερα) κ πολλα.......πακοτινια! Εχω τσακισει τα σκατολοϊδια -συγχωρηστε μου τη φραση.Και ψαροσουπες! Ναι ναι κατακαλοκαιρο,ψαροσουπες.Ενα σκασμο φετα μεσα, μπολικο λεμονι και βουρ!!!!

Ανησυχω λιγο γτ η διατροφη μου μονο ισορροπημενη δεν ειναι, αλλα δε μπορω πραγματικα να φαω σχεδον τιποτα. Α! Και οτι τρωω μη τυχον ειναι ζεστο! Θερμοκρασια δωματιου μονο. :?


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites

εχω μεγαλο αγχος με την εξεταση αυτη........

στην Αθήνα ξέρετε που ειναι καλύτερα να την κανεις?

Δεν ξερω αν θες να πας σε ιδιωτη, το Αγια Ολγα μου εχουν πει οτι εχουν κορυφαια γυναικολογικη-μαιευτικη μοναδα.....Εκει θα παω για την β'επιπεδου.

Γιατι αγχωνεσαι! Καθολου να μην αγχωνεσαι, τιποτα δεν ειναι! Πιο πολυ επειδη το "παρουσιαζουν" καπως, μας αγχωνει.


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites

ειμαι στην 16η εβδομαδα κ εχω παρει με το ζορι ενα κιλο.....δε μπορω να φαω τι-πο-τα,μονο να κανω κρυα σαντουϊτς με σαλαμι τυρι αγγουρακι κλπ κλπ λαδερα καθολου, κοτοπουλο μπα, αλλα κρεατα ουτε κ πριν τα πολυσυμπαθουσα,ουτε ρυζι ουτε πατατες, ουτε μακαρονια,, ουτε ουτε ουτε....

εχω τσακισει κατι χυμους, ειχε αναστεναξει ενα καρπουζι που το εφαγα μονη μου, πεπονι, πολλααααααα αγγουρια (πιο πολλα απο τα μετρα του υπουργειου οικονομικων :tongue: ) πολλες τυροπιτες,τοοονους νερο (περιπου 3 λιτρα την ημερα) κ πολλα.......πακοτινια! Εχω τσακισει τα σκατολοϊδια -συγχωρηστε μου τη φραση.Και ψαροσουπες! Ναι ναι κατακαλοκαιρο,ψαροσουπες.Ενα σκασμο φετα μεσα, μπολικο λεμονι και βουρ!!!!

Ανησυχω λιγο γτ η διατροφη μου μονο ισορροπημενη δεν ειναι, αλλα δε μπορω πραγματικα να φαω σχεδον τιποτα. Α! Και οτι τρωω μη τυχον ειναι ζεστο! Θερμοκρασια δωματιου μονο. :?

σε νιωθω.... μονο νερο και σαντουιτσ θελω. και κρεασ μονο κοκκινιστο

σουπες δεν εχω δοκιμασει ακομα αλλα ψαρι ουτε να το δω μπροστα μου

α! και κανενα σουβλακι που και που. Νερο πάντα έπινα πολυ.Το καλο ειναι οτι δεν τρωω σοκολατοιδι και πατατακια. και μην φαντασεις όλα υατ σε μεριδες φρούτου αλλιως πεθαίνω απο το πρήξιμο

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν θες να πας σε ιδιωτη, το Αγια Ολγα μου εχουν πει οτι εχουν κορυφαια γυναικολογικη-μαιευτικη μοναδα.....Εκει θα παω για την β'επιπεδου.

Γιατι αγχωνεσαι! Καθολου να μην αγχωνεσαι, τιποτα δεν ειναι! Πιο πολυ επειδη το "παρουσιαζουν" καπως, μας αγχωνει.

Με έχει επιρεάσει μια περίπτωση που τα αποτελέσματα βγήκαν μια χαρα και το μωρο γεννηθηκε με συνδρομο down και σε πολυ ασχημη κατασταση. Ουτε θα ακουει ουτε θα περπατάει και η κοπέλα τρελάθηκε όπως πολυ καταλαβαίνεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...