Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μαρτίου 2014


evamath82

Recommended Posts

Καλησπερα Κοριτσακια μου...

Καλως ορισαν οι νεες μανουλες στο Θεμα μας...!!!

εγω τις τεελτυταιες μερες ειμαι καπως πεσμενη.. γενικα δεν εχω τιποτα.. και αγχωνομαι.. μονο λιγο το στηθος.. πολλα νευρα.. μα παρα πολλα.. νυστα και αραια και που λιγο ανακατεμα στο στομαχι μου κραταει για λιγα λεπτα..

Και σημερα ολη μερα κλαιω.. με το παραμικρο.. δεν ξερω αν ειναι οι ορμονες.. η να ειναι επειδη φοβαμε μηπως εχει συμβει κατι κακο..

αυριο εχω ραντεβου στην Γιατρο μου.. Μακαρι να ειναι ολα καλα.. ειλικρινα !!!!

και μενα το στηθος μ εχει πεθανει. αφου πηγα κ πηρα καινουρια σουτιεν χωρις μπανελες


Yupqp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Λετε εε...???

ε ναι. ειμαι παρα μα παρα πολυ αγχωμενη... μακαρι να ειναι ολα τελεια.... σε 14 ωρες θα ξερω... !!! το ξερω οτι ειμαι λιγο -αρκετα παραλογη...απλα ειναι οτι δεν εχω συπτωματα...!!

πιστευω βεβαια.. οτι αυριο που θα παω εαν ειναι ολα καλα τοτε θα μου φυγει το αγχος.. παει να πει οτι απλα θα ειναι μια ευκολη εγκυμοσυνη.. !!!!

αχ κοριτσακια μου.. οταν φοβασε το νοιωθεις οτι ολα θα πανε στραβα.. και εγω ετσι νοιωθω.. οτι κατι δεν παει καλα... !! μακαρι να πεσω εξω.. αυριο θα ξερω.. σας ευχαριστω...


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λετε εε...???

ε ναι. ειμαι παρα μα παρα πολυ αγχωμενη... μακαρι να ειναι ολα τελεια.... σε 14 ωρες θα ξερω... !!! το ξερω οτι ειμαι λιγο -αρκετα παραλογη...απλα ειναι οτι δεν εχω συπτωματα...!!

πιστευω βεβαια.. οτι αυριο που θα παω εαν ειναι ολα καλα τοτε θα μου φυγει το αγχος.. παει να πει οτι απλα θα ειναι μια ευκολη εγκυμοσυνη.. !!!!

αχ κοριτσακια μου.. οταν φοβασε το νοιωθεις οτι ολα θα πανε στραβα.. και εγω ετσι νοιωθω.. οτι κατι δεν παει καλα... !! μακαρι να πεσω εξω.. αυριο θα ξερω.. σας ευχαριστω...

ολα μια χαρα ειναι, απλα το αγχος σου σ αποσυντονιζει


Yupqp2.png
Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια και ειδικα γεωργια !!!ποιος σας ειπα οτι συμπτωματα = ολα καλα??

τι σημασεία έχουν τα συμπτώματα ;; εγω οπως και πολλες γυναικες εχω μια εγκυμοσυνη που στις 100 μερες ειχα καποιο συμπτωμα τις 10!!δεν λενε τιποτα ολα αυτα!το άγχος σιγουρα δεν κανει καλο!!ηρεμια ειναι μια φυσικη κατασταση, θελει λιγο προσοχη και τη σχετικη παρακολουθηση απο το γιατρο. βημα βημα ολα θα πανε καλα, μην τρελενεστε με τα συμπτωματα...ξεκολιστε...!εγω αν περιμενα συμπτωματα να καταλαβω οτι ολα ειναι καλα....ακομα θα εκλεγα απο αγχος!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια και ειδικα γεωργια !!!ποιος σας ειπα οτι συμπτωματα = ολα καλα??

τι σημασεία έχουν τα συμπτώματα ;; εγω οπως και πολλες γυναικες εχω μια εγκυμοσυνη που στις 100 μερες ειχα καποιο συμπτωμα τις 10!!δεν λενε τιποτα ολα αυτα!το άγχος σιγουρα δεν κανει καλο!!ηρεμια ειναι μια φυσικη κατασταση, θελει λιγο προσοχη και τη σχετικη παρακολουθηση απο το γιατρο. βημα βημα ολα θα πανε καλα, μην τρελενεστε με τα συμπτωματα...ξεκολιστε...!εγω αν περιμενα συμπτωματα να καταλαβω οτι ολα ειναι καλα....ακομα θα εκλεγα απο αγχος!!!

