Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!!

Καλο μηνα να εχουμε... και πως να μην εχουμε δλδ αφου θα ερθουν τα μωρα μας:D:D:D:D

Olive τελικα ο κανονας εχει και εξαιρεσεις.. Ελπιζω τουλαχιστον να μη χρειαστει να ξεπερασουμε τις 40 γτ εκει εγω θα αρχισω να αγχωνομαι.

Εγω εχω να κανω μια εβδομαδα θεραπεια με αντιβιωση λογω στρεπτοκοκκου οποτε δε βιαζομαι καθολου..... ας τελειωσω με αυτο και να βγει μετα!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλό μήνα σε όλες μας ,και καλό κουράγιο!!!

Εδω ειμαι -ακομη- κι εγω.

Τελικα εγω δεν θα επιβεβαιώσω τον κανόνα που λεει οτι οι δευτεροτοκες γεννούν νωριτερα.

Η ερχόμενη εβδομαδα ειναι ούτως ή άλλως η τελευταία μου!!

Παρολες τις ενδείξεις οτι πλησιάζαμε στον τοκετό, η πορεία αναστάλθηκε.

Ο γιατρός μου ηταν (σχεδόν) σίγουρος οτι θα γεννήσω σημερα (μετα την τελευταία εξέταση) αλλα δεν το βλεπω!!!

Οποτε την περιμένουμε κι αλλο την ΜΠΕΜΠΑ, μεχρι την Δευτερα που εχω ξανα ραντεβου με ντοκτορ.

Δεν αγωνιώ απλα εχω κανει τα πάντα δουλειες, σκάλες, περπάτημα, μεταφυτευση γλάστρας χθες...και τιποτα απο αυτα δεν εχει βοηθήσει που λένε!

Στην δικιά μου την περίπτωση δεν μπορω να κανω κατι αλλο παρα να περιμενω

Μαλλον οχι, εχω κι ενα τελευταίο κόλπο...το αφήνω για απόψε το βραδυ!!!

Καλημέρα σε όλες!!!!

Καλά Olive, τι να πω κι εγώ για τον κανόνα!! Δευτερότοκη με πρόωρο τοκετό,με συσπάσεις από τον 3ο, με εμπεδωμένο παιδί και διαστολή από την προηγούμενη Τετάρτη,και που δεν μπορώ να περπατήσω εδώ και 2 μήνες για πάνω από 5 λεπτά!!!Και μου έλεγε ο γιατρός 30% να γεννήσω πάλι νωρίς,και γι'αυτό κάναμε και την εξέταση του στρεπτόκοκκου στην 35η!!

Και αυτό το κόλπο που άφησες για σήμερα,εγώ ούτε στην 42 να φτάσω δεν θα μπορέσω να το κάνω,ελλείψει εθελοντή:tongue::tongue: !!!!!

Aristea καμμία σχέση αυτή η εγκυμοσύνη,όντως! Αλλά ήταν χειρότερη από την πρώτη,οπότε πίστευα-φοβόμουν ότι γι'αυτό θα γεννήσω και νωρίτερα!

Δεν πίστευα με τίποτα ότι θα φτάσω τον Μάιο!!

Snowflake με το καλό!!Εσύ έχεις ραντεβού με το παιδί σου τουλάχιστον,εμένα με δουλεύει ψιλό γαζί ο γιος μου!!

Από τη μανούλα κανένα νέο;;;


hMt4p2.png

CvxKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Καλό μήνα να έχουμε και με το καλό τα μαγιάτικα μωράκια!!!!!!!!!!!

Χθες πήγαμε στο γιατρό, η μικρή έχει φτάσει τα 2600-2700γρ. Τελευταία φορά που την είχαμε δει ήταν τη Μ. Δευτέρα και από τότε πήρε μισό κιλό. Ο γιατρός είναι πολύ ικανοποιημένος με την ανάπτυξή της. Έχει αρχίσει να κατεβαίνει, αλλά δεν είναι πολύ χαμηλά. Σύμφωνα με τον γιατρό γύρω στου Αγ. Κωνσταντίνου θα έρθει, δηλαδή λίγο πριν την ΠΗΤ. Η πίεσή μου σταθερή στο 11 με 7 οπότε δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας. Κάτι υγρά που είχα αυτές τις μέρες (διαφανή και άοσμα) είπε ότι είναι για ακόμη μια φορά φυσιολογικό, αλλά αν συμβεί οτιδήποτε τηλέφωνο κατευθείαν. Τα αμνιακά υγρά και ο πλακούντας ήταν επίσης μια χαρά. Επόμενο ραντεβού κανονίσαμε στις 12 του μήνα και βλέπουμε....

