Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!

Σοφία τέλειος ο μπέμπης! Μεγάλωσε! Το περπάτημα γενικά βοηθάει οπότε όσο μπορείς κάντο. Με το καλό να τον κρατήσεις αγκαλίτσα σύντομα και να έρθουν όλα φυσιολογικά χωρίς πρόκληση κλπ.

babyofmine το έσπασες το ρεκόρ σου!!! Με το καλόπ τώρα να έρθει το μωρό! Πάντως περί διχασμού...είμαι κι εγώ στο club!!!

μαρια κου είστε έτοιμοι για τα καλά! Καλύτερα όμως έτσι γιατί μετά με τις ζέστες θα είναι πολύ δύσκολο και ειδικά με ένα μωρό στο σπίτι!

Olive λες να είσαι εσύ η επόμενη;;; Με το καλό!!!!

Σήμερα σιδέρωσα και τα τελευταία πραγματάκια του μωρού. Βρε κορίτσια έχω ρίξει πολύ κλάμα 2 μέρες τώρα....με το παραμικρό....με έχει πιάσει ένα πράπονο άλλο πράγμα....

Θα πάμε κι εμείς αύριο με το καλό στον γιατρό να δούμε τι θα μας πει και πόσο έχει μεγαλώσει η μικρούλα μας.


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια!

Σοφία τέλειος ο μπέμπης! Μεγάλωσε! Το περπάτημα γενικά βοηθάει οπότε όσο μπορείς κάντο. Με το καλό να τον κρατήσεις αγκαλίτσα σύντομα και να έρθουν όλα φυσιολογικά χωρίς πρόκληση κλπ.

babyofmine το έσπασες το ρεκόρ σου!!! Με το καλόπ τώρα να έρθει το μωρό! Πάντως περί διχασμού...είμαι κι εγώ στο club!!!

μαρια κου είστε έτοιμοι για τα καλά! Καλύτερα όμως έτσι γιατί μετά με τις ζέστες θα είναι πολύ δύσκολο και ειδικά με ένα μωρό στο σπίτι!

Olive λες να είσαι εσύ η επόμενη;;; Με το καλό!!!!

Σήμερα σιδέρωσα και τα τελευταία πραγματάκια του μωρού. Βρε κορίτσια έχω ρίξει πολύ κλάμα 2 μέρες τώρα....με το παραμικρό....με έχει πιάσει ένα πράπονο άλλο πράγμα....

Θα πάμε κι εμείς αύριο με το καλό στον γιατρό να δούμε τι θα μας πει και πόσο έχει μεγαλώσει η μικρούλα μας.

Δεν ξερω αν θα ειμαι η επόμενη αλλα δεν βιάζομαι, προτιμώ να γεννηθεί τον Μάιο ελπιζω να εχω 2 μερουλες ακομη!

Πολυ γλυκά τα συναισθήματα που βιώνεις, ειναι λογικό να εισαι ευσυγκινητη, αυτο που πρόκειται να βιωσουμε ειναι το θαύμα της ζωής!!

Εγω σιδέρωσα 1,5 ωριτσα αλλα με τσακισε η ορθοστασία...


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites

olive καλε γεννας λεμεεεε...

Αντε το πολυ 2 μερες λεω εγω!!!!

Μα μπορεις να σιδερωνεις ορθια;; εγω με τιποτα, καθιστη ειμαι αλλα και παλι πρηζονται χερια ποδια οποτε δε μπορω πανω απο 30-40 λεπτα τη φορα.

smurfita με το καλο αυριο στο γιατρο να δειτε τη κοριτσαρα σας!!!!

Εννοειται θα περιμενουμε τα νεα σας..


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τι κάνετε; Μαριακου σε ευχαριστώ! Μπορεί να είμαι εγω η επόμενη αλλα πλησιαζει κ η Olive!!! Olive πως ειναι το τραχηλικο πωμα;;;; Οσο για το περπατημα περιπου 2 ωρες κάνω την μερα αλλα οχι συνεχόμενα! Λιγο το πρωι κ μετα το βράδυ.


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια....

Μόλις γύρισα από το γιατρούλη, είδαμε τη μπεμπούλα μας η οποία είναι μια χαρά και έχει φτάσει τα 2760. Όλα καλά και σε 3 μέρες μπαίνω και στο μήνα μου...

φιλιά σε όλες τις τσούπρες:D:D:D


Jvdmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα εγκυουλεςςς!!!

Μπηκα κ εγω στον μήνα μου!!!

Πήγαμε γιατρό χθες η μπέμπα 2700 μια χαρα ολα, εκανα καρδιοτοκογράφο κ αυτος ολα καλά!!

