Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

Μανούλες Μαρτίου 2014


evamath82

Recommended Posts

Καλησπέρα!!! Ειμαι καθαρή και γενικώς ρίζα ελάχιστο ροζουλι αίμα 1-2 φορές .Ογιατρος με ρώτησε αν είναι φρέσκο και όταν του είπα ναι ανησύχησε. Για αποκόλληση δε μου είπε τίποτα απο σένα το ακούω και στα αλήθεια στεναχωριεμαι.εκεινος για να με ησυχάσει μου είπε ότι μπορεί να είναι και απο απότομη κίνηση ..Το θέμα είναι αυτά τα πονακια που έχω :( τα είχες και εσυ έτσι ; Είμαστε μάλλον και συνονοματες ;)

Οι γιατροί ξέρουν καλύτερα! Εμένα το είδε αμέσως στον υπέρηχο, αλλά είχα αίμα, κανονικό.....και βέβαια όσο διήρκησε το αίμα είχα και πόνους περιόδου.....τώρα έχω τα πονάκια της εγκυμοσύνης. Μεγαλώνουν τα όργανα, και ο οργανισμός δουλεύει υπερωρίες......όλα καλά θα πάνε......μη φοβού.....έχω περάσει αποβολή και η αιμορραγία και η πόνοι είναι αφόρητοι.....αλήθεια, το άλλο Σάββατο γιορτάζουμε?:tongue::tongue::tongue::tongue:


qYfap3.png

OWu0p2.png

eEr3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσακια μου , πως εισαστε...

εγω περασα ενα δυσκολο βραδυ, και ακομα μια ποιο δυσκολη μερα..!!

με επιασε πονος στο δοντι.. εχω πρηστει, δεν κοιμηθηκα ολο το βραδυ, εκανα πλυσεις με ρακι..

περιμενα πως και πως να ξημερωσει για να παρω την γυναικολογο μου και τον οδοντιατρο μου τηλεφωνο..!!!

ξεκινησα αντιβιωση με τις οδηγιες τους, και εχω παρει και ολη μερα δυο παυσηπονα.. αυριο το πρωι στις 9.30 εχω ραντεβου..!!

απο σημερα θα με εβλεπε, αλλα απο την στιγμη που δεν πινω αντιβιωση δεν μπορουσε να με αγγιξει.. !! γιατι θα γινοταν χειροτερα.. με βλεπω για σφραγισμα..!!!

μπορουμε στην εγκυμοσυνη οταν ειναι ετσι νωρις να κανουμε σφραγισμα...??

Περαστικά......:(:(:(:(:(Πονόδοντος, παναγία μου:(......βεβαίως και γίνεται σφράγισμα στην εγκυμοσύνη, ακτινογραφία δε γίνεται......


qYfap3.png

OWu0p2.png

eEr3p2.png

Link to comment
Share on other sites

ωχ περαστικα

δε μιλησες με το γιατρο? τι σου πε?

Περαστικά......:(:(:(:(:(Πονόδοντος, παναγία μου:(......βεβαίως και γίνεται σφράγισμα στην εγκυμοσύνη, ακτινογραφία δε γίνεται......

Τους πηρα και τους δυο το πρωι...

Μπορω να πιω ολα τα ντεπον, παναντολ και αποτελ...

και ξεκινησα αντιβιωση αμοξιλ των 500.. ο οδοντιατρος ειπε των 1000.. αλλα εγω δεν το διακυνδινευω.. και οταν ττου ειπα οτι εχω 500 μου οκ.. ισως να με καλυβει...!!!

αυριο το πρωι θα παω και ο θεος βοηθος, διαβασα.. οτι μπορουμε να κανουμε σφραγισμα.. αλλα η ναρκωση να γινει με ενεση για καρδιοπαθης που δεν εχει αδρεναλινη... !! ο γιατρος μου εχει μηχανημα για ακτινογραφια που βγαζει μονο το ενα δοντι ακτινογραφια, και εχει και ποδια.. αλλα δεν νομιζω να μου κανει..!!

επισης λογο θρομβοφιλιας.. θα πρεπει να μου κανει συγκεκριμαν πραγματα.. τωρα που το σκεφτομαι να τον παρω να τον ρωτησω ..!!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τους πηρα και τους δυο το πρωι...

Μπορω να πιω ολα τα ντεπον, παναντολ και αποτελ...

και ξεκινησα αντιβιωση αμοξιλ των 500.. ο οδοντιατρος ειπε των 1000.. αλλα εγω δεν το διακυνδινευω.. και οταν ττου ειπα οτι εχω 500 μου οκ.. ισως να με καλυβει...!!!

αυριο το πρωι θα παω και ο θεος βοηθος, διαβασα.. οτι μπορουμε να κανουμε σφραγισμα.. αλλα η ναρκωση να γινει με ενεση για καρδιοπαθης που δεν εχει αδρεναλινη... !! ο γιατρος μου εχει μηχανημα για ακτινογραφια που βγαζει μονο το ενα δοντι ακτινογραφια, και εχει και ποδια.. αλλα δεν νομιζω να μου κανει..!!