Γενικά ησύχασα πολύ μετά και επίσης όλο το βράδυ η μικρή έκανε γυμναστική:tongue::tongue::tongue:

Olive μου τι να πω, καλό κουράγιο με το αποψινό. Αν δεν πιάσει κι αυτό...

babyofmine καμία σχέση τελικά οι 2 εγκυμοσύνες σου! Και ναι λοιπόν έφτασες τον Μάη!!!!:-D:-D:-D

Σοφία σήμερα από πόνους τίποτα ε;;; Δεν μπορεί που θα πάει;;; Θα'ρθει...τόσο περπάτημα, τόση εξάσκηση δεν μπορεί...:rolleyes::-D:-D:-D:-D

Snowflake δεν το συζητώ, έχεις ραντεβού με τη μπέμπα και είσαι η καλύτερη!!! Δεν αγχώνεσαι, ξέρεις πότε θα έρθει με το καλό!!! :-D:-D:-D

Η φρέσκια μανούλα της παρέας λογικά θα είναι αυτοκόλλητη με το μωρό!!!

Καλό απόγευμα και καλή συνέχεια σε όλες!!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Η φρέσκια μανούλα της παρέας λογικά θα είναι αυτοκόλλητη με το μωρό!!!

Καλό απόγευμα και καλή συνέχεια σε όλες!!!!

Θα θελα να ξερα μας βλεπεις βρε στρουμφιτα,εχω τον μπεμπη αγκαλια εδω κ δυο ωρες γιατι εχει κολικους κ ποναει,καλα ειμαστε αυπνοι αλλα προσπαθουμε να γνωριστουμε:)

Με το καλο σε ολες τα μωρακια σας.:-D

Οσο για ελευθερο χρονο,ανυπαρκτος πολλα φιλια


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Αννουλα την καλυτερη παρεα εχεις...

Καλη προσαρμογη λοιπον!!!

Κοριτσια υπομονη, δε θα μεινουν για παντα στις κοιλιες, απολαυστε το λιγο που εμεινε απο την εγκυμοσυνη σας γιατι αυτες οι στιγμες δεν ξαναερχονται:D:D:D


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλο μηνα,εγκυουλες!

Μαμα Μαϊου αλλα 2013!μου θυμιζετε πολυ ωραιες στιγμες γλυκιας αναμονης!!!!με το καλο τα μπεμπακια σας!Να ζησουν οσα εχουν ερθει ηδη!I want to be mama,με το καλο να δεχτεις την κορακλα σου!!!!Κοριτσια,κοιμηθειτε οσο μπορειτε...φιλακια πολλα και καλη λευτερια!!!:D


as1cOHsNw1z0000MTA1NTdkfDYwOGJkfG1pbGtvIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Aristea τον στρεπτοκοκκο τον κολλησες απο την κόρη;

Εγω υπομονή εχω για να μείνει κι αλλο μεσα απλα με αναστάτωσε οβγιατρος μου γιατι νόμιζε οτι κατι ξεκινάει την προηγούμενη εβδομαδα αλλα δεν...!

Smurfita ωραια να γεννήσεις κοντα σε μεγαλη γιορτή της ορθοδοξίας.

Babyofmine εχεις σπάσει όλους τους κανόνες!

Sofia τρελή αναμονή!!!

Anna χαιρετισμούς και κουράγια στου στέλνω, οι πρώτες μερες ειναι περίεργες, τρώει καλα ο μπεμπης;

Milky σ΄ ευχαριστούμε για τις ευχές!!

Κορίτσια ούτε το τελευταίο κόλπο μου έπιασε μεχρι στιγμής :-(

Λεω να χαλαρωσω και να απολαύσω τις τελευταίες μας ωρες με το ενα μας παιδάκι, θελω να περνάω πολυ χρόνο μαζι της γιατι τα πραγματα θα αλλάξουν πολυ τις επόμενες μερες για εμάς.

Καλο μεσημερι σε όλες


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Άννα πόσο χαίρομαι που περνάς ωραίες στιγμές με το μωράκι σου!! Ανυπομονώ κ εγώ να τις ζήσω με τον δικό μας μπέμπη!! Milky σε ευχαριστούμε για τις ευχές σου!! Κ εσύ να χαίρεσαι το παιδάκι σου!! Smurfita μεγάλωσε το μπεμπάκι σας!!! Olive κάνω πολύ υπομονή!!!! Θέλω να γεννήσω κ να δω τον γιο μου!! Δεν αντέχω άλλο!! Ελπίζω μέχρι την Τετάρτη που είναι η ΠΗΤ μου να σκάσει μύτη!! Χθες βράδυ με πιάσανε κάτι πολύ δυνατοί πόνοι στην κοιλιά κ τη μέση αφού δεν μπορούσα να σηκωθώ!! Τρόμαξα αλλά μετά ηρέμησα κάπως!!