Θα με βάλει για χειρουργείο 15/05 , ισως το διαπραγματευτούμε για 19/05 θα δείξει

Με το καλό κ πάλι κορίτσια :):):):)


weBzp2.png

qUMVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Arandr αυριο μπαινεις στον μηνα σου κ εσυ snowflake εχεις μπει εδω κ 4 μερες.στις 35κ 5 μπαινουμε στον μηνα μας.κ εγω δεν το ξερα στην αρχη αλλα αναλογως ποτε εχεις ΠΗΤ πχ εγω εχω 29/5 αλλαζω μηνα καθε 29.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

arandr και snowflake μαζι πορευονται οι μπεμπες σας!!!!

Μπραβο που ολα ειναι καλα!

Olive που εισαι;

Babyofmine ειχες καμια εξελιξη;

Εγω σχεδον καθε βραδυ εχω πονους περιοδου κ συσπασεις που κρατανε πανω απο μια ωρα..

Ενω ολη μερα ειμαι καλα!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Εγώ αγχωνόμουν,αλλά κατά πώς φαίνεται θα με περάσετε μερικές μερικές!!!

Τίποτα ακόμη,συσπάσεις λίγο και πρωί τώρα,νομίζω ότι έχει κατέβει κι άλλο ο μπέμπης γιατί με πιέζει κι άλλο χαμηλά,αλλά ΤΙΠΟΤΑ!!!Νιώθω λίγο κάπως σήμερα,αλλά τίποτα συγκλονιστικό.Με το γιατρό ξαναέχω ραντεβού την άλλη Τετάρτη,αν δεν έχω γεννήσει.

Ζηλεύω μαριακου που τελείωσες και με τα καλοκαιρινά,εγώ δεν υπάρχει περίπτωση να τα πιάσω!!Αρνούμαι!!Τα χαλιά όμως τα ξέστρωσα πριν το Πάσχα που ήρθε η γυναίκα και κάναμε γενική,οπότε ξεφορτώθηκα κι ένα μπελά.

Olive ζήτημα ημερών-ωρών είσαι λοιπόν!!Αιματάκι σου εμφανίστηκε;πώς ξεχωρίζεις ότι έπεσε το τραχηλικό πώμα;Καλά για το σίδερο κι εγώ απορρώ πώς μπορείς όρθια!!Κι εγώ καθιστή σιδερώνω!

Αριστέα προβλέπω να με περνάς κι εσύ!!!


hMt4p2.png

CvxKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


babyofmine πολλα αλλαζουν απο μερα σε μερα, μπορει αυριο να ξυπνησεις απο πονους..

Αλλα και παλι, εισαι ακομα στην 37η εβδομαδα, δεν ειναι μαλλον ιδια αυτη η εγκυμοσυνη με την πρωτη σου;)


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τι κάνετε; Μαριακου σε ευχαριστώ! Μπορεί να είμαι εγω η επόμενη αλλα πλησιαζει κ η Olive!!! Olive πως ειναι το τραχηλικο πωμα;;;; Οσο για το περπατημα περιπου 2 ωρες κάνω την μερα αλλα οχι συνεχόμενα! Λιγο το πρωι κ μετα το βράδυ.

Ειναι σαν βλεννη παχυρευστο, λευκό υγρό με λιγο σηματάκι συνήθως, δεν κατάλαβα κατι το ιδιαίτερο, στην ουρηση απομακρύνθηκε.

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια....

Μόλις γύρισα από το γιατρούλη, είδαμε τη μπεμπούλα μας η οποία είναι μια χαρά και έχει φτάσει τα 2760. Όλα καλά και σε 3 μέρες μπαίνω και στο μήνα μου...

φιλιά σε όλες τις τσούπρες:D:D:D

Άντε με το καλο κι εσυ μπαίνεις στην τελική ευθεία!

Καλησπέρα εγκυουλεςςς!!!

Μπηκα κ εγω στον μήνα μου!!!

Πήγαμε γιατρό χθες η μπέμπα 2700 μια χαρα ολα, εκανα καρδιοτοκογράφο κ αυτος ολα καλά!!

Θα με βάλει για χειρουργείο 15/05 , ισως το διαπραγματευτούμε για 19/05 θα δείξει

Με το καλό κ πάλι κορίτσια :):):):)

Να και μια σίγουρη, τελικα καλυτερα να ξερεις παρα να περιμεεενεις!!

Arandr αυριο μπαινεις στον μηνα σου κ εσυ snowflake εχεις μπει εδω κ 4 μερες.στις 35κ 5 μπαινουμε στον μηνα μας.κ εγω δεν το ξερα στην αρχη αλλα αναλογως ποτε εχεις ΠΗΤ πχ εγω εχω 29/5 αλλαζω μηνα καθε 29.

Μπαίνουμε στο μήνα μας στις 36 εβδομάδες αλλα τα μωρά θεωρούνται τελιομηνα οταν γεννιούνται απο τις 37 εβδομάδες και μετα.

Καλησπερα!!

arandr και snowflake μαζι πορευονται οι μπεμπες σας!!!!