Σωστηηηηη!!!!


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ηπαρίνης SOS!

Κάνω τις ενέσεις από την αρχή,περίπου 2,5 εβδομάδες. στην αρχή δεν πονούσα καθόλου. Τις τελευταίες ημέρες πονάω όταν μπαίνει η βελόνα και πολύ συχνά μελανιάζω. Εσείς τη βελόνα πώς τη βάζετε? Κάθετα ή με κλίση? Οι μαίες μου είπαν με κλίση 40 μοιρών περίπου (όπου ναναι θα φ'ερω το μοιρογνωμόνιο!:tongue:) αλλά καθώς εισχωρεί η βελόνα τη νιώθω και πονάω...Όταν θα τεντώσει η κοιλιά πώς θα την κάνουμε, οεοοοοοο?????


qYfap3.png

OWu0p2.png

eEr3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ηπαρίνης SOS!

Κάνω τις ενέσεις από την αρχή,περίπου 2,5 εβδομάδες. στην αρχή δεν πονούσα καθόλου. Τις τελευταίες ημέρες πονάω όταν μπαίνει η βελόνα και πολύ συχνά μελανιάζω. Εσείς τη βελόνα πώς τη βάζετε? Κάθετα ή με κλίση? Οι μαίες μου είπαν με κλίση 40 μοιρών περίπου (όπου ναναι θα φ'ερω το μοιρογνωμόνιο!:tongue:) αλλά καθώς εισχωρεί η βελόνα τη νιώθω και πονάω...Όταν θα τεντώσει η κοιλιά πώς θα την κάνουμε, οεοοοοοο?????

Καλημέρα κορίτσια,

Μην ανησυχείς και εμένα το ίδιο μου συμβαίνει και να φανταστείς ότι έτρεμα τις ενέσεις γενικά (ότι φοβάσαι το λούζεσαι)

Σωστά σου είπαν 40 μοίρες. Η λύση είναι να την βάζεις κάθετα νοητά και μετά να υπολογίζεις το μίση απόσταση από την κοιλιά σου.Καλό θα ήταν να» μαζεύεις» και λίγο το δέρμα γιατί έτσι δεν πονάει τόσο.

Για μετά που θα μεγαλώσει η κοιλιά στα μπούτια και στα χέρια μου είπε ο γιατρός

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ηπαρίνης SOS!

Κάνω τις ενέσεις από την αρχή,περίπου 2,5 εβδομάδες. στην αρχή δεν πονούσα καθόλου. Τις τελευταίες ημέρες πονάω όταν μπαίνει η βελόνα και πολύ συχνά μελανιάζω. Εσείς τη βελόνα πώς τη βάζετε? Κάθετα ή με κλίση? Οι μαίες μου είπαν με κλίση 40 μοιρών περίπου (όπου ναναι θα φ'ερω το μοιρογνωμόνιο!:tongue:) αλλά καθώς εισχωρεί η βελόνα τη νιώθω και πονάω...Όταν θα τεντώσει η κοιλιά πώς θα την κάνουμε, οεοοοοοο?????

Καλημερα κοριτσακια μου...

Γραφω απο κινητο.....λοιπον θα σου απαντησω για τα ενεσακια... Εγω τα κανω καθετα και ετσι δεν εχω μελανιασει... Την πρωτη που εκανα με κλιση μελανιασα... Πιανουμε το δερμα με δεικτη και αντιχειρα.. Επισης μου ειπαν οτι εαν νοιωθω οτι ποναω να μην την κανω εκει αλλα να πηγαινω πιο περα... Ετσι οντως δεν με ενοχλει καθολου... Εμενα τουλαχεστον ετσι μου ειπαν και η αιματολογος και η γιατρος... Και για αργοτερα θα την κανουμε ποιο πλαι κοντα στην λεκανγ.. Εμενα πχ μου ειπε οτι καλητερα να μην την κανω σε μπουτι και χερι παρα μονο μετα την γεννα και αυτο γιατι το περισσοτερο φαρμακο θα χανανευε και δεν θα κανει την δουλεια που πρεπει....φαντασου μονο οτι μαλλον θα χρειαστω δυο ενεσακια...


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου καλημερα σε ολες!!!!τι μου κανετε;;;!!!!