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Θα θελα να ξερα μας βλεπεις βρε στρουμφιτα,εχω τον μπεμπη αγκαλια εδω κ δυο ωρες γιατι εχει κολικους κ ποναει,καλα ειμαστε αυπνοι αλλα προσπαθουμε να γνωριστουμε:)

Με το καλο σε ολες τα μωρακια σας.:-D

Οσο για ελευθερο χρονο,ανυπαρκτος πολλα φιλια

Αχ Άννα μου.... απλώς φαντάζομαι πώς θα είμαι κι εγώ με τη μικρή μου! :D:D:D Το γλυκούλι μου περνάει κολικούς ε; Δύσκολη περίοδος για τα αγοράκια....Να είσαι καλά και να περνάς ακόμη καλύτερη με τον μικρούλη αγκαλίτσα!!!!:-D:-D:-D

Αννουλα την καλυτερη παρεα εχεις...

Καλη προσαρμογη λοιπον!!!

Κοριτσια υπομονη, δε θα μεινουν για παντα στις κοιλιες, απολαυστε το λιγο που εμεινε απο την εγκυμοσυνη σας γιατι αυτες οι στιγμες δεν ξαναερχονται:D:D:D

Αριστέα γι'αυτό ακριβώς με έχει πιάσει άρνηση και δεν θέλω να τελειώσει αυτή η περίοδος!!! Κάθε φορά που σκέφτομαι ότι πλησιάζουν οι μέρες βάζω τα κλάματα γιατί δεν θέλω να χάσω αυτό που έχω, αυτό που αισθάνομαι αυτή τη στιγμή....εγωιστικό αυτό, αλλά.....:?

Καλο μηνα,εγκυουλες!

Μαμα Μαϊου αλλα 2013!μου θυμιζετε πολυ ωραιες στιγμες γλυκιας αναμονης!!!!με το καλο τα μπεμπακια σας!Να ζησουν οσα εχουν ερθει ηδη!I want to be mama,με το καλο να δεχτεις την κορακλα σου!!!!Κοριτσια,κοιμηθειτε οσο μπορειτε...φιλακια πολλα και καλη λευτερια!!!:D

milky σ'ευχαριστούμε πάρα πολύ για τις ευχές! Νομίζω καταλαβαίνεις απόλυτα σε ποιά φάση είμαστε όλες τώρα! Να σου ζήσει το παιδάκι σου και να είσαι πάντα καλά! :-D:-D:-D:-D

Aristea τον στρεπτοκοκκο τον κολλησες απο την κόρη;

Εγω υπομονή εχω για να μείνει κι αλλο μεσα απλα με αναστάτωσε οβγιατρος μου γιατι νόμιζε οτι κατι ξεκινάει την προηγούμενη εβδομαδα αλλα δεν...!

Smurfita ωραια να γεννήσεις κοντα σε μεγαλη γιορτή της ορθοδοξίας.

Babyofmine εχεις σπάσει όλους τους κανόνες!

Sofia τρελή αναμονή!!!

Anna χαιρετισμούς και κουράγια στου στέλνω, οι πρώτες μερες ειναι περίεργες, τρώει καλα ο μπεμπης;

Milky σ΄ ευχαριστούμε για τις ευχές!!

Κορίτσια ούτε το τελευταίο κόλπο μου έπιασε μεχρι στιγμής :-(

Λεω να χαλαρωσω και να απολαύσω τις τελευταίες μας ωρες με το ενα μας παιδάκι, θελω να περνάω πολυ χρόνο μαζι της γιατι τα πραγματα θα αλλάξουν πολυ τις επόμενες μερες για εμάς.

Καλο μεσημερι σε όλες

Ούτε το τελευταίο κόλπο έπιασε;;;; Ε...κάτσε και απόλαυσε τις αυτές τις στιγμές! Όποτε θέλει το μωρό τελικά θα κάνει τσαααααααα!!!!!! Απόλαυσε και τις πολύτιμες αυτές στιγμές με το πρώτο σου κι ετοιμαστείτε όλοι μαζί να υποδεχτείτε το νέο μέλος!

