Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Antonia_ είπε:

      Αύριο έχω ραντεβού για υπέρηχο ! Κ δεν ξέρω φοβάμαι μη Μ πει πάλι δεν είναι καλό κλπ. Έχω κ ένα κρύωμα τύπου λίγο μπούκωμα κ λαιμό. Δεν έχω πυρετό ή κάτι άλλο.

      Εσύ;;

      Όλα καλά θα είναι θα δεις 🙏🏼 μέχρι την έτ θα έχει περασει και αν όχι από όσο ξέρω δεν ενοχλεί πουθενά αν δεν έχεις πυρετό !!!

      εγω έκανα υπέρηχο το Σάββατο το ενδομήτριο είναι τέλειο απλώς ήμουν οριακά στην οιστραδιολη και έκανα σήμερα επαναληπτικές αίματος να δούμε αν είναι όλα καλά θα προχωρήσουμε !!

Μανούλες Μαρτίου 2014


evamath82

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια και καλή τύχη σε όλες μας!!Πολύ χαίρομαι που σας βρήκα!Εδώ και λίγο καιρό έμαθα πως περιμένω το 1ο μου λουλουδάκι!Μόλις έκλεισα την 12η εβδομάδα-τουλάχιστον αυτό έδειξε η αυχενική που έκανα το Σάββατο και ο γιατρός μου είπε ΠΗΤ-αν πάνε όλα καλά- 10/03/2014!

Αλλά πείτε μου βρε κορίτσια μου μόνο εγώ δεν έχω συνειδητοποιήσει τι μου συμβαίνει ακόμα ή και εσείς??Αισθάνομαι όμορφα αλλά περίεργα!

Καλησπερα!!! Με το καλό το νινι σου! Μέχρι να το νιωσουμε να κουναει και μετα να το δούμε.. δυσκολο να το συνειδητοποιησουμε! Ανυπομονω πάντως!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κορίτσια και καλή τύχη σε όλες μας!!Πολύ χαίρομαι που σας βρήκα!Εδώ και λίγο καιρό έμαθα πως περιμένω το 1ο μου λουλουδάκι!Μόλις έκλεισα την 12η εβδομάδα-τουλάχιστον αυτό έδειξε η αυχενική που έκανα το Σάββατο και ο γιατρός μου είπε ΠΗΤ-αν πάνε όλα καλά- 10/03/2014!

Αλλά πείτε μου βρε κορίτσια μου μόνο εγώ δεν έχω συνειδητοποιήσει τι μου συμβαίνει ακόμα ή και εσείς??Αισθάνομαι όμορφα αλλά περίεργα!

Φυσικα κ δεν εισαι η μονη!!! εδω ακομα κ οταν γεννησα κ ημουν στο νοσοκομειο, ελεγα στον αντρα μου "τωρα ετουτο εδω θα το παρουμε μαζι μας σπιτι?"

Που να το συνειδητοποιησω!!!! :D


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites

ελένη μου,να προσεχείς πολύ.....τώρα σχετικά με τον εργοδότη κανείς δεν ενδιαφέρεται αν είσαι καλά η όχι...δυστυχώς....αν μπορέσεις πάρε αναρρωτικη....όσο πιο σύντομα τόσο το καλύτερο τόσο για σένα όσο κ για το μωρακι σου!!!!!!

μαρακι μου, προσωπικα παρά τους νόμους κ τα δικαίωματα που έχει η έγκυος,ο εργοδότης μου μόλις έμαθε ότι είμαι έγκυος μου έκανε πόλεμο νεύρων για να παραιτηθώ.....

λινακι μου καλώς ήρθες στην παρέα μας κ με το καλό το μωρακι σου!!!!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

:-D ..Μωρακια Μαιου-Απριλιου 2014...:-D

Dms1912 --> 19/2 (Προγραμματισμενη Καισαρικη)

Linaki1988 -->10/3/2014

ValentinaSp --> 5/3/2014

lenachania --> 6/3/2014

sspyr82 --> 28/3/2014 (Προγραμματισμενη Καισαρικη)

dinask -- > 7/4/2014

MarilenaDim --> 13/4/2014

georgia-kak --> 14/4/2014

elenitsamou --> 16/4/2014

stavr77 --> 17/4/2014


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Κοριτσακια μου.. Μανουλιτες..

τι κανετε..???

Εμεις μια χαρα εδω.. που και που καμμια ζαλαδα.. ισα ισα για να κανουμε αισθητη την παρουσια μας..

Σημερα πηγα Ηρακλειο κοριτσακια μου.. και παθαμε μεγαλη ζημια.. πολυ αγχος και ακομα περισσοτερη κουραση... Ακουστε...

..επρεπε να ξαναεπαναλαβω την Anti-Xa... μου εκαναν και μια γενικη και αιματος.. τεσπα.. ολα ωραια.. ολα καλα.. παει 13:00 το μεσημερι.. και με παιρνουν τηλεφωνο απο το Νοσικομειο.. και μου λενε οτι πρεπει να τρεξω σε κοντινο νοσοκομειο οποσδηποτε, γιατι η Γενικη Αιματος δεν ηταν καλα.. ειχα αιμοπεταλια 50 ... και το οριο ειναι 140.. !! Μιλαω με την γιατρο μου, μου λεει οτι χαλαρα χωρις αγχος να γυρισω ρεθυμνο, να παω στο νοσοκομειο μας να μου κανουν μια γενικη..