Μπραβο που ολα ειναι καλα!

Olive που εισαι;

Babyofmine ειχες καμια εξελιξη;

Εγω σχεδον καθε βραδυ εχω πονους περιοδου κ συσπασεις που κρατανε πανω απο μια ωρα..

Ενω ολη μερα ειμαι καλα!!

Εδω ειμαι -ακομη- κι εγω.

Τελικα εγω δεν θα επιβεβαιώσω τον κανόνα που λεει οτι οι δευτεροτοκες γεννούν νωριτερα.

Η ερχόμενη εβδομαδα ειναι ούτως ή άλλως η τελευταία μου!!

Παρολες τις ενδείξεις οτι πλησιάζαμε στον τοκετό, η πορεία αναστάλθηκε.

Ο γιατρός μου ηταν (σχεδόν) σίγουρος οτι θα γεννήσω σημερα (μετα την τελευταία εξέταση) αλλα δεν το βλεπω!!!

Οποτε την περιμένουμε κι αλλο την ΜΠΕΜΠΑ, μεχρι την Δευτερα που εχω ξανα ραντεβου με ντοκτορ.

Δεν αγωνιώ απλα εχω κανει τα πάντα δουλειες, σκάλες, περπάτημα, μεταφυτευση γλάστρας χθες...και τιποτα απο αυτα δεν εχει βοηθήσει που λένε!

Στην δικιά μου την περίπτωση δεν μπορω να κανω κατι αλλο παρα να περιμενω

Μαλλον οχι, εχω κι ενα τελευταίο κόλπο...το αφήνω για απόψε το βραδυ!!!

Καλημέρα σε όλες!!!!


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σαν βλεννη παχυρευστο, λευκό υγρό με λιγο σηματάκι συνήθως, δεν κατάλαβα κατι το ιδιαίτερο, στην ουρηση απομακρύνθηκε.

Άντε με το καλο κι εσυ μπαίνεις στην τελική ευθεία!

Να και μια σίγουρη, τελικα καλυτερα να ξερεις παρα να περιμεεενεις!!

Μπαίνουμε στο μήνα μας στις 36 εβδομάδες αλλα τα μωρά θεωρούνται τελιομηνα οταν γεννιούνται απο τις 37 εβδομάδες και μετα.

Εδω ειμαι -ακομη- κι εγω.

Τελικα εγω δεν θα επιβεβαιώσω τον κανόνα που λεει οτι οι δευτεροτοκες γεννούν νωριτερα.

Η ερχόμενη εβδομαδα ειναι ούτως ή άλλως η τελευταία μου!!

Παρολες τις ενδείξεις οτι πλησιάζαμε στον τοκετό, η πορεία αναστάλθηκε.

Ο γιατρός μου ηταν (σχεδόν) σίγουρος οτι θα γεννήσω σημερα (μετα την τελευταία εξέταση) αλλα δεν το βλεπω!!!

Οποτε την περιμένουμε κι αλλο την ΜΠΕΜΠΑ, μεχρι την Δευτερα που εχω ξανα ραντεβου με ντοκτορ.

Δεν αγωνιώ απλα εχω κανει τα πάντα δουλειες, σκάλες, περπάτημα, μεταφυτευση γλάστρας χθες...και τιποτα απο αυτα δεν εχει βοηθήσει που λένε!

Στην δικιά μου την περίπτωση δεν μπορω να κανω κατι αλλο παρα να περιμενω

Μαλλον οχι, εχω κι ενα τελευταίο κόλπο...το αφήνω για απόψε το βραδυ!!!

Καλημέρα σε όλες!!!!

Olive κατι μου λεει πως το αποψινο κόλπο ,που άφησες τελευταίο , θα πιάσει!!!! χιχιχιχιχι.;););):mrgreen::mrgreen::mrgreen:


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκυουλες! Καλό μήνα να έχουμε όλες μας με τα μωράκια μας αγκαλιά.

Olive εμενα στην κόρη μου όταν έφυγε το τραχηλικο πώμα μετα απο 3 μέρες γέννησα ,Τετάρτη μου έφυγε Σάββατο πρωι γέννησα!

Σοφία το τραχηλικο πώμα ειναι βλεννη αρκετη -χρωματισμένη ροζ απο το αιματάκι.Εμένα έτσι ήταν και σκουπιζόμουν πολλές φορές για να φύγει και έβγαλα λίγη και την επόμενη μέρα.


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλο μήνα κορίτσια μου!!! Olive και Maraki σας ευχαριστώ πολύ για την εξήγηση! Εγω κοριτσια χθες βραδυ περπατουσα κ μετα στο σπιτι δυναμωσανε οι πονοι. Αλλα σήμερα τίποτα! Θα σταματησω να αγχωνομαι! Αλλωστε μεχρι τη Δευτέρα που θα με δει η γιατρος έχουμε μερες!


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...