Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Μανούλες Μαρτίου 2014


evamath82

Recommended Posts

χαχα.... πασαλειψου......λογικα αφου ημαστε μαζι και συ τωρα φουσκωνεισ???:rolleyes::rolleyes::rolleyes: πρεπει!!!!

εγω εχω φαει ενα τοστ 8 το πρωι με ποτυρι γαλα, αλλο ενα στισ 11, τωρα εφαγα ενα νεκταρινι, και περιμενω πωσ και πωσ να φυγο 2 απο το γραφειο για να φαω φαι....... χαχαχα οποτε δεν εισαι μονη.... και δεν εχω παρει ακομα γραμμαριο... εσυ μα τα κιλα πωσ τα πασ?

δεν εχω ακριβως κοιλια, ενα φουσκωμα εχω σαν να χω φαει πολυ κ χει φουσκωσει το στομαχι, που αληθεια ειναι δλδ


Yupqp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

χαχα.... πασαλειψου......λογικα αφου ημαστε μαζι και συ τωρα φουσκωνεισ???:rolleyes::rolleyes::rolleyes: πρεπει!!!!

εγω εχω φαει ενα τοστ 8 το πρωι με ποτυρι γαλα, αλλο ενα στισ 11, τωρα εφαγα ενα νεκταρινι, και περιμενω πωσ και πωσ να φυγο 2 απο το γραφειο για να φαω φαι....... χαχαχα οποτε δεν εισαι μονη.... και δεν εχω παρει ακομα γραμμαριο... εσυ μα τα κιλα πωσ τα πασ?

οσο για τα κιλα δεν τα παρακολουθω με 68 ξεκινησα


Yupqp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου, ολα καλα βλεπω!!!!!!!!χαιρομαι!!!!!!!!!!!!!

λοιπον το αφεντικο μου το πηρε χαμπαρι για την εγκυμοσυνη!!!!!!!!φανταστειτε πως εχω πρηστει!!!!!!!!κ φυσικα δεν το αρνηθηκα....αλλα ουτε αυτον τον ειδα αρνητικο!!!!!!!που να ηταν το παλιο αφεντικο μου!!!!!!!θα παθαινε εγκεφαλικο!!!!!!!;););););););););)

ευτυχως!!!!!!μου εφυγε ενα αγχος!!!!!!!!!!!

Μπράβο! Είναι άνθρωπος! Γιατί όλοι και παντού εκμεταλλευόμενοι την κρίση, κάνουν ό,τι μπορούν για να εξοντώσουν τους εργαζομένους!!!!!Δεν υπολογίζουν τίποτα.......να υποθέσω ότι είσαι στον ιδιωτικό τομέα? Γιατί μονάχα οι δημόσιοι υπάλληλοι δεν έχουν θέμα, μέχρι τώρα παίρναν αμέσως επαπειλούμενη, μετά άδεια λοχείς και μετά ανατροφής και για 2 χρονάκια....γεια σας!!!!:roll::roll::roll::roll::roll::roll:

κοριτσια κρεμα για ραγαδες ποτε αρχιζουμε να βαζουμε?

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου ξεκίνησα στον 4ο μήνα. Πήρα την prevenstria.....ακριβή αλλά πολύ καλή. Δεν έκανα ούτε μία ραγάδα αλλά δεν ξέρω, ίσως είναι και το δέρμα....ελπίζω και τώρα να τη γλυτώσω, αν και είμαι ....γριά!!!!

σαββατο εχω υπερηχο ν ακουσουμε καρδουλα.ας μας πει οτι ειναι ολα καλα

κ βλεπουμε

Σου εύχομαι το Σάββατο να ακούσεις τον πιο γλυκό ήχο της ζωής σου.....μαγική στιγμή. Αλήθεια, πόσο εβδομάδων είσαι? (αν το έχεις πει, συγνώμη αλλά έχω και ένα Alschimer, είπαμε η ηλικία!:tongue::tongue::tongue::tongue:)

μεχρι τωρα εχω φαει

1 μηλο 1 ποτηρι γαλα 1 καφε 1 πιατο φακες με μπολικο τυρι

κ σε καμια ωρα θα χω λιγουρα

Πώς τα τρώτε ολα αυτά, βρε κορίτσια? Μπράβο! Εγώ τωρα προσπαθώ να φάω λίγο μπουρέκι, αλλά δεν.........

καλησπερα σε ολες! μπαινω και γω στο ....club!