Επίσης είναι όντως πολύ ωραίο να γεννήσω κοντά σε μεγάλη γιορτή της ορθοδοξίας. Συμπτωματικά πάντως όλοι στην οικογένεια είτε τη δική μου είτε του άντρα μου έχουν γεννέθλια που συμπίπτουν με γιορτές!:-D

Καλημέρα κορίτσια μου!! Άννα πόσο χαίρομαι που περνάς ωραίες στιγμές με το μωράκι σου!! Ανυπομονώ κ εγώ να τις ζήσω με τον δικό μας μπέμπη!! Milky σε ευχαριστούμε για τις ευχές σου!! Κ εσύ να χαίρεσαι το παιδάκι σου!! Smurfita μεγάλωσε το μπεμπάκι σας!!! Olive κάνω πολύ υπομονή!!!! Θέλω να γεννήσω κ να δω τον γιο μου!! Δεν αντέχω άλλο!! Ελπίζω μέχρι την Τετάρτη που είναι η ΠΗΤ μου να σκάσει μύτη!! Χθες βράδυ με πιάσανε κάτι πολύ δυνατοί πόνοι στην κοιλιά κ τη μέση αφού δεν μπορούσα να σηκωθώ!! Τρόμαξα αλλά μετά ηρέμησα κάπως!!

Σοφία μου θα γεννήσεις, αυτό είναι σίγουρο! Αφού είχες και τους δυνατούς πόνους χθες λογικά πλησιάζει η μεγάλη ώρα!!!:D:D:D

Άσχετο βρε κορίτσια, αλλά με έχουν πιάσει λίγο τα διαόλια μου από το πρωί. Με παίρνει η μητέρα μου τηλέφωνο και χθες και σήμερα και μου έσπασε τα νεύρα ότι σκέφτεται τη μεγάλη μου αδερφή που δεν έχει ακόμη παιδάκι ενώ εγώ θα κάνω και γιατί να βιαστώ να κάνω εγώ και όχι εκείνη. Λες και κάνουμε διαγωνισμό. Τι να της εξηγώ ότι είναι θέμα επιλογής, θέλησης και επιθυμίας, τι ότι εκείνη δε θέλει παιδί, τίποτα.... και μου τα λέει τώρα λες κι εγώ μπορώ να κάνω κάτι ή να πω "μωράκι μου μη βγεις ακόμη, περίμενε να κάνει πρώτα η θεία σου παιδί και μετά έρχεσαι". απαπαπαπαπα.....


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Smurfita θα πω την άποψη μου!! Δεν μου άρεσε που σου είπε κάτι τέτοιο η μητέρα σου!! Ίσα-ίσα θα έπρεπε να σε εναθαρύνει όσο φτάνει ο καιρός να γεννήσεις κ όχι να σε προβληματίζει με τέτοια θέματα!! Εσύ να μην ακούς κανέναν παρά μόνο να ασχολείσαι με το μωράκι σου που σε λίγες μέρες θα το έχεις στην αγκαλίτσα σου!!!!!!!!!


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Smurfita θα πω την άποψη μου!! Δεν μου άρεσε που σου είπε κάτι τέτοιο η μητέρα σου!! Ίσα-ίσα θα έπρεπε να σε εναθαρύνει όσο φτάνει ο καιρός να γεννήσεις κ όχι να σε προβληματίζει με τέτοια θέματα!! Εσύ να μην ακούς κανέναν παρά μόνο να ασχολείσαι με το μωράκι σου που σε λίγες μέρες θα το έχεις στην αγκαλίτσα σου!!!!!!!!!

Σοφία μου έχεις απόλυτο δίκιο και συμφωνώ 100% μαζί σου. Όπως είχα ξαναπεί και στο παρελθόν οι σχέσεις είμαι είναι γενίκοτερα διαταργμένες και δεν τις λες και τις καλύτερες του κόσμου. Να με προβληματίζει...δεν το επιτρέπω στον εαυτό μου γιατί σκέφτομαι τη μικρούλα μου! Απλά κάνει ό,τι περνάει απ'το χέρι της για να μου σπάει τα νεύρα έστω και στιγμιαία και όσο δεν το καταφέρνει "ανεβάζει επίπεδο δυσκολίας" που λέει και ο άντρας μου!

Τέλος πάντων το σημαντικό είναι αυτό που είπες να σκέφτομαι το μωράκι μου που θα το κρατάμε αγκαλίτσα σε λίγες μέρες και τίποτε άλλο δεν θα με απασχολεί!!!:D:D:D


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλο μηνα,εγκυουλες!