Γυρναμε αρων αρων απο το Ηρακλειο μαζι με τα παιδια.. τα αφηνουμε σπιτι και τρεχουμε στο νοσοκομειο μας..

Μου κανουν την γενικη.. και αυτηχως ηταν ολα καλα.. τα χαμηλα αιμοπεταλια ηταν λογο οτι μαλλον μετρησαν τον θρομβο.. Δηλαδη απο εκει που μου πηραν αιμα ηταν θρομβος.. τεσπα.. φρικαραμε οικογενειακος.. ομως τελικα ολα καλα..

Μου εκαναν και υπερυχο στο Νοσοκομειο και ακουσα το μωρο μου.. ειναι ενας πολυ καλος γιατρος.. νεος.. και με τον οποιο ενοιωσα ασφαλεια.. τον χειμωνα με βοηθησε με την αποβολη.. και ειπα του πασα μου. .. οτι μονο εαν με ξεγεννησει αυτος θα γεννησω στο νοσκομειο μας.. σε αλλον δεν παω... !!!

ααα.. και δεν ειμαι 8 εβδομαδων.. Ειμαι 8 εβδομαδων και 3ων ημερων παρακαλω... δεν εγινε καθηστερημεμη συλληψη που νομιζα.. το πιασαμε ακριβως την 14η μερα.. Φοβερο..


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα!!! Με το καλό το νινι σου! Μέχρι να το νιωσουμε να κουναει και μετα να το δούμε.. δυσκολο να το συνειδητοποιησουμε! Ανυπομονω πάντως!

Χαχα!!Βρε Λενακι το είδα στην αυχενικη που τεντωνοταν-έκανε πρωινή γυμναστική λέει ο γιατρός για πλάκα- κ ακόμα δεν το πιστεύω που μέσα μας μεγαλώνει ένα πλασματακι μικρούλι τόσο δααΑ !!Ειμαστε πολυ τυχερες κ μακάρι όλα να μας πανε καλα ! ;) μακάρι να τα καταφέρουν κ οι κοπέλες που προσπαθούν !Μακαρι ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!! Με το καλό το νινι σου! Μέχρι να το νιωσουμε να κουναει και μετα να το δούμε.. δυσκολο να το συνειδητοποιησουμε! Ανυπομονω πάντως!
Φυσικα κ δεν εισαι η μονη!!! εδω ακομα κ οταν γεννησα κ ημουν στο νοσοκομειο, ελεγα στον αντρα μου "τωρα ετουτο εδω θα το παρουμε μαζι μας σπιτι?"

Που να το συνειδητοποιησω!!!! :D

Ουφ!!!! Ησυχασα λιγάκι !! Dms μου κάτι τέτοιο βλέπω να λέω κ εγώ ! Να καταλάβεις το Σάββατο έκανα την αυχενικη κ το Papp a κ με πήρε σήμερα ο γιατρός χαρούμενος να μου πει για τη β χοριακη !Ουτε ήξερα ούτε ρώτησα τι είναι αρκεί που μου είπε ότι είναι καλές !εχω πελαγωσει λίγο ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Τι κανετε?? Καλως μας ηρθαν και οι καινουριες εγκυουλες!! Τελεια που μαζευομαστε σιγα-σιγα πολλες! Εγω χαθηκα γιατι ειχαμε αδεια κι εγω κι ο καλος μου και καναμε διακοπουλες!! Εκανα τις εξετασεις του προγεννητικου και ηταν ολα μια χαρα, κανενα προβλημα και τωρα περιμενω να με δει ο γιατρος μεσα στην εβδομαδα παλι! Πειτε μου τα νεα σας γιατι εχω χαθει! Διαβασα στα γρηγορα βεβαια και σε γενικες γραμμες ολα καλα τα ειδα!! Βαλτε με κι εμενα στη λιστουλα για 13/4!

Ααααντε με το καλο να κρατήσουμε τα νινακια μας στα χέρια !!!!! ;) να περάσει ο καιρός σα νεράκι !!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ελένη μου,να προσεχείς πολύ.....τώρα σχετικά με τον εργοδότη κανείς δεν ενδιαφέρεται αν είσαι καλά η όχι...δυστυχώς....αν μπορέσεις πάρε αναρρωτικη....όσο πιο σύντομα τόσο το καλύτερο τόσο για σένα όσο κ για το μωρακι σου!!!!!!

μαρακι μου, προσωπικα παρά τους νόμους κ τα δικαίωματα που έχει η έγκυος,ο εργοδότης μου μόλις έμαθε ότι είμαι έγκυος μου έκανε πόλεμο νεύρων για να παραιτηθώ.....

λινακι μου καλώς ήρθες στην παρέα μας κ με το καλό το μωρακι σου!!!!!!