εχω προγραμματισμενη καισαρικη στις 21/3! :)

Καλωσόρισες κοριτσακι και με το καλό το μωράκι σου!!!!!!!!

Όσο για τις κοιλίτσες, ούτε εμένα φαίνεται, μονάχα αν βάλω κατι κολλήτο λίγο πρησμένη είναι........και εγώ είμαι αδύνατη, 53 κιλά( Γεωργία θα κάνουμε παρεα?:P:p) και πιστεύω θα φανεί σύντομα. Λέμε ότι στις δεύτερες και επόμενες εγκυμοσύνες η γυναίκα "ανοίγει" γρηγορότερα!!!!!

Ελπίζω να μην μιλάω πάλι μόνη σαν το λεμονι!!!!!

Υ.Γ. Γεωργίτσα, με όλο το σεβασμό κα επειδή έχεις αναλάβει αυτήν την υπέροχη λίστα, διόρθωσε πάνω ψηλά.....είμαστε μανούλες Μαρτίου-Απριλίου και όχι Μαϊου....θα έρθει και η επόμενη φουρνιά.....

Άντε, σας ζάλισα

Φιλούρεςςςςςςςςςςςςςς


qYfap3.png

OWu0p2.png

eEr3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ελενιτσα μου, καλη δουλεια!!!!!προσοχη να μην κουραζεσαι!!!!!

KMG! καλως ηρθες στην παρεα μας!!!!!με το καλο το μωρακι σου!!!!!!!τι καλα!!!!!!μαζευομαστε πολλες!!!!!

κοριτσια,στην πρωτη εγκυμοσυνη εβαζα απο νωρις βαζελινη για μωρα, για τις ραγαδες!!!!! κ πραγματικα δεν εκενα ουτε 1!!!!!καπου ακουσα ομως οτι δεν κανει καλο η βαζελινη, ουτε αυτη που ειναι για τα μωρα....το αμυγδαλελαιο, δυστυχως μου μυριζει ασχημα....γνωριζετε καμια αλλη φυσικη λυση που να μην μυριζει αμυγδαλο η λαδι;;;;;!!!!!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Που σας πετυχαίνω; κατεβηκαμε κέντρο για δουλιτσες εμεις κ γύρισα ψοφια...αφου κατάφερα και να μαγειρεψω παλι καλα...

Ειδα πολλα καλα νεα κ καινουργια μανουλα ε; Σας γράφω εν τάχει γτ ειμαι πτωμα.

Κρεμα για ραγαδες καλο ειναι να ξεκινησετε αμεσως ετσι το "εδαφος" θα ειναι καλα προετοιμασμενο.Οσο για το ποια κρέμα μη σκατε ενα σωρο χρηματα, μια καλη απλη ενυδατικη κανει την ιφια ακριβως δουλειά με οποιαδήποτε άλλη. Αφηστε που κανονικά δεν κανει να βάζουμε κατ εξοχήν κρέμα για ραγαδες. Μονο μετά την εγκυμοσυνη.

Εγω ειχα παρει την 7ημερη της garnier φτηνοτατη περιπου 6 ευρω κ την έχουν ολα τα σούπερ μάρκετ. Παιζει πολυ ρολο παντως η στοφα του δέρματος..... ;)


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Που σας πετυχαίνω; κατεβηκαμε κέντρο για δουλιτσες εμεις κ γύρισα ψοφια...αφου κατάφερα και να μαγειρεψω παλι καλα...

Ειδα πολλα καλα νεα κ καινουργια μανουλα ε; Σας γράφω εν τάχει γτ ειμαι πτωμα.

Κρεμα για ραγαδες καλο ειναι να ξεκινησετε αμεσως ετσι το "εδαφος" θα ειναι καλα προετοιμασμενο.Οσο για το ποια κρέμα μη σκατε ενα σωρο χρηματα, μια καλη απλη ενυδατικη κανει την ιφια ακριβως δουλειά με οποιαδήποτε άλλη. Αφηστε που κανονικά δεν κανει να βάζουμε κατ εξοχήν κρέμα για ραγαδες. Μονο μετά την εγκυμοσυνη.

Εγω ειχα παρει την 7ημερη της garnier φτηνοτατη περιπου 6 ευρω κ την έχουν ολα τα σούπερ μάρκετ. Παιζει πολυ ρολο παντως η στοφα του δέρματος..... ;)

ναι το δερμα παιζει πολυ σημαντικο ρολο!!!!