Μαμα Μαϊου αλλα 2013!μου θυμιζετε πολυ ωραιες στιγμες γλυκιας αναμονης!!!!με το καλο τα μπεμπακια σας!Να ζησουν οσα εχουν ερθει ηδη!I want to be mama,με το καλο να δεχτεις την κορακλα σου!!!!Κοριτσια,κοιμηθειτε οσο μπορειτε...φιλακια πολλα και καλη λευτερια!!!:D

Σ'ευχαριστουμε πολυ,να χαιρεσαι το μωρακι σου.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σοφία μου έχεις απόλυτο δίκιο και συμφωνώ 100% μαζί σου. Όπως είχα ξαναπεί και στο παρελθόν οι σχέσεις είμαι είναι γενίκοτερα διαταργμένες και δεν τις λες και τις καλύτερες του κόσμου. Να με προβληματίζει...δεν το επιτρέπω στον εαυτό μου γιατί σκέφτομαι τη μικρούλα μου! Απλά κάνει ό,τι περνάει απ'το χέρι της για να μου σπάει τα νεύρα έστω και στιγμιαία και όσο δεν το καταφέρνει "ανεβάζει επίπεδο δυσκολίας" που λέει και ο άντρας μου!

Τέλος πάντων το σημαντικό είναι αυτό που είπες να σκέφτομαι το μωράκι μου που θα το κρατάμε αγκαλίτσα σε λίγες μέρες και τίποτε άλλο δεν θα με απασχολεί!!!:D:D:D

Smurfita συγνωμη που επεμβαινω αλλα κ μονο που τα διαβασα συγχιστηκα.που να ημουν κ στην θεση σου.ειναι το πρωτο εγγονακι με το καλο?αλλα οπως κ να χει ειναι λιγο απαραδεκτο να σου λεει τετοια η ιδια σου η μανα.δηλ βλεπω την δικια μου να την εχει ο Θεος καλα,που μενουμε πανω κατω,κ δεν μου εχει λειψει τιποτα,ειτε απο υποστηριξη,ειτε στο σπιτι.μην δινεις σημασια,μην χαλιεσαι τωρα ειδικα που σε λιγες μερες ουσιαστικα θα εχεις την δικη σου οικογενεια.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

[quote name=olive;Κορίτσια ούτε το τελευταίο κόλπο μου έπιασε μεχρι στιγμής :-(

Λεω να χαλαρωσω και να απολαύσω τις τελευταίες μας ωρες με το ενα μας παιδάκι' date=' θελω να περνάω πολυ χρόνο μαζι της γιατι τα πραγματα θα αλλάξουν πολυ τις επόμενες μερες για εμάς.

Καλο μεσημερι σε όλες[/quote]

Olive του αρεσει κ σενα του μωρου σου μεσα στην κοιλιτσα.σου λεει τωρα που να βγαινω εξω,καλα ειμαι εδω,ηρεμα:Pυπομονη λιγουλακι εμεινε.

Εμεις το απογευμα θα δουμε ποσο μεγαλωσε η μπεμπα μας.ελπιζω να εχει παρει βαρος απ'την τελευταια φορα.

αννουλα τι ωραια που εισαι με το μωρακι σου.ανυπομονω κ εγω πρωτα ο Θεος.με την ενεση τι εκανες τελικα πριν τον τοκετο?


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σοφία μου έχεις απόλυτο δίκιο και συμφωνώ 100% μαζί σου. Όπως είχα ξαναπεί και στο παρελθόν οι σχέσεις είμαι είναι γενίκοτερα διαταργμένες και δεν τις λες και τις καλύτερες του κόσμου. Να με προβληματίζει...δεν το επιτρέπω στον εαυτό μου γιατί σκέφτομαι τη μικρούλα μου! Απλά κάνει ό,τι περνάει απ'το χέρι της για να μου σπάει τα νεύρα έστω και στιγμιαία και όσο δεν το καταφέρνει "ανεβάζει επίπεδο δυσκολίας" που λέει και ο άντρας μου!

Τέλος πάντων το σημαντικό είναι αυτό που είπες να σκέφτομαι το μωράκι μου που θα το κρατάμε αγκαλίτσα σε λίγες μέρες και τίποτε άλλο δεν θα με απασχολεί!!!:D:D:D

Smurfitaki απο την μια τσαντιστηκα με αυτο που σου ειπε η μαμα σου αλλα απο την αλλη γελασα με τον αντρα σου που λεει ανεβαζει επιπεδο δυσκολιας.Εχει χιουμορ και εισαι πολυ τυχερη που εχεις τετοιο αντρα και σε στηριζει και ανταπεξερχεσαι σε αυτα τα συμβαντα.Γι αυτο κοιτα την οικογενεια σου.Συγνωμη που ειπα οτι γελασα.....μην παρεξηγηθω...


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...