τζωρτζια περιμενουμε νεα απο γιατρο!!!!

ελενιτσα εγω δεν το εχω πει ακομα,κ δεν σκοπευω κιολας...το προηγουμενο αφεντικο μολις εμαθε οτι ειμαι εγκυος,τρελαθηκε κ μου εκανε φριχτο πολεμο νευρων....


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπεραααα....

Μολις μπηκα σπιτι κοριτσακια μου.. εκανα και κατι δουλειες στην πολη...

καλητερα να το πεις στον εργοδοτη μετα που θα εχεις κλεισει τρεις μηνες.. και αυτο γιατι μπορει ανα πασα στιγμη να σε απολυσει χωρις να εχει θεμα απο τον νομο.. Μου το ειχαν πει απο το ξενοδοχειο που δουλευα.. οτι μεχρι και την 12η βδομαδα μπορει να σε απολυσει χωρις να σε αποζημειωσει, και χωρις εχει προβλημα απο τον νομο ...

εμενα κοριτσια μου τα νεα μου ειναι τελεια..

το σπορακι μου μεγαλωνει μια χαρα.. απλα ειναι μια μερα μικροτερο.. ενω το ειχαμε μετρησει την προηγουμενη βδομαδα 6w+2d .. αυτη την τεταρτη ειναι 7w+1d... το οποιο ειναι πολυ φυσιολογικο.. λογο οτι οσο ποιο μικρο ειναι τοσο δυσκολευονται.. οπως επισης επειδη καναμε κοιλιακο υπερυχο.. το οποιο ειναι ποιο δυσκολο παλι χανει απο εκει.. οποτε μου λεει η γιατρος οτι μπορει να ειναι και μια μερα μεγαλυτερο .. αλλα ο υπερυχος στο μετρημα να χανει..!! η καρδουλα του ειναι μια χαρουλα.. και ετσι μου εφυγε ενα αγχος.. φτου φτου να μην το ματιασω.. μαλλον θα εχω μια καλη εγκυμοσυνη.. ουτε ναυτιες ουτε ζαλαδες...... ελπιζω δηλαδη...!!

κλεισαμε και για την αυχενικη διαφανεια στις 26/9... πρωτα ο θεος... και μεχρι τοτε θα κανω αλλους δυο υπερυχους...!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεραααα....

Μολις μπηκα σπιτι κοριτσακια μου.. εκανα και κατι δουλειες στην πολη...

καλητερα να το πεις στον εργοδοτη μετα που θα εχεις κλεισει τρεις μηνες.. και αυτο γιατι μπορει ανα πασα στιγμη να σε απολυσει χωρις να εχει θεμα απο τον νομο.. Μου το ειχαν πει απο το ξενοδοχειο που δουλευα.. οτι μεχρι και την 12η βδομαδα μπορει να σε απολυσει χωρις να σε αποζημειωσει, και χωρις εχει προβλημα απο τον νομο ...

εμενα κοριτσια μου τα νεα μου ειναι τελεια..

το σπορακι μου μεγαλωνει μια χαρα.. απλα ειναι μια μερα μικροτερο.. ενω το ειχαμε μετρησει την προηγουμενη βδομαδα 6w+2d .. αυτη την τεταρτη ειναι 7w+1d... το οποιο ειναι πολυ φυσιολογικο.. λογο οτι οσο ποιο μικρο ειναι τοσο δυσκολευονται.. οπως επισης επειδη καναμε κοιλιακο υπερυχο.. το οποιο ειναι ποιο δυσκολο παλι χανει απο εκει.. οποτε μου λεει η γιατρος οτι μπορει να ειναι και μια μερα μεγαλυτερο .. αλλα ο υπερυχος στο μετρημα να χανει..!! η καρδουλα του ειναι μια χαρουλα.. και ετσι μου εφυγε ενα αγχος.. φτου φτου να μην το ματιασω.. μαλλον θα εχω μια καλη εγκυμοσυνη.. ουτε ναυτιες ουτε ζαλαδες...... ελπιζω δηλαδη...!!

κλεισαμε και για την αυχενικη διαφανεια στις 26/9... πρωτα ο θεος... και μεχρι τοτε θα κανω αλλους δυο υπερυχους...!!

Μπράβο υπεροχα τα νεα σου.......εγω εχω ραντεβου το απογευμα και δεν κρατιεμαι απο την αγωνια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...