επισης λογο θρομβοφιλιας.. θα πρεπει να μου κανει συγκεκριμαν πραγματα.. τωρα που το σκεφτομαι να τον παρω να τον ρωτησω ..!!!

αχ τι τραβαμε οι μανες;) κανει να πας οδοντιατρο στις αρχες ε?δεν το ξερα


Yupqp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μιλησα με την γυναικολογο...

μπορει να μου κανει κανονικα ενεση.. αλλα λογο θρομβοφιλιας δεν μπορει να μου βγαλει δοντι γιατι θα εχουμε αιμοραγια...

ουφφφ.. μου εφυγε ενα αγχος...!!!

και φυσικα οχι ακτινογραφια...!!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

αχ τι τραβαμε οι μανες;) κανει να πας οδοντιατρο στις αρχες ε?δεν το ξερα

ειναι καλητερα να πηγαινεις.. απο το να πονας.. οταν λεει πονας το μωρο φοβατε και χτυπαει ποιο γρηγορα η καρδια του...!!!

οπως επισης και καποια φαρμακα μπορεις να παρει.. βεβαια με μετρο...


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

ειναι καλητερα να πηγαινεις.. απο το να πονας.. οταν λεει πονας το μωρο φοβατε και χτυπαει ποιο γρηγορα η καρδια του...!!!

οπως επισης και καποια φαρμακα μπορεις να παρει.. βεβαια με μετρο...

α απο σας κοριτσια θα μαθω πολλα


Yupqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Οι γιατροί ξέρουν καλύτερα! Εμένα το είδε αμέσως στον υπέρηχο, αλλά είχα αίμα, κανονικό.....και βέβαια όσο διήρκησε το αίμα είχα και πόνους περιόδου.....τώρα έχω τα πονάκια της εγκυμοσύνης. Μεγαλώνουν τα όργανα, και ο οργανισμός δουλεύει υπερωρίες......όλα καλά θα πάνε......μη φοβού.....έχω περάσει αποβολή και η αιμορραγία και η πόνοι είναι αφόρητοι.....αλήθεια, το άλλο Σάββατο γιορτάζουμε?:tongue::tongue::tongue::tongue:

χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!και φετος θα εχουμε και την πιο γλυκια παρεα.Μιλησα με το γιατρο και μου ειπε να παω δοκιμαστικα στη δουλεια αυριο και αν ποναω θα μεινω στο κρεβατι ολη τη βδομαδα...Τον ακουω ανησυχο παντως γενικως και την τεταρτη μου ειπε να παω και για υπερηχο..

Παντως χαρα στο κουραγιο σου και μπραβο που εισαι τοσο δυνατη!ΣΕ θαυμαζω και ειλικρινα σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να εχουν ολα αισιο τελος και να μην καταλαβεις τιποτα ως το τελος εκτος απ τις γλυκες,συνονοματη!!!!!!!!!!!Φιλακια

Link to comment
Share on other sites

αχ τι τραβαμε οι μανες;) κανει να πας οδοντιατρο στις αρχες ε?δεν το ξερα

Εμενα ο οδοντιατρος μου-επειδη οταν εμαθα για την εγκυμοσυνη εβαζα μια θηκη απο σπασμενο δοντι-μου ειπε πως αν ειναι να κανιυμε κατι θα το κανουμε αφου κλεισουμε τον 3ο μηνα παντα σε συννενοηση με τον γυναικολογο και παντα σε συναρτηση με το πως θα ειμαι οργανικα εγω.

Επι λεξη ειπε ''Αντιβιωση ΔΕ θα παρεις σε καμια περιπτωση.Αν σε πονεσει το δοντι ο,τι ωρα και να ναι θα με παρεις τηλ και θα βρω κατι να σου κανω εγω.Δηλαδη απο τον πονο και τον οδοντιατρο προτιμαμε τον οδοντιατρο.Οχι αντιβιωση''.

Και ετσι σταματησα αυτα που εκανα και θα τα δουμε απο το Μαρτιο με το καλο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τους πηρα και τους δυο το πρωι...

Μπορω να πιω ολα τα ντεπον, παναντολ και αποτελ...

και ξεκινησα αντιβιωση αμοξιλ των 500.. ο οδοντιατρος ειπε των 1000.. αλλα εγω δεν το διακυνδινευω.. και οταν ττου ειπα οτι εχω 500 μου οκ.. ισως να με καλυβει...!!!

αυριο το πρωι θα παω και ο θεος βοηθος, διαβασα.. οτι μπορουμε να κανουμε σφραγισμα.. αλλα η ναρκωση να γινει με ενεση για καρδιοπαθης που δεν εχει αδρεναλινη... !! ο γιατρος μου εχει μηχανημα για ακτινογραφια που βγαζει μονο το ενα δοντι ακτινογραφια, και εχει και ποδια.. αλλα δεν νομιζω να μου κανει..!!