Ευχαριστώ πολυ πολυ πολυ! Καλώς σας βρήκα κ εγω ! Ειλικρινά πρώτη φορά γράφω σε forum αλλα αισθάνομαι τέλεια- είστε πολυ γλυκές όλες σας !

Όσο για τον εργοδότη υπάρχουν 1 δις νόμοι που προστατεύουν εμάς κ τη φροντίδα του παιδιού μετα που καλο θα ήταν να το σκεφτόταν καλύτερα πριν μιλήσουν .κ ο νόμος είναι μαζί μας κ αν κάτι χρειαστεί κάποια μας όλες θα ψάξουμε κ θα μάστε εδώ! Φιλακια πολλα

Link to comment
Share on other sites

http://www.ergasiaka-gr.net/2011/06/potaia-mhtpothta-toketoy.html

ρωτα κ ενα δικηγορο εργατικου δικαιου!!! Δεν μπορουν να σε πειραξουν, μην ζουμε υπο το κρατος της τρομοκρατιας πια, εγκυες ειμαστε οχι φυγαδες δολοφονοι!!!!

:evil::evil::evil::evil:

Έτσι ακριβώς είναι ελενιτσα κ μάλιστα αν δεν κάνω λάθος για 18 μήνες δεν μπορεί να σ απολύσει ούτε να αλλάξει τις αποδοχές η το ωράριο σου κ μάλιστα μετα σε καλύπτει ο νόμος ακόμα κ για το θηλασμο να πηγαίνεις 1 ώρα αργότερα η να φεύγεις 1 ώρα νωρίτερα χωρίς να σου κρατά αυτές τις ώρες απλήρωτες .

Για μένα πάρε μια αναρρωτικη οπωσδήποτε κ κοιτά να το χαρεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι ρε κοριτσια, δλδ τι τρομοκρατια ειναι αυτη πια!!!! Οσο κ πολεμο νευρων να μου εκανε θα του εκανα κ εγω αλλα τοσα!!!! Συγχωρηστε μου την εκφραση αλλα μας εχουν δλδ μονο για να -μπιπ- και να δουλευουμε σαν τους σκλαβους στη γαλερα, και μαναδες ειναι μονο αυτες που κανουν τα δικα τους παιδια! Ε οχι, διαολιζομαι, και θα του εκανα κ τα μουτρα κρεας με το βαμβακι κ ετσι κ εκανε κ τπτ θα του τραβαγα και μια καταγγελιαρα να τη φυσαει κ να μη κρυωνει!

Ετσι σκεφτομαστε καμμια φορα, που να τρεχεις τωρα, και δικαστηρια και και και........

Ετσι καλομαθαινουν κ κανουν τους κοκορες!

Εχω υπαρξει χρονια σε υπαλληλικη θεση αλλα και σε θεση εργοδοτη.

Ε ΟΧΙ!


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μια ερώτηση.. από πόνο στα ούλα πως είστε? Ποναω πάρα πολύ σημερα και ματωνουν. Φανταστειτε οτι τα βουρτσιζω συνέχεια.

Εχεις πετρα?

Στην κορη μου με τραβουσε ο οδοντιατρος απο τα μαλλια επειδη λογω ορμωνων τα ουλα φρικαρουν κ μπορει να παθουμε ζημια με τα δοντια, να παω να την βγαλω το πολυ ως τον 4ο μηνα........ και ειχε απολυτο δικιο, τα ουλα επειδη ματωνουν αν υπαρχει πετρα, κατα ενα βαθμο υποχωρουν......

Προσεξτε πολυ!


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλή τύχη σε όλες μας!!Πολύ χαίρομαι που σας βρήκα!Εδώ και λίγο καιρό έμαθα πως περιμένω το 1ο μου λουλουδάκι!Μόλις έκλεισα την 12η εβδομάδα-τουλάχιστον αυτό έδειξε η αυχενική που έκανα το Σάββατο και ο γιατρός μου είπε ΠΗΤ-αν πάνε όλα καλά- 10/03/2014!

Αλλά πείτε μου βρε κορίτσια μου μόνο εγώ δεν έχω συνειδητοποιήσει τι μου συμβαίνει ακόμα ή και εσείς??Αισθάνομαι όμορφα αλλά περίεργα!

Wellkome στην παρεα!!!!! Εγω που λεσ στην αρχη το καταλαβενα μονο απο τουσ εμετουσ:roll:...... τωρα ομωσ που αρχησα να φουσκωνω λιγο αρχηζω να το παιρνω αποφαση//////!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D

Κλαηνυχτα στην παρεα!!!! σχολασα επιτελουσ!!!!:):):):)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλως ήρθαν οι καινούριες εγκυούλες!

Είστε καλα? Εγώ υποφέρω, δεν μπορώ να φάω τίποτε, όλο ανακατεύομαι, μόλις βάλω μια μπουκιά μου έρχονται όλα πάνω και τρελαίνομαι!

Αληθεια, το έχει και κάποιο άλλο κορίτσι αυτό?


qYfap3.png

OWu0p2.png

eEr3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...