καλη ξεκουραση κουκλα μου!!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου τι κανετε?? βλεπω ολες καλα κρατατε

εγω αυριο θα παω στο γιατρο να δουμε το σπορακι μας και εχω αγχος

επισης ενω ειχα αναγουλες εδω και δυο μερες χαλια πολυ χαλια δεν αντεχω καθολου σερνομαι επισης ειχα προλαβει να παρω δυο κιλα απο τα πολλα γλυκα που τρωω και ευτυχως τωρα δυο μερες εχασα το ενα


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!! Πως ειστε σημερα?? Εγω εχω παρει της Frezyderm την κρεμα για ραγαδες και βαζω προς το παρον μια φορα την ημερα! Να διαβαζετε τα συστατικα και αν επιτρεπεται στην εγκυμοσυνη γιατι εισχωρουν και μεσα απο το δερμα! Παντως κι εγω ξερω για το αμυγδαλελαιο σιγουρα.. Χαρα κι εγω εχω αυριο γιατρο! Αντε να περασουν οι ωρες! Οσο για τα κιλα κι εγω εχω πρηστει λιγο αλλα ειναι απο το φαγητο μαλλον, μολις πεινασω ανακατευομαι οποτε πρεπει να τρωω κατι πριν πεινασω!! Κατα τα αλλα πολυ καλα, το στηθος μου ποναει μονο! Ακομα παντως εμετο δεν εχω κανει!


WBCAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια!Λοιπον για τις ραγαδες μου ειπε ο γιατρος αμυγδαλελαιο και μια αλλη κρεμα της weleda για ραγαδες η οποια ειναι πολυ καλη και φυσικη.Παιζει παντως τρομερο ρολο η ποιοτητα του δερματος οπως ειπατε...Πριν 6-7χρονια εχασα περιπου 30 κιλα δλδ απο 87 πηγα 58..και εννοειται πως εκανα ραγαδες στην κοιλια χανοντας κιλα..Χαμηλα μεν αλλα υπαρχουν κ φαινονται..Οποτε τυχερη σ αυτο δεν ειμαι κ ο γιατρος μου ειπε να προσεχω λιγο παραπανω...θελω να πιστευω πως δε γινονται τοσο ευκολα.Ο Θεος βοηθος!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου τι κανετε?? βλεπω ολες καλα κρατατε

εγω αυριο θα παω στο γιατρο να δουμε το σπορακι μας και εχω αγχος

επισης ενω ειχα αναγουλες εδω και δυο μερες χαλια πολυ χαλια δεν αντεχω καθολου σερνομαι επισης ειχα προλαβει να παρω δυο κιλα απο τα πολλα γλυκα που τρωω και ευτυχως τωρα δυο μερες εχασα το ενα

Με το καλοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:tongue::-D

Link to comment
Share on other sites

ελενιτσα μου, καλη δουλεια!!!!!προσοχη να μην κουραζεσαι!!!!!

KMG! καλως ηρθες στην παρεα μας!!!!!με το καλο το μωρακι σου!!!!!!!τι καλα!!!!!!μαζευομαστε πολλες!!!!!

κοριτσια,στην πρωτη εγκυμοσυνη εβαζα απο νωρις βαζελινη για μωρα, για τις ραγαδες!!!!! κ πραγματικα δεν εκενα ουτε 1!!!!!καπου ακουσα ομως οτι δεν κανει καλο η βαζελινη, ουτε αυτη που ειναι για τα μωρα....το αμυγδαλελαιο, δυστυχως μου μυριζει ασχημα....γνωριζετε καμια αλλη φυσικη λυση που να μην μυριζει αμυγδαλο η λαδι;;;;;!!!!!!!

Καλησπερα!!!!Είσαι πολυ τυχερη που δεν εκανες και μακαρι να μην κανεις!!Φτου φτου!!Αλλα γιατι σου μυριζει το αμυγδαλελαιο?Εγω πηρα ενα μπουκαλακι απο το φαρμακειο και ειναι αοσμο....Λες να μην ειναι αυτο που θα επρεπε??

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιζει πολυ σημαντικο ρολο η ελαστικοτητα του δερματος μας στην εμφανιση των ραγαδων! εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη παρολο που εβαζα κρεμες,δεν καταφερα να τους ξεφυγω τελειως :D με βρηκαν..... ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...