επισης λογο θρομβοφιλιας.. θα πρεπει να μου κανει συγκεκριμαν πραγματα.. τωρα που το σκεφτομαι να τον παρω να τον ρωτησω ..!!!

Να ρωτησεις και να ενημερωσεις τον γυναικολογο σου πρωτα θα ελεγα εγω κοπελα μου Αυτος θα σε κατευθυνει!

Link to comment
Share on other sites

ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ μας!!!!Αντε να αυξανονται τα ζουζουνακια μας!!![/Q

υπομονη κοριτσακι μου ολα καλα θα πανε

ΑΝτε ποτε θα περασουν 6 μηνες ????????????Χαχαχαχαχα!!!

Αυτο μου λεει ο μελλοντας αντρας μου :P

A!!!!!!!!!!!!!!Γιατι ξεχασα σε 20 μερες παντρευομαι κιολας

Ολα του γαμου δυσκολα ....και η νυφη ........ χαχαχχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσαρες μου τωρα θελω την προσοχη και τη βοηθεια σας !Παντρευομαι σε 20 μερες ενεκα του σπορακιου μου το οποιο εκλεισε και τον 3ο μηνα του!Με πολιτικο εννοειται!Θελω να με βοηθησετε αν ξερετε σε ποια μαγαζια μπορω να κοιταξω για κανενα φορεμα για ην περισταση!Σημειωτεον οτι τον Αυγουστο εκλεισα τα 25 που σημαινει πως δε θελω να βαλω τιποτα βαρυ αλλα απο την αλλη θελω να ειναι κατι ξεχωριστο που θα το δειχνω αργοτερα και στο σπορακι μου...Απο κιλα εχω παρει 4 και λιγο πολυ ολα στην κοιλιτσα..ΔΕν πολυφαινεται ακομα...Απλα θελω να μ αφησει ησυχη η πεθερα μου η οποια μ εχει ζαλισει με τις κλασικουρες που θελει να βαλω..Και η μανουλα μου μενει μακρια στην Καλαματα και δεν μπορω να το χαρω μαζι της..Και με τη μαλλον αποκολληση δεν μπορω να βγω εξω..αρα μαλλον για online το βλεπω..Εχετε να προτεινετε κατι?

Συγγνωμη που σας ζαλισα..Ηρεμησα καπως!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσαρες μου τωρα θελω την προσοχη και τη βοηθεια σας !Παντρευομαι σε 20 μερες ενεκα του σπορακιου μου το οποιο εκλεισε και τον 3ο μηνα του!Με πολιτικο εννοειται!Θελω να με βοηθησετε αν ξερετε σε ποια μαγαζια μπορω να κοιταξω για κανενα φορεμα για ην περισταση!Σημειωτεον οτι τον Αυγουστο εκλεισα τα 25 που σημαινει πως δε θελω να βαλω τιποτα βαρυ αλλα απο την αλλη θελω να ειναι κατι ξεχωριστο που θα το δειχνω αργοτερα και στο σπορακι μου...Απο κιλα εχω παρει 4 και λιγο πολυ ολα στην κοιλιτσα..ΔΕν πολυφαινεται ακομα...Απλα θελω να μ αφησει ησυχη η πεθερα μου η οποια μ εχει ζαλισει με τις κλασικουρες που θελει να βαλω..Και η μανουλα μου μενει μακρια στην Καλαματα και δεν μπορω να το χαρω μαζι της..Και με τη μαλλον αποκολληση δεν μπορω να βγω εξω..αρα μαλλον για online το βλεπω..Εχετε να προτεινετε κατι?

Συγγνωμη που σας ζαλισα..Ηρεμησα καπως!

Καλημερα κοριτσακι μου.. λοιπον περυσι παντρευτηκε ο θειος μου η γυναικα του ηταν 28 και ηταν εγκυος στον 6ο...

φορεσε κατι τετοιο με σακακι ομως..

http://www.laredoute.gr/LA-REDOUTE-CREATION-Forema_p-248622.aspx?prId=324409030

και ηταν λιγο ποιο κοντο..!!! γενικα εμενα μου αρεσει η δαντελα και κατι τετοιο θα το φοραγα.. αλλα ειμαι και κλασσικη...!!!

επισης ειναι και αυτο http://www.laredoute.gr/SOFT-GREY-Forema-apo-dantela_p-254242.aspx?prId=324412643

δεν ξερω αν σε βοηθησα... !!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησεις και να ενημερωσεις τον γυναικολογο σου πρωτα θα ελεγα εγω κοπελα μου Αυτος θα σε κατευθυνει!

Μα η γυναικολογος μου μου ειπε καλο μου για τα φαρμακα που μπορω να πιω... και μετα ο οδοντιατρος απλα μου επιβεβαιωσε.. επισης και ενεση μπορουμε να κανουμε αλλα για καρδιοπαθεις που δεν εχει ανδρεναλινη...!!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...